Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

• »Sandzak Beg« je muško

Datum registracije: 11.10.2007

• Poruku poslati

21

Nedjelja, 18. Januar 2009

Lično mislim da medresa u NP-u je predaleko od toga da bude najelitnija škola, prevashdno zbog odabira samih učenika, koji se upisuju po nekim porodočnim zakonima, i obično su to učenici koji su imali jako loše rezultate u osnovnim školama,ona su morala jednostavno da upišu medresu pa svidjalo se to njima ili ne, i što je najgore što ta djeca nisu samostalna u svojim odlukama, i nemaju sopstveno "ja" čak i po završetku medrese.

Posle svega što se zbivalo i zbiva dalje medresa je na lošem glasu, i potrebno je poraditi malo na poboljšanju imidža medrese.

Ne trebaju nama recitatori ili neki propagatori , nama trebaju otvoreni imami koji se javno ukjlučuju u javni život, i koji su spremni da unesu novine u usavršavanju vjerskog života i time poboljšaju svoj ugled.
"...Allah ändert ja nicht, was mit einem Volk ist, bis sie ändern, was mit ihnen selbst ist..." (Koran: Sure 13, Vers 11)"

• »muslim_girl« je žensko
  • »muslim_girl« je autor ove teme

Datum registracije: 21.08.2008

• Poruku poslati

22

Za tvoju informaciju, medresu upisuju samo odlicni ucenici, najnizi uspjeh sa kojim jedan ucenik moze upisati ovu skolu jeste vrlo dobar, a njih je vrlo malo, jer je konkurencija odlicnih velika. Prosle godine su medresu upisala nekoliko ucenika koji su bili djaci generacije, tako da medresu pohadja sama elita novopazarske mladezi...
Islam is the only way

• »Sandzak Beg« je muško

• Poruku poslati

23

Citirano

Orginalno od muslim_girl
Medresa je po mom misljenju najbolja skola,jer iz nje izlaze najbolje generacije.Ja sam ucenica ove skole i nijednog trenutka nisam imala nimalo sumnje da li sam upisala pravu skolu za mene.Zelela bih da se bolje upoznate sa programom ove skole,jer ne bih volela da imate pogresno misljenje o njoj.

Jeli možete nešto durgo da kažete osim hvalisanja i veličannja.

Koji su to programi, ko su predavači, gde i kako su stekli svoja znanja, koji su ciljevi vaše škole, koji su upesi na takmičenjima i gde, koliko imate učenika, koliko završi medresu sa uspehom, eto za početak samo par pitanja, vidim otvorili ste temu a niste mrdnuli ni korak napred pa da vas malo podsetim.

S poštovanjem Sandžak Beg
"...Allah ändert ja nicht, was mit einem Volk ist, bis sie ändern, was mit ihnen selbst ist..." (Koran: Sure 13, Vers 11)"

• Poruku poslati

24

Za taj korak nisam bas sigurna ali ok, nasi profesori imaju diplome priznatih svetskih univerziteta i fakulteta, jedan od njih je El-Azhar u Egiptu, mnogi su svoju diplomu dobili u Siriji, Jordanu, a vecina njih nosi zvanje, magistra ili doktora u svojoj struci. Mi znamo da mnogima smeta nas uspjeh, jer sve okolne medrese, kao sto su bosanske i druge, su ponosne na nas, sluzimo im kao uzor, i kao nesto ka cemu treba teziti, ali mi nismo krivi sto nas narod ne ume da ceni ono sto ima...
Islam is the only way

Fotograf

Zlatna sredina

(10)

• »Fotograf« je muško

Datum registracije: 27.03.2007

• Poruku poslati

25

Citirano

Orginalno od Sandzak Beg
Lično mislim da medresa u NP-u je predaleko od toga da bude najelitnija škola, prevashdno zbog odabira samih učenika, koji se upisuju po nekim porodočnim zakonima, i obično su to učenici koji su imali jako loše rezultate u osnovnim školama,ona su morala jednostavno da upišu medresu pa svidjalo se to njima ili ne, i što je najgore što ta djeca nisu samostalna u svojim odlukama, i nemaju sopstveno "ja" čak i po završetku medrese.

Nije mi jasno kako si dosao do ovakvog zakljucka? Ziveo sam 14 godina u Nemackoj , imam sina i cerku koji su Nemacki drzavljani i zive vec 2 godine kod mene u Novom Pazaru. On je sada 8 razred i ima odlican uspeh uprkos slabom poznavanju srpskog jezika. Na moje iznenadjenje sin je jos pre nekoliko meseci odlucio da upise medresu jer je tokom godine obilazio sve srednje skole i najbolji utisak na njega je ostavila bas medresa. Moja zelja je bila da upise elektotehnicki fakultet ali nisam hteo da mu se mesam jer vidim da svim srcem zeli da ide u medresu. Moram da naglasim da mu je majka Nemica i da nije bila odusevljenja njegovim izborom koja je cak licno iz Nemacke dosla da ga odvrati od toga ali joj nije uspelo i na kraju se pomirila sa tim.
Univerzum se još uvek širi a ja nemam mesta da parkiram auto.

• Poruku poslati

26

Buditi sigurni da je vas sin doneo pravu odluku, i ako se njegova majka ne slaze vjerujte mi da ce vremenom shvatiti da je to nesto najbolje sto se vasem sinu moglo desiti. Ako on kasnije bude imao zelju da upise elektrotehnicki fakultet to ce moci da ucuni bez ikakvih smetnji... i ne samo taj vec bilo koji drugi fakultet...:)
Islam is the only way

• »Sandzak Beg« je muško

• Poruku poslati

27

Dobijamo sve neke površne odgovore koji se u principu završe opet na hvalisanju.

Možda iz razloga što si živeo 14 godina u SRN-j i što su ti djeca "nemački " državljani pa nijesi baš dobro obavešten.
Što se tiče izbora vašeg sina mogu samo reći respekt, i šta god on odluči treba ga podržati.

Naime devedesetih godina bilo je stvarno čudo da neki odlikaš upiše medresu, to su većinom bili kao što reko djeca kadrova iz IZ-e i oni koji nisu mogli da upišu nešto drugo.

Ipak bih voleo i da vidim ovde imena tih predavača ili učenika koji su nešto postigli, ali baš bez uvijanja i hvalisanja.

S poštovanjem Sandzak Beg

Jahja

Profesionalac

(10)

• »Jahja« je muško

Datum registracije: 15.08.2007

• Poruku poslati

28

Nadam se da mi se moj durg Samed Jukic nece naljutiti sto ovo pisem.

Gore pomenuti je 90. godiste, i kada smo bili osmi razred, on je sa jos nekolicinom(gde ubrajam i sebe, bez lazne skromnosti) bio jedan od najboljih ucenika, jer smo nas nekoliko u 6,7,8 razredu osvajali prva mesta iz matematike, fizike, hemije... I mi smo svi upisali Gimnaziju, a on Medresu, i sve nas je iznenadio. Medjutim to se pokazao kao odlican potez. Eto imenom i prezimenom ucenik koji je bio jedan od najboljih(sigurno u 5 najboljih te generacije) upisao Medresu, i sada kada pricam sa njim vidim danije pogresio, cak je i zato sto se dokazao donijo dosta prostora, ne samo u skolskim vec i nekim drugim aktivnostima, kojima se bas uspesno bavi.

Jeste npr: veca konkurencija u najboljem odeljenju gimnazije nego u Medresi, ali da ce neki dobar ucenik pogresiti ako upise Medresu, nije uopste tacno.

Najiskrenije , mnogo puta sam kroz svoje skolovanje preispitivao svoju odluku, sto nisam Medresu tada shvatio kao ozbiljnu opciju za upis.
Svi smo Allahovi i svi se Njemu vracamo.

Abdussamed

Početnik

(10)

• »Abdussamed« je muško

Datum registracije: 09.07.2007

• Poruku poslati

29

Ponedjeljak, 19. Januar 2009

Jahja, stvarno ne znam ko si, a sto se tice moje medrese, iako sam dugo bio u dilemi sta upisati, iako sam se neko vrijeme mozda cak po malo i kajao zbog medrese, sada sam ubijedjen da je to prava stvar, i ne samo za mene, vec i za mnoge buduce srednjoskolce koji se zele sto je vise moguce cuvati harama...

• Poruku poslati

30

Petak, 23. Januar 2009

Citirano

Orginalno od Sandzak Beg
Dobijamo sve neke površne odgovore koji se u principu završe opet na hvalisanju.

Znas kako takvim osobama kao sto si ti je uvijek malo,nikada nisu zadovoljni, sve im je povrsno i nikako ne trpe da postoji neko ko je bolji, obrazovaniji i uspesniji od njih... tako da je svaki komentar suvisan...
Islam is the only way

Manager

Profesionalac

(10)

• »Manager« je žensko

Datum registracije: 31.07.2003

• Poruku poslati

31

Petak, 23. Januar 2009

Slozila bih se da je Medresa najelitnija skola, zato sto su ucenici koji izlaze (vecina) jako svestrani, i licno bih volela da postoji i osnovna kao sto rece vec neko od forumasa, i insAllah bi volela da mja deca sutra idu u medresu, samo insAllah, iz te skole mogu dalje nastaviti sta god zele kao jedno, a kao drugo zar ima sta lepse od izucavanja svoje vere od malih nogu. Divota
Ne mijenjaj vjecno za prolazno!

HamasNP

Učenik

(10)

• »HamasNP« je muško

Datum registracije: 08.01.2009

• Poruku poslati

32

Subota, 24. Januar 2009

Citirano

Orginalno od Sandzak Beg
Naime devedesetih godina bilo je stvarno čudo da neki odlikaš upiše medresu, to su većinom bili kao što reko djeca kadrova iz IZ-e i oni koji nisu mogli da upišu nešto drugo.

Ipak bih voleo i da vidim ovde imena tih predavača ili učenika koji su nešto postigli, ali baš bez uvijanja i hvalisanja.

Nisi u pravu. Licno znam par ljudi koji su devedestih godina upisali i zavrsili medresu a da nisu u nikakvom srodstvu sa celnicima IZ-e, niti im je iko iz porodice vjersko lice. Jedan od njih je zavrsio informatiku i sad je magistar, drugi je zaposljen u IZ-e na jednoj od vodecih funkcija, neki su profesori, itd...
I nema potrebe davati imena niti dokazivati bilo kome sta. Tvoje misljenje je, ocigledno, formiranju pod nekim nezdravim uticajima (politika, lokalni sukobi ili sl.).
Moja djeca ce, inshAllah, sva upisati medresu a posle nje neka sami biraju dalje obrazovanje.

• »nanemaximus« je muško

Datum registracije: 09.12.2008

• Poruku poslati

33

Petak, 30. Januar 2009

Daj Boze

Daj Boze da opstane ova skola...kako su krenuli mozda i nece...

• Poruku poslati

34

Petak, 30. Januar 2009

Ova skola je krenula jedinimi pravim putem, tako da se njen opstanak ne moze dovesti u pitanje ni pod raznoo...
Islam is the only way

Bosniack

Početnik

(10)

• »Bosniack« je muško

Datum registracije: 30.01.2009

• Poruku poslati

35

Petak, 30. Januar 2009

elitna škola, sigurno ...

www.medresa.net

• »Sandzak Beg« je muško

• Poruku poslati

36

Petak, 30. Januar 2009

Kad nisi u stanju da odgovoriš na pitanje, nemoj više ni da otvaraš teme ili nešto slično.

Drugi su opet pokušali da odgovore a vi samo onako kao papagaj ponavljate.

Naš nacionalni cilj je da medresa bude jedna elitna škola, koja će biti nosilac mentalnog razvoja našeg naroda i kraja, ali nedaj bože sa takvim kao vi, jer posmatrajući vaš način pisanja i razmišljanja vi pripadate onoj grupi ljudi koja ja sklona korupciji, dvoličju, i na kraju bi ste prodali veru za večeru.

HamasNP

Učenik

(10)

• »HamasNP« je muško

Datum registracije: 08.01.2009

• Poruku poslati

37

Subota, 31. Januar 2009

Esselamu alejkum.

Citirano

Orginalno od Sandzak Beg [/I
Naš nacionalni cilj je da medresa bude jedna elitna škola, koja će biti nosilac mentalnog razvoja našeg naroda i kraja, ali nedaj bože sa takvim kao vi, jer posmatrajući vaš način pisanja i razmišljanja vi pripadate onoj grupi ljudi koja ja sklona korupciji, dvoličju, i na kraju bi ste prodali veru za večeru.

Bas me zanima iz kakve si ti skole i iz kakve porodice poniko kad mozes ovako otpuzivat muslimane na osnovu par recenica napisanih.
Optuzio si nas za:
- korupciju
- dvolicje (munafikluk)
- da bismo prodali vjeru za veceru (znaci nevjernici)

Za covjeka koji sebe naziva muslimanom (zar nije tako) izrekao si teske rijeci. Kako te nije sramota a prije svega strah od Allaha s.w.t.

Hvala Allahu dz.s. te nam ljudi kao ti ne vode medresu.

• Poruku poslati

38

Subota, 31. Januar 2009

E ovako, moj cilj je bio da kao ucenica medrese predstavim na najbolji nacin moju skolu, da niko nema pogresno misljenje o njoj... ali vidim da su se tu uplele i druge stvari koje nemaju nikakve veze sa ovom temom... ja ne zelim da se sa bilo kim svadjam... jer mi to nije ni bio cilj...
Islam is the only way

• »Sultan Bosniack« je muško

Datum registracije: 31.01.2009

• Poruku poslati

39

Subota, 31. Januar 2009

ESSELAMU ALEJKUM, WE RAHMETULLAH!!!
Sandžački sajt bez cenzure...

http://sandzakpress.net/

sister

Početnik

(10)

• »sister« je žensko

Datum registracije: 04.01.2009

• Poruku poslati

40

Subota, 31. Januar 2009

O medresi,kao skoli, mislim samo najljepse.

A sad ... svi ljudi grijese, tako da ne mozemo da ocekujemo od onih koji zavrse medresu da postupaju uvijek pravilno, jer u zadnje vrijeme cesto cujem "e gledaj je/ga sta radi, a zavrsio/la medresu...".
Nikako ne mogu da shvatim, zašto ljudi ne lete Allahu na krilima čežnje, umjesto da budu gurani do Njega bičevima straha?

1 korisnik osim vas pregledava ovu temu.

1 Gostiju

Social bookmarks