Niste prijavljeni

Jahja

Profesionalac

(10)

• »Jahja« je muško

Datum registracije: 15.08.2007

• Poruku poslati

61

Petak, 06. Februar 2009

Ja cu nesto napisati ,a molim clanove OFNP da me ne prozivaju i uvlace u beskonacne rasprave, takvih mi je do glave.

Takodje apelujem na administraciju da radi svoj posao :D .

Na neke postove, sve sam ih procitao, ne postoji realno koristi osvrtati se. Ali na post-ove ljudi kao sto su simke ili sultan Bosniack treba. Prvo obojica ste u pravu za neke stvari, ali opet ste u drugim, zbog prevelikog subjektivizma pogresili.

I APELUJEM NA SVE CLANOVE OFNP, da kada neko nesto napise, da to pokusavaju protumaciti najbolje sto mogu, a ne kao sto 90 % radi, najgore sto moze, i onda nastane lavina postova na racun jedne reci.

Simke, znam i sam ko sve izadje iz medrese, ali se ne treba osvrtati na njih. Treba se osvrtati na krem, kajmak, ili kako vec hocete, a takvih je samo nekoliko u generaciji, i verujte mi dobro je hvala Allahu dz.s. i to ce biti dosta. Ako gledas one najgore iz Medrse, pogledaj one najgore iz nase "mile" Gimnazije, pa postoji kamenje po ovom gradu pametnije i cenjenije od njih. Ali se to normalno tako ne gleda. A opet i ako tebe simke Sultan Bosniack za to kritikuje, on opet to isto radi, greseci se prema Gimnazijalcima. Brate, ima u gimnaziji svega, ali i ima mnogo dobrih momaka i devojaka. Devojaka pokrivenih i prave Islamske stidljivosti, a sve ce ih vise biti, jer sa mnogima kontaktiram. Ima i brace muslimana tu, mnogo njih koji se ponasaju u skladu sa Islamskim propisima, tako da nemojte generalizovati. To bi bilo kao da Islam ocenjujete po nekim muslimanima. A znamo kakvih ih ima!!!!!!!!!!!!!!!

I daj pokusavamo jedni druge razumeti i postovati.

U ovoj vasoj raspravi o "Pravom putu" necu ucestvovati, jer sebe ne smatram dovoljno jakim da bih o tome raspravljao. A i vama bih preporucio da se zapitate, da li ste vi dovoljno kadri da to sami raditie. I ako to vec radite ovo nije tema za to, imate pm, pa tamo diskutujte o tome. Jer cete druge zbuniti tim.

Halalite nisam hteo stvarno nikoga uvrediti, ali mi je dosadilo da se Muslimani, Bosnjaci, ovako razjedinjuju. Ovaj forum bi trebao da nas okuplja, a ne da nas udaljava.
Svi smo Allahovi i svi se Njemu vracamo.

• »Sultan Bosniack« je muško

Datum registracije: 31.01.2009

• Poruku poslati

62

Petak, 06. Februar 2009

@ Jahja

Podržavam...
Sandžački sajt bez cenzure...

http://sandzakpress.net/

• Poruku poslati

63

Nedjelja, 08. Februar 2009

Nove vijesti u medresi...

www.medresa.net

scout

Učenik

(10)

• »scout« je muško

Datum registracije: 19.03.2007

• Poruku poslati

64

Nedjelja, 08. Februar 2009

Nisam kompetentan da dajem ocenu medresi kao skoli, ali definitivno razmisljanje i reci koje izlaze iz momaka koji su je zavrsili, mogu reci da mi se ne svidjaju. nekako isto...
ne pricam ja o Bozijoj reci, to je ISTINA... nego manefestacija tog znanja od samih ucenika....

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

Datum registracije: 14.12.2003

• Poruku poslati

65

Ponedjeljak, 09. Februar 2009

Znas kako, medresa se barem trudi da iznjedri kvalitetne insane, no ako to ne uspije bas kod svih, pa i kod vecine, ne mozemo kriviti nju, jer tu je genetika, tu je domace vaspitanje, tu je pred vama jedan mladi covjek od 15 godina kod koga su mnoge stvari i mnogi stavovi i pogledi na zivot vec oformljeni...i sa njima je tesko raditi.

No, medresa to barem pokusava i to iz petnih zila, sto za druge skole nikako ne mogu reci.
Sabur ti je da gutas kiselo, gorko i ljuto, a da ti se na licu nista, sem osmjeha, ne vidi.

šatkar

Učenik

(10)

Datum registracije: 24.07.2008

• Poruku poslati

66

Srijeda, 11. Februar 2009

Citirano

Orginalno od scout
Nisam kompetentan da dajem ocenu medresi kao skoli, ali definitivno razmisljanje i reci koje izlaze iz momaka koji su je zavrsili, mogu reci da mi se ne svidjaju. nekako isto...
ne pricam ja o Bozijoj reci, to je ISTINA... nego manefestacija tog znanja od samih ucenika....

Nemoj tako za naše medresante... za našu buduću elitu... za naš „kajmak“! :]
Još su oni mali, kad porastu i sazru, tek ima da osetimo blagodeti ove najelitnije škole. Ima sve da nas uvedu na pravi put, a prve nek se pripreme žene. A polahko onda i mi ostali delikventi. Ja jedva čekam to vrijeme kad stanu čupat korov! 8)

MATRIX

Zlatna sredina

(10)

• »MATRIX« je muško

Datum registracije: 22.04.2007

• Poruku poslati

67

Pa SATKAR ! :)) :)) :)) Radio Ga-Ga!
我还记得

• Poruku poslati

68

Izvršena je nadogradnja medresinog sajta.

POGLEDAJTE!

www.medresa.net

• Poruku poslati

69

Petak, 13. Februar 2009

medresa u bezbroj riječi

Kažu da je slika vrijedna 1000 riječi...
Zapitao sam se, ako je to tako, kolika li je vrijednost video snimka, sa obzirom da je sastavlje od ogromnog broja slika.... :D :D :D

Pogledajte dokumentarac o Medresi...

http://medresa.net/index.php/Vijesti/Dok…vom-Pazaru.html

70

Nedjelja, 15. Februar 2009

crni dani za medresu..

Iako je nova garnitura vlasti u opštini, na svom zasjedanju kojim je presjedavao Milan Veslinović donijela odluku o milionskim odvajanjima za IZUSovu medresu u NP
na 47 strani...
sa www.rijaset.ba saznajemo da je posljednjeg petka širom Bosne organizovano skupljanje za ovu medresu "koja je skoro otvorena! ?(

[SIZE=1]
@sultan bosniack!
čiji si ti?![/SIZE]

• Poruku poslati

71

Petak, 20. Februar 2009

Citirano

Orginalno od simke_np

Citirano

Orginalno od Sultan Bosniack
Sve u svemu - činjenica je - saberi, oduzmi, među gimnazijacima, ekonimistima, medicinarima, i KV-eovcima MEDRESANTI ODVAJAJU ....

kamo lijepe sreće da je tako.
ali,ja ne volim ovakve rečenice bile one istina ili ne (svakako bi mi bilo drago da je istina ovo što si rekao)...
zato što onda deluje da smo mi koji smo znanje sticali u nekim drugim školama i više se informisali o nekim drugim znanostima,i s druge strane opet tako manje o nekim drugim nego u Medresi,uopšte to ne daje bilo kome za pravo da pravi ovakvo poredjenje koje si ti napravio.Jer,onda ispada da smo mi uskraćeni i da smo propustili mnogo i da šepamo za medresantima kad je u pitanju islamsko znanje,što je daleeeekoooo od istine miljama i kilometrima.Sam si rekao,ima medresanata koji se 'provuku',ja ne stajem u odbranu svoje škole bivše jer u njoj ruže ne cvetaju,a i ne želim da branim nešto što je u osnovi batil,ali isto tako neću da dozvolim bilo kome da mi oduzima pravo na šerijatsko obrazovanje mimo nekih da tako kažem 'službenih krugova',i da pokušava na sve načine u vodu bacitit trud koji smo mi uložili kako bi se ispravno odgojili,iako nam ni sami profesori nisu bili baš blagonakloni (mislim na moju generaciju,bar nas je 20 takvih,što čini recimo jedno odeljenje Medrese).Takav koncept islama je meni stran i apsolutno neprihvatljiv.Moj stav o Medresi se hvala Allahu ne ogleda (iako se tako čini,čak i meni samom nekad nažalost) kroz primer pojedinih koji su ostavili namaz i ostavili osnovne propise islama a završili su tu školu,i opet kažem,kamo sreće kad bi Medresa bila ono što je na papiru.Nažalost,praksa govori drugačije a nama opet za utehu ostaje teoretisanje i rasprava suhoparna koja ne vodi ničemu.
I to je osnovni problem ovog društva,ta 'nametnuta svijest' kako je ja volim nazvati,naš brat Sultan nije mogao da odoli a da se ne dotakne 'vehabija',pa valjda vas trebaju nečemu drugom učiti,a ne samo tim stvarima koje su već prevrnute uzduž i popreko i mi maltene sve znamo o tome što ti pokušavaš da nam kažeš i dokažeš,tako da nema potrebe da trošiš energiju uzalud kad će neki klimati glavom a neki se smijati na tvoje tvrdnje.Nažalost,predrasude su predrasude,kad je islam u pitanju,one često prerastaju u stereotip,a neretko u diskriminaciju odredjene grupe ljudi,bar stičem utisak da se takvo nešto odigrava baš na ovom topicu.Dakle,svi mi koji nismo tako odgojeni,svi mi koji smo propustili da upišemo medresu,stiče se utisak od strane mnogih koji su pisali ovde,da mi nekako smo strano tijelo,neki slobodni radikal u organizmu kojeg treba što prije ugušiti po svaku cenu kako slučajno ne bi došlo do sučeljavanja mišljenja,jer osećam da se nekako boje ljudi toga.Pa evo tako kroz dva svoja posta,brat Sultan pokušava da izbegne odgovor na moje pitanje i da opravda ljude koji su ostavili namaz,možda to radi da bi 'oprao' svoju školu od takvih,ili zato što se sa njima identifikuje i zajednička im je crta upravo ta škola.Ta merila su potpuno pogrešna,i takav vid razmišljanja u meni budi bes.

Tek sam danas visio ovo što jebio napisao brat simke_np...
Očigledno je da, brate, da me nisi razumio ili da ove stvari ne možeš da prihvatiš srcem. Ja ću ti dati moje obrazloženje i za jedni i za drugo...

Kad sam rekao da "medresanti odvajaju", mislio sam na cjelinu. To jest da su medresanti kao cjelina bolji od gimnazijalaca i drugih ... Ali to ne znači da u gimnaziji nema nekih koji su bolji od medresanata ... Np. ti brate možeš da si bolji i po vjeri i po znanju o islamu nego pola medresanata, ja upšte nisam rekao da to ne može ... Ali činjenica je da će se u Medresi mnogo, mnogo, mnogo lakše steći mnogo znanja o islamu nego u drugim školama ... Svako ko kaže da to nije tačno da zna da je to smiješno ...

Samostalno sticanje znanja o islamu može biti jako opasno... Tada čovjek nema granica, pa može vjerom da se predozira... To je činjenica... To je isto kao kad čovjek ide danima pustinjom žedan, pa na kraju dođe do friždera i navede flašu i napije se i to ga ubije!!!

Božiji Poslanik, s.a.w.s., kaže:
"Islam je čvrsta vjera, pa u nju ulazite polahko."

Mi u Medresi učimo pravi islam. Onako kao ga Kur'an naziva - "PUT SREDINE". Mi slijedimo stavove većine islamskih učenjaka, na čelu sa Jusuf el-Kardawijem.
Božiji poslanik, s.a.w.s., kaže:

"Većina se neće dogovoriti na dalaletu." i "Kada se složi ulema oko nečega, ona ne može pogriješiti."

Vehabijje i njihova ulema su manjina. Činjanica! Suprotno ajetu i hadisu. Bez obzira što im je centar u MEdini, gradu Allahovog Poslanika, s.a.w.s. To mnoge zbunjuje, a ja ću vam reć da to nema nikakve veze. Ljudi su za Allaha, dž.š., isti pa gdje god oni na ovom svijetu bili. Kaže se da oni boraveći tamo ne mogu griješti i da su na pravom putu... Ja kažem da je prelijepo boraviti u tom gradu, ali je činjenica da je u tom gradu u vrijeme Poslanika živio munafik svih vremena, Abdullah ibn Ubejj ibn Selul. U Medini!
Kako je umro kralj Fahd u medinskom univerzitetu i u drugim univerzitetima je donijeta odluka da se uvedu mezhebi (četiri priznata). Do sada su se tamo izučavala isključivo škola ibn Abdul Vehhaba. Razlog tim promjenama je što je medinski islamski univerzitet napravio veliku štetu ummetu, jer je u svijet slao ljude pune extremizma i arapskog nacionalizma.

.............

U medresi se ne uči samo o vehabijam, već i o sufijama, dervišima, šijama i svim dr.

O vehabijama bi mogla da se otvori posebna tema i izvinjavam se administraciji što sam iskiristio ovu rubriku za ove stvari, ali ovo je sve vezano za medresu i neophodno je bilo da neke stvari ja kao medresant pojasnim.

simke_np

Zlatna sredina

(10)

• »simke_np« je muško

Datum registracije: 03.01.2003

• Poruku poslati

72

Petak, 20. Februar 2009

Citirano

Citirano

Orginalno od simke_np

Citirano

Sve u svemu - činjenica je - saberi, oduzmi, među gimnazijacima, ekonimistima, medicinarima, i KV-eovcima MEDRESANTI ODVAJAJU ....

kamo lijepe sreće da je tako.
ali,ja ne volim ovakve rečenice bile one istina ili ne (svakako bi mi bilo drago da je istina ovo što si rekao)...
zato što onda deluje da smo mi koji smo znanje sticali u nekim drugim školama i više se informisali o nekim drugim znanostima,i s druge strane opet tako manje o nekim drugim nego u Medresi,uopšte to ne daje bilo kome za pravo da pravi ovakvo poredjenje koje si ti napravio.Jer,onda ispada da smo mi uskraćeni i da smo propustili mnogo i da šepamo za medresantima kad je u pitanju islamsko znanje,što je daleeeekoooo od istine miljama i kilometrima.Sam si rekao,ima medresanata koji se 'provuku',ja ne stajem u odbranu svoje škole bivše jer u njoj ruže ne cvetaju,a i ne želim da branim nešto što je u osnovi batil,ali isto tako neću da dozvolim bilo kome da mi oduzima pravo na šerijatsko obrazovanje mimo nekih da tako kažem 'službenih krugova',i da pokušava na sve načine u vodu bacitit trud koji smo mi uložili kako bi se ispravno odgojili,iako nam ni sami profesori nisu bili baš blagonakloni (mislim na moju generaciju,bar nas je 20 takvih,što čini recimo jedno odeljenje Medrese).Takav koncept islama je meni stran i apsolutno neprihvatljiv.Moj stav o Medresi se hvala Allahu ne ogleda (iako se tako čini,čak i meni samom nekad nažalost) kroz primer pojedinih koji su ostavili namaz i ostavili osnovne propise islama a završili su tu školu,i opet kažem,kamo sreće kad bi Medresa bila ono što je na papiru.Nažalost,praksa govori drugačije a nama opet za utehu ostaje teoretisanje i rasprava suhoparna koja ne vodi ničemu.
I to je osnovni problem ovog društva,ta 'nametnuta svijest' kako je ja volim nazvati,naš brat Sultan nije mogao da odoli a da se ne dotakne 'vehabija',pa valjda vas trebaju nečemu drugom učiti,a ne samo tim stvarima koje su već prevrnute uzduž i popreko i mi maltene sve znamo o tome što ti pokušavaš da nam kažeš i dokažeš,tako da nema potrebe da trošiš energiju uzalud kad će neki klimati glavom a neki se smijati na tvoje tvrdnje.Nažalost,predrasude su predrasude,kad je islam u pitanju,one često prerastaju u stereotip,a neretko u diskriminaciju odredjene grupe ljudi,bar stičem utisak da se takvo nešto odigrava baš na ovom topicu.Dakle,svi mi koji nismo tako odgojeni,svi mi koji smo propustili da upišemo medresu,stiče se utisak od strane mnogih koji su pisali ovde,da mi nekako smo strano tijelo,neki slobodni radikal u organizmu kojeg treba što prije ugušiti po svaku cenu kako slučajno ne bi došlo do sučeljavanja mišljenja,jer osećam da se nekako boje ljudi toga.Pa evo tako kroz dva svoja posta,brat Sultan pokušava da izbegne odgovor na moje pitanje i da opravda ljude koji su ostavili namaz,možda to radi da bi 'oprao' svoju školu od takvih,ili zato što se sa njima identifikuje i zajednička im je crta upravo ta škola.Ta merila su potpuno pogrešna,i takav vid razmišljanja u meni budi bes.

Vehabijje i njihova ulema su manjina. Činjanica! Suprotno ajetu i hadisu. Bez obzira što im je centar u MEdini, gradu Allahovog Poslanika, s.a.w.s. To mnoge zbunjuje, a ja ću vam reć da to nema nikakve veze. Ljudi su za Allaha, dž.š., isti pa gdje god oni na ovom svijetu bili. Kaže se da oni boraveći tamo ne mogu griješti i da su na pravom putu... Ja kažem da je prelijepo boraviti u tom gradu, ali je činjenica da je u tom gradu u vrijeme Poslanika živio munafik svih vremena, Abdullah ibn Ubejj ibn Selul. U Medini!
Kako je umro kralj Fahd u medinskom univerzitetu i u drugim univerzitetima je donijeta odluka da se uvedu mezhebi (četiri priznata). Do sada su se tamo izučavala isključivo škola ibn Abdul Vehhaba. Razlog tim promjenama je što je medinski islamski univerzitet napravio veliku štetu ummetu, jer je u svijet slao ljude pune extremizma i arapskog nacionalizma.

.............

mogu napisat kilometarski odgovor na ove silne gluposti što si ispisao,al se bojim da ti kažem da su gluposti da ne budem obrisan,a jesu gluposti.
zato molim moderatore da izbrišu ovaj tvoj,kako ne bi izbrisali potencijalni moj post kao odgovor na ove tvoje budalaštine.

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

73

Subota, 21. Februar 2009

Visoki standardi

Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

... al lahko je tebi kad imas olovku sa gumicom

• Poruku poslati

74

Subota, 21. Februar 2009

[/QUOTE]
mogu napisat kilometarski odgovor na ove silne gluposti što si ispisao,al se bojim da ti kažem da su gluposti da ne budem obrisan,a jesu gluposti.
zato molim moderatore da izbrišu ovaj tvoj,kako ne bi izbrisali potencijalni moj post kao odgovor na ove tvoje budalaštine.
[/QUOTE]

"Vidjela žaba da se kuju konji, pa digla nogu." :D :D :D

Brate, nisi trebao od samog početka ništa da komentarišeš o našoj Medresi, koja je prvi stub opstanka Bošnjaka-muslimana u Sandžaku ...

simke_np

Zlatna sredina

(10)

• »simke_np« je muško

Datum registracije: 03.01.2003

• Poruku poslati

75

Subota, 21. Februar 2009

možeš još koji put da pogrešiš,tolerantan sam ja...

kralj sevdaha

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 23.05.2007

• Poruku poslati

76

Ponedjeljak, 23. Februar 2009

Mislim da ucenici medrese nemaju potrebno znanje da kasnije upisu bilo koji drugi fakultet osim islamskih studija.Dosad je trend bio takav da tu skolu upisuju slabiji ucenici.Uostalom,islamske studije su nakon svrsene medrese realan sled dogadjaja.Ovoj sredini i islamskom svetu su potrebni tako uceni ljudi.Moje misljenje je da je medresa u N.Pazaru daleko,daleko,od elitne skole.SELAM
NA VRHU UVIJEK IMA MJESTA,AKO SE KRENE SA DNA...

• Poruku poslati

77

@ kralj sevdaha

Halalite, ali imate totalno pogrešno mišljenje o Medresi ....
A da bi vam dokazao to, reći ću vam da Fakultet Islamskih Studija (FIS) ove godine želi upistai svega 2-3 učenika. FIS upisuju više učenici drugih srednjih škola. 10-ak njih će upisati islamske fakultete u inostranstvu.

A ostali:

1. jezike (bosanski, engleski, arapski)
2. prava i kriminalistiku
3. informatiku
4. arhitekturu i građevinu
5. političke nauke
6. učitelsjki i vaspitni f.
7. psihologija
8. ekonomiju

i dr.

Ovo sam nabojao po stepeno zainteresovanosti i dosadašnjim upisima. Bar je do prošle godine tako bilo.

Medresu upisuju samo odlični i vrlo dobri učenici, a veliki ih je broj vukovaca.

Ne mogu da vjerujem da se o Medresi i dan danas drže ta niska mišljenja i pored svih rezultata koje je ostvarila ....

Sultan Bosniack je dodao/la ovu sliku:
  • ucionica.JPG

Administrator

Urednik foruma

(121)

• »Administrator« je muško

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

78

Tema zatvorena.

Mislim da je na ovu temu receno dovoljno da svako za sebe stvori odgovarajucu sliku o ovoj skoli.
Sve je ovo samo igra! Nema tog foruma koji je vrijedan Vasih zivaca! / Dokoni umovi - Sejtanska igralista

Social bookmarks