Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

SAJO SUPERMEN

Zlatna sredina

(5)

• »SAJO SUPERMEN« je zabranjen

Datum registracije: 20.03.2004

• Poruku poslati

61

Srijeda, 06. Oktobar 2004

Citirano

Kad je sa Suljom mora da valja pa neka je i srbin.
Kad je sa Suljom mora da valja pa neka mu je tato u srpsku akademiju nauka.
Kad je sa Suljom mora da valja pa nek mu je deda cetnik.
Kad nije sa suljom ne valja, pa neka je bosnjak, neka je musliman, neka je hadzija, neka je doktor, ne ne on ne valja jer nije sa suljom!

Rasim je drugi Milosevic a Boris je dobar!
Nek vam je na casti

GLEDAL TIMEsihaUT sinoc kako je rasim razbijen na BK gledal svog lidera kako kaze da je napad na kucu Besmislica i Izmisljotina. Gledal svog lidera kako se uvija previja da mu je voditeljka na kraju rekla zao mi vas je kad vam vidim facu. E to mu nije Ivana Milic vasa dobra druga sa Jedinstva repriza je danas u 13:50 GLEDAJ IZ SVOJE MISJE RUPE!!!

JEDAN veliki selam svim pobjednicki raspolozenim SANDZAKLIJAMA! A onima sto kazu da je razlika u glasovima izmedju dr.su.uglj. i prof. dr. sa. kac. upravo ta da su to tutinski glasovi onda im evo jedno veliko moje priznanje.

Na izborima u Novom Pazaru je pored 2000 tutinaca glasalo jos i :
3000 Turaka,
398 Cecena
401 Palestinac
1205 Malajaca
765 Arapa
139 Egipcana ALI!!!
Tako mi Allah'a za dr. su. uglj. nije glasao ni jedan DEZEVAC, SESTOVAC, NITI CARAPAN SA GOLIJE I ROGOZNE!!!

POBJEDJENIM HRVACIMA, HRVANJA NIKAD DOSTA (prijevod za ove glasace SDP-a)
POBEDJENIM RVACIMA, RVANJA NIKAD DOSTA
Oni se više boje vas nego Allaha, zato što su oni ljudi nerazumni.Samo u utvrđenim gradovima ili iza zidina, oni se protiv vas smiju skupno boriti. Oni su junaci u međusobnim borbama.
Ti misliš da su oni složni, međutim srca su njihova razjedinjena, zato što su oni ljudi koji nemaju pameti. (Al-Haš, 13-14)

• »Sestovoboy« je muško

Datum registracije: 05.11.2002

• Poruku poslati

62

Pozdrav SUPERMENE!

Veliki pozdrav sa SESTOVA i mi ne glasamo za ljude koji ne govore ni jednim jedinim ljudskim jezikom na svetu.
Da bar prica bosanski ili srpski ili engleski ili francuski ili nemacki ili hrvatski ili filipinski ili bilo koji drugi ovozemaljski mozda bi ga razumeli i glasali za njega ali ovako ne znamo o cemu prica.
Ako imas pristupa do njega predlozi mu neka nauci neki jezik ili nek zaposli prevodioca za bilo koji jezik da bi ga razumeli!
Pozdrav!

63

Situacija je ista kao na utakmici zvezde i partizana.. Ljuti protivnici sa fiksnim ubedjenjima koji ne trude se da bilo sta u zajednickom interesu urade vec samo suprotne sto vise da ostete i nagrde... I tako stalno.. Eventualno neki novi se prikljuce na neku od strana, ili iz svake po neko iskoci.. ali se niko ni iz jedne strane ne stara da bude fin prema suprotnoj i da ga nekako sutra primi u svoj tabor... Ko da je Bogom dato da ako imas jednog vise cio zivot ces bit pobednik.. a sta ako se taj jedan razboli? (figurativno)..
Pobedili jedni i sad govore "eve vam ga na".. i tipa toga.. a sve onima koji su ih 'blatili i na cast im udarali' pa kao imaju pravo...
U svakom zlu i dobra ima.. pa nek ga bude i ovde.. (mislim na opste stanje a nista konkretno).. Sve se sa razlogom desava pa haj da se nadamo da ce stvari pocet kadkad da se pozitivnije desavaju (a to moze samo ako narod skonta stvari kako treba te rekoh nesto ga nekad mora navest na to)..
Mogao bih da cestitam samo da se osecam porazenim.. zato mi nema ni smisla cestitanje... Mogu samo da mubareklisem novog gradolnacelnika svim pazarcima, ali nikom posebno.. Jer niko posebno ne bi smeo da se oseca trijumfalno, a posebno ne bi smeo da se oseca navijacki kao u onom uvodnom pasusu ovog posta...
Da znamo sto sta pisemo i sto sta pricamo Bogami ne bi smo iznosili svakakve gluposti, uvrede i pogrde koje iznosimo. Ali i da znamo sto kritikujemo, i sta kritikujemo, ne bismo kritikovali sve i svakoga bez osnova a pogotovu kad bi bili svesni posledica tih takvih kritika...
Meni je zelja da Pazaru bude bolje.. Ako to nekom nije onda je to razlika koja me plasi.. a sve drugo je stvar pogleda na svijet, a pravac tog gledanja je relativan i promenjiv jer potice od ljudi.. sve dok se ne prihvati onaj koji nije od ljudi.. i jedan je jedini pravi.
mogu ja da se potpisem i bolje...

• »carsijaner« je zabranjen
  • »carsijaner« je autor ove teme

Datum registracije: 25.09.2004

• Poruku poslati

64

Citirano

SESTOVOBOY
Ako imas pristupa do njega predlozi mu neka nauci neki jezik ili nek zaposli prevodioca za bilo koji jezik da bi ga razumeli!

Brate sad ce jos malo Bosanski da se uvede u skole pa bujrum upisi se da naucis da bi razumio svoga PREDSJEDNIKA.
SEKI nemoj te samo vi da branite Rasima naosite mu stetu.

PASHA

Zlatna sredina

(5)

• »PASHA« je zabranjen

Datum registracije: 29.01.2004

• Poruku poslati

65

Citirano

time out
Jos samo da zapevaju "druze Suljo mi ti se kunemo..." i da mu postave spomenik na centar...

Bolje i to da pjevaju nego da pjevaju kao sto su Hajru Tuticu (tvom uzoru)

HAJDE HAJRO VAKUF DA PRODAMOOOO
HAJDE HAJRO, HAJDE DUSO VAKUF DA PRODAMOOOO

(o) (o) (o) ;)

Gerilac

Profesionalac

(10)

• »Gerilac« je muško
  • »Gerilac« je zabranjen

Datum registracije: 28.03.2003

• Poruku poslati

66

Selam alejkum Bosnjakinje, Bosnjaci i Bosnjacad.

Naravno da se kunemo, to je islamski. Ako samo se sjetis onih zakletvi koje su ashabi davali Poslaniku a.s. na Akabam. Prolistaj malo o tome i vidjet ces da su i ashabi Poslaniku a.s. davali zakletvu na vjernost.

Naravno davali su i komunisti titu, ali nije isto davati zakletvu titu i davati zakletvu Dr. Sulejmanu Ugljaninu. Osim ako to po tebi nije isto???

A pogotovu nije isto davati zakletvu Poslaniku a.s.

Sta mislis da li su? i ako jesu kako su pjevali Ashabi kada su davali zakletvu Poslaniku a.s.???

Dr. Sulejmane mi ti se kunemo da sa tvoga Puta ne skrenemo!!! Eto. I da mi Dragi Allah u tome pomogne i da moje korake na tom Putu ucvrsti. Amin.

Allahimanet.
HER DZAN ASURA, HER VER KERBELA - SVAKO VRIJEME JE ASURA, SVAKO MJESTO JE KERBELA. Imam Dzafer Essadik r.a.

Time_Out|

Zlatna sredina

(10)

• »Time_Out|« je muško
  • »Time_Out|« je zabranjen

Datum registracije: 08.01.2004

• Poruku poslati

67

Esselamu alejkum onima koji se klanjaju samo Allahu!

Citirano

Orginalno od Gerilac
Naravno davali su i komunisti titu, ali nije isto davati zakletvu titu i davati zakletvu Dr. Sulejmanu Ugljaninu. Osim ako to po tebi nije isto???
A pogotovu nije isto davati zakletvu Poslaniku a.s.
Sta mislis da li su? i ako jesu kako su pjevali Ashabi kada su davali zakletvu Poslaniku a.s.???
Dr. Sulejmane mi ti se kunemo da sa tvoga Puta ne skrenemo!!! Eto. I da mi Dragi Allah u tome pomogne i da moje korake na tom Putu ucvrsti. Amin.

Zaboravio si ong smajlija sto se klanja da stavis.

Tako jadan otvoreno reci kome se klanjas. Znas i predislamski arapi su vjerovali u Allaha ali su se pored toga klanjali kumirima.

Vallahi se ja ogradjujem javno od ovoga sto ti pricas. Neka si daleko od mene i ti tvoj kumir!

A oni koji vjeruju i cine dobra djela - oni su, zbilja, najbolja stvorenja (Al Beyyina - Dokaz jasni, 7)

Gerilac

Profesionalac

(10)

• »Gerilac« je muško
  • »Gerilac« je zabranjen

• Poruku poslati

68

Ovim si i ashabe optuzio za klanjanje kumirima.
Jer taj dogadjaj na Akabi je dobro poznat, a i u Kur'anu se spominje.

NE mogu sada da nadjem te ajete, ali ako neko bolje to zna od mene neka nadje, a idu nesto ovako:

Parafraziram: I zadovoljan je Allah dz.s. tobom i onima koji su ti se zakleli ispod drveta.

Ima jos ajeta ali ne mogu da se sjetim.

E vidis, u ovome i lezi glavni problem naseg nesporazuma. Nejednako shvatanje vjere.

A ti odmah optuzi bez da udje u dijalog. Nek ti je hairli.

Allahimanet.
HER DZAN ASURA, HER VER KERBELA - SVAKO VRIJEME JE ASURA, SVAKO MJESTO JE KERBELA. Imam Dzafer Essadik r.a.

Time_Out|

Zlatna sredina

(10)

• »Time_Out|« je muško

• Poruku poslati

69

Esselamu alejkum vi koji se klanjate samo Allahu!

Kakve veze ima Poslanik s.a.w.s. sa Suljom???

Kakve veze imas ti sa ashabima???

Da neces jos da kazes da je Suljo na nekom (da me Allah sacuva) slicnom stepenu???????????
A oni koji vjeruju i cine dobra djela - oni su, zbilja, najbolja stvorenja (Al Beyyina - Dokaz jasni, 7)

Gerilac

Profesionalac

(10)

• »Gerilac« je muško
  • »Gerilac« je zabranjen

• Poruku poslati

70

Eto vidis kako izvlacis stvari iz konteksta. Opet cu te pozvati na dijalog vjerski, i ako hoces hajde, a ako neces, onda ja tu ne mogu nista. Dakle bujrum na dijalog otvoreno, bez da cijelo vrijeme pokusavas da me nekako proglasis nekim nevjernikom ili nekim zalutalim.

Naravno da nisam pricao o stupnjevima, vec sam pricao o zakletvi (prisegi). To se pominje i u Kur'anu i u Hadisima. Ako udjes u dijalog vjerski, onda mozemo o tome detaljnije ako ne, onda ostani pri svojem tom misljenju da sam neki zalutali, ali ne znam koliko te mogu trpjeti da me pred narodom ljagas i proglasavas, a neces i nesmijes u dijalog vjerski.

Ti si izlgedaubjedjen da si pravovjeran. Pa zato sve sto se ne uklapa u tvoje shvatanje je odmah zabluda, dalalet, sirk, bida'at, itd.

To je meni poznato kao Vehabizam. Oni ne umiju dijalog da vode, vec samo ako hoces ovako ti je a ako ne onda si nevjernik. Ne obrazlazu svoje stavove.

Opet bujrum u dijalog vjerski. Ne boj se pomocice ti Ed, Sandzacki sin i mozda jos po neko, i ja cu ti pomoci.

Allahimanet.

Time_Out|

Zlatna sredina

(10)

• »Time_Out|« je muško

• Poruku poslati

71

Esselamu alejkum!

Citirano

Dr. Sulejmane mi ti se kunemo da sa tvoga Puta ne skrenemo!!!

Citirano

I DA haram je kritikovati Sulja.

Prije bilo kakvog dijaloga moras me ubijediti u ispravnost ovih tvojih izjava.
Argumentovano bez napadanja drugih i pozivanja na vehabije ili slicno.

Ja se nadam da sam pravovjeran. Moje shvatanje mozes promijeniti samo Kur'anom casnim i sunnetom Poslanika s.a.w.s. Normalno je da smatram da sve sto se kosi sa ovim argumentima je zabluda.

Ne znam kako da shvatim ovo:

Citirano

ali ne znam koliko te mogu trpjeti da me pred narodom ljagas i proglasavas

kao prijetnju ili posustajanje???

Ja te ne ljagam ako te citiram ti sam sebe ljagas.

Ali posto je ovdje tema politika otvori novu pa raspali.

SAJO SUPERMEN

Zlatna sredina

(5)

• »SAJO SUPERMEN« je zabranjen

Datum registracije: 20.03.2004

• Poruku poslati

72

Ovi nasi prijatelji TIMESIHAT OUT i RASKO OBLASTNI SIN misle i da ima treci krug xx( xx(

NEMA BRACOOOOO :) :)
GOTOVO JEEEEE (o) (o)
VOLJOM ALLAHA dz. s. I BOSNJAKA POBJEDIO JE DR SULEJMAN UGLJANIN :D :D
A VOLJA CETNIKA, RADIKALA, NARKOMAFIJE, MUFTIJE, DRZAVNE BEZBEDNOSTI, POLICIJE I SDP (srpska demokratska partija) otisla je u kanalizaciju Sandzacke politicke scene X( o| X(

VRATITE SE BRACO SVOJOJ BRACI NEMOJTE STAJATI PROTIV NAS U SAFFOVE SA CETNICIMA I RADIKALIMA SA SESTOVA I DEZEVE. URAZUMITE SE PA VI STE MUSLIMANI (INSHALLAH)
Oni se više boje vas nego Allaha, zato što su oni ljudi nerazumni.Samo u utvrđenim gradovima ili iza zidina, oni se protiv vas smiju skupno boriti. Oni su junaci u međusobnim borbama.
Ti misliš da su oni složni, međutim srca su njihova razjedinjena, zato što su oni ljudi koji nemaju pameti. (Al-Haš, 13-14)

73

Napisah ja nedje gore ovako:

Citirano

Orginalno od fingersbroken
Situacija je ista kao na utakmici zvezde i partizana.. Ljuti protivnici sa fiksnim ubedjenjima koji ne trude se da bilo sta u zajednickom interesu urade vec samo suprotne sto vise da ostete i nagrde... I tako stalno.. Eventualno neki novi se prikljuce na neku od strana, ili iz svake po neko iskoci.. ali se niko ni iz jedne strane ne stara da bude fin prema suprotnoj i da ga nekako sutra primi u svoj tabor... Ko da je Bogom dato da ako imas jednog vise cio zivot ces bit pobednik.. a sta ako se taj jedan razboli? (figurativno)..
Pobedili jedni i sad govore "eve vam ga na".. i tipa toga.. a sve onima koji su ih 'blatili i na cast im udarali' pa kao imaju pravo...

Zapitah se ja gde to vodi, a ne umedoh ni da objasnim dobro to sto sam hteo..

A onda sajo napisa svoj prethodni post koji ceo moram da citiram

Citirano

Orginalno od SAJO SUPERMEN
Ovi nasi prijatelji TIMESIHAT OUT i RASKO OBLASTNI SIN misle i da ima treci krug xx( xx(

NEMA BRACOOOOO :) :)
GOTOVO JEEEEE (o) (o)
VOLJOM ALLAHA dz. s. I BOSNJAKA POBJEDIO JE DR SULEJMAN UGLJANIN :D :D
A VOLJA CETNIKA, RADIKALA, NARKOMAFIJE, MUFTIJE, DRZAVNE BEZBEDNOSTI, POLICIJE I SDP (srpska demokratska partija) otisla je u kanalizaciju Sandzacke politicke scene X( o| X(

VRATITE SE BRACO SVOJOJ BRACI NEMOJTE STAJATI PROTIV NAS U SAFFOVE SA CETNICIMA I RADIKALIMA SA SESTOVA I DEZEVE. URAZUMITE SE PA VI STE MUSLIMANI (INSHALLAH)

ZAhvaljujem se na primeru jer upravo je ovo ono sto ja u svojem citatu pokusah da opisem..
mogu ja da se potpisem i bolje...

Gerilac

Profesionalac

(10)

• »Gerilac« je muško
  • »Gerilac« je zabranjen

• Poruku poslati

74

Ja cu ovom prilikom jos jednom pozvati Time_Out-a da u nekoj temi vezanoj za vjeru pokrenemo fin jedan dijalog (onako bez hirova fino i smireno i kulturno) oko svih stvari oko kojih se mimoilazimo.

Naravno to zahtjeva da obojica razmisljamo o onome sta jedan drugom pisemo, a ne da se samo vreba i ceka na neku gresku i da se odmah saskoci i ukaze na nju, vec da se sugovornik pita, sta je pod tim mislio. Jer mozda to nije greska, mozda se to samo tako cini. Dakle, jedan otvoren dijalog. Bujrum.

Ako se ovaj moj prijedlog ne usvoji onda ja ne vidim dalju svrhu odgovaranja na postove Time_Out-a.

Allahimanet.

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

75

Pa umesto što ga već nekoliko puta zoveš u ovoj temi, odaberi mesto i vreme i teren i temu i napiši tamo: EVO OVDE POZIVAM TIME OUT-a da muhabetimo il šta ti ja znam....
Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

... al lahko je tebi kad imas olovku sa gumicom

KZK

Početnik

(10)

• »KZK« je muško
  • »KZK« je zabranjen

Datum registracije: 06.10.2004

• Poruku poslati

76

Citirano

Orginalno od sans
Pa umesto što ga već nekoliko puta zoveš u ovoj temi, odaberi mesto i vreme i teren i temu i napiši tamo: EVO OVDE POZIVAM TIME OUT-a da muhabetimo il šta ti ja znam....

Pa dje che bolan da sa njim bira teren i temu. Jedini teren bi mog'o da bude MISHJA RUPA, shto ne vjerujem da gerilcu odgovara. Ne vjerujem da mu mjere odgovaraju dotichnom terenu ?( :rolleyes: :)) :)) :)) :] ;)
"Svi oni koji su nas izbacili iz ustava neka dobro znaju da mi sa ove zemlje ne idemo nikuda, od istih smo minerala sachinjeni kao i ona i samo su nam njeni plodovi slatki. Mi chemo ovu drzhavu i ovaj ustav poshtovati onoliko koliko i oni nas poshtuju"

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

• Poruku poslati

77

Pozdrav za novog člana.

Ako ti se sad javi Hadžied i kaže ti da si novi i da imaš tek dva posta i da ne bi trebo ovako da se uplićeš... nemoj da se iznenadiš :D :D :D
Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

Gerilac

Profesionalac

(10)

• »Gerilac« je muško
  • »Gerilac« je zabranjen

• Poruku poslati

78

Selam alejkum Bosnjakinje, Bosnaci i Bosnjacad.

Time bih mu nametnuo taj dijalog u odredjenoj mjeri.
a to ne bih zelio, ja zelim da on napokon pristane dobrovoljno, smireno i stalozeno na jedna dijalog.

Tako da to ostavljam njemu. Da odabere mjesto i temu. Bujrum.

Allahimanet.

Time_Out|

Zlatna sredina

(10)

• »Time_Out|« je muško

• Poruku poslati

79

Esselamu alejkum!

Posto sam dobio opomenu ne mogu da otvaram nove teme, a bas sam htio da pokrenem jednu u forumu religija.
Naziv teme je: JELI HARAM KRITIKOVATI SULEJMANA UGLJANINA! (moze i nesto drugacije ali u istom kontekstu, mozda Pauka_ da pitate)
Te molim nekog od modelatora da je pokrene pa neka Gerilac jednom za svagda objasni svoje stavove.

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

• Poruku poslati

80

Kad bi to tako moglo. Pa ti si dobio opomenu upravo da ne bi mogao otvarati teme- a sad umesto toga još i da ih naručuješ telefonom ... ko ono u hotelu- buđenje:

Sutra ujutru u 05:55 molim soba 204!

Navićeš budilnik :D

i ... bode mi oči

Social bookmarks