Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško
  • »ed« je autor ove teme

Datum registracije: 17.12.2002

• Poruku poslati

1

Ponedjeljak, 10. Mart 2003

Sta mislite o ovome

O cemu razmisljate dok gledate ovu sliku?
ed je dodao/la ovu sliku:
  • ljubav na seoski nacin.jpg
Čvrsto je ubijeđen u svoje stavove. Nemojte ga zbunjivati činjenicama!

Administrator

Urednik foruma

(121)

• »Administrator« je muško

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

2

Sta da razmisljamo, vidi se odmah ko je jaci od njih dvoje. Ko je jaci taj i nosi :]
Sve je ovo samo igra! Nema tog foruma koji je vrijedan Vasih zivaca! / Dokoni umovi - Sejtanska igralista

paulus

Početnik

(10)

• »paulus« je muško

Datum registracije: 06.03.2003

• Poruku poslati

3

pa lijepa slicica, oslikava nase prostore i nase vreme , a razmisljam o tome da kod nas jos nije poznat pojam ravnopravnosti , u stvari mislim ko kaze da jos uvek nema ropstva, makar u nekom drugom obliku

hadzied

Profesionalac

(10)

• »hadzied« je muško

Datum registracije: 10.08.2002

• Poruku poslati

4

Pozdrav za sve prijatelje foruma.
Mogu da kažem, da nisam siguran da još negde kod nas nema ovakvih pojava, al jedno sigurno znam, po meni i ako ih ima to prestavlja čisti primitivizam.
P.S.
Ipak čovek je po prirodi stvari predodređen da obavlja fizičke poslove, a žene su za neke druge stvari, tipa održavanja domaćinstva, podizanja porodice i tako ti...
Neznam, mislim da je ova slika namerno tako izmontirana da napravi nekakav nesklad između ravnopravnosti-neravnopravnosti polova.
Pozdrav

• »And_U_Price« je muško

Datum registracije: 28.07.2002

• Poruku poslati

5

Bljak!

ovo u naslovu je prvo sto mi pada na pamet kad vidim ovu sliku pa ga iznesoh bez cenzure!

Chini mi se po fizionomiji ovih ljudi da je fotka napravljena negde na Pesterskoj visoravni ili slicno, ali u svakom slucaju je ODVRATNA i oslikava stanje u nasem drustvu!

moze se jos reci i TUZNO i to je preblaga rijech!
Sit Hungry Doesn't Believe

paulus

Početnik

(10)

• »paulus« je muško

Datum registracije: 06.03.2003

• Poruku poslati

6

ma ne verujem da je slika namerno ovako izmontirana, jer moze se i bez ove slike videti sto gorih stvari na ovome dunjaluku, ovo je za mene jedan deo realnosti i bas super slika koja moze da pokrene na razmisljanje
a hadzied veruj da sigurno ima ovakvih slika i kod nas samo to se ne vidi uvek, ma siguran sam da ih ima
redje u okolini ili samom pazaru ali ako na balkanu ima mnogo ovih slucajeva i nece ih biti za jedno ,,pa recimo 200-300 godina kada se izcivilizuje ovaj narod ako to ikada bude moguce
ako....

hadzied

Profesionalac

(10)

• »hadzied« je muško

• Poruku poslati

7

Pozdrav za sve prijatelje foruma.
Ljudi, ma kad bolje razmislim ovo je pravo čudo, veruj te mi...
Ipak mislim da je ova slika namerno ovako namontirana, tako da kažem... Neznam, možda i jeste ovakva situacija.
2003. je godina... :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:
Pozdrav
P.S.
Kloniraju ljude... 8o 8o 8o

DjordjeRd

Profesionalac

(10)

• »DjordjeRd« je muško

Datum registracije: 26.07.2002

• Poruku poslati

8

Nedjelja, 16. Mart 2003

Nije montaža, nema šanse.

Badža je, svakako, list neke od gora koje nisu predalako od NP. Ovaj je sigurno u stanju da na neku smrdljivu pevaljku potroši sve ono što uštedi na ženi.

Nihade, izgleda da je ženka stvarno jača...
Ovaj član foruma želi da se, ovim putem, javno odrekne prava i obaveza čitanja i komentarisanja tema u forumima 'Politika' i 'Religija', i možete smatrati da nije kompetentan za takvu vrstu sadržaja u javnom mediju kakav je Internet. Svaka aluzija ili komentar na gornje rečenice će biti ignorisana od strane autora. Hvala na razumevanju.

P.S. 37!

juskos

Profesionalac

(10)

• »juskos« je muško

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

9

Ponedjeljak, 17. Mart 2003

Pozdrav

E ljudi ja bi ovog gopodina dobro izmlatio. Pa bih ga posle naterao da nosi ovo a zena nek radi kod kuce ono sto joj je poso.
Velicina jednog naroda se ne meri brojem ljudstva vec brojem alima

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

• Poruku poslati

10

Utorak, 18. Mart 2003

Citirano

Orginalno od ed
O cemu razmisljate dok gledate ovu sliku?

Gledajući ovu sliku, i čitajući dosadašnje komentare, razmišljam o tome koliko su ljudi skloni, da na osnovu površnih informacija (ako se iste uopšte i mogu podvesti pod ovaj pojam), donose sudove o nečemu o čemu ustvari pojma nemaju...

Sada ću navesti primere za gore navedeno...

Skoro u svim komentarima muškarac je negativan lik iz ove priče, a žena - ugnjetena strana...

ALI...

-šta ako se ovo dvoje sa slike u stvarnom životu čak i ne poznaju , ili u još drastičnijem primeru šta ako su članovi dve porodice koje su u krvnoj zavađi,i to u takvoj da je brat ili muž ove žene usmrtio maloletnog sina jedinca "ovom gospodinu"?

-šta ako je žena sa slike stvarno supruga ovom čoveku ALI je u tom zajedničkom životu u prošlosti napravila preljubu (primera radi), osramotila ga pred celim selom ( i u susednih 5-6 sela), ali joj je on ipak "prešao preko toga"uz klauzulu da će do kraja života da joj zagorčava život na sve moguće načine,pa između ostalih i da je tovari kao magare (jer je i ona od njega svojevremeno napravila magarca), pa dokle izdrži...ili ako neće da trpi-da pokupi prnje, ostavi troje-četvoro dece kod njega i ode kod očuha koji je usmrtio njenu majku,nju silovao i podvodio komšijama i napravio od nje kurvu koju je "ovaj gospodin" uprkos svemu oženio, pružio joj dom...a ona mu je na njegovo dobro uzvratila neverom?

-šta ako "žena sa slike" u stvarnosti nije žena nego muškarac koji neodoljivo podseća na ženu ali mu to ne smeta da "dobro povuče" kad treba?

-šta ako "ovo dvoje"žive u sretnom braku, u kojem svaka od "ugovornih strana" radi upravo ono što je u uobičajenom kodeksu ponašanja usvojeno kao "ono što treba" ...ali su strašno siromašni ...a kući imaju devetoro nejači koje treba ishraniti. Jednog dana na vrata im zakuca neki reporterčić nekog stranog časopisa i uz pomoć prevodioca da im (ne)pristojnu ponudu koja se meri desetinama hiljada dolara za jednu ovaku fotografiju koja će njegovom prilogu o neravnopravnosti polova na tom području da da materijalnu podlogu, časopisu da podigne tiraž, njemu donese slavu...a njima materijalna sredstva koja im nedostaju...?

-šta ako je slika pravljena kao reklama za"KOSMODISK"...kao: ona ima kosmodisk a on nema... :D :( ;) a oboje imaju probleme sa kičmom..."Jedino što možete da izgubite je BOL"

-šta ako...

Toliko o motivu...a komentare o mogućem mestu događanja neću ni da komentarišem...broj primera bi prevazišao raspoloživi i dozvoljeni prag za dužinu poruke...Na čelu im uglavnom ništa ne piše...
Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

... al lahko je tebi kad imas olovku sa gumicom

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško
  • »ed« je autor ove teme

Datum registracije: 17.12.2002

• Poruku poslati

11

Utorak, 18. Mart 2003

Odlicno Sans. Ovo mogu da potpisem.
Čvrsto je ubijeđen u svoje stavove. Nemojte ga zbunjivati činjenicama!

DjordjeRd

Profesionalac

(10)

• »DjordjeRd« je muško

• Poruku poslati

12

Utorak, 18. Mart 2003

A šta ako se niko nije iznenadio pogledavši ovi fotografiju, znajući da je takav odnos prema ženama u našem kraju sasvim izvestan?
Ovaj član foruma želi da se, ovim putem, javno odrekne prava i obaveza čitanja i komentarisanja tema u forumima 'Politika' i 'Religija', i možete smatrati da nije kompetentan za takvu vrstu sadržaja u javnom mediju kakav je Internet. Svaka aluzija ili komentar na gornje rečenice će biti ignorisana od strane autora. Hvala na razumevanju.

P.S. 37!

• »And_U_Price« je muško

Datum registracije: 28.07.2002

• Poruku poslati

13

Utorak, 18. Mart 2003

SANS mislim da si ipak otisao predaleko sa ovim hipotetskim situacijama! Ed je samo pitao sta nam prvo padne na pamet kad vidimo ovakvu sliku (ili sam ja bar tako shvatio)!

Istina, ti si u pravu kada kazes da ovo moze biti i montaza ali mislim da ovo nije daleko od nas...
Sit Hungry Doesn't Believe

hadzied

Profesionalac

(10)

• »hadzied« je muško

• Poruku poslati

14

Utorak, 18. Mart 2003

Pozdrav za sve prijatelje foruma, a normalno za Sansa, poseban pozdrav. :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:
Prepoznatljivi Gospodin Sans... :)) :)) :))
P.S.
Šalim se, ni na kraj pameti mi nisu pale ove stvari, ja sam samo pogledao onako što bi rekli bez neke ozbiljnosti ovu fotografiju, dao svoj komentar, prvo što mi je palo na pamet. o| o| o|
Sanse, svaka čast !!! 8o 8o 8o
Pozdrav ;) ;) ;)

DjordjeRd

Profesionalac

(10)

• »DjordjeRd« je muško

• Poruku poslati

15

Četvrtak, 20. Mart 2003

Bre, da mu ovo nije majka!

P.S. 37!

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

• Poruku poslati

16

Petak, 21. Mart 2003

Sve i da mu jeste majka - a ne verujem da mu je majka (vidiš da puši pred njom, a poznato je da deca to kriju od svojih roditelja) opet ne mora da znači da je sinak taj kojem bi trebalo nalupat šamare, naročito recimo u slučaju ako je "dečko" ratni invalid sa potpuno odsečenom desnom nogom koju menja drvena proteza vešto maskirana poslednjim modelom farmerica iz neke lokalne fabrike džinsa i "adidas" patika kupljenih zahvaljujući upravo ovoj napaćenoj ženi, iz rata izašloj sa sinom invalidom i sećanjima na rahmetli-pokojnog muža kojeg pokosi neprijateljski rafal negde pri kraju istog, a u želji da svojim telom zaštiti život svog naslednika. 8o

No nije isključeno ni da je švalerka njegovom ocu ???;)

P.S. Ako neko ima e-mail nekog od ovo dvoje, nek ih kontaktira , pita o čemu se radi... da ne skupljamo grehe nagađajući na osnovu totalno nepotpune informacije koje nam pruža sama slika, na osnovu svog uobraženog mišljenja da su drugi gori od nas i na osnovu sklonosti (čitaj slabosti) da stvarima i događajima dajemo isključivo subjektivni ton interpretacije bez obzira da li imamo objektivnog prava na to. o|

Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

... al lahko je tebi kad imas olovku sa gumicom

Manager

Profesionalac

(10)

• »Manager« je žensko

Datum registracije: 31.07.2003

• Poruku poslati

17

Četvrtak, 14. August 2003

... Evo vec duze vrijeme posmatram sliku i mislim sta da mislim o njoj :)) ... Pa ja cini mi se da je samo spontano to neko slikao da bi bilo zanimljivo, mozda kada je ona zena nosila tovar istovremeno je i prolazio onaj muskarac koji mozda nema nikakve veze sa njom, obican prolaznik je li... Ali ako nije to sto je mislim onda ova slika samo pokazuje potlacenost zene, ako vec muskarcu nije doktor iz odredjenih razloga zabranio da se umara, ali bi mu verovatno i zabranio da pusi valjda... cisto sumnjam...........
Selam
Ne mijenjaj vjecno za prolazno!

Devon

Početnik

(10)

• »Devon« je muško

Datum registracije: 17.08.2003

• Poruku poslati

18

Nedjelja, 17. August 2003

Eh! Kad gledam ovu sliku, setim se jednog zanimljivog vica.

Kako se zove ciganin u BMW-a?
Lopov! :)) :)) :))
It's this lyrical piranha- strapped with a grenade, in a pool with yo' mama, attack her by the legs, and pull her to the bottom, twit lettin' up like a condom, slappin' if you fuckas got a problem!

Gerilac

Profesionalac

(10)

• »Gerilac« je muško
  • »Gerilac« je zabranjen

Datum registracije: 28.03.2003

• Poruku poslati

19

Ponedjeljak, 18. August 2003

Selam alejkum Boshnjakinje i Boshnjaci.

Krenimo od pretpostavke da se radi o potchinjenosti zene na ovoj slici. Pitanje se postavlja kako bismo i na koji nachin rijeshili taj problem izmedju ovo gore dvoje?

Islamski?
Demokratski (on natovaren ovim tovarom, ona pushi ulicom u majici ispod koje se pupak vidi i ide ispred njega sa dvojicom mladih juznjaka koji je maze i naravno tange)?
Komunistichki?
Hrishchanski?
Jevrejski?
ili na svoj neki nachin?

Allahimanet.
HER DZAN ASURA, HER VER KERBELA - SVAKO VRIJEME JE ASURA, SVAKO MJESTO JE KERBELA. Imam Dzafer Essadik r.a.

20

Ponedjeljak, 18. August 2003

Ti uzmes zdravo za gotovo da ti je to sto si naveo kao demokratski bas tako kako si ga ti napisao i teras dalje. Prvo: ono sto si pokupio kao sliku demokratskog gledajuci one koji se nedemokratski ponasaju, pa to generalizovao na sve sto smatras demokratskim pa ga posle tako karakterises, nesto sto je demokratsko pa se kao takvo i spomene nije po defaultu onakvo kakvim si ga ti okarakterisao. E ako se snadjes, il ne snadjes, u ovome sto sam ja zaprtljao za cas, u svakom slucaju, se obrati temi o logickim zabludama jer je sans nesto tamo o dosta stvari napisao o kojima treba voditi racuna pri pisanju postova, a ti si to sve prpustio da propratis jer dugo te eto nije bilo.
Bujrum nazad :). A valja pazit o cemu se i kako pise, i ne valja se mislit mnogo da smo u pravu. Secas se hirova i ostalih stvari o kojima si govorio... (e nemoj mi samo rec da ti pisem iz hira). Ti si se sad vodio hirom koji imas prema demokratiji i pogresno je okarakterisao a sliku ostavio i preko nje presao kao ispravnu onako zdravo za gotovo.
Sta mislim o slici gore nije ni bitno, jer znam da nikako ne mogu biti u pravu, jer cinjenica ni malo za neki sud ispravniji nemam, te ga stoga nikako ni ne iznosim (a mislim da je sans o ovome na slikovtiji nacin istom nesto i govorio).
mogu ja da se potpisem i bolje...

Social bookmarks