Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Abfangjäger

Zlatna sredina

(10)

• »Abfangjäger« je muško
  • »Abfangjäger« je zabranjen
  • »Abfangjäger« je autor ove teme

Datum registracije: 03.05.2004

• Poruku poslati

1

Četvrtak, 20. Oktobar 2005

Sta je bolje ?

Vidim da se u mnogim temama ne raspravlja o samoj temi sto je posebno izrazeno u temi " sarajveski aerodrum" nego da iznad te teme i mnogih drugih tema postoji uvek dilema u vidu pitanja sta je bolje ostati nacelnih stavova i pod svaku cenu braniti principe ili postati pragmaticnog duha pa kalkulisati dali je cena podnosljiva ili ne pa od te zavisnosti odlucivati kako je najbolje reagovati.

Citao sam nedavno u novinama jedna komentar srpskog bezbednosnog analiticara, neznam vise kako se zove, koji nama u sandzaku pre svega novom pazaru spocitava da samo vise pragmaticni nego nacelnih stavova. Interesantno je sto on iz toga i zakljucuje. Posto se religija temelji na nacelim principima on smatra da od nas ne postoji opasnost od islamskog fundametalizma jer smo vise pragmaticnog duha a potvrdu za svoju tvrdnju on nalazi u broju stranaka kod nas u sandzaku. On kaze dalje,da se politicke stranke kod nas nerazlikuju u sustini svojih pograma i da zbog toga nije neobhodan onoliki broj stranaka. Zbog cega ipak postoji toliko stanaka smatra on da je to zbog ljudi koji preko stranaka zelju postici svoje privatne ciljeve u biznisu.

Ako je moguce bez vecih objasnjena samo recite sta vise forsirate od ovo dvoje.

Ako se pitate kad vec trazim kategorican odgovor zasto onda lepo ne napravim jednu anketu, sto bi bilo normalno mislite, odgovor je u tome sto ne zelim da ova tema primoran takvom jednom anketom da bude vezana samo za ovu dilemu vec ovde mozete postaljati i vi vasa pitanja za druge situacije. 8)
Vertrauen ist, einem Menschen sogar dann glauben zu können, wenn man genau weiß, dass man an seiner Stelle lügen würde!

Phikret

Profesionalac

(10)

• »Phikret« je muško

Datum registracije: 27.07.2002

• Poruku poslati

2

Citirano

Citao sam nedavno u novinama jedna komentar srpskog bezbednosnog analiticara, neznam vise kako se zove, koji nama u sandzaku pre svega novom pazaru spocitava da samo vise pragmaticni nego nacelnih stavova. Interesantno je sto on iz toga i zakljucuje. Posto se religija temelji na nacelim principima on smatra da od nas ne postoji opasnost od islamskog fundametalizma jer smo vise pragmaticnog duha a potvrdu za svoju tvrdnju on nalazi u broju stranaka kod nas u sandzaku. On kaze dalje,da se politicke stranke kod nas nerazlikuju u sustini svojih pograma i da zbog toga nije neobhodan onoliki broj stranaka. Zbog cega ipak postoji toliko stanaka smatra on da je to zbog ljudi koji preko stranaka zelju postici svoje privatne ciljeve u biznisu.

Izvini sto ne odgovaram direktno na postavljeno pitanje, ali bih te zamolio da probas da se setis imena tog analiticara, zivo me interesuje. Ja vec duze vreme pratim u stampi i ostalim medijima kako jedan "gospodin" inace redovni profesor Fakulteta Politickih Nauka u Beogradu, svojim izjavama satanizuje nas kraj.
Rec je o Prof. Draganu Simeunovicu i ovo sto si ti napisao mi bas lici na njega.? Evo linka ka njegovim generalijama http://www.fpn.bg.ac.yu/pages/p_id2/n_cv…meunovic1s.html

Abfangjäger

Zlatna sredina

(10)

• »Abfangjäger« je muško
  • »Abfangjäger« je zabranjen
  • »Abfangjäger« je autor ove teme

Datum registracije: 03.05.2004

• Poruku poslati

3

Citirano

Orginalno od Phikret

Izvini sto ne odgovaram direktno na postavljeno pitanje, ali bih te zamolio da probas da se setis imena tog analiticara, zivo me interesuje. Ja vec duze vreme pratim u stampi i ostalim medijima kako jedan "gospodin" inace redovni profesor Fakulteta Politickih Nauka u Beogradu, svojim izjavama satanizuje nas kraj.
Rec je o Prof. Draganu Simeunovicu i ovo sto si ti napisao mi bas lici na njega.? Evo linka ka njegovim generalijama http://www.fpn.bg.ac.yu/pages/p_id2/n_cv…meunovic1s.html

Da rec je bas o tom profesoru, mislim da sam ga prepoznao po njegovoj biografiji posto vidim da je studirao u hajdelbergu pa posto je to u mojem komsiluku naravno da sam to i dobro zapamtio ;). Dali je on mozda tvoj profesor na fakultetu?

p.s Nemoras se izvinjavati, tvoje pitanje je sasvim uredu i na mestu. Pozdrav za tebe i hvala na javljanju.
Vertrauen ist, einem Menschen sogar dann glauben zu können, wenn man genau weiß, dass man an seiner Stelle lügen würde!

Social bookmarks