Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško

Datum registracije: 11.02.2004

• Poruku poslati

41

Subota, 26. Maj 2007

@Abfangjäger, ti po tvom starom, dobrom obicaju vadis neke komentare koji su pisani Bog zna kada, u Bog zna kojoj temi, u Bog zna kakvom kontekstu i postavljas ih tamo gde ti se ucinim zgodnim da ih predstavis kao nesto sto ide u prilog tvojim tvrdnjama. Neozbiljan si.
Relax, take it easy, for there is nothing that we can do.

Abfangjäger

Zlatna sredina

(10)

• »Abfangjäger« je muško
  • »Abfangjäger« je zabranjen

Datum registracije: 03.05.2004

• Poruku poslati

42

Subota, 26. Maj 2007

Pricanje napamet bilo gde je pricanje napamet, dakle nemenja se stvar ni malo sustinski. Za mene sve sto nema dokaza je prica uprazno. Eto za razliku od tebe, hteo sam da budem fer i da dam time dokaz za svoju tvrdnju. A dokaz je za mene pravilo za ispravnost necega. Sto na zalost ti nikad ne pruzas. Stoga bih ti predlozio da svaku svoju recenicu makar pokusas da zavrsis sa JER, jer ce te ta macina rec JER primorati da sledeci put uvek imas dokaz za to sto trvdis. Primecujes li prednost, ako budes tako pisao ? Izgledaces ozbiljni, pa ce svakako biti prihvatiljivije to o cemu budes pisao.
Zar ne mislis da je govor sa dokazima odlika ozbiljnih ljudi ;)

Smem li da te zamolim da mi kazes odakle me pozajes, ako me stvarno poznajes ( to je najvece pitanje) ? Ako me ne poznajes, zar nije nije ovo sve sto si rekao pricanje napamet ?
Vertrauen ist, einem Menschen sogar dann glauben zu können, wenn man genau weiß, dass man an seiner Stelle lügen würde!

ajla

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 05.03.2006

• Poruku poslati

43

Subota, 26. Maj 2007

Abfangjäger, izvini ali bojim se da je tvoje postove zaista tesko razumeti i protumaciti sta ti zapravo mislis i sta zelis reci :D

A za @ef-a mogu reci da vazi za jednog od kvalitetnijih i inteligentnijih clanova foruma.

Abfangjäger

Zlatna sredina

(10)

• »Abfangjäger« je muško
  • »Abfangjäger« je zabranjen

Datum registracije: 03.05.2004

• Poruku poslati

44

Subota, 26. Maj 2007

Ja bih eto voleo da upozam @ef-a cisto da vidim da li barem lomi jezik kad govori ne istine ;)
Vertrauen ist, einem Menschen sogar dann glauben zu können, wenn man genau weiß, dass man an seiner Stelle lügen würde!

°thats_me°

Zlatna sredina

(10)

• »°thats_me°« je žensko

Datum registracije: 20.03.2004

• Poruku poslati

45

Subota, 26. Maj 2007

selam alejkum

kao prvo ne razumijem zasto mijesati druge clanove u necije rasprave ?(

kao drugo, ako neko zeli da ide za inostranstvo pa makar i kod buduce zene, kakve veze to ima sa "muskoscu"(ili kako bismo to vec nazvali). Ako neko ne ode samoiz nekog pogresnog ponosa i iz straha da bi drugi rekli da se udao(a ustvari bi tamo imao bolji zivot kod svoje buduce supruge), onda po mom misljenju tek tad ima problema sa tom "muskoscu", jer ocigledno nije hrabar da radi sta je njemu cejf bez obzira na druge. Ako nam Allah dz.s. nesto ne zabrani, meni je glupo da dozvolimo da nam narod diktira zivot. Ako neko ima slabiju licnost od zene, gde god bio moze se desiti da ne moze pisnuti :)tu mu ne pomaze ako je na svojoj teritoriji :).. ne kazem da treba covek postupati ovako ili onako, ali bez nekih "jacih" argumenata biti iskljuciv po ovom ili bilo kom pitanju cini mi se da nije uredu :)

puno selama i lijepo vece zelim ;)
Ne hodi po zemlji nadmeno, jer zemlju ne mozes probiti ni brda u visinu dostici, sve je to ruzno, Gospodaru tvome mrsko. (Al-Isra)

muamernp

Početnik

(10)

• »muamernp« je muško

Datum registracije: 23.05.2007

• Poruku poslati

46

Nedjelja, 27. Maj 2007

slazem se upotpunosti sa prethodnim postom,stvarno je veliko samonepostivanje gledati sta ce drugi kazat za ono sto sam covjek radi ili uradi,ako se nekom svidja neka djevojka koja zivi u inostranstvu i ima priliku da se vjenca sa doticnom,ali on to ne uradi samo zato sto bi ga drustvo ismijalo,ili rodbina,kao ono pa ti se to udajes,e futo futni ne znas sta te ceka,jesil upamet da cipcijas citav zivot..itd.itd.
to je neimanje hrabrosti,ne biti svoj covjek...i ...
talib

siyah kalem

Zlatna sredina

(10)

• »siyah kalem« je muško

Datum registracije: 10.04.2007

• Poruku poslati

47

Nedjelja, 27. Maj 2007

Citirano

Orginalno od °thats_me°
...ako neko zeli da ide za inostranstvo pa makar i kod buduce zene, kakve veze to ima sa "muskoscu"(ili kako bismo to vec nazvali)

Upravo tako i jos jedna stvar,zar takav brak nije sreca i za mladu i za mladozenju pa zatim i za njihove porodice pa na kraju da kazem i za citavu nasu zajednicu.Dakle jeli bolji taj brak ili brak sa nekim strancem?To ,cinimi se niko pomenuo nije,nego su se pojedine odmah raskokodakale i razvezale pricu o ljubavi, te o ovom te o onom...

muamernp

Početnik

(10)

• »muamernp« je muško

Datum registracije: 23.05.2007

• Poruku poslati

48

Nedjelja, 27. Maj 2007

nego nema ove,vankufer,evo heftu dana,ona postavi temu i ode,pojedini se i zavadise a ona nista,bas bih volio da cujem tj da vidim,jos neki njen komentar
talib

Vancouver

Početnik

(10)

• »Vancouver« je zabranjen
  • »Vancouver« je autor ove teme

Datum registracije: 05.03.2007

• Poruku poslati

49

Ponedjeljak, 28. Maj 2007

Citirano

Citirano

Orginalno od Vancouver

Citirano

Orginalno od @ef
Ne bih da dajem ocenu zbog cega se neko zeni ili udaje sa nekim iz dijaspore, jer je to individualna stvar.

Koliko god da je udaja/zenidba individualna stvar ipak postoji neko univerzalno pravilo koje bi trebalo da vazi za sve u svet, a kod nas ti je tu, jos ta nasa dobra tradicija koja nas uci sta prilici a sta ne prilici tj kako je Bog postavio stvari. Devojka se udaje! Nikako obrnuto! E sad, kad se muskarac udaje to je vise nego ocigledna stvar, jer koliko god da je to individualna odluka tog muskarca to je isto toliko providno i jasno da je posredi samo koristoljublje na najpodmukli nacin. Zasto ? Jer je pod plastom lazne ljubavi tj. ocigledno je da je na delu najodvratnije licemjerstvo.

Mozda ti muamernp nisi video moja pitanja. Niko ih jos nije odgovorio. Haj mi ti reci nesto o tradiciji kod nas. Jeli za tebe uredu da se muskarac udaje.

Citirano

Citirano

Orginalno od @ef
Mnogi u tome vide nacin da se "udome" na zapadu, a ovde vlada misljenje da tamo tece med i mleko za sve (sto nije tacno).

Citirano

Orginalno od vancouver
Dobro ti je pitanje postavio Smocky. Zasto onda muskarac iz pazara, devojci iz inostranstva ne predlozi da zivi kod njega u pazaru ?. Da ga nije strah da ce ga ostaviti ? Pa sta …, auuuuu strasna stvar. Zar ne ? Zna svaki muskaraca devojci koja je iz pazara pokazati svoje dostojanstvo kazujuci joj cinjenice u oci da u pazaru ima vise devojka nego muskaraca i da on moze da bira. Zar nije malo cudno kad muskaci namaju petlje da to isto kazu, devojci iz dijaspore, da oni ne zele da se udaju za nju. Vidis li moj @ef-e gde lezi zec.

Haj mi ti onda muamernp, objasni zasto muskarac nije sa nekom devojkom iz pazara kada su prednosti ocigledne. Stalno mogu biti zajedno, direktno se vidjaju, piju kahvu... Kako to da neka iz inostranstva je za mladica iz pazara prihvatiljivija. Zar nije providno ?????

Citirano

Citirano

Orginalno od ajla
A i zasto kazes da ne mogu planirati familiju odmah nego moraju cekati odredjeni niz godina

Citirano

Orginalno od vancouver
@Ajlo. Reci ti meni kako mislis da devojka koja zivi u dijaspori rodi dijete, odmah rodi dijete ako njen muz i pazara je bez posla.

Zar ne vidis problem jedne takve veze, muamernp ? Kad ce imati oni decu, realno gledano, kad muskarac nabavi sebi posao, to moze nekad da bude kad na vrbu rodi grozdje? :D

• »SeljakIzCarsije« je muško

Datum registracije: 17.04.2007

• Poruku poslati

50

Ponedjeljak, 11. Juni 2007

e vidiš, dobra tema, kako da ja o ženidbi još nisam razmišljao, ali ću počet o udaji, samo da to ne bude izvan zemlje, ima li interesanata...
nepotreban komentar je uvijek neophodan!

Vancouver

Početnik

(10)

• Poruku poslati

51

Pa hajde reci te imali nesto sto je gore od toga kad se muskarac OBLIZUJE na papire koje ce dobiti preko devojke koja je iz dijaspore.

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško

• Poruku poslati

52

Mozda nije gore, ali je sigurno u istom rangu i oblizivanje devojke kada vidi skup auto i pune dzepove para kod momka.

didy

Zlatna sredina

(10)

• »didy« je žensko

Datum registracije: 21.10.2006

• Poruku poslati

53

Ja sam bas planirala da zaprosim jednog decka, ali kad vidim kakve uslove trebam ispunjavati, bolje da se ja drzim tradicionalnog :)
Po rubu duge hodati, na dlanu mraz zapupiti.
Sta jos o tebi dodati,
da te je lako prodati, al te je tesko kupiti.

E-B

Zlatna sredina

(10)

• »E-B« je zabranjen

Datum registracije: 17.10.2004

• Poruku poslati

54

Sto bi rekli kod nas: "Samo nek je mlada i lijepa, pa makar bila i bogata (iz inostranstva)"

Babbha

Profesionalac

(10)

• »Babbha« je muško
  • »Babbha« je zabranjen

Datum registracije: 23.07.2002

• Poruku poslati

55

Utorak, 12. Juni 2007

Znash...

udati se
ozeniti se

u "udati se" nigde nema muskarca, men-a, "choveka", muza a u "ozeniti se" vrlo izrazeno stoji ZENITI ?

Bitno je da Dvoje, koji se josh vole, budu skupa, dal' u braku ili van njega APSOLUTNO JE NEBITNO.

Bitno je da ljubav postoji i da se gaji. Ko ruzza.
Pa jelda ?
Dnevno: http://babbha.blogspot.com
Can't Rain All The Time

Vancouver

Početnik

(10)

• Poruku poslati

56

Četvrtak, 14. Juni 2007

Jedna moja drugarica je rekla ovako :

Moj babo, radi na bausteli/gradjevini muci se, jadnik da mi obezbedi sto bolje uslove za zivot... a ja da mu udajom za nekog iz sandzaka/pazara navalim na ledja jos taj trosak da izdrzava zeta -VALA NECU ! Zao mi svog baba !!!!!!!!!
Jadnika, radi tako tezak posao na gradjevini. Da on lomi svoju kicmu za nekog ko bi bio samo meni drag, vala sramota bi me bilo .

Svaka cast mojoj drugarici (o)

Znaci svi smo se slozili da je OBLIZIVANJE muskarca za papire koje bi dobio udajom za devojku iz dijaspore najgora stvar na ovom svetu.

I posto je lepa analiza, evo je jos jednom :

Citirano

u "udati se" nigde nema muskarca, men-a, "choveka", muza a u "ozeniti se" vrlo izrazeno stoji ZENITI ?

Svaka cast i tebi Babbah

Manager

Profesionalac

(10)

• »Manager« je žensko

Datum registracije: 31.07.2003

• Poruku poslati

57

Petak, 15. Juni 2007

OBICNO OVAKO IZGLEDAJU KAO ZALJUBLJENO A USTVARI TU NEMA LJUBAVI SAMO KORIST
Manager je dodao/la ovu sliku:
  • 1837_paar42_uperid_756.jpg
Ne mijenjaj vjecno za prolazno!

• »annonimus« je muško

Datum registracije: 15.12.2002

• Poruku poslati

58

Subota, 16. Juni 2007

Citirano

Orginalno od Vancouver

Moj babo, radi na bausteli/gradjevini muci se, jadnik da mi obezbedi sto bolje uslove za zivot... a ja da mu udajom za nekog iz sandzaka/pazara navalim na ledja jos taj trosak da izdrzava zeta -VALA NECU ! Zao mi svog baba !!!!!!!!!
Jadnika, radi tako tezak posao na gradjevini. Da on lomi svoju kicmu za nekog ko bi bio samo meni drag, vala sramota bi me bilo .

Ta tvoja drugarica nek ona najbolje uzme Nemca,pa joj BABO nece imat muku na ledjima.Ali je posle moguce da dobije drugaciju muku :)

Svaka cast tvojoj drugarici (o)
" Bilen alemlere rahmettir "

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško

• Poruku poslati

59

Subota, 16. Juni 2007

Citirano

Orginalno od Vancouver

A tvoja drugarica ce da se uda za nekoga ko joj je samo drag?

Vala joj bas svaka cast (o)

ajla

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 05.03.2006

• Poruku poslati

60

Subota, 16. Juni 2007

Vancouver, ta tvoja drugarica neka dzabelebaroska kad ceka da joj babo radi na bausteli i izdrzava nju i muza. Bolje neka podigne dupe pa nek se zaposli i bude u stanju da se uda za osobu koju voli i neka ga ona u pocetku izdrzava dok se on ne zaposli a jok da zali baba "grdni babo, meni fiklo da se udam a babo ga mora izdrzavat" :rolleyes:

Svaka cast tvojoj drugarici (o)

Social bookmarks