Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

21

Srijeda, 28. August 2002

Da podsetim da je u članku bilo reči o opštinskim javnim preduzećima a to su za neupućene:Zavod za urbanizam, Vodovod i Cistoca . Pa sam o tim preduzećima i govorio. (Zavod za urbanizam ne treba potcenjivati tu leži sav opštinski novac.)

SUP, Medicinski centar, Elektroras, Pošta i Sud su pod Republikom i to je tako svuda u Srbiji nisu to izmislili specijalno za Novi Pazar.
Opozicione opštinske vlasti u Srbiji nisu mogle da postavljaju nigde svoje ljude na čelo ovih republičkih javnih preduzeća i službi.

Citirano

Orginalno od juskos
Vidim navedeni su ljudi koji su za vreme Milosevica bili direktori samo bih da vam skrenem paznju na resore koje su pokrivali nasi direktori (urbanizam,vodovod, komunalno-valha ljudi imali smo jake resore tako se osecam ko da smo jugom vladali ovih desetak godina).
Nesto se ne secam da je jedan musliman bio direktor zdrastvenog centra ili glavni u sudu ili ti ne daj boze nacelnik policije a da ne govorim o vojsci koja je dosta diskutabilna imamo generala u vojsci za izvoz(mislim na muslimane).E care moj a ti se osecas ugrozeno u trenutnoj situaciji.......

Gde iskopa da se ja osećam ugroženo?
!Mala digresija!
Primetio sam razliku u načinu razgovora onih koji su neke od tehničkih struka i ostalih.
Prvi barataju podacima, argumentima, razložni su i čitaju ono što sagovornik napiše.
Drugi pišu paušalno ne čitaju ono što drugi pišu i ne prate tok diskusije i pripisuju sagovornicima ono što nisu rekli (možda su ovladali veštinom čitanja misli) i skloni su generalizaciji.

Citirano

Orginalno od juskos
Vi srbi od kad sam rodjen uvijek govorite da ste ugrozeni uvijek bi vi da komandujete i da ne radite i da ste najbolje placeni.

Evo tipične generalizacije jednog naroda.
Ajde da pokušam ja da sastavim tako nešto ali za Bošnjake. Vi Bošnjaci od kada sam ja rođen ste narko dileri, šverceri, kradete državu jer ne plaćate poreze a znate da tražite dečije dodatke, besplatno obrazovanje i zdravstvenu zaštitu.
NAPOMENA! OVO NIJE AUTOROVO MIŠLJENJE I PREDSTAVLJA SAMO PRIMER GENERALIZACIJE I PARALELU IZJAVI JUSKOS-a

Ovakve generalizacije smatram netacnim i uvredljivim .
dugačak nick - dugačak ......... nos

Administrator

Urednik foruma

(121)

• »Administrator« je muško
  • »Administrator« je autor ove teme

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

22

Srijeda, 28. August 2002

Citirano

Ne znam da je neko ostao bez posla ali je sugurno da je teže sad dobiti posao u javnim službama ako nisi Bošnjak. Lako je proveriti ko je priman u poslednje vreme u javnim preduzećima i opštini u radni odnos. Ovo bih voleo da neko demantuje

Da si malo bolje procitao moj poslednji prilog shvatio bi i razlog zbog cega je to tako. Pa evo jos malo da uprostim za tebe:
Ukoliko se raspise konkurs za jedno radno mesto, pa se kao kandidati jave 8 Bosnjaka i 2 Srba istih kvalifikacija, jasno je i malom detetu (tebi izgleda nije), ko ima vece sanse da dobije posao. Cista matematika.
Tebi to nije jasno iz razloga sto si cini mi se jos uvek, nesvesno ili svesno, jako vezan za proslost u kojoj nije postojala pravda .
Nemam nameru da dajem repliku na repliku, jer svako dovoljno pametan moze razumeti smisao iznesenog misljenja u mom prethodnom obracanju.
Ono sto ti imas sklonost da radis (ne uvek) jeste da izvlacis recenice iz konteksta tako da one gube svoje znacenje, pa onda dajes njihovu kritiku.
To je pogresan nacin za vodjenje konstruktivnog dijaloga. Iz tog razloga bih te zamolio da obratis paznju na te stvari, jer trebas imati u vidu da ovde u diskusiji ucestvuju visoko obrazovani ljudi.
Sve je ovo samo igra! Nema tog foruma koji je vrijedan Vasih zivaca! / Dokoni umovi - Sejtanska igralista

seadisuad

Početnik

(10)

Datum registracije: 25.07.2002

• Poruku poslati

23

Srijeda, 28. August 2002

Srbi napustaju Sandzak

Drago mi je sto je najzad na ovom sajtu pokrenuta jedna konkretna (dilema) tema "(zbog cega i dali) Srbi napustaju Sandzak".
Prvo sto mi je zasmetalo sto se generalizuje problem na pogresan nacin.Problem zaposljavanja je oduvek postojao u ovim krajevima.Zasto?Zato sto se nikada nije ocenjivala strucnost.Uvek se islo po nekim kljucevima,vezama,clanstvu u partiji(SKJ,SPS,DOS,SDA...)
Resenje tog problema je jednostavno.
Uvesti testove za prijem kao na zapadu!Pa ko bude bolji pobedu nek slavi!Ja licno nebih imao nista protiv da se zaposle dva Srbina umesto osam Bosnjaka ako su oni strucniji
A sto se tice iseljavanja zar nije za ovih deset godina otislo 40000(CETRDESET HILJADA) Bosnjaka.Sta je za njih bio
razlog?
NESIGURNOST!
Ja bih licno voleo da je cena ara deset puta manja pa da me plac ne kosta 200.000 DEM nego 20.000.Srbima je izbor olaksan.
U bilo kom srpskom gradu se podjednako osecaju sigurnim kao i u Novom Pazaru.Uz to i prilika da zarade.Proda kucu 650000
DEM (pr.g-din Raicevic ulica kod stadiona).U Beogradu(koji je najskuplji posle N.P.)za 200.000 kupi stan od 100 m2 i ostane mu 400.000.Da ne pominjem gradove kao sto su Bor,Pirot,Kragujevac,Smederevo...gde je cena jednog ara od
300 do 800 maraka!Da je srece pa da je ova zemlja u vrhu po
razvijenosti ljudskih prava i sloboda svakog gradjanina bez obzira na nacionalnost i veroispovest ja bih prvi odselio tamo gde mogu bolje da radim i zaradim!U ostalom Bosnjaci su se iseljavali tamo gde su se mogli osecati kao ljudi!Gde ih niko ne sikanira,prebija i ubija! POZDRAV,SUAD.

juskos

Profesionalac

(10)

• »juskos« je muško

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

24

Četvrtak, 29. August 2002

MERHABA NARODE

Naguttgkljmno.......
Nemoj se ljutiti ja samo govorim cinjenicno stanje. Na zalost kao sto kazes ima kod nas dilera ima i jakih privatnika ali ne mislim da nam ni vi u tome bas nesto ne zaostajete.Pogledaj beograd pa ce ti biti jasno procitaj blic imas kurvi ko iz filma za 20 eura za celu noc.
E vidis ovo sto smo zapoceli ja i ti da radimo je trenutno prepucavanje i ja ti vise necu odgovarati na tvoje replike ne zato sto ti ne mugu dati adekvatan odgovor vec sto mi se vec ne svidja ovakav nacin razgovora.Vidis ja sam se tebi izvino ako samte na bilo koji nacin uvredio a ti ni to ne umes da prihvatis mislim da moras biti malo vise tolerantan.
A na kraju krajeva pa i ako vam se ne svidja ovaj kraj mozete ga napustiti vi ste to bosnjacima radili vekovima Turska je puna bosnjaka koji su od 1920 pa na ovamo periodicno bili prisiljeni da se isele. Razmisli o tim cinjenicama malo ne razumijem te kako ti to nikad ne padne na pamet. Niko od tih ljudi nije ovamo dosao zato sto je uzeo 650 hiljada maraka nego da spasi glavu.
Velicina jednog naroda se ne meri brojem ljudstva vec brojem alima

Social bookmarks