Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Selmica

Učenik

(10)

• »Selmica« je žensko

Datum registracije: 24.09.2003

• Poruku poslati

41

Utorak, 28. Oktobar 2003

Matematicki sam zakljucila da MOJ (trenutno ne postojeci) decko mora biti visi od mene, makar 10 centimetara :
1- da bih mogla nositi stikle ;)
2- ja nisam puno visoka, i kad bih trebala decu da imam sa tom osobom, da bar nekoje bude ka babo... ;)

Dosta sale...:o)

Sad ozbiljno :
Meni su se vise puta svidjali momci koji se nisu svidjali mojoj sestri, mami, ili prijateljicama...

Lepota nemoze se opisati generalno, jer nemamo svi iste ukuse, i bolje sto nemamo...

Ali sto se licno mene tice, ako ima lep osmeh, onda 50% sanse ima samnom, a ostalih 50% zavisi VELICINE, karaktera i jos poneke sitnice...

A jos nesto mi pade na pamet :
Neznam dali se to i vama desavalo? Ovako na prvi pogled vam se svidi jedna osoba, onda razgovarate vise puta sa njom, i od jedan put sve sto vam se svidjalo kod nje vam postane odvratno...

Zakljucak : Za mene je vazna globalna lepota osobe ... ;)
onu koju samo mogu ja da procenim... ;)

cmook

Prolazzznica

Zlatna sredina

(10)

• »Prolazzznica« je žensko

Datum registracije: 16.10.2003

• Poruku poslati

42

Srijeda, 29. Oktobar 2003

E sada sam se izgubila, ja sam mislila da je naslov theme “jeli bitna ljepota kod partnera?"
a ovo mi nilci na "idealna supruga/suprug" :(
nema veze!

43

Sta mi podrazumevamo pod "lepim" ? Eto to je bitno.
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

Elvinov babo

Profesionalac

(10)

• »Elvinov babo« je muško

Datum registracije: 15.05.2003

• Poruku poslati

44

Citirano

Originalno od Selmica

Ali sto se licno mene tice, ako ima lep osmeh, onda 50% sanse ima samnom, a ostalih 50% zavisi VELICINE, karaktera i jos poneke sitnice...

Koliko VELIK?? 8o
Zaboravi na probleme,sutra dolaze novi.

angel undercover

Zlatna sredina

(10)

• »angel undercover« je žensko

Datum registracije: 30.08.2003

• Poruku poslati

45

Ja sam osoba koja se jos nikada nije zaljubila na prvi pogled, jer se ne mogu zaljubiti u omot, vise me zanima nekako sta je to unutra. Privuce me ljepota. poskoci mi srce kada me odmjeri neki ljepotan, ali sve ostaje na tome. To ti je nekako primjer kao poklona, fino umotani truhli krompir koji smrdi van omota, i u fisek zapakovane svjeze narandze koje mirisom probijaju i van fiseka. A ako bi se desilo da su narandze u skupocjenom papiru, od toga ne bih bjezala ;) :)

I jos nesto, uksui se razlikuju, sto je za mene lijepo, za tebe nije i obrnuto.

love
I am a woman above everything else

šišmiš

Zlatna sredina

(10)

• »šišmiš« je muško

Datum registracije: 25.06.2003

• Poruku poslati

46

20cm

Lepota je bitna...ali ne i relevantna.

Vazno je da ima dobru dušuu ;)
Ma znate viii..

Elvinov babo

Profesionalac

(10)

• »Elvinov babo« je muško

Datum registracije: 15.05.2003

• Poruku poslati

47

Citirano

Originalno od sismis

20cm

??? Sta si mislio sa ovim???

Ja mislim da si ti ovo pogresno protumacio!!

Sellam
Zaboravi na probleme,sutra dolaze novi.

rifche_golup

Profesionalac

(10)

• »rifche_golup« je muško

Datum registracije: 09.12.2002

• Poruku poslati

48

:D
Fakat da je bitno jedino ako se necemo lagat ovuda i ispricavat sebe u klonovima kako imamo obicaje ....
Naravno da nije presudna ali niko od nas ne moze da smisli sebe vise puta uz nekog ko nije privlacan onako u globalu ....
Ja malo vise volim nesto srednje .... naravno da se divim predivnim devojkama,ali jok .... preterano lijepo je isuvise tesko sacuvati od ociju drugih .... sto se posebno cijeni .... MOJE JE MOJE .... a srednje je moj izbor e sad sta znaci srednje .... otprilike ovako nesto .... Nefanaticno lijepo ,znaci lijepo uz neke nedostatke koji se malo teze primete :),da poseduje to sto se trazi u datom trenutku kako bi sjala od tad pa na dalje i u buduce,pricljiva i iznad svega svesna sebe na dunjaluku ...

Aman ovo polako poce da mi zvuci ko oglas :) ma bezi bolji sam kad sutim :)

OZENI ME BABO
S' DEVOJKOM IZ PAZARA
SAMO NEK JE LJIJEPA
I NEK IMA PARA :D :D :D
Fq the Politics ... Fq it,fq them ...
Pokusacu da te probudim a ti se pravi budna ....

hadalj

Profesionalac

(10)

• »hadalj« je muško

Datum registracije: 26.07.2002

• Poruku poslati

49

kako rece Elvinov babica,
zena treba da te obraduje kad je pogleda (isto vazi i za muskarca), kolko ja shvatam, treba da ti je mila, mio, tebi lijepa, da ti je zadovoljstvo je gledati
a posle sve je relativno, svako nadje svoju lepotu, a svi smo mi lijepi na neki nacin, i lepota je samo delic svega onoga sto covek poseduje
malo za promenu

Prolazzznica

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

50

Citirano

Selmica
Osvajac

A jos nesto mi pade na pamet :
Neznam dali se to i vama desavalo? Ovako na prvi pogled vam se svidi jedna osoba, onda razgovarate vise puta sa njom, i od jedan put sve sto vam se svidjalo kod nje vam postane odvratno...

O selmice, da budem iskrena, jednu 95% muskaraca koji su mi do sada prisli.
Ljepota je kod nekih muskaraca sve sto posjeduju.
A sta ce mi zgodan momak koji nije sposoban pet minuta da vodi ozbiljan razgovor i kada nemogu sa njim izaci u drustvo?

Prolazzznica

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

51

Citirano

šišmiš
Clan

20cm

sigurna sam da je ovo greska
zar nije 200 cm

a jesi visok! Masallah! 8o

šišmiš

Zlatna sredina

(10)

• »šišmiš« je muško

Datum registracije: 25.06.2003

• Poruku poslati

52

Ehhh...muko moja...uvek ojedem po jednu nulu... :(
Hvala prolazzznice.
:D

A lepota partnerke nije toliko vazna kao ono da je ona na tvojoj strani kad sii u nevolji... :]

hadalj

Profesionalac

(10)

• »hadalj« je muško

Datum registracije: 26.07.2002

• Poruku poslati

53

Citirano

Orginalno od šišmiš
20cm

jes bate mijljiooooon
malo za promenu

Muki

Zlatna sredina

(10)

• »Muki« je muško

Datum registracije: 22.10.2003

• Poruku poslati

54

Naravno da je bitna lepota, lepota ce prvo da privuce muskarca, ali bitan je i karakter, i ako je karakter los, lepota ne znaci nista. Bar meni. 8)
_________
________
_______
______
_____
____
___
__
_
What a signature!

• »|Cypress_Hill|« je muško

Datum registracije: 14.11.2002

• Poruku poslati

55

Ja malo vise volim nesto srednje .... naravno da se divim predivnim devojkama,ali jok .... preterano lijepo je isuvise tesko sacuvati od ociju drugih .... sto se posebno cijeni ....

Potpuno se slazes sa tobom. Prelepe devojke je tesko zadrzati, cast izuzetcima. Sredina je najlepsa. Svaka devojka/mladic ima neku manu (tj nesto sto nam se ne svidja) u vezi sa karakterom ili fizickim izgledom. Covek treba da odlicu kod koje osobe mu se ne svidja manje karakteristika sa kojim bi se mogao suocavati na svakodnevno. Izvinjavam se ako ovo nije pravi tekst za temu.

[SIZE=3]California Love [/SIZE]

Sarah

Učenik

(10)

• »Sarah« je žensko

Datum registracije: 18.10.2003

• Poruku poslati

56

Četvrtak, 30. Oktobar 2003

[SIZE=2]Svakako, ne moze se negirati znacaj izgleda partnera. Medjutim, to ne treba biti prioritet, zanemarujuci pri tom ostale osobine.
Fizicka ljepota "nije dublja od koze" kaze narodna poslovica. Ona predstavlja osobinu koja licnosti daje sjaj, ali ne i odlucujucu prednost. Ljepota je prolazna... Mislim da je znacajnije da partner bude solidan, a uz to da ima snazne moralne kvalitete.

Savjetujuci mlade ljude Muhammed a.s. je rekao:"Ne uzimajte zene radi ljepote, jer ih ljepota moze upropastiti..."[/SIZE]
Gospodaru moj, ne dozvoli da me zavara uspjeh, niti me poraz baci u ocaj i stalno me podsjecaj da je neuspjeh iskusenje koje prethodi uspjehu.

Dinna_

Zlatna sredina

(10)

• »Dinna_« je žensko

Datum registracije: 01.04.2003

• Poruku poslati

57

Četvrtak, 30. Oktobar 2003

[SIZE=4]Bitna je samo "lepota duse"! [/SIZE]

Nas izgled je samo ogledalo koje nas prati kroz zivot a to ogledalo je "lomljivo"!
[SIZE=2] Veseo čovjek je kao sunce; kud god ide osvjetljava[/SIZE]

onajKojiTrazi

Zlatna sredina

(10)

• »onajKojiTrazi« je muško
  • »onajKojiTrazi« je zabranjen

Datum registracije: 07.10.2003

• Poruku poslati

58

Utorak, 11. Novembar 2003

Ljepota nije primarna kod asikovanja a posebno nije bitna u braku. Lijepo auto je samo je lijepo za pogledati a obicno se kupuje da bi ga drugi gledali, to je kombinacija svjetla boja i limarije, za auto je bitan motor, snaga njegova i funkcionalnost. kod zene su sasvim drugacije vrijednosti.
Kaze Poslanik s.a.v.s.: "Zenu udaju cetiri stvari; lepota, porijeklo (ugledna porodica),

meSSko

Zlatna sredina

(10)

• »meSSko« je muško

Datum registracije: 26.06.2003

• Poruku poslati

59

Utorak, 11. Novembar 2003

zavrsi onaj zapoceti hadis

eselamualejkum wr wb
tamo u onom ''kutmu za caskanje '' pa ono o misljenju ''Je li bitna ljepota kod partnera/ke ?
ostao ti je nedopisan onaj hadis,pa imas vremena dopuni ga,tako sto kad otvoris onaj tvoj post,i poslije u gornjem dijelu tabele,klikni na onaj natpis ''dopinu''.A za to imas mogucnost samo u 24 sata nakon postovanja priloga.

Bratski selam !!!
[SIZE=1]Šta god ko čini,..ono sve sebi !!! ;) [/SIZE]

rifche_golup

Profesionalac

(10)

• »rifche_golup« je muško

Datum registracije: 09.12.2002

• Poruku poslati

60

Četvrtak, 20. Novembar 2003

Mislim da je ovom clanku ovde mjesto ....

Lepi ljudi bolje prolaze
Jedno istraživanje bračnog para psihologa Toda i Vivijane Šakelfold, kojim je obuhvaćeno 340 žena, pokazalo je da je učestalost orgazma kod žena proporcionalna partnerovoj privlačnosti. To nije jedina lepa vest za lepe ljude. Očigledno je da, osim evolucije, lepotu nagrađuje i društvo u kome živimo. Autori mnogih studija došli su, naime, do zaključka da osobe privlačnog fizičkog izgleda više zarađuju, roditelji im poklanjaju više pažnje u detinjstvu, okolina ih uglavnom smatra pametnima i, ukoliko krenu stranputicom, mogu da računaju na blažu kaznu nego kriminalci koji su ružni.

Izgleda da je lepota toliko važna da, barem kada je o muškarcima reč, može da se postigne i „preko posrednika“. U jednom eksperimentu od ispitanika je traženo da ocene muškarca na tri fotografije na kojima je on bio pored tri različite žene. Rezultat? Najvišu ocenu je dobio na fotografiji na kojoj je bio sa najlepšom ženom, a najnižu na onoj na kojoj je pored njega bila najružnija žena. Iako fiziognomika nikada nije naučno potvrđena, predrasudu po kojoj su lepi ljudi ujedno bolji i pametniji nije lako iskoreniti. Možda upravo zato ljudi često pokušavaju da budu fascinantni... po svaku cenu.

Iako je pojam lepote univerzalan, naša predstava o lepom može da ima hiljade nijansi. Tačno je da će australijski Aboridžini, kad treba da odaberu najlepše ili najružnije ljude u grupi Amerikanaca, doći do istih zaključaka do kojih su došli i sami Amerikanci. To, međutim, ne znači da oni misle da su Amerikanci - i lepi i ružni - seksualno privlačni. Drugim rečima, biologija može da objasni zašto muškarce više privlače mlađa ili skladnija lica, ali pod uticajem kulture ista žena može jednom muškarcu da izgleda fenomenalno, drugom samo simpatično, a obojici seksualno potpuno neprivlačna.

S druge strane, pod uticajem medija, i lepota, kao bilo koja druga „roba“, postaje sve globalnija. Primera je na pretek. „U savremenom Japanu ljudi su opčinjeni zapadnjačkim izgledom“, kaže italijanski japanolog Alesandro Gomaraska. „U Japanu ima mladih koji ne žele slepo da oponašaju zapadne modele i odlaze u krajnost“, kaže Gomaraska. „To je, recimo, slučaj sa ‘ganguro’ devojkama, koje farbaju kosu u platinastoplavu, kvarcuju se, nose kontaktna sočiva u zelenoj, plavoj i žutoj boji i nose čizme sa platformom od 20 centimetara.“ Zašto? „Da bi na svom telu istakle karakteristike različitih rasa“, objašnjava italijanski stručnjak. Bez obzira na to da li se to nama dopada ili ne, izgleda da je kultura odlučila da se na duhovit način osveti biologiji.

Fq the Politics ... Fq it,fq them ...
Pokusacu da te probudim a ti se pravi budna ....

Social bookmarks