Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

smeker

Profesionalac

(10)

• »smeker« je muško
  • »smeker« je autor ove teme

Datum registracije: 13.09.2004

• Poruku poslati

1

Petak, 24. Septembar 2004

Sta je komsiluk?

Dobio sam seminarski rad da pisem o fenomenu komsiluk. Ako mozete da mi pomognete bio bih vam zahvalan!

alBazari

Profesionalac

(10)

• »alBazari« je muško

Datum registracije: 09.12.2002

• Poruku poslati

2

Citirano

Orginalno od smeker
Dobio sam seminarski rad da pisem o fenomenu komsiluk. Ako mozete da mi pomognete bio bih vam zahvalan!

Za osnovnu ti skolu nece trebati puno toga.
Dosta je i jedna strana. To mo's i iz glave.

"Ko se odvaži i radi brzo biće izbavljen,
dok i tragalac koji je spor može gajiti samo nadu." (Hz. Alija)

smeker

Profesionalac

(10)

• »smeker« je muško

• Poruku poslati

3

:) Da je osnovna mozda bih i sam uradio ali u pitanju je fakultet.

šišmiš

Zlatna sredina

(10)

• »šišmiš« je muško

Datum registracije: 25.06.2003

• Poruku poslati

4

Ja moje komsije evo vec sigurno 3 meseca nisam video.Kad je mracno izadjem iz stana,kad je mracno ja se i vratim...ali se zato redovno cujem sa osobama koje nikad ni video nisam.

Komsiluk,to za mene nije ni pojam a kamoli fenomen.

Napisi to,neka razmisle o nekim stvarima

dok tebi jedinica pukne... :)

hadalj

Profesionalac

(10)

• »hadalj« je muško

Datum registracije: 26.07.2002

• Poruku poslati

5

Cudan je ta komsiluk, kad ga imas voleo bi da ga nemas, a kad ga nemas ondda ga ceznae.
Ja sam dok sam bio u pazaru imo par komsija, imo je jedan stari par zvali smo ga POLICIJA, niko nije mogo izac iz kuce da oni ne bi bili na prozoru da vide ko je, pa ako je malo kasno, a ti se vratis kuci, onda ga bogomi oni i otvore i pitaju te dje si bio, a ti ako si nedje da ne valja moro si usput smilsjat sta da reknes. :D
Bilo je onih sa kojima bi sam Selam nazvo a i onih sa kojima bi se od meraka isprico.
Skoro kad sam se posle tri godine vratio kuci, toliko mi je sve to bilo cudno, lijepo i milo. Neke sa kojima bi se sam pozdravljo, vido tad i onako bratski ih zagrli i oseti neku prisnost, ko da su moji, familija mi. Sa njima sam odrastao, onako tiho, bez puno paznje, al ipak bili su tu uz mene, znali su sve o meni, a i ja o njima. Sad kad sam daleko, za njih ja beho njihov a oni moji. Cudan je taj komsiluk, to ti je ko covek i zena, kad su zajedno oci da povade, a kad ih nema tesko bez njih. Ne verujem da postoji neka sredina, il bar sigurno je srecan onaj ko je nadje.
u velikim gradovima je drugacije, niko nikog ne zna, ima i to prednosti jer si onako slobodan, niko te nista ne pita, niko te ne spijunira, al opet, tesko coveku sam. Jednom bi kod jednog prijatelja ovde, imase covek kucu, te ga pitam, sta mu rade komsije, veli pojma nemam, reko kako to, pa kaze ni ne vidjam ih, ovde uglavnom, kaze, dolaze ljudi koji ne zele da imaju komsije, hm cudno a?
Kako oni igraju fudbala, siguno nema ulica protif ulice?
Al jos jedna stvar mi je bila cudna, ima i ovde malih mesta, tipa Pazar, dje se ljudi znaju, dje zive i odrastaju zajedno, e tu ti je ko i kod nas. Na moje opste cudjenje naidjo na sev iste price, ista ogovaranja, zavist, ljubomoru, prepricavanja, ko i svudje. Bogomi ljudi su svudje isti, sam zavisi kako ih posmatras.
Komsija to ti je specijalna rasa, ta se sam jednom radja i uglavnom ko da ima zadatak tebe da sekira, a od njih pet, tesko se nadje jedan da ti je po volji. He he, more bit je greska u nama, al kad si sa njima onda tesko da ih mores po svom kalupu napravit, no prifati ih taki kaki su, i zivot ce ti bit zanimljiviji.
malo za promenu

Utopljena u Casi

Zlatna sredina

(10)

• »Utopljena u Casi« je žensko

Datum registracije: 01.05.2004

• Poruku poslati

6

Četvrtak, 14. Oktobar 2004

Ako nije kasno...

Komshije su osobe koje obichno niste poznavli prije selidbe, a istom ste ih upoznali, na ja, upoznati i nije bash prava rijech, recimo prije da ste upoznali fizionomiju ljubopitljivih lica koja su virkali iza zavjese, poluoshkrinutog prozora ili se pak nageli preko prozora da shto bolje snime inventar.

Komshije su osobe kod kojih (ovo pod uslovom da se jako dugo znate ) ostavish kljuch (jer ove pogane shvapske brave se zatvaraju same od sebe ) da se ne bi poslije morao pentrati kroz prozor na kupaonici i ostatku komshiluka pokazivati da u tebi u stvari obitava duh Lare Croft.

Komshije su ljudi kod kojih otrchish "iskati" krishku kada si gladan ( a ovo pak pod uslovom da nemash vishe o 10 godina ) i ne znash gdje su ti mama i babo.

Komshije su ljudi koji che vam kuckati u zid, plafon ili pod da stisha vas i prijatelje koji su blaaago povisili ton zanemarujuchi chinjenicu da je tek ponoch.

Komshije su, ama i sam si komshija, skontaj shta si.
Tu sam…tu sam gdje jesam. Takva kakva jesam. Moje meso. Moja krv. Moj glas. I, tudja presuda – na život. .

PAUK_

Profesionalac

(10)

• »PAUK_« je muško

Datum registracije: 27.08.2002

• Poruku poslati

7

Subota, 16. Oktobar 2004

Citirano

A iz kojeg ti je ovo predmeta?
Dijela su uoblicene slike, a nijet sa kojim su cinjena njihov su duh.

smeker

Profesionalac

(10)

• »smeker« je muško

• Poruku poslati

8

Nedjelja, 17. Oktobar 2004

Hmmmm Zavrsih seminarski i iz Sociologije dobih 8.
Ako nekome bude trebalo neka dokumentacija u vezi sa ovom temom neka mi javi tu sam da pomognem...

Sellam

KidzE

Početnik

(10)

• »KidzE« je muško

Datum registracije: 16.10.2005

• Poruku poslati

9

Ponedjeljak, 19. Decembar 2005

Smeker Sellam brate , ta tema koju pominjes FENOMEN KOMSILUKA i meni je potrebna ( mnogo ) jer i ja imam tu temu za Seminarski Rad .Ja sam student DiF-a , 1. sam godina i molio bih te da mi kako znas i umes pomognes ... Javi mi se ako nije problem na Mobilni telefon na broj 064-411-54-77 moje ime je Dzemall . Molim te brate sto pre mi se javi ako treba ostavicu ti i e-mail adresu fahanp@hotmail.com . Sellam

Johhny

Profesionalac

(10)

• »Johhny« je muško

Datum registracije: 17.12.2003

• Poruku poslati

10

Utorak, 20. Decembar 2005

Chovjek koji vidi ptice u vodi,vidi i ribe na grani...

eh shta je komshiluk...

napishi ti ovako...
komshiluk je:kad ne smijesh da udjesh u tudje da uberesh dzanariku...ne smije lopta da ti preskochi u tudju avliju,jer che ti je odmah komshija izbushit...komshiluk je isto i kad krijesh neshto shto radish,a drugi raspredaju prichu o tome i zaviruju u to shto radish...
a najzanimljiviji oblik komshiluka su zhene,tj.handjijske kokoshke... e tu su ti posetci,kahvenisanje,ogovaranje...
ada ka` sve komsiluk:D

eto...
istina,dobichesh 5:D
[SIZE=1]Ako ikad dospijem tamo gdje prestaje strah, bit` chu spreman da zaboravim...[/SIZE]

Josephine

Početnik

(10)

• »Josephine« je žensko

Datum registracije: 11.04.2006

• Poruku poslati

11

Ponedjeljak, 24. April 2006

komshiluk...to su,u stvari komshinice (zato shto mushkarci u ovom sluchaju jedva dolaze do izrazhaja od svojih zhena,pa ih sad ne uzimam u obzir...:D)...a komshinice su zhene koje te bude u 7 sati ujutru zato shto dolaze da piju kafu s tvojom mamom... ?( ?( ?(
o|
When empires fall and nightmare crawl,from the cradle to enslave...

Jaeger

Zlatna sredina

(10)

• »Jaeger« je muško

Datum registracije: 02.07.2003

• Poruku poslati

12

Eh komshiluk..to ti je kao Google, saznash i sta zelish (i sta ne zelish) :P
Basimi veririm, Sancakin bir tasi vermem!

Josephine

Početnik

(10)

• »Josephine« je žensko

Datum registracije: 11.04.2006

• Poruku poslati

13

I kao FBI...prate te,prislushkuju,posmatraju,snimaju...a ti toga nisi svestan... :D
When empires fall and nightmare crawl,from the cradle to enslave...

Phikret

Profesionalac

(10)

• »Phikret« je muško

Datum registracije: 27.07.2002

• Poruku poslati

14

Citirano

Orginalno od Josephine
komshiluk...to su,u stvari komshinice (zato shto mushkarci u ovom sluchaju jedva dolaze do izrazhaja od svojih zhena,pa ih sad ne uzimam u obzir...:D)...a komshinice su zhene koje te bude u 7 sati ujutru zato shto dolaze da piju kafu s tvojom mamom... ?( ?( ?(
o|

A kad komsiji padne na pamet da u sedam sati ujutru pocne da razbija zidove ili da uvodi novu instalaciju ili krene da turira motor auta koji nema ili ima neke pentrahilje :) od auspuha??? Prema tome nisu komsije bas tako zanemarljive, mada ovo sa komsinicama jes'
tacno ;).

Jaeger

Zlatna sredina

(10)

• »Jaeger« je muško

Datum registracije: 02.07.2003

• Poruku poslati

15

Nishta...hajde onda da vam prodam moj komshiluk, bicete zadovoljni :D
Basimi veririm, Sancakin bir tasi vermem!

Social bookmarks