Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

angel undercover

Zlatna sredina

(10)

• »angel undercover« je žensko
  • »angel undercover« je autor ove teme

Datum registracije: 30.08.2003

• Poruku poslati

1

Petak, 09. April 2004

Sta je vas odbrambeni mehanizam?

Zivot je kao razgoropadjena rijeka, cesto njime tece iscupano cvijece, ali i jako mnogo smeca koje se lijepi za covjeka, to krhko i slabo bice.
Ma kako mi za sebe govorili da smo jaki i stabilni, slabosti su u sklopu nase licnosti i ne rijetko nismo u mogucnosti da se suprostavimo toj destruktivnoj moci u nama. Ali ipak, covjek stvara odbrambeni mehanizam kojim se pokusava zastiti od svega spolja. Mislim, da smo mi ta projekcija dobrog ili loseg. U nama se stvara taj ekstrakt koji iz spoljnjeg zivota apsorbuje ono sto je lijepo i kao kiselina razjeda sve ono sto mu moze nauditi. Sve je u nama. I zagonetka i odgonetka.
Ja sam sazidana od malo tvrdjeg materijala i pripadam onoj grupaciji ljudi koja uvijek nipodastava probleme, ma kako veliki bili, vjerujuci u njihovu prolaznost i u snagu stvarnih vrijednosti zivota.

Sta vi koristite kao odbrambeni mehanizam i cime punite 'baterije'?

love
I am a woman above everything else

hadalj

Profesionalac

(10)

• »hadalj« je muško

Datum registracije: 26.07.2002

• Poruku poslati

2

Subota, 10. April 2004

Pa ja sam isto od tih boraca, nedam se predat, NIKAD!
a sta me cini jakim i sta mi daje snagu, hm, pa volja, volja da istrajem u onome o cemu sam mastao kao dete. Vera je jako bitna, vera u Boga, u dobro i da se dobro dobrim vraca, vera da ce se sve zavrsiti onako kako treba, najbolje sto moze, jer kad ulozis snagu u nesto, koliko god da se lose ispreci pred tobom, znaj da ce jednog dana sve se to srediti i biti ok.
U mom zivotu presao sam mnogo prepreka i prelazim ih i danas, nije nimalo lako, evo bas sad pricam Adminu kako je kad ceo dan udaras cekicem i razbijas beton, pa dodje kuci saf kaljaf i prljaf i ceo se treses. Koliko puta mi se desilo da nemam za kiflu, jednom secam se otiso ja u jedno prodavnicu onu veliku, i ono tamo neki krosan pa ono sa kajsijom, a meni otislo oko, stavim ruku u dzep, izbrojim i nemam dovoljno, hm, sta cu, ja ga lepo uzmem odem u kabinu i pojedem. ;( ka oni Igovi jadnici, al sta ces, sve to prodje.
Pre neki dan sam bio pozvan na jednu konferenciju da prezentujem svoj rad, bio jedan cuveni profesor i posle njega ja, svi su mi cestitali kazu bravo, mnogo je dobro, meni bilo jako drago. Sutra dan opet na baustelu il kako hocete je zvat, opet onaj Hilti u ruke i udara po onom betonu, lomi a ono puca ruke ti se oko 4 sata pocnu kocit i grcit, nemos vise a znas da moras, moras jest, platit kiriju. Puno se puta zapitam, dokle, sto ja kao svi oni tamo na faxu ne mogu fino radit nesto sto je moja struka no moram u ovu prasinu, no opet, polako sve ce se to sredit, samo polako.
Volim jednu recenicu iz Alhemicara, od Koelja gde kaze,
kad covek nesto jako zeli, cela se vasiona okrene da bi se njegova zelja ispunila.
Tako ljudi, nedate se, ne padate u depresiju, sirom ovog sveta ima mnogo losije od vaseg, ima mnogo vise bede, drzite se i ne predajte.
malo za promenu

HaNuMa_78

Profesionalac

(10)

Datum registracije: 01.09.2002

• Poruku poslati

3

Subota, 10. April 2004

Svaka čast Bekša (o) ;( (o) ;(

Kod mene je slična sitacija kao kod Bekše osim jedne jedine razlike, da ja ne moram da radim na bauštelu. Ali radim i to ne na jednom mestu. Drago mi je sto radim i ne zalim se zbog toga, kao sto Bekša reče, "ima goreg". Moj odbrambeni mehanizam je moja jaka volja i amanet svojih roditelja, koji nikada i za nikoga nebi pogazila.

Nekad mi je dosta svega i dođe mi da odustanem dok sedim pospana i umorna na predavanjima, ali i tom teskom momentu ostajem verna sebi i svojim principima.

Drugi odbrambreni mehanizam je moj osmeh. Ne znam sta bi bez njega :rolleyes:

Smej se i kada bi plakati hteo,
osmehom prikrij sve sto ti se u dusi skriva,
jer tako se mora pred ovim svetom,
koji pred tuđim suzama uživa.

Svako dobro :D
EŠ-HEDU EN LĀ ILĀHE ILLELLĀH, VE EŠ-HEDU ENNE MUHAMMEDEN ABDUHŪ VE RESŪLUHŪ

meSSko

Zlatna sredina

(10)

• »meSSko« je muško

Datum registracije: 26.06.2003

• Poruku poslati

4

Subota, 10. April 2004

.

[SIZE=3]
Angel undercover, ;) , bravo,...i lijepo je ponekad i ove stvari čuti.
[/SIZE]

[SIZE=6]+ [/SIZE]

[SIZE=3]Svaka čast Bekša, (o) ;( (o) ;( ,nastavi !!!,i nikad ne posrni. [/SIZE]

[SIZE=6]+ [/SIZE]

[SIZE=3]Halal vjera HaNuMa, 8) :P ,Allah voli ustrajnost na pravome putu ! [/SIZE]

[SIZE=4]____________________________________________________________

[SIZE=6]=[/SIZE]

[SIZE=5]''[/SIZE] VJEROVANJE I OSLANJANJE NA ALLAHA DŽ.Š. :klanja: ,...A TRUD OD SEBE 8) [SIZE=5]''[/SIZE]

[SIZE=1](što povlači ) [/SIZE]

[SIZE=5]''[/SIZE] LAKŠI ŽIVOT I U PROBLEMIMA 8o ,...A VEĆA SLAST,U RAHATLUKU :P [SIZE=5]''[/SIZE]

[SIZE=1](a traži i iziskuje ) [/SIZE]

[SIZE=5]''[/SIZE] I STALNA ZAHVALNOST SVEVIŠNJEM STVORITELJU :klanja: [SIZE=5]''[/SIZE]
[/SIZE]

M. s. ......meSSko...... selam svima
[SIZE=1]Šta god ko čini,..ono sve sebi !!! ;) [/SIZE]

Babbha

Profesionalac

(10)

• »Babbha« je muško
  • »Babbha« je zabranjen

Datum registracije: 23.07.2002

• Poruku poslati

5

Ponedjeljak, 12. April 2004

Znash....

.... vreme prolazi pa i nacini a mehanizmi zastarevaju ako se ne radi upgrade....

Mislim da se ne moze imati jedan ili dva odbrambena mehanizma.... mislim da je to zacarani krug zapravo...

Odbrambeni mehanizam.

Angel_UnderCover vas je dobro startala a i uopsteno pa se vidim izjashnjavate "kako koga shta boli (i gde)"... vrlo fino, pametno...

(o) & o|
Dnevno: http://babbha.blogspot.com
Can't Rain All The Time

Stardust

Početnik

(10)

• »Stardust« je muško

Datum registracije: 28.07.2002

• Poruku poslati

6

Četvrtak, 15. April 2004

heh hehheehe

Po meni je

IGNORISANJE

najbolji nacin da se odbranis :)
Wonderfull Life !

Stardust

Početnik

(10)

• »Stardust« je muško

• Poruku poslati

7

Petak, 23. April 2004

Sta bi ?

Niko se od vas ne brani i nema potrebe da se brani?

Ko, sve prihvatate zdravo-za-gotovo?

Super, al ste rahat... divno stvarno

Bravis!

(o)
Wonderfull Life !

teolog

Početnik

(10)

• »teolog« je muško

Datum registracije: 20.04.2004

• Poruku poslati

8

Petak, 23. April 2004

Da bi govorili o odbrambenom mehanizmu na psiholoskoj a ne fizioloskoj ravni, prvo moramo identifikovati ono protiv cega se borimo. Stoga ce svako imati razlicit odbrambeni mehanizam - kome je zivotni moto Homo homini lupus est (covek je coveku vuk) ce u skladu sa tim stvoriti egocentricni sistem odbrane, odbranu sebe od bliznjeg po svaku cenu. No onaj za koga je covek coveku spas ce stvoriti odbranu bliznjeg od sebe, to je pravi podvig - i time osloboditi i sebe i bliznjeg.

U svojoj zivotnoj praksi znam da je ljubav kroz smirenje najbolji odbrambeni mehanizam, koji brani i mene i drugoga.

pozdrav
teolog

Utopljena u Casi

Zlatna sredina

(10)

• »Utopljena u Casi« je žensko

Datum registracije: 01.05.2004

• Poruku poslati

9

Petak, 14. Maj 2004

Citirano

Orginalno od angel undercover
Ja sam sazidana od malo tvrdjeg materijala i pripadam onoj grupaciji ljudi koja uvijek nipodastava probleme, ma kako veliki bili, vjerujuci u njihovu prolaznost i u snagu stvarnih vrijednosti zivota.

Ja bih tvoj odbrambeni mehanizam prije nazvala bjezanjem od.... ? Vjerujesh u njihovu prolaznost? Je li to znachi da sjedish i chekash da prodju, da se rijeshe sami od sebe ili da to neko drugi uradi?
Slazem se u mnogo chemu sa telogom, zavisi protiv chega se treba boriti. Ako su to problemi poslovne prirode onda je na snazi red i rad.
Ako je problem porodichnog karaktera onda ukljuchujem ljubav.
Ako je neshto treche, onda tragam za nechim trechim.

Eh, chime punim baterije?
Primjetila sam po sebi da sam najslabija tjelesno kad sam duhovno slaba. Ni za shto nemam volje, osjetljiva sam ranjiva. I najmanja kritika me moze baciti u ochaj.
Najvechi moji pokretachi su inat, mrznja i ljubav. Prva dva su destruktivna i nastojim ih iskljuchiti iz svog zivota, dok trechi nastojim pojachati.
Najjacha sam kad volim. Nema stvari koja me moze slomiti. Tada mi dodje da trchim bash kao Forest Forest Jump (josh jedna sumanuta ideja) bez cilja, kilometrima, bez razloga...

Summa sumarum, ljubav je moja furka.
Tu sam…tu sam gdje jesam. Takva kakva jesam. Moje meso. Moja krv. Moj glas. I, tudja presuda – na život. .

galaksija

Profesionalac

(10)

• »galaksija« je žensko

Datum registracije: 09.10.2005

• Poruku poslati

10

Subota, 22. Oktobar 2005

Najjaci odbrambeni mehanizam kod zene su...suze :)
Ako kliknete OVDJE nista se nece dogoditi :D

Nisam stvarna.Ja ne postojim.Ja sam laz....varka....vidis me samo uz pomoc Lysergic Acid Diethylamide

• »annonimus« je muško

Datum registracije: 15.12.2002

• Poruku poslati

11

Nedjelja, 23. Oktobar 2005

Citirano

Orginalno od galaksija

A znas onu staru?

Zena nikad ne place uvek vara.
" Bilen alemlere rahmettir "

galaksija

Profesionalac

(10)

• »galaksija« je žensko

Datum registracije: 09.10.2005

• Poruku poslati

12

Citirano

Orginalno od annonimus

Citirano

Orginalno od galaksija

A znas onu staru?

Zena nikad ne place uvek vara.

Znam...to su izmislili muskarci :D
Ako kliknete OVDJE nista se nece dogoditi :D

Nisam stvarna.Ja ne postojim.Ja sam laz....varka....vidis me samo uz pomoc Lysergic Acid Diethylamide

• »annonimus« je muško

Datum registracije: 15.12.2002

• Poruku poslati

13

Sad si me bas nasmejala,sta i da bude odmah se vadite na muskarce ctctctctctc
" Bilen alemlere rahmettir "

• »And_U_Price« je muško

• Poruku poslati

14

Ovde mozemo govoriti o svesnim i nesvesnim mehanizmima odbrane. Kad je rijec o ovom drugom, to se odnosi na Ego po psihoanalitickoj teoriji ciji je najistaknutiji predstavnik Sigmund Frojd. Negde u glavi imam 20-ak mehanizama odbrane (taze su mi pose ispita da se razumijemo :) ), ali svakako njavazniji i prvi jeste potiskivanje . Dakle to je nesvesni mehanizam ego odbrane pomocu koga se konflikti potiskuju i covek se bore da spreci te konflikte da se vrate u svesnu. To je na kraju u osnovi anksioznih poremecaja (ili neuroza prema staroj nomenklaturi) grupi psihijatrijskih oboljenja koja se javlja upravo kada oslabe ovi mehanizmi. Ima ovoga puno, ali ne bih duzio ovog puta. :) Zanimljiva tema...
Sit Hungry Doesn't Believe

hadzied

Profesionalac

(10)

• »hadzied« je muško

Datum registracije: 10.08.2002

• Poruku poslati

15

Citirano

Zivot je kao razgoropadjena rijeka, cesto njime tece iscupano cvijece, ali i jako mnogo smeca koje se lijepi za covjeka, to krhko i slabo bice.
Ma kako mi za sebe govorili da smo jaki i stabilni, slabosti su u sklopu nase licnosti i ne rijetko nismo u mogucnosti da se suprostavimo toj destruktivnoj moci u nama. Ali ipak, covjek stvara odbrambeni mehanizam kojim se pokusava zastiti od svega spolja. Mislim, da smo mi ta projekcija dobrog ili loseg. U nama se stvara taj ekstrakt koji iz spoljnjeg zivota apsorbuje ono sto je lijepo i kao kiselina razjeda sve ono sto mu moze nauditi. Sve je u nama. I zagonetka i odgonetka.

love

Neuobičajeno, ali ipak, morao sam da citiram čitav PRVI post u ovom forumu, dah bih dao odgovor na originalno postavljenu temu.

Definitivno mi je san, spavanje i odmor, rešenje kojim ja sam u stanju da se izdignem kako fizički, tako i psihički, iz akutno nastalog konflikta ( nije stereotip, ne koristim nikakva sredstva za uspavljivanje, jednostavno legnem,, opustim se i utonem u san, i kada se probudim sve je nekako drugačije ).

Naš narod bi rekao, "pusti da prenoći" ...jel???

Što bi rekao mladji kolega, definitivno je san moj mehanizam odbrane, i verujte na to ne žalim, mada imam problema sa viškom kilograma, mada to nije od spavanja... :))

Pozdrav

Jaeger

Zlatna sredina

(10)

• »Jaeger« je muško

Datum registracije: 02.07.2003

• Poruku poslati

16

Ponedjeljak, 24. April 2006

Citirano

Eh dobro je sto se moze malo i na Standby otici :)
Basimi veririm, Sancakin bir tasi vermem!

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

Datum registracije: 14.12.2003

• Poruku poslati

17

Utorak, 12. Juni 2007

Baterije se najbolje pune vjerom. Tako dobijes snage i volje za mnogo sta u zivotu.

Nervozu ili lose raspolozenje, huju i sl.lijecim vjezbanjem,trcanjem, skakanjem.....fizickim radom.

Tugu, unutarnju krhkost i td.lijecim tako sto ne razmisljam o onom sto me tjera na suze. Kazu da je to valjda potiskivanje,nemam pojma. Uglavnom,uposlim sebe drugim stvarima i poslovima tako da mi ne ostane vremena da razmisljam o tuznim stvarima.

Kad nesto hocu obavezno to istjeram do kraja.Nemam naviku da bjezim od problema i da se povlacim. Naprotiv. Ako i problem suti a ja osjecam da ce da iskrsne prije ili kasnije, ja cu sama da ga iniciram da sto prije izadje na vidjelo i da me ne nervira cameci mi iza ledja. :P
Sabur ti je da gutas kiselo, gorko i ljuto, a da ti se na licu nista, sem osmjeha, ne vidi.

siyah kalem

Zlatna sredina

(10)

• »siyah kalem« je muško

Datum registracije: 10.04.2007

• Poruku poslati

18

Utorak, 12. Juni 2007

MOZAK!!!

zucky_85

Zlatna sredina

(10)

• »zucky_85« je žensko

Datum registracije: 03.08.2006

• Poruku poslati

19

Utorak, 12. Juni 2007

Svaki put je drugačije...kada se branim od ljudi koristim istinu i rečima i delima...
Kada se branim od života-onda trudom i dovama...

Lovers don't finally meet somewhere
they're in each other all along...

Sem

Učenik

(10)

• »Sem« je žensko

Datum registracije: 15.06.2007

• Poruku poslati

20

Utorak, 19. Juni 2007

Odbrambeni mehanizam? Zanimljivo...ja se uvek povlacim, to je moj odbrambeni mehanizam...naravno da zavisi od osobe i situacije...ali recimo cist primer - ako mi neko pridje (mislim na decake... :O ) ja se momentalno povlacim...
..samo zivimo iz dana u dan..i svaki san, davno nestao je, izbrisan! Koga da pitam, ko ce mi dati odgovore? Reci bilo sta, osim da je moglo biti gore!

Social bookmarks