Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Vancouver

Početnik

(10)

• »Vancouver« je zabranjen
  • »Vancouver« je autor ove teme

Datum registracije: 05.03.2007

• Poruku poslati

1

Petak, 18. Maj 2007

Sta mislite o muskarcima koji se udaju

Bog je ostavio da devojka ide kod svog muza, nakon svadbe, u kuci. Sve cesca pojava kod nas u Novom Pazaru je da se muskarci udaju, tj ciljano biraju devojke iz dijaspore ne bi se domogli inostranstva.

Koliko puta sam samo cula, kako mladici iduci ulicom izrazavaju ovaku zelju... Sta misliti vi o takvim muskarcima.

Opet kad se devojka udaje to je normalno da polazi u inostranstvo. Neke mozda i se sa namerom udaju za momka iz dijaspore. Ali to je kod devojke opravdano, sasvim legitimno. Devojke imaju razloga za to. Vecina njih ne ide za materijalnim dobrom, vec su to u mnogim slucajevima motivacija da njihovo dete i ona kad se bude poradjala imaju sto bolju medicinsku zastitu dok su trudne.

Za muskrace koji trce za devojkama iz dijaspore, motivacije su mnogo nize. Vecina njih zeli da na racun devojke, zena iz dijaspore zive.
Po meni to su jako mizerni muskarci. Bez imalo petlje i dostojanstva. Posto receno nikakvi ljudi - kad oni svoju cast prodaju. Cak sta vise, smatram da su paraziti.
Jer nije normalno da devojka radi kod muskarac koji iz novog pazara ode negde u inostrastvo zivi na racun devojke-zene, barem najmanje dve godine, u vise slucajeva i vise godina.
U dugom slucaju kad devojka ide u inostranstvo sasvim je normalno da bude kuci. Gaji decu, jer bi to isto radila u Novom Pazaru, prednost za nju je sto ona negde u inostranstvu ima bolju medicinsku zastitu, dok izdrzava trudnocu i za vreme porodjaja.

Muskarac koji se udaje u inostranstvu cak ne smije planirati familiju. Zamislite koliki je problem kad devojka koja ga izdrava postane trudna.

Jos intersantnije je ko vodi glavnu reci. Muskarac koji se udao, sigurno na to nemam pravo.

Sta mislite vi o takvim muskarcima.
Dosta mojih drugarica se slaze sa mnom da su takvi muskarci na neki nacin kukavice, bez karakterni, koristoljubljivi, egoisti, muskarci bez imalo dentlemenskih osobina,karekteristika....

SmokyP

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 16.02.2007

• Poruku poslati

2

Petak, 18. Maj 2007

Vancouver ti se to udala za momka sa pesteri napravila mu papire a on nece sad radi? :)

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško

Datum registracije: 11.02.2004

• Poruku poslati

3

Petak, 18. Maj 2007

Ne bih da dajem ocenu zbog cega se neko zeni ili udaje sa nekim iz dijaspore, jer je to individualna stvar. Ali slazem se sa tobom da veliki broj (mozda i vecina) na ovaj korak odlucuje iz koristi. Mnogi u tome vide nacin da se "udome" na zapadu, a ovde vlada misljenje da tamo tece med i mleko za sve (sto nije tacno). Ali ne bih se slozio sa tobom da su pobude muskaraca prizemnije od pobuda devojaka. Tvoj argument da se devojke iz Pazara udaju za nekog iz dijaspore zbog bolje medicinske zastite prilikom trudnoce je neutemeljena. Jos nisam cuo da se ijedna devojka udala za nekog zbog bolje medicinske zastite koju joj on moze priustiti. Ne znam sta fali zdrastvenoj zastiti za trudnice ovde. Vrlo retko se desava da se nesto iskomplikuje prilikom porodjaja. Nista se ne brini, ima i devojaka ovde koje vide ekonomski racun udajom za nekog u inostranstvu (ili za nekog ko zivi u Pazaru, a ima para). Pa cak i da je tacna ta tvoje pretpostavka o razlozima udaje devojaka odavde sa nekim ko zivi u inostranstvo, sta to znaci? Je li to znaci: "Izvini, ali ja nekoga mogu da volim samo u zemlji gde mi je osigurana dobra zdrastvena zastita" i to je po tebi OK!?. I ovde bi bio u pitanju cist interes, a ne ljubav. I ne znam zbog cega je normalno da devojka koja se uda nista ne radi!? Bilo ovde, bilo na zapadu. Za mene je ko je god zdrastveno sposoban i ima mogucnosti da radi, a ne radi parazit, pa bilo rec o muskarcu ili zeni. Dakle, slazem se sa tobom da ima dosta slucajeva udaje ili zanidbe zbog koristi, ali ne bih se slozio sa tobom da su ovde devojke nevinije od muskaraca. Cak sta vise, mislim da je broj devojaka koje su se udale iz koristi veci od broja muskaraca koji su se iz takvih razloga ozenili.
Relax, take it easy, for there is nothing that we can do.

ajla

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 05.03.2006

• Poruku poslati

4

Petak, 18. Maj 2007

Vancouver po tebi ispade da se samo devojke smeju zaljubiti i udati za momke iz inostranstva a muskarci koji se zaljube u neku curu iz inostranstva su licemerni, paraziti ..... ma daj molim te :rolleyes:
Ne vidim nista lose u tome da devojka koja je dugi niz godina u Inostranstvu pomogne svom muzu dok on ne savlada jezik, nadje posao....
A i zasto kazes da ne mogu planirati familiju odmah nego moraju cekati odredjeni niz godina :rolleyes:
Nego ti ako ti je fiklo da se udas nemoj se time opterecivati da li je doticni sa tobom samo zbog papira ili iz ljubavi(valjda na samom startu mozes da primetis razlog) nego moj rodo udri brigu na veselje i sto rece Smokyp uzmi nekog dole sa nasih krajeva( sevap je pomoc nekog) ;)

SmokyP

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 16.02.2007

• Poruku poslati

5

Petak, 18. Maj 2007

Citirano

Orginalno od @ef
Mnogi u tome vide nacin da se "udome" na zapadu, a ovde vlada misljenje da tamo tece med i mleko za sve (sto nije tacno).

Sta ces onda tamo ako nije dobro?

Ni majka ne voli dijete kad nema para. :D

juskos

Profesionalac

(10)

• »juskos« je muško

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

6

Petak, 18. Maj 2007

Vrlo delikatesna tema.

U vremenu u kojem zivimo ekonomska situacija momaka i nije tako zavidna da bi se mogli lahko i bez problema zeniti jer razlog tome je nezaposljenost i ekonomska situacija drzave u kojoj zive.

Sto se tice devojaka koje zive u sandzaku pa ni one nisu u bas zavidnom polozaju mnogo je vise devojaka nego muskaraca brojcano to je prvi problem drugi problem je sto se nase devojke vise odlucuju da teraju modu neguju sebe i traze dobru priliku a mnogo je manje onih koje se odlucuju na visoko skolovanje.

Naravno sto se tice pitanja visokog skolovanja ni muskarcima ne zavidet i mnogo je malo onih koje se skoluju.

Eh sad sta je razlog da musko se uda i ode na stranu iliti da se devojka ozeni i dovede sebi muza.

Pa mislim da danasnjica je takva da ssve sto se radi je unisex(za oba pola) i farmerke koje se proizvode i majice i kosulje sve je za oba pola.

Pa kad je vec tako zasto se to i u brakovima ne bi desavalo.
Ko je u mogucnosti da u startu braka povuce napred i bude motor za porodicu neka to i uradi uopste nije bitno je li to musko ili zensko. Ipak je bolje da se brakovi sklapaju naravno da je najbolje da se uz to sve izrodi ljubav ali ako je nema u startu treba se truditi da se ta ljubav kasnije izrodi i da porodica funkcionise normalno.

Kad je drzava u teskom stanju kada porodice ne mogu da priuste svojoj deci sve sto im treba i sto ima se svidja onda ne treba i osudjivati neke postupke omladine.

Treba li bi biti mnogo sirih pogleda i vizija.
Velicina jednog naroda se ne meri brojem ljudstva vec brojem alima

zucky_85

Zlatna sredina

(10)

• »zucky_85« je žensko

Datum registracije: 03.08.2006

• Poruku poslati

7

Petak, 18. Maj 2007

Materijalizam je zlo!
A isto tako i adeti i predrasude kako Pazarske tako i belosvetske su još gori!
Neko iz stvarno loših uslova bude privremeno primoran da stanuje u domu svoje žene -a ljudi odmah dignu frku-aaa on prizetko,on ovo on ono!
S druge strane ,neki tamo drugi ljudi iz potrebe za novcem i promenom prebivališta-svesno i bez osećanja stupaju u bračne odnose samo i isključivo radi materijalnog statusa!
A isti onaj okolni svijet-željan habera ,ih pomeša sa onim prvima ,pa im svi postanu isti,i ne prave razliku među njima!
Što se mene tiče-baš me briga šta bilo ko od njih radi,kad bi svijet gled'o svoja posla ,ovaj fenomen "prizetkova" bi bio sasvim neprimetan!

Lovers don't finally meet somewhere
they're in each other all along...

Jastreb

Profesionalac

(10)

• »Jastreb« je muško

Datum registracije: 12.03.2007

• Poruku poslati

8

Petak, 18. Maj 2007

Ne znam vala za druge, ali ja licno ne bih mogao tako nesto uradit, sve je lijepo, otic u tazbinu, pojes dobar rucak, al se na kraju vratit svojoj kuci.
"Velikim Bogom se kunemo, robovi biti necemo!"

• »annonimus« je muško

Datum registracije: 15.12.2002

• Poruku poslati

9

Petak, 18. Maj 2007

sta znam......ma ima i nas muskaraca razno raznih.Sto se mene licno tice ne bih se udao a niti ozenio zbog neke koristi.Bolje je jednom nedeljeno da jedem mesa,nego kod nekog svaki dan,jer ce doci i taj dan kada ce ti to biti pomenuto!
" Bilen alemlere rahmettir "

Vancouver

Početnik

(10)

• Poruku poslati

10

Nedjelja, 20. Maj 2007

Citirano

Orginalno od @ef
Ne bih da dajem ocenu zbog cega se neko zeni ili udaje sa nekim iz dijaspore, jer je to individualna stvar.

Koliko god da je udaja/zenidba individualna stvar ipak postoji neko univerzalno pravilo koje bi trebalo da vazi za sve u svet, a kod nas ti je tu, jos ta nasa dobra tradicija koja nas uci sta prilici a sta ne prilici tj kako je Bog postavio stvari. Devojka se udaje! Nikako obrnuto! E sad, kad se muskarac udaje to je vise nego ocigledna stvar, jer koliko god da je to individualna odluka tog muskarca to je isto toliko providno i jasno da je posredi samo koristoljublje na najpodmukli nacin. Zasto ? Jer je pod plastom lazne ljubavi tj. ocigledno je da je na delu najodvratnije licemjerstvo.

Citirano

Orginalno od @ef
Ali slazem se sa tobom da veliki broj (mozda i vecina) na ovaj korak odlucuje iz koristi.

Za muskarce ovo ne vazi, svi ama bas svi koji se udaju u inostrasntvo je iz ciste koristoljubljivosti.
Ako muskarac zbog "ljubavi" prema zene ide kog nje u inostranstvo. Zasto taj isti muskarac iz te iste ljubavi ne uzme prezime svoje zene ?????? Kako to da se kod prezimena brani neko dostojanstvo a da se to isto dostojanstvno iz ciste koristoljubljivosti gazi, kad treba da ide u inostranstvo.

Citirano

Orginalno od @ef
Mnogi u tome vide nacin da se "udome" na zapadu, a ovde vlada misljenje da tamo tece med i mleko za sve (sto nije tacno).

Dobro ti je pitanje postavio Smocky. Zasto onda muskarac iz pazara, devojci iz inostranstva ne predlozi da zivi kod njega u pazaru ?. Da ga nije strah da ce ga ostaviti ? Pa sta …, auuuuu strasna stvar. Zar ne ? Zna svaki muskaraca devojci koja je iz pazara pokazati svoje dostojanstvo kazujuci joj cinjenice u oci da u pazaru ima vise devojka nego muskaraca i da on moze da bira. Zar nije malo cudno kad muskaci namaju petlje da to isto kazu, devojci iz dijaspore, da oni ne zele da se udaju za nju. Vidis li moj @ef-e gde lezi zec.

Citirano

Orginalno od @ef
Ali ne bih se slozio sa tobom da su pobude muskaraca prizemnije od pobuda devojaka.

Reci mi sta je to jos prizemniji od toga kad muskarac izgubi svoje dostojanstvo, time sto zivi kod zene pa ne moze da vodi glavnu rijec.

Citirano

Orginalno od @ef
Nista se ne brini, ima i devojaka ovde koje vide ekonomski racun udajom za nekog u inostranstvu (ili za nekog ko zivi u Pazaru, a ima para).

Skreces, na jeftin nacin, sa teme! Bacas prasinu u oci. Ispada muskarci su losi, ali vala i devojke su! Samo da te posetim. Tema ja sta „ Mislite o muskarcima koji se udaju“, ne govori se o devojkama.
To sto ne uvazavas da se devojke udaju iz plemenitih razloga, sto unaprijed vec razmisljaju sta ce biti kad postanu majka, sto je vekovima dokazano da se zensko stara, za svoju decu i za svojog muza, vise nego li muskaraca za svoju zenu i svoju decu - TO JE TVOJA STVAR, i ona govori nesto o tebi ;) :D

Citirano

Orginalno od ajla
A i zasto kazes da ne mogu planirati familiju odmah nego moraju cekati odredjeni niz godina

@Ajlo. Reci ti meni kako mislis da devojka koja zivi u dijaspori rodi dijete, odmah rodi dijete ako njen muz i pazara je bez posla.

interesantno

Profesionalac

(10)

• »interesantno« je žensko

Datum registracije: 17.11.2006

• Poruku poslati

11

Nedjelja, 20. Maj 2007

Ima razlicitih muskaraca,pa zato i razlicitih razloga zbog kojih stupaju u brak sa devojkama iz dijaspore. Ako je razlog za njihovu "udaju" nizak,onda je i moje misljenje o njima takvo,i suprotno.
Nadam se da ni svi muskarci nisu isti.
:P
"Dragulj ostaje na cijeni i ako padne u blato; prašina ostaje prašina makar se digla do neba."

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško

• Poruku poslati

12

Nedjelja, 20. Maj 2007

@Vancuver, mislim da se nismo razumeli. Ti polazis od toga da ko se god odavde ozeni sa nekom devojkom iz dijaspore ide da zivi kod njenih, dok ja pretpostavljam da oni ipak zive odvojeno. Mada iskren da budem ja stvarno ne znam kod koga zive oni koji se ozene sa devojkom iz dijaspore. Licno nikada sebi ne bih dozvolio da zivim kod devojcinih, a nemam ni lepo misljenje o takvim postupcima drugih. Sa druge strane, svako za sebe donosi odluke, vodjen trenutnom zivotnom situacijom, tako da ne bih da tumacim tudje namere. I ne znam kako mozes da tvrdis za svakoga ko se ozeni sa devojkom sa strane da to radi iz koristoljublja. Na osnovu cega mozes da doneses takav zakljucak? Kako mozes da kazes za nekoga koga uopste ne poznajes da se ozenio iz koristoljublja? Ili jos gore: kako mozes da kazes za nekoga za koga ne znas ni da postoji da se ozenio iz koristoljublja?

Citirano

Orginalno od Vancouver

Citirano

Orginalno od @ef
Nista se ne brini, ima i devojaka ovde koje vide ekonomski racun udajom za nekog u inostranstvu (ili za nekog ko zivi u Pazaru, a ima para).

Skreces, na jeftin nacin, sa teme! Bacas prasinu u oci. Ispada muskarci su losi, ali vala i devojke su! Samo da te posetim. Tema ja sta „ Mislite o muskarcima koji se udaju“, ne govori se o devojkama.
To sto ne uvazavas da se devojke udaju iz plemenitih razloga, sto unaprijed vec razmisljaju sta ce biti kad postanu majka, sto je vekovima dokazano da se zensko stara, za svoju decu i za svojog muza, vise nego li muskaraca za svoju zenu i svoju decu - TO JE TVOJA STVAR, i ona govori nesto o tebi ;) :D

Mozda je tebi jasno (naglasavam MOZDA) kako si izvukla ove zakljucke i sta si uopste htela da kazes, ali meni, na zalost, nije.

Osim toga mislim da moze da se pretpostavi da i devojke koje ozene muskarca iz Pazara to rade iz licnog interesa, a ne ljubavi. Jer zbog cega se ne udaju za nekoga ko zivi u gradu gde one stanuju? Zbog cega one ne onu da zive kod muza, vec sebe dovode u situaciju da se zene, a ne udaju? Zbog toga sto tamo na strani nema puno ljudi sa nasih prostora i one gledaju da nadju nekoga ovde. To znaci da se takva devojka mozda nije udala iz ljubavi, vec zbog toga sto nije mogla da nadje drugu priliku i onda je zavela nekog golobradog momcica iz Pazara koji je opijen bajkama o zapadu. Odvuce ga tamo bez igde ikoga, iskoristi kao muzijaka za oplodnju, emotivno i fizicki eksploatise, a on sta ce jadan ne moze da se izvuce, jer je dosao u tudju kucu.

Poenta mojih postova je da ne mozes donositi generalne zakljucke o bilo kome i o bilo cijim postupcima, ali da sa druge strane ako posmatras stvari na nacin na koji ih ti posmatras mozes dovesti u pitanje svacije namere. Niko od nas nije a priori iskljucen od donesenja odluka vodjeni licnim interesom, bilo da je rec o muskaricima, bilo da je rec o devojkama.

A u vezi zivota u inostranstvu u Sandzaku vlada velika zabluda. Ovde vecina razmisljaju na ovakav nacin: "U Nemackoj (Svedskoj, Svajcarskoj itd...) jedva cekaju da im ja dodjem. Treba samo da se pojavim i eto mi je kuca sa bazenom, najnoviji mercedes, brdo para itd...". ALi ovo je daleko od realnosti. Ima nasih ljudi koji su uspeli na strani, ali je velika vecina onih koji godinama zive na konzervama da bi ustedeli neki dinar. Ne kazem da je ovo lose. Naprotiv, svaka im cast sto se bore za svoju porodicu, ali stvari treba predstavim onakvim kakve one stvarno jesu. Nigde pare ne padaju sa neba.

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

Datum registracije: 14.12.2003

• Poruku poslati

13

Nedjelja, 20. Maj 2007

Licno, ne vidim nista lose u tome da muskarac dodje i zivi kod svoje zene. Koliko ja znam nigdje u serijatu nije precizirano da zena MORA zivjeti kod muza a NIKAKO ne on kod nje. Pa, i Poslanik a.s. je zivio koliko se sjecam kod Hatidze koja mu je bila ne samo emotivna nego i materijalna podrska jer je bila bogata udovica.

Stvar je samo u predrasudama naseg naroda i obicaju koji nema utemeljenja na serijatu, podvlacim koliko ja znam.

Naravno, protiv sam onih brakova koji se sklapaju samo radi materijalne dobiti, papira i sl.Apslolutno. Mislim da ljudi koji misle da se pomocu para sve moze nabaviti i kupiti pa i ljubav, u stanju su da za pare sve urade, a molim Allaha da su takve osobe i zenske i muske daleko od mene.

OK da muz uzme zenu izmedju ostalog i radi njenog bogatstva kako je to Poslanik a.s. u hadisu precizirao, ali i da nastavi sam dalje da doprinosi njoj i njihovoj porodici a ne da procerda sve sto ona ima i da trazi novu zrtvu.

Ne znam sto se muskarci toliko libe dolaska u zeninu porodicu....Mislim da bi zene trebale na tome da porade jer je njima dosta sto radjaju, mijenjaju ime, prezime, mijenjaju svoj identitet iz korijena maltene udajom pa i svoju adresu i odlaze u porodicu koja ce ih ili prihvatiti ili gnjaviti dok joj dusu na pamuk ne izvuku. Bar toga bi ih muskarci trebali postedeti i doci u njihovu porodicu jer se oni lakse odupiru momentima prihvatanja ili neprihvatanja od strane nove porodice.
Sabur ti je da gutas kiselo, gorko i ljuto, a da ti se na licu nista, sem osmjeha, ne vidi.

Vancouver

Početnik

(10)

• Poruku poslati

14

Nedjelja, 20. Maj 2007

Citirano

QUOTE]Orginalno od @ef
@Vancuver, mislim da se nismo razumeli. Ti polazis od toga da ko se god odavde ozeni sa nekom devojkom iz dijaspore ide da zivi kod njenih, dok ja pretpostavljam da oni ipak zive odvojeno . Mada iskren da budem ja stvarno ne znam kod koga zive oni koji se ozene sa devojkom iz dijaspore.

Ja te ne razumijem ni sad. Kako zivi neko odvojeno ?????? :rolleyes: J Kako to udati a zive u razlicite drzave ???? Gde je tu smisao. I kakav je to muskarac koji ne moze da kaze devojci da treba da stanuje kod njega u pazaru. Zasto se uposte udavala ako hoce po svome.

Citirano

Licno nikada sebi ne bih dozvolio da zivim kod devojcinih, a nemam ni lepo misljenje o takvim postupcima drugih.

Za ovo te moram pohvaliti, samo ako si iskren. Malo je takvih u pazaru. Ali svaka ti cast, barem sto tako to javno kazes, e sad dali si iskren to je na Allaha da osudi. Zaboravila sam reci da svaka cast i Jastrebu, Annonimusu, dopala su mi se vasa izlaganja.

Citirano

Orginalno od ef
Osim toga mislim da moze da se pretpostavi da i devojke koje ozene muskarca iz Pazara to rade iz licnog interesa, a ne ljubavi.

Dragi moj @ef-e, pa to niko ni ne spori. Ali sustina je u tome da muskarci u pazaru napustaju svoje devojke iz pazara, sa kojim su bili dugo, kad im se ukaze prilika da se "udaju" za neku devojku iz dijaspore negde u inostranstvu.

Citirano

Zbog toga sto tamo na strani nema puno ljudi sa nasih prostora i one gledaju da nadju nekoga ovde.

Ovo si dobro rekao, nema puno nasih u inostranstvu, i ne udaju se sve devojke koje zive u inostranstvu. Postoje razliciti razlozi neke nisu jos u tim godinama, 18-28, da se udaju, neki jos studiraju, neke mozda imaju momaka u gradu gde stanuju i kad uzmemo sve to u obzir verovatno da ima najvise 20, a verovarno i puno manje, devojka iz dijaspore koje bi se mogle udati. E sad pogledaj koliko imam devojaka koje su iz pazara. Sve lijepe devojke, jos plus, momak moze da bude duze sa njom, mogu da se vidjaju svaki dan. Ali nista, sve to dzaba. Nemaju pazarke papire.

Citirano

Orginalno od @ef
To znaci da se takva devojka mozda nije udala iz ljubavi, vec zbog toga sto nije mogla da nadje drugu priliku i onda je zavela nekog golobradog momcica iz Pazara koji je opijen bajkama o zapadu.
Odvuce ga tamo bez igde ikoga, iskoristi kao muzijaka za oplodnju, emotivno i fizicki eksploatise, a on sta ce jadan ne moze da se izvuce, jer je dosao u tudju kucu.

Ni ovde te bas cisto ne razumijem, izrazavanje ti nije bas najjasnije, ali verujem da hoces da se slozis sa mnom da muskarac izbugi dostojanstvo kad zivi na racun devojke tamo. Bas mi je drago da se oko toga slazemo.

Citirano

A u vezi zivota u inostranstvu u Sandzaku vlada velika zabluda. Ovde vecina razmisljaju na ovakav nacin: "U Nemackoj (Svedskoj, Svajcarskoj itd...) jedva cekaju da im ja dodjem. Treba samo da se pojavim i eto mi je kuca sa bazenom, najnoviji mercedes, brdo para itd...".

Slazem se sa tobom, zato sam i to rekla. Niko ne moze bas tako lako naci posao. Mukotrpano je to. Zato i velim. Da muskarac da kad se muskarac uda u inostranstvo da on zivi na racun devojke. Obrnunto da muskarac oskrbljava devojku je normalno, ali da muskarac zivi od devojke to nije normalno.

Citirano

Orginalno od @ef
ALi ovo je daleko od realnosti. Ima nasih ljudi koji su uspeli na strani, ali je velika vecina onih koji godinama zive na konzervama da bi ustedeli neki dinar.

Gore si negde postavljo naivna pitanja, odkud ja nesto znam. A odkuda ti znas da VELIKA VECINA, kako ti kazes, zivi na konzervama. Odkud ti to? Otkuda mozes da pricas za vecinu. Kad ne poznajes sigurno ni manjinu. Razmisli malo. Ne valja pricati napamet. Ne valja umisljati neke stvari, pa mislit da je to bas tako. I ne valja pricati bez argumenata. Ne valja ti sto trvdis stvari koje ne poznajes/ ne znas.

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško

• Poruku poslati

15

Nedjelja, 20. Maj 2007

@Vancouver, kada sam kazao "zive odvojeno" mislio sam na to da zive odvojeno od roditelja, a ne odvojeno jedno od drugoga.
Zivim u Pazaru preko 24 godine, a jos uvek nisam cuo da je neko napustio svoju dugogodisnju devojku iz Pazara zbog neke u dijaspori. I apsolutno nije tacna tvoja tvrdnja da je veliki broj neudatih devojaka u Pazaru zbog toga sto Pazarci zene devojke sa "strane". Cak sta vise, ja broj muskaraca iz Pazara koji se zene sa nekom iz dijaspore nije veci od 1%.
Deo mog posta koji ti je bio nejasan se odnosilo na to da ima i devojaka iz dijaspore koje se udaju sa momcima iz Pazara iz proracuna. Drago mi je da smo se oko toga slozili.
Ovo oko velike vecine da zivi godinama na konzervama znam iz price sa ljudima koji su ziveli na zapadu (najvecim delom u Nemackoj). Ali to nije nista cudno. Ljudi odavde obicno idu bez puno para, a i to sto imaju moraju da daju na skupe kirije i skupe namirnice. I sta ce da rade nego da se stisnu sto vise mogu da bi ustedeli, snasli se. Ne kazem da ovako zive svo vreme, ali u pocetku (koji kod mnogih traje godinama) takva je situacija.
Nego ti mi ne odgovori na osnovu cega ti znas da ko se god ozeni sa devojkom iz dijaspore to radi iz interesa. No, ne moras mi ni odgovorit. Ti si rekla svoje, a ja svoje misljenje, mozda si u pravu ti, mozda ja. I sve u svemu mislim da bi dalja diskusija na ovu temu bilo vrtenje u krug. Pozdrav.

Jastreb

Profesionalac

(10)

• »Jastreb« je muško

• Poruku poslati

16

Nedjelja, 20. Maj 2007

Ma ljudi, sta kukate, bolje neka ima vise neudatih u Pazaru, i za ti mi imamo rjesenje, samo ako zene hoce. Neka razmisle dobro pa neka doluce, a ja vjerujem da smo mi spremni da rijesimo taj drustveni problem... ;)

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

Datum registracije: 14.12.2003

• Poruku poslati

17

Nedjelja, 20. Maj 2007

Hehe....Nasmijah se od muke. Haj sutite bolje Vi je. 8)
Sabur ti je da gutas kiselo, gorko i ljuto, a da ti se na licu nista, sem osmjeha, ne vidi.

Jastreb

Profesionalac

(10)

• »Jastreb« je muško

• Poruku poslati

18

Nedjelja, 20. Maj 2007

A sta Ni je to bolje? Ostala si nedorecena u komentaru, molim vas pojasnite - Pametnjakovic mladji

ajla

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 05.03.2006

• Poruku poslati

19

Nedjelja, 20. Maj 2007

Vancouver, cini mi se blagos da si se ti opekla opasno po ovom pitnju te tako iz dna duse prezires muskarce koji se zene i odlaze u inostranstvo :rolleyes: ali nemoj da generalizujes stvari.
Da te nije neki Pazarac ostavio zbog neke cure u Dijaspori te iz tebe sestro izbija tolika mrznja i bes?
Ja zivim vec dugi niz godina ovde u Svedskoj i mogu ti reci da u ovom gradu u kom zivim nema uopste mnogo ljudi iz Sandzaka( i ako ih ima to su uglavnom familije sa malom decom ili stariji ljudi) sto znaci da nemam ovde veliki izbor izabrati svog buduceg muza vec je po tebi bolje da se udam ovde za Svedjanina nego za momka sa nasih prostora.
Kao drugo zasto da zivimo kod njega u Pazaru kad su ovde celokupno gledano bolji uslovi za zivot i bolja perspektiva i za nas i za nasu decu.
A da se izrode deca sa momkom koji dodje ovde iz Pazara koji nema odmah na pocetku posao ne predstavlja nikakav problem jer ako sam na primer ovde u Svedskoj radila duze od sest meseci sticem pravo na A-KASU(neznam kako se to zove na nas jezik) koju cu primati u slucaju da sam na porodiljskom bolovanju ili ako sam trenutno bez posla a i ako to ne pokriva sve odgovarajuce troskove tu je drzava da nam pritekne u pomoc dok doticni muz ne savlada jezik i ne nadje posao.
Stoga ne vidim da je to ikakav problem.

A kao drugo vrlo je malo onih koji dodju ovde pa zive u zajednici sa suprugom i njenom familijom.
Obicno biva da njih dvoje uzmu stan i zive sami e sad dali u istom gradu kao i njeni roditelji ili ne to je individuelna stvar.
Ne vidim uopste razlog tolikoj mrznji i besu zbog omladine koja odlazi u inostranstvo(pa boze moj svi mi idemo za boljim zivotom)
Ne bih ni ja dosla ovde da sam dole imala neku dobru perspektivu za zivot, skolovanje, posao itd.

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško

• Poruku poslati

20

Nedjelja, 20. Maj 2007

Citirano

Orginalno od ajla
Kao drugo zasto da zivimo kod njega u Pazaru kad su ovde celokupno gledano bolji uslovi za zivot i bolja perspektiva i za nas i za nasu decu.
A da se izrode deca sa momkom koji dodje ovde iz Pazara koji nema odmah na pocetku posao ne predstavlja nikakav problem jer ako sam na primer ovde u Svedskoj radila duze od sest meseci sticem pravo na A-KASU(neznam kako se to zove na nas jezik) koju cu primati u slucaju da sam na porodiljskom bolovanju ili ako sam trenutno bez posla a i ako to ne pokriva sve odgovarajuce troskove tu je drzava da nam pritekne u pomoc dok doticni muz ne savlada jezik i ne nadje posao.

A sta bi sa tvojim planovima da se udas za nekog bogatasa (pa makar bio i Svedjanin), da ti placa sluzavke, kupuje skupe poklone, setka po Dubajiu i slicno? :D

Social bookmarks