Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Prolazzznica

Zlatna sredina

(10)

• »Prolazzznica« je žensko

Datum registracije: 16.10.2003

• Poruku poslati

61

Petak, 21. Novembar 2003

Mislim da bih bolje bilo da prebacis ovaj post u themu: KOliko vam je vazan imidz-
Ja sam tamo zapocela themu; i postavila pitanje: Dali mislite da lijepe i atraktivne osobe imaju vise uspjeha u zivotu?

DeeDee

Početnik

(10)

• »DeeDee« je žensko

Datum registracije: 24.09.2003

• Poruku poslati

62

Subota, 22. Novembar 2003

da se nadovezem na ovo iznad....

Očigledno je da, osim evolucije, lepotu nagrađuje i društvo u kome živimo. Autori mnogih studija došli su, naime, do zaključka da osobe privlačnog fizičkog izgleda više zarađuju, roditelji im poklanjaju više pažnje u detinjstvu, okolina ih uglavnom smatra pametnima i, ukoliko krenu stranputicom, mogu da računaju na blažu kaznu nego kriminalci koji su ružni.

Izgleda da je lepota toliko važna da, barem kada je o muškarcima reč, može da se postigne i „preko posrednika“. U jednom eksperimentu od ispitanika je traženo da ocene muškarca na tri fotografije na kojima je on bio pored tri različite žene. Rezultat? Najvišu ocenu je dobio na fotografiji na kojoj je bio sa najlepšom ženom, a najnižu na onoj na kojoj je pored njega bila najružnija žena. Iako fiziognomika nikada nije naučno potvrđena, predrasudu po kojoj su lepi ljudi ujedno bolji i pametniji nije lako iskoreniti. Možda upravo zato ljudi često pokušavaju da budu fascinantni... po svaku cenu.

Iako je pojam lepote univerzalan, naša predstava o lepom može da ima hiljade nijansi. Tačno je da će australijski Aboridžini, kad treba da odaberu najlepše ili najružnije ljude u grupi Amerikanaca, doći do istih zaključaka do kojih su došli i sami Amerikanci. To, međutim, ne znači da oni misle da su Amerikanci - i lepi i ružni - seksualno privlačni. Drugim rečima, biologija može da objasni zašto muškarce više privlače mlađa ili skladnija lica, ali pod uticajem kulture ista žena može jednom muškarcu da izgleda fenomenalno, drugom samo simpatično, a obojici seksualno potpuno neprivlačna.

S druge strane, pod uticajem medija, i lepota, kao bilo koja druga „roba“, postaje sve globalnija. Primera je na pretek. „U savremenom Japanu ljudi su opčinjeni zapadnjačkim izgledom“, kaže italijanski japanolog Alesandro Gomaraska. „U Japanu ima mladih koji ne žele slepo da oponašaju zapadne modele i odlaze u krajnost“, kaže Gomaraska. „To je, recimo, slučaj sa ‘ganguro’ devojkama, koje farbaju kosu u platinastoplavu, kvarcuju se, nose kontaktna sočiva u zelenoj, plavoj i žutoj boji i nose čizme sa platformom od 20 centimetara.“ Zašto? „Da bi na svom telu istakle karakteristike različitih rasa“, objašnjava italijanski stručnjak. Bez obzira na to da li se to nama dopada ili ne, izgleda da je kultura odlučila da se na duhovit način osveti biologiji.
Blic.
Pozdrav.
Istina je poput zvezde , koja skoro da se ugasi u nocnoj tami....

ale

Učenik

(10)

• »ale« je muško

Datum registracije: 11.01.2004

• Poruku poslati

63

Utorak, 13. Januar 2004

pitaj se sta je ljepota

sta je za mene ljepo nemora za druge biti; mislim da ljepotu partnera osetis u dusi i srcu a drugi ce ti gledat partnera i ocenit objektivno :jel ljepa ili nije?

osecaj koji ti imas prema partneru netreba niko drugi ni imati tako da samo tih dvoje sto su zajedno osecaju ljepotu jedno drugog i niko vise.
^Namerno sam napisao"osecati ljepotu partnera" a ne "videti" jer je to objektivna stvar .
LIFE IS TOO SHORT, ENJOY ;)

ernad

Zlatna sredina

(10)

• »ernad« je muško

Datum registracije: 01.01.2004

• Poruku poslati

64

Četvrtak, 19. Februar 2004

lepotan

....ja licno smatram da je lepota vazna ali ne i presudna....
Polazim od sebe, uvek cu prvo da pridjem devojci koja je lepa.Znaci prvo ide spajanje na fizickom nivou i ako je to obostrano, onda se prelazi na intelektualni nivo... :)
Pravda, ponekad spava, ali nikad ne umire...

šišmiš

Zlatna sredina

(10)

• »šišmiš« je muško

Datum registracije: 25.06.2003

• Poruku poslati

65

Četvrtak, 19. Februar 2004

Mozemo mi ovde jos dugi pisati o relevantnosti izgleda ili ipak duse.Al' nesta vam mogu rec,ja nisam lep,sebe cak i prilicno ruznim smatram...a skoro svaku koju sam hteo,sam i imao.
Toliko za sad.
Da kucnem u drvo... :)

ernad

Zlatna sredina

(10)

• »ernad« je muško

Datum registracije: 01.01.2004

• Poruku poslati

66

Utorak, 20. April 2004

Misljenja se stalno menjaju.
Zadnji put kad sam odgovorio na ovu temu reko sam da je lepota vazna...
Nije lepota toliko vazna...Mozda cak nimalo...
Sta ce meni lepa devojka ako se ja ne slazem sa njom?
Dobro to ne mora da znaci da se nikad necu slozit sa lepom devojkom...a ujedno ne znaci da se necu slozit ni sa devojkom koja je manje lepa (da ne kazem ruzna)...Tako to...
Pravda, ponekad spava, ali nikad ne umire...

MuShtuluk

Početnik

(10)

• »MuShtuluk« je muško

Datum registracije: 21.03.2004

• Poruku poslati

67

Nedjelja, 31. Oktobar 2004

Ada nije bitna nimalo.

Evo ja sam lijep ka sljika, a mojoj partnerki to UOPSTE nije bitno.
PokushaH da budem ozbiljan al ne ide 8)

ale

Učenik

(10)

• »ale« je muško

• Poruku poslati

68

ada

nije da je bitna ali je lepo kad mi je zena lepa :O

smeker

Profesionalac

(10)

• »smeker« je muško

Datum registracije: 13.09.2004

• Poruku poslati

69

Meni nije bitna lepota (fizicka) mada nebi mi bilo sve jedno kada bi bila bas mnogo ruzna a mnogo mi je bitna unnutrasnja lepota, da je vaspitana, kulturna, skolovana i PAMETNA na prvom mestu jer nebih mogao sa nekom glupom izdrzati 2 dana...

MuShtuluk

Početnik

(10)

• »MuShtuluk« je muško

Datum registracije: 21.03.2004

• Poruku poslati

70

Oooooo mashallah ovija momaka.

A da ve pitam svega vi izlazitelj vi u carsiju, posto ja takija tamo ne videh.

Ovo demek svijema nije bitna ljepota, alj him je bitna pomalo.

A da ve priupitam nesto

KaT vidite ljijepu devojku pa reknete ono "ijooooo aviJon" jelj to znaci da ima dobru dusu alj sta drugo???
PokushaH da budem ozbiljan al ne ide 8)

ale

Učenik

(10)

• »ale« je muško

• Poruku poslati

71

Citirano

Orginalno od MuShtuluk
A da ve priupitam nesto

KaT vidite ljijepu devojku pa reknete ono "ijooooo aviJon" jelj to znaci da ima dobru dusu alj sta drugo???

Pa ja mislim da ovde pricamo o svojim Devojkama a ne o onima sto prolaze po gradu.
Kad prodjes kroz Grad i vidis lepu Devojku onda je lepa i ako je; mislim ne verujem da cu je pitat kako je i uci u neku konverzaciju sa njom tako da mi je svejedno dal je pametna ili ne.
Ja sam samo pricao kad je Covek zainteresovan za nekog a ne za Carsiju.

A i u carsiji sam jedan/dvaputa godisnje sa Curom pa mi ti"avioni" nesto nisu ni bitni.

Root

Profesionalac

(10)

• »Root« je muško

Datum registracije: 01.06.2003

• Poruku poslati

72

Very iskreno nema sta :)) :)) :))

Bitna je dok se ne zaljubis, a kad se zaljubis onda ne vidis vise ni bijelu kobilu u sred noci niti crnu u sred dana. :D

Naravno sve zavisi kakva je kome namjera. Ako cemo da postupamo po islamu onda prvo ide vjera prije ljepote. I tu se treba srpet dok ne dodje ljubav jer mi svi hajemo lijepu, jer malo je lijepih a da su dobre vjernice po ovoj nasoj carsiji.
E ovijema kojima je ljepota NAJbitnija neka se cuvaju, jer svasta je danas LIJEPO upakovano... (more mu se obit o glavu) o|

kiki

Zlatna sredina

(10)

• »kiki« je žensko

Datum registracije: 08.04.2003

• Poruku poslati

73

Na lepotu niko imun nije. :D
Pazi koju igru igras.

np_SUAD

Početnik

(10)

• »np_SUAD« je muško

Datum registracije: 12.09.2004

• Poruku poslati

74

Ponedjeljak, 01. Novembar 2004

Sellam alejkum.
BLA BLA BLA BLA..
Ovde ispade da nikom nije vazna lepota.
Mislim da treba realno reci da nam je svima vazna lepota.
ALI :rolleyes: kad imas previse lepu devojku ili zenu e onda nastaju problemi.Onda na sceni stupa ljuuubbooomoraaa..
Hocu reci aj budi pametan pa izaberi..LEPO-RUZNO.. o| o| o| o| o|
KAD VRIJEME UCINI SVOJE.....

• »annonimus« je muško

Datum registracije: 15.12.2002

• Poruku poslati

75

Subota, 25. Decembar 2004

Lepota je samo "fasada" nije sve u lepoti,lepota je unutar coveka.Lepa zena mnogo prijatelja heheh lep muskarac mnogo prijateljica zeznuto ali relano:)
" Bilen alemlere rahmettir "

iMan-a

Profesionalac

(10)

• »iMan-a« je žensko

Datum registracije: 11.11.2004

• Poruku poslati

76

Subota, 25. Decembar 2004

Eto, sad ispade da nikom nije vašna ljepota, al se svi okrenu kad ulicom prođe lijepa djevojka(recimo djevojka). Ja vala, volim da vidim nekog ko je stvarno lijep, a ne kada se tu šminkom uljepšavaju. Ljepota jeste bitna, ali ne najbitnija stvar. Ponekad ti se dopadne neko koga uopšte i neznaš kako izgleda(fizički).
"Primjer onoga koji se sjeća svoga Gospodara spominjući Ga i onog koji Ga se ne sjeća je kao primjer živog čovjeka i mrtvaca."

77

Utorak, 04. Januar 2005

E sad, bitno je sta mi podrazumijevamo pod pojmom ljepota. Meni je ljepota ono sto mi se svidja :) Bez da se salim, iako saljivo i jednostavno zvuci, kad kazem "da mi se svidja" mislim na osecaj koji mi 'ljepota' pruza. Znaci mora da postoji taj neki sklad (dusevni, fizicki, racionalni, iracionalni.. ) koji cini da ono sto posmatramo (razmatramo) budi osecaj ljepote u nama.. Nekome je to sklad, nekome atraktivnost, nekome privlacnost, nekome ljupkost, nekome simpaticnost.. Nekome sve zajedno ili pak kombinacija neceg od toga.Moze ona da potice i od neceg nevezanog za fizicki izgled (mozda).. Moze da potice i iz naseg utiska.. ili naseg ubedjenja. U svakom slucaju, ne verujem da ce se ikom svideti nesto sto nije u skladu sa njegovim kriterijima rasudjivanja i ocenjivanja (a ovdje se mora uzeti u obzir da svako ugradi deo sebe u svoje sisteme ocenjivanja i rasudjivanja). Ja izrazito vjerujem svom nacinu ocenjivanja i svidja mi se to sto mi se ne svidja svasta :) Atraktivnim mogu nazvati mnoge (ako pojam atraktivna posmatram sa opce prihvacenog gledista) ali lijepom bas i ne. (e sad moram rec da atraktivna znaci ustvari privlacna, a meni je privlacno ono sto mi je lijepo, tj ono sto mi se svidja, te u zbilji ni atraktivnom ne bih mogao zvati onu koja mi se ne svidja.. niti bih rekao da mi je izazovna ako mi zaista nije.. A bitno mi jeste da jeste :)

Bez da dalje (i blize) filozofiram: za mene je bitna ljepota.. jer bez nje (a definisah dakle sta je ljepota za mene) ne moze osoba da mi se svidja. A ako mi se ne svidja, onda kaj bi i razmatrao biti sa njom??? To ispada iz svake ozbiljne kombinacije..
mogu ja da se potpisem i bolje...

Utopljena u Casi

Zlatna sredina

(10)

• »Utopljena u Casi« je žensko

Datum registracije: 01.05.2004

• Poruku poslati

78

Utorak, 04. Januar 2005

Kao prvo: definisati shta je to ljepota, shto je nekom lijepo, drugome je bezveze

i kao drugo: ovdje nikome nije bitna ljepota, a niko neche da ozeni grbavu/og, krezavu/og, shepavu/og, bubuljichavu/og, debelu/og, kako to majka mu stara ? ?(
Tu sam…tu sam gdje jesam. Takva kakva jesam. Moje meso. Moja krv. Moj glas. I, tudja presuda – na život. .

• »annonimus« je muško

Datum registracije: 15.12.2002

• Poruku poslati

79

Utorak, 04. Januar 2005

Jeste i svako ko negira "LAZE"!!!
" Bilen alemlere rahmettir "

80

Srijeda, 05. Januar 2005

Citirano

Orginalno od Utopljena u Casi

i kao drugo: ovdje nikome nije bitna ljepota, a niko neche da ozeni grbavu/og, krezavu/og, shepavu/og, bubuljichavu/og, debelu/og, kako to majka mu stara ? ?(

Dje nije bitna ja se ubih pisati da meni bez ljepote (tj onoga sto ja ljepotom smatram) nista od toga nema smisla.. A vidis imalo ih je i koji kratko i jasno rekose 'bitna je' i ti opet velis 'ovdje nikom nije bitna ljepota'.. Mozda ti lepse tako recenica zvuci al nikad ne reci nikom :)
mogu ja da se potpisem i bolje...

Social bookmarks