Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

interesantno

Profesionalac

(10)

• »interesantno« je žensko
  • »interesantno« je autor ove teme

Datum registracije: 17.11.2006

• Poruku poslati

1

Četvrtak, 27. Decembar 2007

Sta bi sve jedna osoba trebala zavrsiti (shvatiti, uraditi) do svoje..

Nisam primetila da postoji slicna tema (nadam se da ne gresim u tome), pa je pokrenuh.

Tema je vise zamisljena kao mogucnost pruzanja razlicitih saveta ( o zivotu uopste, obrazovanju, ponasanju...) i mislim da bi mogla biti korisna.
Sta bi to, po vasem misljenju, trebalo da uradi svaka osoba pre nego sto dodje bas u vase godine?
Sta bi trebalo da nauci, zavrsi, shvati, do tada?
"Dragulj ostaje na cijeni i ako padne u blato; prašina ostaje prašina makar se digla do neba."

• »annonimus« je muško

Datum registracije: 15.12.2002

• Poruku poslati

2

Četvrtak, 27. Decembar 2007

Posto si pocela Temu sa pitanjem, evo ja cu tebe pitat sledece: Sta si ti do sada naucila ?

" Bilen alemlere rahmettir "

Junus

Profesionalac

(10)

• »Junus« je muško
  • »Junus« je zabranjen

Datum registracije: 10.07.2007

• Poruku poslati

3

Petak, 28. Decembar 2007

Najljepše što čovjek može naučiti jeste islamski ahlak, edeb, a to podrazumijeva posjedovanje lijepih osobina što za rezultat ima lijepu i pitomu ćud.
Dakle, najvažnije u životu čovjeka jeste da svoje negativnosti savlada i iz sebe izbaci.

Ovo ne postigne li ništa u životu postigao nije.
[SIZE=3]Ako u ogledalu vidiš ružnoću svoga lica, razbijanjem ogledala ružnoću otjerati nećeš.[/SIZE]

interesantno

Profesionalac

(10)

• »interesantno« je žensko
  • »interesantno« je autor ove teme

Datum registracije: 17.11.2006

• Poruku poslati

4

Petak, 28. Decembar 2007

Namera mi je bila da se ova tema razlikuje od teme Sta ste danas naucili?, pa se nadam da je jasno postavljena.
Sto se tice mene, mislim da ce covek totalno biti izgubljen ukoliko ne postuje i praktikuje veru na pravi nacin. Znaci, coveku mora ili bi trebalo da je na prvom mestu vera, a onda u skladu sa istom treba da uredi i svoj zivot (gradjenje svog karaktera u najsirem smislu, sticanje obrazovanje, brak, vaspitavanje dece i sl.).
Ne mislim da je to lak posao, ali zato postoji borba sa samim sobom.
@annonimus: Neke od odgovora na pitanje koje si mi postavio, mozes naci u temi Sta ste danas naucili, shvatili?, a sad, bujrum, pa napisi nesto i sam na ovu temu (naravno, ako zelis).
"Dragulj ostaje na cijeni i ako padne u blato; prašina ostaje prašina makar se digla do neba."

Social bookmarks