Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

1

Srijeda, 12. Maj 2004

Sreca u nesreci

Dugo planirate posetu nekome, ne prepustate nista slucaju fino se najavite, spremite i podjete. Nakon relativno kratke voznje stignete do odredjenog mesta. Provedete jako lep i nezaboravan dan. Vreme za povratak, vi pozurite da stignete na voz. Stizete taman na vreme da cujete obavestenje da upravo vas voz kasni :( A vi se morate to vece vratiti kuci jer vas sutradan ocekuje test...Snevoljite se, ali u tom trenutku vasa dobra vila se seti resenja i uz pomoc vilenjaka vi budete kuci na vreme.

Imamo peh pa rekoh da bismo mozda i o sreci mogli pricati. Sta vi mislite o tome?

P.S.Veliko hvala vili i vilenjaku :)
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

• »mafijA_Becka« je muško

Datum registracije: 11.05.2004

• Poruku poslati

2

Srijeda, 12. Maj 2004

pink pink pink... :)

relativno kratka voznja, a nezna kako se vratit 8)

vecinu znam od raje, licno i preko net-a, ovim putem, ko me nezna -> Aladin iz Beca, 17 godina, ko zeli vise saznat o meni, PM me ;) sellam :klanja:
...why can't the boys be the toys that the girls want the boys to be....and why can't the girls see the world that the boys want the girls to see....

3

Srijeda, 12. Maj 2004

Citirano

Orginalno od mafijA_Becka
pink pink pink... :)

relativno kratka voznja, a nezna kako se vratit 8)

Pa recimo nesto vise od sat vremena, hladno, noc, a ja sama... ?(

Pozdrav za TI :)
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

Dog

Početnik

(10)

• »Dog« je muško

Datum registracije: 07.05.2004

• Poruku poslati

4

Srijeda, 12. Maj 2004

Citirano

Orginalno od pink
Imamo peh pa rekoh da bismo mozda i o sreci mogli pricati. Sta vi mislite o tome?

Tema nije losa, za one koji veruju u srecu, vile i vilenjake...
**Beware of Dog**

5

Srijeda, 12. Maj 2004

@ Dog : Ustvari je tema zamisljena kao mesto na kome mozete napisati dozivljaje iz svog ili tudjeg iskustva u kom je pored nesrece bilo i iznenadne srece i zaokreta daljeg toka desavanja. A ovo vile i vilenjaci ...pustite ljude neka sebi zivot prave lepsim dokle god oni vas ostavljaju na miru :).

ernad

Zlatna sredina

(10)

• »ernad« je muško

Datum registracije: 01.01.2004

• Poruku poslati

6

Srijeda, 12. Maj 2004

Sreca u nesreci je kad ti u isti dan umre dedo a rodi se brat...

Ne znam...
Pravda, ponekad spava, ali nikad ne umire...

Mikov_sin

Zlatna sredina

(10)

• »Mikov_sin« je muško

Datum registracije: 24.10.2002

• Poruku poslati

7

Petak, 14. Maj 2004

Citirano

Orginalno od pink
ali u tom trenutku vasa dobra vila se seti resenja i uz pomoc vilenjaka ja stignem kuci na vreme

P.S.Veliko hvala vili i vilenjaku :)

hehehehe
A niko Ferari-ja ne spominje.

I ja pozdravljam sve Vile od Niedersachsen-a pa do Nordrhein Westfalen-a :D
i takodje ...
Mikov_sin je dodao/la ovu sliku:
  • 30715981_1.jpg
[SIZE=3]
A HEAD
[/SIZE]

Giovanni

Profesionalac

(10)

• »Giovanni« je muško

Datum registracije: 13.09.2002

• Poruku poslati

8

Petak, 14. Maj 2004

Da vratimo temu na mjesto koje joj i pripada

Meni je tema jako zanimljiva i evo moje "Srece u nesreci".

Poslovni partner moje firme iz Australije (moja firma ima cirka 11 ljudi), inace jednog od naftinh svjetskih giganta u vrlo zategnutim odnosima izmedju firmi od mene trazi neke promjene na software-u koji ce oni da koriste za nekave analize i za iste mi daje vrlo kratak rok...Dodacu da su nam oni bili konkurenti sa svojim programom (koga nikad prezalili nisu) i da sama cinjenica da im neka mala firma iz Kanade uzima mjeru ih je iritirala a prema nekim mojim statistikama zaposleni u velikim kompanijama, da ne budem vulgaran - konglomeratima, imaju u vecini slucajeva neakav potcjenjivacki odnos k "malima"...

U medjuvremenu se razmjene teske rijeci izmedju mene i osobe koja mi je bila kontakt i ujedno inicijator projekta (usput je dovoljno reci da je ista najgori zenski feminist koga sretoh u zivotu a ja sam u njenim ocima vjerovatno bio izdanak Zalosne Sove - vidi avatar) i cekala se samo moja greskica da se sruci sijaset uvreda na konto naseg programa, mog znanja i uopste nesposobnosti firme za koju radim da u trazenom roku ispostuje zahtjeve.

Sve se uspjelo nekako sklepati pred put ali kao za inat neka opcija BackUp u programu me je da prostite tako zajebavala da je u nekim slucajevima radila a u drugim ne i onaj ko je iskusio ljepote kompajliranja a na brzinu znace o cemu pricam. Napomenucu da ta opcija uopste nije relevanta za ispravan rad programa ali je lijepa za imati...No, misterija koju u datom trenutku ne mogah dokuciti...Ali Giovanni je u brzini dosao do sjajne ideje da opciju iskljuci kao default i da klijentu slozi jednu FLOSKULU u stilu, ma sta ce vam taj backup baze kad ga mozete i rucno uradit' ako ga bas priupitaju za istu...Kad me je sef pred put upitao je li sve u dure, ja nisam imao srca da kazem da imam mali bug, vec da njega utjesim rekoh da je sve pod kontrolom, stalno kontajuc' nece me valjda bas po tome zasarati...

Prva cetiri dana prolaze po planu i kad se vec nazirao posljednji dan i toliko zeljeni odmor...Trening sesija pocinje, Giovanni objasnjava mogucnosti programa dok vjesto krije nemogucnosti 8) i brzinom svjetlosti prelazi preko opcije BackUp i taman hvata dah za sljedecu no onda slijedi rvacki zahvat u vidu neke pametne cvikerasice iz prve klupe u stilu "A sto backup nije ukljucen, nama bi ta opcija pravo bila korisna?"...Posto jedan IGNORE nije bio dovoljan, ostalih troje pocinje da se buni (raja je krenula da se zari i pali) i u ocima gorespomenute feministkinje polako nazirem crvenu boju dok se usne razvlace u zadovoljni osmjeh dok u mojoj vugli odjekuje "Giovanni ugasio si ga najstrasnije, ali najstrasnije"...
Posto znadoh u kojim slucajevima ce opcija da radi ja vjesto predlozih da zatvorimo postojeci ekran i otvorimo drugu bazu podataka...Naivan rekao bih djeciji pokusaj - u korijenu sasjecen - jedna rijec - denied! ;( ;( ;(

I sad je sljedecih par sekundi jako tesko opisati jer me je vec poceo oblivati hladan znoj jer za otvorenu bazu podataka moja famozna opcija nije proradila ni jednom a da nije izletila neka greska, a u glavi mi ide prica "Rekla sam ja da oni ne mogu to uraditi - evo pa to je krucijalna greska, nas program je bio mnogo bolji i bez bagova) dok je okruzenje likovalo i pocelo da slavi pobjedu...Sta cu, ukljucih opciju, zazmirih, osutah OK i backup opcija se izvrsi rutinski, a lica svih nas su odavala osjecaj zbune...Ja sam se pretvorio u jedan veliki upitnik ali sam "manirom iskusnog predavaca" se brzo presaltao u ulogu sigurnog predavaca i ponovo preuzeo dizgine u svoje ruke.

Poslije testirah tu opciju u svim mogucim kombinacijama i nekim cudom radi ko podmazana.

Moja sreca u nesreci...

Zivili
Giovanni
[SIZE=1]Sarajlija rozdenijem, Pazarac podrijetlom, Kanadjanin dekretom!

Homo homini lupus iliti Covjek je covjeku Vucko![/SIZE]

hobbes

Profesionalac

(10)

• »hobbes« je muško

Datum registracije: 21.08.2002

• Poruku poslati

9

Ponedjeljak, 17. Maj 2004

Eh sreća u nesreći.
Dok sam studirao razbolim se ja nešto i jedna prijateljica da mi pomogne svrati da mi pripremi nešto da jedem i usput da mi počisti sobu.
Krene ona i lepo kupeći papire pokupi i moj koverat sa parama koje sam dobio od kuće i sve to lepo zafrljači u smeće.(ona se kune da me je pitala trebal mi ta koverat a ja joj reko da mi ne treba al se ja toga ne sećam)
Sreća je u svemu tome čto sam se ja još više razboleo pa sam morao da ležim u stacionaru gde sam imao obezbeđenu hranu i pare mi uopšte nisu trebale tog meseca :))

Mikov_sin

Zlatna sredina

(10)

• »Mikov_sin« je muško

Datum registracije: 24.10.2002

• Poruku poslati

10

Petak, 21. Maj 2004

jes..

E ovo je prava sreca u nesreci (saobracajnoj)

Prije mesec dana odprilike posao ja autom na posao.
I negde na pola puta udari me drugo auto, -nesreca.

Sreca:
On kriv 8) .
I ja dobijem od osiguranja njegovog odstetu u visini od ____EUR
,popravka me kostala cetrnaesti deo od dobijene odstete :]
[SIZE=3]
A HEAD
[/SIZE]

11

Petak, 20. August 2004

Sreca je kad vam se desi peh a vi nista niste slomili.

Sandokan

Profesionalac

(10)

• »Sandokan« je muško
  • »Sandokan« je zabranjen

Datum registracije: 12.12.2003

• Poruku poslati

12

Petak, 20. August 2004

Citirano

Orginalno od Mikov_sin
E ovo je prava sreca u nesreci (saobracajnoj)

Prije mesec dana odprilike posao ja autom na posao.
I negde na pola puta udari me drugo auto, -nesreca.

Sreca:
On kriv 8) .
I ja dobijem od osiguranja njegovog odstetu u visini od ____EUR
,popravka me kostala cetrnaesti deo od dobijene odstete :]

Lako ti je to u Nemachkoj.Pitao bi te koliko bi dobio da te neko pogodio ovdje!!
PINK pricha iz lichnog iskustva.Glavno je da si nam TI dobro PINKICE!!
Pazare jedini ,pazaree jedinii najboljiiiii, oooo ooooo oooooo ooooooo!!!!![/URL]

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

Datum registracije: 14.12.2003

• Poruku poslati

13

Petak, 10. Septembar 2004

@Peh je kada ucite da vozite i nakon par casova instruktor vas izvede na ulicu da se oprobate kao vozac i onda vam daje instrukcije: "Prebaci u drugu brzinu, hajde sad u trecu, skolni nogu sa gasa..." I u jednom trenutku kada vam se ucini da nemate pojma kako da se mimoidjete sa ogromnim sleperom na magistrali, kada vam instruktor kaze:"Polako podizi kvacilo..(mislio je stopu sa kvacila), vi svom snagom povucete rucnu pored sjedista...na sred ulice ....u trecoj brzini.. o|

Sreca je kad je instruktor pored tebe... ?( ;)

Sabur ti je da gutas kiselo, gorko i ljuto, a da ti se na licu nista, sem osmjeha, ne vidi.

14

Ponedjeljak, 10. Juli 2006

Peh je kad izgubite kljuc od stana.

Jos veci pech je kad osim tog kljuca izgubite kljuc od sestrinog stana, kljuc od babove kuce, kljuc od postanskog sanduceta, kljuceve od ormara na poslu i transponder jer ste tolika budala da sve kljuceve nosite na jednom privesku!

Sreca u nesreci je kad 4 dana kasnije nadjete kljuceve sve do jednog! :D

Uh , jes mi laknulo.

inaa

Zlatna sredina

(10)

• »inaa« je žensko

Datum registracije: 30.07.2006

• Poruku poslati

15

Petak, 04. August 2006

Kad smo vec kod kljuceva onda je peh kada imas vrata od stana koja se, dok ih zatvoris, bez kljuca ne mogu otvoriti. :(

Bas skoro, ja bila vani sa komsinicom, a braca u stanu. Tako da nisam ponijela kljuc, jer sam znala da su oni tu i da ce mi otvorit vrata dok budem htjela da udjem. Nego u medjuvremjenu, samo ugledah njih ispred zgrad, i odmah sam se sjetila za kljuc.

U trenutku, cini mi se, i glas mi se bio "zaledio".. al ipak sam nekako uspjela da ih pitam "Jeste li ponijeli kljuc????" a odgovor je glasio bas kako sam i ocekivala "Nismo! Pa ti si ponijela, zar ne?".. Mislim u sebi, sta cu sad?

Srecom ova komsinica, zivi tacno ispod nas.. Tako da smo otisli na njen balkon, i sa njenog balkona se nekako "prebacili" na nas (ona zivi na EG, a mi na 1 OG) i posto su balkonska vrata bila kipovana mogli smo da ih otvorimo i tako smo usli u stan.. SRECA u nesreci :]
..mjeri svoj uspjeh po tome cega si se sve trebao odreci da bi to ostvario..

Sandokan

Profesionalac

(10)

• »Sandokan« je muško
  • »Sandokan« je zabranjen

Datum registracije: 12.12.2003

• Poruku poslati

16

Subota, 05. August 2006

Ja se vratio sa jedne nudistichke plazhe 350 metara uz brdo a zaboravio kljuch od stana!!
Srechom zaboravio sam i stan da zakljucham!! :))
Pazare jedini ,pazaree jedinii najboljiiiii, oooo ooooo oooooo ooooooo!!!!![/URL]

SuddenDeath

Zlatna sredina

(10)

• »SuddenDeath« je muško

Datum registracije: 25.07.2006

• Poruku poslati

17

Subota, 17. Februar 2007

Sreca u nesreci je to kad te pas juri oko bandere, a ti imash tri kruga prednosti :) :P :D

Shalim se, naravno...

Pa wako, prijavio se ja za ADSL i sav ushicen ischekivao dan kad ce pocheti ugradnja (to se nije desilo ni dan danas)..kaaad, ja saznam (hvala Djordje) da ja ne mogu da imam ADSL jer imam wireless telefonsku liniju. Fuj. Smrklo mi se. Kad, posle nekoliko dana javlja meni chika Djordje (hvala Djordje) da postoji nekakav internet za ove W/L linije i da mogu da se prijavim. Povrh svega, besplatno je! I ja se lepo prijavio, sad samo chekam ove chike iz telekoma da se pojave i da to naprave :D

I opet, hvala Djordje, nishta ne bi bilo bez tebe (ne bih ni saznao da ne mogu da imam ADSL :D[shshsh..eci]).

Pozz
There I am, on the road again. There I am, up on the stage, there I go, playin' the star again, there I go, turn the page..

interesantno

Profesionalac

(10)

• »interesantno« je žensko

Datum registracije: 17.11.2006

• Poruku poslati

18

Utorak, 27. Februar 2007

Spremam ispit,spremam,spremam i odem dan pre ispita na fakultet,da bih tamo srela koleginicu koja mi kaze da je profesorica,u medjuvremenu,promenila knjigu 8o (ja ucila iz stare,kojoj nedostaje poglavlje iz koga obavezno pada pitanje na ispitu) ?( Medjutim,bas ona je ZA SAMO TO POGLAVLJE (koje meni nedostaje),napravila skripticu koju sam pozajmila od nje,a onda ucila taj ostatak dana,koliko sam stigla,za sutrasnji ispit...
Na ispitu izvlacim tri kvitice i(gle cuda!) ne izvlacim bas ni jedno pitanje iz tog poglavlja koje inace i nisam imala u knjizi(a zbog kojeg je cela knjiga ponovo stampana) :O
U trenutku sam osetila zahvalnost prema Onome ko zna moje misli i strahove,Onome ko me zastitio i pomogao da polozim ispit bas tog dana :)
"Dragulj ostaje na cijeni i ako padne u blato; prašina ostaje prašina makar se digla do neba."

• »AlenTheBoss« je muško

Datum registracije: 22.02.2007

• Poruku poslati

19

Četvrtak, 01. Mart 2007

Nesreca u sreci je kad Ratko Mladic kupi koka-kolinu GPS bocu :)

yascool

Učenik

(10)

• »yascool« je muško

Datum registracije: 03.01.2007

• Poruku poslati

20

Petak, 02. Mart 2007

Sreca u nesreci je kad polozis ispit...Ko se pita sta je ovdje nesreca,evo obrazlozenja: Umrtvio si broj neurona srazmjerno tezini polozenog ispita.
Ko igra za raju i zanemaruje taktiku,zavrsice karijeru u nizerazrednom Vratniku!

Social bookmarks