Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

ajla

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 05.03.2006

• Poruku poslati

21

Nedjelja, 20. Maj 2007

Ada ja se to salim nisam ja takva ;) :O :O
Ali me stvarno pravo nervira kad vidim kad narod kritikuje grdnu omladinu koja ide u beli svet za boljim zivotom.
Ako je muskarac pokvaren i neki parazit on moze i u Pazar da nadje neku bogatu curu da ga njena familija izdrzava kao i sto ima slucajeva a ne da ide u inostranstvo. To uopste nema nikakvog pravila sto se toga tice. Ako je neko LOS COVEK on ce to biti pa bio i inostranstvu ili dole u Pazaru a ako je DOBAR bice to pa kao i ozenio neku iz inostranstva ili iz NP.

Roneldinho

Zlatna sredina

(10)

• »Roneldinho« je muško

Datum registracije: 03.01.2007

• Poruku poslati

22

Nedjelja, 20. Maj 2007

Ja mislim da su to vrlo pametni muskarci...:)
I naci siguran stari trag,
biti andjeo i biti vrag..
DA MOGU...

zuti cvijet

Profesionalac

(10)

• »zuti cvijet« je žensko

Datum registracije: 24.01.2006

• Poruku poslati

23

Nedjelja, 20. Maj 2007

Citirano

Orginalno od ajla
Ada ja se to salim nisam ja takva ;) :O :O
Ali me stvarno pravo nervira kad vidim kad narod kritikuje grdnu omladinu koja ide u beli svet za boljim zivotom.
Ako je muskarac pokvaren i neki parazit on moze i u Pazar da nadje neku bogatu curu da ga njena familija izdrzava kao i sto ima slucajeva a ne da ide u inostranstvo. To uopste nema nikakvog pravila sto se toga tice. Ako je neko LOS COVEK on ce to biti pa bio i inostranstvu ili dole u Pazaru a ako je DOBAR bice to pa kao i ozenio neku iz inostranstva ili iz NP.

Ova ajla je mlogo mudra, samo haje po malo da bije kontru ;)

Citirano

Originalno od Jastreb
Ma ljudi, sta kukate, bolje neka ima vise neudatih u Pazaru, i za ti mi imamo rjesenje, samo ako zene hoce. Neka razmisle dobro pa neka doluce, a ja vjerujem da smo mi spremni da rijesimo taj drustveni problem...

Vjeruješ li, Jastrebe? Nemo da te kunem ;) Haj čik riješi taj društveni problem ;)

Ne znam uopšte šta to znači ‚‚muškarac se udaje.'' I zašto bi bile nemuževno ako bi neko otišo da živi kod žene? A šta ako je u sred Pazara, na primjer, djevojci babo ostavio stan a njenom mužu su roditelji siromašniji i nisu u situaciji da mu ponude ništa. Šta će onda, živjet će u njenom stanu ili će plaćat kiriju? I šta to onda znači, da je on sponzoruša, da nije mačo, da se udo ili šta? Znači li to dalje da međusobno mogu ženit i udavat samo oni koji su istog materijalnog stanja? Previše predrasuda, previše... Previše lažnih principa i previše zamaranja ni oko čega. Hajde ljudi, rijetko se sreću istinski srodne duše, sve se teže rađa bliskost, pa kad se nađe valjda je svejedno đe će da se i živi i pri tom je valjda normalno ako se neko prosto odluči za udobniju varijantu.
‚‚Malom Radojici su zabijali dečake pod nokte" (nepoznata djevojčica u pismenom zadatku iz srpskog jezika)

Jastreb

Profesionalac

(10)

• »Jastreb« je muško

Datum registracije: 12.03.2007

• Poruku poslati

24

Nedjelja, 20. Maj 2007

Citirano

Vjeruješ li, Jastrebe? Nemo da te kunem ;) Haj čik riješi taj društveni problem ;)

Ma ne samo da vjerujem, nego sam potpuno uvjeren, taj problem je lako rjesiv, samo vi zene se malo kolebate, ne bi bas sve da dijelite.
"Velikim Bogom se kunemo, robovi biti necemo!"

didy

Zlatna sredina

(10)

• »didy« je žensko

Datum registracije: 21.10.2006

• Poruku poslati

25

Nedjelja, 20. Maj 2007

Licno smatram da nema potrebe muskarca koji ode da zivi u zeninoj kuci, gradu, drzavi gledati kao na nekoga ko je "manje muskarac" od onih koji dovedu devojku kod sebe. Znam par cura koje nemaju bracu, sestre im se udale i sasvim je zdravo da ona dovede svog buduceg muza u svoju kucu, daleko bolje nego da odu i placaju kiriju jer ce, pobogu, neko da mu se nasmeje.
Po rubu duge hodati, na dlanu mraz zapupiti.
Sta jos o tebi dodati,
da te je lako prodati, al te je tesko kupiti.

Jastreb

Profesionalac

(10)

• »Jastreb« je muško

• Poruku poslati

26

Nedjelja, 20. Maj 2007

Mislim da svaki slucaj treba posmatrati odvojeno. AKo odlazak u kucu supruge znaci ponizenje, obavezu muza da ugadja tazbini, da pokorno slusa svoju suprugu inace ce ga ona izbaciti na ulicu, ostavljanje svojih roditelja, a briga o zeninim, onda to nema nikakvog smisla i takvi muskarci su mekusci.
S druge strane, ako je to poklon tazbine ili je to zena kupila od sopstvenih sredstava, naslijedstvo i slicno, bez ikakvih uslovljavanja... moze se prihvatiti.
OBRAZ JE IZNAD SVEGA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

zuti cvijet

Profesionalac

(10)

• »zuti cvijet« je žensko

Datum registracije: 24.01.2006

• Poruku poslati

27

Ponedjeljak, 21. Maj 2007

Citirano

Ma ne samo da vjerujem, nego sam potpuno uvjeren, taj problem je lako rjesiv, samo vi zene se malo kolebate, ne bi bas sve da dijelite.

Jastrebe, svi kako ste :) Ovako redom :)

Citirano

Orginalno od Jastreb
Ako odlazak u kucu supruge znaci ponizenje, obavezu muza da ugadja tazbini, da pokorno slusa svoju suprugu inace ce ga ona izbaciti na ulicu

Znači li to da udaja i odlazak u muževljevu kuću znači poniženje, obavezu žene da ugađa svekru i svekrvi i pokorno sluša muža inače će je on izbacit na ulicu?

Citirano

...ostavljanje svojih roditelja, a briga o zeninim...

A šta ako njegove roditelje već neko gleda, a njeni nemaju muških potomaka, stari su i bolesni i nemaju prihoda? Bacićemo ih? Islam propagira da insani pomažu insanima ili će pomoć imat samo onaj ko je izrodio mušku djecu?
‚‚Malom Radojici su zabijali dečake pod nokte" (nepoznata djevojčica u pismenom zadatku iz srpskog jezika)

Jastreb

Profesionalac

(10)

• »Jastreb« je muško

• Poruku poslati

28

Citirano

Orginalno od zuti cvijet

Jastrebe, svi kako ste :) Ovako redom :)

Citirano

Ako odlazak u kucu supruge znaci ponizenje, obavezu muza da ugadja tazbini, da pokorno slusa svoju suprugu inace ce ga ona izbaciti na ulicu

Znači li to da udaja i odlazak u muževljevu kuću znači poniženje, obavezu žene da ugađa svekru i svekrvi i pokorno sluša muža inače će je on izbacit na ulicu?

Citirano

...ostavljanje svojih roditelja, a briga o zeninim...

A šta ako njegove roditelje već neko gleda, a njeni nemaju muških potomaka, stari su i bolesni i nemaju prihoda? Bacićemo ih? Islam propagira da insani pomažu insanima ili će pomoć imat samo onaj ko je izrodio mušku djecu?

Dobro smo, elhamdulilah, svi redom, hvala na pitanju.
A sto se tice ovih ostalih stvari, naravno, ne mislim ni da zena treba biti ponizena u kuci svoga muza, vec da ima mjesto koje zasluzuje. Ja sam prvi u svojoj porodici prekinuo sve te gluposti koje su zenu ponizavale.
Isto tako, nisam za to da zet ugadja puno tazbini, ali nisam za to ni da sprijecava suprugu da to cini. Ona je njihovo dijete i oba he obavezna voditi racuna o svojim roditeljima.
I Cvijetu, nemoj se mnogo sekirat, uvehnuces, a to nikako ne bi zeljeli...

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

Datum registracije: 17.12.2002

• Poruku poslati

29

Citirano

Orginalno od Altuna
Licno, ne vidim nista lose u tome da muskarac dodje i zivi kod svoje zene. Koliko ja znam nigdje u serijatu nije precizirano da zena MORA zivjeti kod muza a NIKAKO ne on kod nje. Pa, i Poslanik a.s. je zivio koliko se sjecam kod Hatidze koja mu je bila ne samo emotivna nego i materijalna podrska jer je bila bogata udovica.

Jeste, sve bi bilo tako da nije i obicajnog prava. A obicajno pravo to nama u Pazaru ne preporucuje. Kod nas nije uobicajeno i cak je od sredine prezreno da covjek ide da zivi kod zene.

Inace, nema niceg loseg u tome da muskarci traze djevojke iz dijaspore kako bi se pored zelje za cestitom i ozbiljnom zenom na taj nacin domogli i inostranstva. Belaj je ako im je samo to zelja do koje bi da stignu bez obzira sa kojom zenom. I nije tacno da se na taj nacin muskarci udaju. Ovamo u dijaspori uglavnom svako ima svoj stan i u tom smislu je potpuno nezavisan od svoje tazbine. Nerijetko, nisu cak ni u istom gradu.
Čvrsto je ubijeđen u svoje stavove. Nemojte ga zbunjivati činjenicama!

Jastreb

Profesionalac

(10)

• »Jastreb« je muško

• Poruku poslati

30

Obicajno pravo se uzima kao dokaz u serijatu ako se ne suprotstavlja serijatskim propisima.

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

Datum registracije: 17.12.2002

• Poruku poslati

31

Tacno. Samo sto odlazak kod zene nije nikakav serijatski propis tako da nema ni govora o suprotstavljanju serijatskom pravu.
Čvrsto je ubijeđen u svoje stavove. Nemojte ga zbunjivati činjenicama!

Dinna_

Zlatna sredina

(10)

• »Dinna_« je žensko

Datum registracije: 01.04.2003

• Poruku poslati

32

Ne mislim nista. Svako zna sta je za njega najbolje. Ja licno nebih mogla da to ucinim iz interesa vec samo iz ljubavi.

@ajla: cmook cmook cmook cmook cmook cmook cmook
[SIZE=2] Veseo čovjek je kao sunce; kud god ide osvjetljava[/SIZE]

• »karatista« je muško

Datum registracije: 21.05.2007

• Poruku poslati

33

ili nisu sposobni da sami nesto stvore,ili nemaju dovoljno samopouzdanja..muskarac koji drzi do sebe,i koji ima pravi karakter ne moze sebi tako nesto dozvoliti..ali u svakom drustvu ima i toga..nemam licno nista protiv njih,ali ja to ne bih nikada mogao da uradim
ic ni san dzi,joko geri keage joko geri kekomi

34

Utorak, 22. Maj 2007

Vala i ja ko Dinna_ nemam misljenje o takvim muskacima. Generalno sam protiv braka iz interesa.
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

Abfangjäger

Zlatna sredina

(10)

• »Abfangjäger« je muško
  • »Abfangjäger« je zabranjen

Datum registracije: 03.05.2004

• Poruku poslati

35

Petak, 25. Maj 2007

Ja mislim da ce svakom, ko do nase tradicije drzi, instiktivni zakljucak prorezati kroz glavu da ovde nesto nije u redu ako na odlicno postavljeno pitanje, od vancouver:
Ko, kod muskarca koji se udaje, vodi glavnu rec (?), neki muskarac, da budem konketan @ef, ne daje ne dosmislen odgovor.
( Ovde zavrsavam sa @ef-om, dole vazi generalno za sve muskarce)
Ja da zamislim ne mogu, da toliko arogantin i drski ljudi ipak postoje da cak traze i tamo pravo gde dobro znaju da to pravo nemaju.
Smatram, da svaki castan i posten muskarac tj onaj koji je iole fer prema toj zeni,u tako datoj situaciji da on zivi kod nje, sigurno glavnu rijec vodi nece !
Ako je pak vodi onda je to za mene najvisi olos. A olos je iz jednostavnog razloga jer koristi dobrotu iliti fizicku slabost devojke, sto je naravno u oba slucaja jednako vredno prezira.
Vertrauen ist, einem Menschen sogar dann glauben zu können, wenn man genau weiß, dass man an seiner Stelle lügen würde!

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško

Datum registracije: 11.02.2004

• Poruku poslati

36

Petak, 25. Maj 2007

Citirano

Orginalno od Abfangjäger
Ja mislim da ce svakom, ko do nase tradicije drzi, instiktivni zakljucak prorezati kroz glavu da ovde nesto nije u redu ako na odlicno postavljeno pitanje, od vancouver:
Ko, kod muskarca koji se udaje, vodi glavnu rec (?), neki muskarac, da budem konketan @ef, ne daje ne dosmislen odgovor.
( Ovde zavrsavam sa @ef-om, dole vazi generalno za sve muskarce)
Ja da zamislim ne mogu, da toliko arogantin i drski ljudi ipak postoje da cak traze i tamo pravo gde dobro znaju da to pravo nemaju.
Smatram, da svaki castan i posten muskarac tj onaj koji je iole fer prema toj zeni,u tako datoj situaciji da on zivi kod nje, sigurno glavnu rijec vodi nece !
Ako je pak vodi onda je to za mene najvisi olos. A olos je iz jednostavnog razloga jer koristi dobrotu iliti fizicku slabost devojke, sto je naravno u oba slucaja jednako vredno prezira.

Ja mislim da bi veliki uspeh tvojih postova bio ako bi ih makar ti razumeo.
Relax, take it easy, for there is nothing that we can do.

Abfangjäger

Zlatna sredina

(10)

• »Abfangjäger« je muško

• Poruku poslati

37

Petak, 25. Maj 2007

Kad se muskarac udaje meni se jednostavno nista ne slaze u glavi, sve mi je nekako izvitopereno, jer nista nije kako bi normalno trebalo biti. Ko vodi glavnu rijec, ko cije prezime nosi, za mene je to sve velika dilema, kad je takva situacija u pitanje.
Ali za razliku od muskaraca koji bi da se "udaju" i koje valja prezirati zbog njihovih niskih pobuda, smatram da su sa druge strane, sasvim razumni razlozi koji su ovde navedeni za devojke iz NP-a a koje se udaju u inostranstvo.

Meni su devojke nekako puno iskrenije, pouzdanije kao osobe. Nekako su vernije. I ne znam zasto ali ja ne verujem da neka devojka moze imati losu nameru, da moze nekog prevariti...

@ef-e, ja sad ne mogu nista reci, verovatno da imas pravo. Ali ako dozovoljavas, ja sam rad da ti objasnim ono sto se na tebe odnosilo.

Sto se tice tvog izlaganja ovde na ovoj temi, verujem da ce svako imati taj neki instinktivni zakljucak da nesto kod tebe debelo uredu nije, ako nemas jasan stav prema pitanju ko treba da vodi glavnu rec ?

Vertrauen ist, einem Menschen sogar dann glauben zu können, wenn man genau weiß, dass man an seiner Stelle lügen würde!

nevidljivi

Zlatna sredina

(10)

• »nevidljivi« je muško

Datum registracije: 10.01.2006

• Poruku poslati

38

Subota, 26. Maj 2007

ne znaci mi nista,ni dobro,ni lose,vec je to samo tako kako je i mislim da nije lijepo da pisovi i fukare pricaju o tome kao necemu losem,jer neki se brakovi sklapaju iz ljubavi

admir pecanin - novi pazar sai baba
shirdi sai baba - sathya sai baba - novi pazar sai baba

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško

Datum registracije: 11.02.2004

• Poruku poslati

39

Subota, 26. Maj 2007

Citirano

Iskreno od Abfangjäger
Meni su devojke nekako puno iskrenije, pouzdanije kao osobe. Nekako su vernije.

Ako bi tebe uzeli za reprezenta muske populacije nesumnjivo je da bi dosli do ovakvog zakljucka.

Citirano

Orginalno od Abfangjäger
@ef-e, ja sad ne mogu nista reci, verovatno da imas pravo. Ali ako dozovoljavas, ja sam rad da ti objasnim ono sto se na tebe odnosilo.

Sto se tice tvog izlaganja ovde na ovoj temi, verujem da ce svako imati taj neki instinktivni zakljucak da nesto kod tebe debelo uredu nije, ako nemas jasan stav prema pitanju ko treba da vodi glavnu rec ?

Da si pazljivo procitao post kojim je otvorena tema video bi da tema nije otvorena da bi se raspravljalo o tome ko ce u braku da vodi glavnu rec (sta god to znacilo). Te se stoga o tome nisam ni izjasnjavao.
Relax, take it easy, for there is nothing that we can do.

Abfangjäger

Zlatna sredina

(10)

• »Abfangjäger« je muško

• Poruku poslati

40

Subota, 26. Maj 2007

Nesto si mi @ef sumljivo nervozan

Citirano

Iskreno od Abfangjäger
Meni su devojke nekako puno iskrenije, pouzdanije kao osobe. Nekako su vernije.

Citirano

Napamet pricanje od @ef, po bog zna koji put :
Ako bi tebe uzeli za reprezenta muske populacije nesumnjivo je da bi dosli do ovakvog zakljucka.

Evo dokaza:

Citirano

Orginalno od inna
jaoo @ef..je li ti to mozda nesto znas..sto ja ne znam??
@ef.. a tebe bih bas voljela da upoznam da vidim da li si bas tako "sve-znalac" ili si pak "progutao ciganku" kao sto izgleda

Sad mi nekako laske ne mijeses se @ef samo u moj zivot. Ali ipak, mislim stvarno... gde je logika za zutu stampu !

Ako dozvoljavas da ti se mijesam u svijest, voleo bih kad bih mogao da te podsetim da ti i ja, @ef-e moj nikad nismo bili raja, nikad se druzili nismo , tako da se mi jos ne pozajemo. Zar ne ? Da li je to onda dovoljno da izvuces zakljucak iz gornjeg citata. Ili je pak ipak potrebno da ti pomognem da se okvalifikujes. Za svaki slucaj , sto je sigurno sigurno je, ja mislim da si "progutao ciganku". Da li sa ovakom ocenom gresim. Ja mislim da ne gresim! Zasto ? Pa ti stalno pruzas dokaze za to, jer vazda govoris napamet, brate.

Citirano

NE PAZNJA OD @ef-a
Da si pazljivo procitao post kojim je otvorena tema video bi da tema nije otvorena da bi se raspravljalo o tome ko ce u braku da vodi glavnu rec . Te se stoga o tome nisam ni izjasnjavao.

Ja da sam na tvom mestu svojom ne paznjom se hvalio ne bih. Pogledaj ponovo i videces, nadam se, da u uvodnom postu, istina pri kraju, imas postovaljeno pitanje. Ja mislim da je pitanje odlicno ! Dakle na pravom je mestu i treba mu dati odgovor.

Social bookmarks