Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

• »muslim_girl« je žensko
  • »muslim_girl« je autor ove teme

Datum registracije: 21.08.2008

• Poruku poslati

1

Četvrtak, 21. August 2008

Sta mislite o Medresi u Novom Pazaru,koja vazi za najelitniju skolu?

Medresa je po mom misljenju najbolja skola,jer iz nje izlaze najbolje generacije.Ja sam ucenica ove skole i nijednog trenutka nisam imala nimalo sumnje da li sam upisala pravu skolu za mene.Zelela bih da se bolje upoznate sa programom ove skole,jer ne bih volela da imate pogresno misljenje o njoj.
Islam is the only way

Jahja

Profesionalac

(10)

• »Jahja« je muško

Datum registracije: 15.08.2007

• Poruku poslati

2

Imamam veoma pozitivno misljenje. Sve se ocenjuje po rezultatu koji daje. A rezultat skola su ljudi koji izlaze. A one koje ja znam iz Medrese , svaka im cast.
Svi smo Allahovi i svi se Njemu vracamo.

remos

Učenik

(10)

• »remos« je muško

Datum registracije: 07.07.2008

• Poruku poslati

3

Gledao sam jednom na crnogorskoj televiziji reportazu o medresi u rozajama. Sta me je zacudilo, jedini predmet koji ne moze da se studira posle zavrsene medrese je medicina. Postoji li za to razuman razlog. Zasto onom koji je isao u medresi se zadrzava pravo da studira medicinu ?
Ispitaj svoj odnos prema najboljem drugu/drugarici.Dali lako odbijas njegov/njen predlog da izadjete zajedno.A kakav je tvoj odnos prema ezanu?

• Poruku poslati

4

Medicina nakon medrese nije nemoguca,jer postoje svrsenici medrese koji su zavrsili,ili zavrsavaju ovaj fakultet,ali nakon medrese je potrebno da se da razlika predmeta koji nisu imali u medresi. :)
Islam is the only way

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

Datum registracije: 14.12.2003

• Poruku poslati

5

Subota, 18. Oktobar 2008

Mislim sve najbolje i molim Boga da i moja djeca, kao ja i moja sestra i brat, budu sutra njeni ucenici, insallah.

Kamo srece kad bi Mesihat, posto je ovo srednja skola, otvorio i jednu privatnu osnovnu skolu po istom sablonu. Jezim se kad ponesto cujem o nasim osnovnim skolama, o onome sto se u njima desava a i o nekim nastavnicima koji u njima rade i njihovom odnosu prema djeci i poslu.

Naravno, mekteb za skolski uzrast postoji, ali to je ipak samo mekteb. No, i to je odlicna dopuna (i utjeha) nasem osnovnoskolskom obrazovanju i vaspitanju.
Sabur ti je da gutas kiselo, gorko i ljuto, a da ti se na licu nista, sem osmjeha, ne vidi.

Mono

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 19.03.2007

Lokacija: https://www.facebook.com/profile.php?id=100000235183433&sk=info

• Poruku poslati

sister

Početnik

(10)

• »sister« je žensko

Datum registracije: 04.01.2009

• Poruku poslati

7

Nedjelja, 04. Januar 2009

Citirano

Orginalno od Mono
Sajt medrese

www.medresa.net

mashaAllah, bas lijepo :)
Nikako ne mogu da shvatim, zašto ljudi ne lete Allahu na krilima čežnje, umjesto da budu gurani do Njega bičevima straha?

• »nanemaximus« je muško

Datum registracije: 09.12.2008

• Poruku poslati

8

Ponedjeljak, 05. Januar 2009

Selam..

..U poslednje vreme dosta je ispolitizowana... profesori pojedini nisu dostojni da vrse svoja predavanja u medresi.. ali trenutno bolje mozda i nemamo.. swakako je pravi spas na danasnje vreme swakom ko zeli naci siguran put,a vreme mu je za srednju skolu,da izabere medresu. Selam..

Tavus

Početnik

(10)

• »Tavus« je muško

Datum registracije: 05.06.2004

• Poruku poslati

9

Srijeda, 07. Januar 2009

sve najlepse sam mislio i mislicu o medresi ...

iz nje raste raznobojno cvijece, pa zna da seme koje se tu posadi nice i van okvira medrese... kao ja medju mnogima... (o)

juskos

Profesionalac

(10)

• »juskos« je muško

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

10

Srijeda, 07. Januar 2009

Medresa jeste dobra i potrebna stvar za jedno drustvo jer tamo stasavaju ljudi koji ce nakon tog obrazovanja voditi duhovni zivot i duhovnpo prosvecivanje tog naroda.

Ali pogresno bi bilo i razmisljati da se samo u medresi treba skolovati jer ipak ona ne daje dobru osnovnu podlogu za neke studije prirodnomatematickih nauka.

I zbog toga ako bi se sva mladez usmerila ka medresi u nekom buducem periodu bi bilo problema jer ne bismo imali doovoljno strucnog kadra za neke druge sektore i sekvence zivota.

Po meni je umerenost najbolja sta to znaci.

Sta to znaci da u medresu stvarno idu ljudi koji ce svoje skolovanje nastaviti u tom pravcu i biti stvarno vrhunski strucnjaci u tumacenju Kurana.

A da se deca koja su talentovana za neke prirodnomatematicke smerove ili mozda za neke drustvene nauke da se tamo usmere i da te skole budu u svojim pravcima stvarno broj jedan u srbiji ne samo u sandzaku.
Velicina jednog naroda se ne meri brojem ljudstva vec brojem alima

• Poruku poslati

11

Srijeda, 07. Januar 2009

Medresa nije samo vjerska skola, gdje se samo uci o Islamu i to je sve, Medresa je skola opsteg karaktera, u njoj se izucavaju naravno pored islamskih,i druge nauke, prirodnog i drustvenog smjera. Ali sve je to pod idealnom podlogom odgovarajuceg vaspitanja koje se stice u ovoj skoli ...
Islam is the only way

Jasmin

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 02.01.2003

• Poruku poslati

12

Četvrtak, 08. Januar 2009

a jel ucenici medrese idu na neka takmicenja ?
npr na nivou drzave u matematici,fizici itd?
mislim dal je dozvoljeno?
i znal ko kakve rezultate postizemo zadnjih godina,bar sto se gimnazije tice,u takmicenjima?

ona sanja da sam oprao ruke,da sam obrijan da sam lep..toplo je na jastuku..u polusnu.mirise na dorucak.prijatan glas iz druge sobe javlja:kazu IDEMO

juskos

Profesionalac

(10)

• »juskos« je muško

• Poruku poslati

13

Shvatam da mnogi ce misliti suprotno onome sto ja mislim i sto sam i izrazio u prethodnom postu.

Mada najgore je to sto takvi ljudi nece da se potrude i istraze da li ima neko bolji od njih jer biti u Novom Pazaru najelitnija skola je izuzetno lahko jer nemate konkurenciju ali to ne bi trebao biti cilj.

Cilj biti najbolji u drzavi i tu elitnost dokazati time sto generacije ucenika iz te skole trebaju biti na svim olimpijadama znanja kao predstavnici drzave a ne kao predstavnici skole.

Znaci da su kriteriji za elitnost toliko slabi dole da se ljudi samo zavaravaju.

Jedno je kada se ta skola prihvati kao ona koja svojim ucenicima daje jedno vaspitanje koje je u skladu sa islamskim propisima ona da ta ustanova postaje vaspitna a ne obrazovna.

Znaci trebamo prvo odvojiti sta nam je vazno vaspitanje ili nauka.

Po mom misljenju vaspitanje se dobija u kuci i to je duznost roditelja da svoju decu vaspitaju u duhu islama i jednom normalnom humanom duhu.

Funkcija skole je da decu obrazuju i da im daju podlogu za nastavak daljeg skolovanja i samim tim ce poboljstai stanje u drustvu i zemlji.

Mislim da bi se trebali odrec bezuslovnog hvaljenja neke ustanove nego da bi bilo bolje da ih konstruktivno kritikujemo kako bi oni odstranili svoje nedostatke i kako bi povecali svoje kvalitete i samim tim napredovali ka tom epitetu najelitniji.

Velicina jednog naroda se ne meri brojem ljudstva vec brojem alima

green

Učenik

(10)

• »green« je žensko

Datum registracije: 19.04.2005

• Poruku poslati

14

Ucenici medrese itekako idu na takmicenjima. Mozda ne iz fizike i matematike, ali da iz engleskog i arapskog jezika, retorike, dva puta su bili prvi u regionu sto se recitatorske sekcije tice, u raznim oblicima sporta. Sve su to takmicenja sa medresantima iz okruzenja a i sa drugim srednjoskolcima.
Iz arapskog, engleskog i retorike su par poslednjih godina bili najbolji, samo da je to neko drugi mediji bi umeli to propratiti i razglasiti a ovako sve ostaje u krugu medrese.
Na takmicenju ucaca Kur'ana u Zagrebu redovno su ucesnici, i poslednjih par godina uvek uzmu neko od prva 3 mesta.

Medresa je sama organizator debata sa ucenicima drugih srednjih skola iz regiona.
Zatvori oci, zelenooka...

rintintin

Početnik

(10)

Datum registracije: 16.04.2008

• Poruku poslati

15

Nemoguce je svi da zavrse medresu, da ne kazem da je "glupo" misljenje da svi trebaju ici u medresu. A isto tako nije dobro ni misljenje da ucenici medrese zavrsavaju samo islamski fakultet i da budu samo hodze i hodzinice, isl.
Bas suprotno. Ne znam sad tacno statisticki, ali puno svrsenika medrese poznajem i da ne preteram pa da kazem da vise od 50%, ali siguno 50% svrsenika medrese ide na neki neverski fakultet.
To ne zato st oje njima to ucenje o veri u medresi dogruhlo, daleko bilo, vec bas zato sto su u toku svog skolovanja otkrili neke svoje posebne sklonosti prema odredjenim naukama.
Tako danas ima onih koji studiraju informatiku,matematiku, razne jezike, ekonomiju, pedagogiju, biologiju, pravo, zurnalistiku, arhitekturu...I to ne samo na internacionalnom univerzitetu, :D da ne bude zabune, vec i na drzavnou u NP-u, a na beogradskom, univerzitetima sirom Bosne, arapskih zemalja a i neislamskih, stranih zemalja.
Licno meni niko pravio problem nije kad sam upisivala fakultet u jednoj zapadnjackoj zemlji. Nije ih zanimala ni moja mahrama, ni to sto sam iz medrese, vec samo predmeti koje sam pohadjala u srednjoj skoli, vecina se podudarala sa njihovim predmetima iz srednjih i eto.

Jahja

Profesionalac

(10)

• »Jahja« je muško

Datum registracije: 15.08.2007

• Poruku poslati

16

Citirano

Orginalno od Jasmin
i znal ko kakve rezultate postizemo zadnjih godina,bar sto se gimnazije tice,u takmicenjima?

Posto sam i ja jedan od takmicara, mogu reci da iz matematike i fizike se u zadnje vreme nismo nesto proslavili. Domet nam je bio neka od prva 3 mesta na regionalnom, ali bez prolaska na republicko. ALi je zato prosle godine osvojeno 2. mesto na republickom iz biologije.
Svi smo Allahovi i svi se Njemu vracamo.

Jasmin

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 02.01.2003

• Poruku poslati

17

green ,jahja hvala na informacijama
ona sanja da sam oprao ruke,da sam obrijan da sam lep..toplo je na jastuku..u polusnu.mirise na dorucak.prijatan glas iz druge sobe javlja:kazu IDEMO

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

Datum registracije: 14.12.2003

• Poruku poslati

18

Četvrtak, 15. Januar 2009

Citirano

Orginalno od Jasmin
a jel ucenici medrese idu na neka takmicenja ?
npr na nivou drzave u matematici,fizici itd?
mislim dal je dozvoljeno?

Kako da ne! Redovno idu na takmicenja recitatora, arapskog i bosanskog jezika isl.i sto je najvaznije, vrlo cesto pobjedjuju i zauzimaju prva mjesta. :]

Sem toga, idu i na Evropsko takmicenje ucaca Kur-ana u Zagrebu i zausimaju neka od prva tri mjesta a sta je takmicenje u matematici i fizici spram takmicenja u interpretaciji Bozijeg govora?! (o)
Sabur ti je da gutas kiselo, gorko i ljuto, a da ti se na licu nista, sem osmjeha, ne vidi.

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

• Poruku poslati

19

Petak, 16. Januar 2009

Citirano

Orginalno od Altuna
Sem toga, idu i na Evropsko takmicenje ucaca Kur-ana u Zagrebu i zausimaju neka od prva tri mjesta a sta je takmicenje u matematici i fizici spram takmicenja u interpretaciji Bozijeg govora?! (o)

SubhanAllah sestro... Ajeti iz časnog Kurana se uče, a nikako ne interpretiraju, a upotreba ovog stranog izraza u ovom , za moj pojam-bogohulnom kontekstu je klasičan primjer pogrešne i nakaradne interpretacije "intelektualnog govora" koja najčešće bude rezultat težnje za vještačkim "oplemenjivanjem" sopstvenog jezika "skupocjenim upadicama" koje odaju visokoškolsko obrazovanje onih koji ih upotrebljavaju...

Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

... al lahko je tebi kad imas olovku sa gumicom

• Poruku poslati

20

Nedjelja, 18. Januar 2009

Citirano

Orginalno od juskos

Jedno je kada se ta skola prihvati kao ona koja svojim ucenicima daje jedno vaspitanje koje je u skladu sa islamskim propisima ona da ta ustanova postaje vaspitna a ne obrazovna.

Medresa je vaspitno-obrazovna ustanova, da li postoji jos neka skola u kojoj se pored neverovatno mnogo znanje trazi i da ponasanje bude na visokom nivou, ucenici koju izadju iz medrese ponesu znanje i vaspitanje, to je vrlo bitno, jer ako je nekom moral slab dzaba mu svo znanje ovog svijeta... Ne moraju svi u medresi, ali bi trebalo da svi vide stvari kakve jesu, a ne kakve bi drugi voleli da budu...
Islam is the only way

1 korisnik osim vas pregledava ovu temu.

1 Gostiju

Social bookmarks