Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

siemprae

Zlatna sredina

(10)

• »siemprae« je žensko

Datum registracije: 24.08.2006

• Poruku poslati

21

Srijeda, 13. Septembar 2006

Citirano

Orginalno od ajla
Dole su muzevi drski i grubi prema zenama a to posebno pokazuju u prisustvu drugih osoba jer na taj nacin dokazuju sebe kao vladare koji vladaju i kako je njihova zadnja rec.

Kad vidim ovakvu situaciju, brak mi se smuci i ne pozelim da se udam uopste... xx(
Nazalost, toga je u Pazaru i previse.
...ne mozesh izgovoriti toliko mudrosti u zivotu koliko mozesh precutati gluposti...

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško

Datum registracije: 11.02.2004

• Poruku poslati

22

Citirano

Orginalno od ajla
deliti kucne poslove na dva dela a ne samo na jedan deo(na teret zene).

Sa ovim se ne slazem. Mislim da mora da postoji i neka podela rada. Nisu muskarci i zene potpuno isti, pa da im leze iste stvari. Ja sam za ravnopravnost polova, ali ne na nacin: sta muskarci, onda i zene i obrnuto. Npr, ako bi muskarci prali sudove, pospremali po kuci, spremali obroke koliko i njihove zene onda bi isto tako i zene trebale da cepkaju drva zajedno sa muskarcima, da pomeraju regale, da kad treba da se nesto se zida, kopa, tegli, popravlja itd. rade isto onoliko koliko i muskarci. A svi znamo da je ovo, zbog fizicke konstitucije zena, nemoguce.
Mislim da je najveca uloga muskarca da obezbedi materijalnu egzistenciju za porodicu, a zenina da vodi racuna o kuci, vaspitanju deci itd. To ne znaci da muskarac kada obezbedi materijalnu egzistencije ne treba da ucestvuje vaspitavanju dece i vodi racuna u kuci, niti da zene ne treba da imaju karijeru. Naprotiv, ali trebaju da se znaju pripriteti. Ima mnogo zena koje uopste ne vode brige o porodici, vec im je najbitnije da se nalickaju i da setaju. Ima mnogo zena koje setaju nalickane i naprlitane, sve sjaje, sa dete sa prljavom majicom i muzem sa neispeglanom kosuljom pored sebe. Ima zena koje kada im dodju gosti u kucu kupuje papirne tanjire i plasticne case da se iz toga jede, da posle ne bi morala posle da peru sudove ?( I ovo je takodje jedna vrlo losa pojava. Ili situacija kakvi imamo na zapadu da mnoge zene zbog karijere ne zele da zasnivaju porodicu i imaju decu. Kakvo je ovo rasmisljanje? Je li joj prece da napravi blistavu karijeru i umre sama sa sobom, bez dece, bez potomaka ili nesto losiju karijeru, ali da bude okruzena ljubavlju svoje porodice. Ne razumem kako neko moze da zrtvuje svoju porodicu zbog karijere.
Mislim da u svemu treba naci neku umerenost i da i muzi i zeni porodica i kuca trebaju da budu na prvom mestu, a onda sve ostalo.
Relax, take it easy, for there is nothing that we can do.

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko
  • »Altuna« je autor ove teme

Datum registracije: 14.12.2003

• Poruku poslati

23

Postoje mase brakova (da ne govorim u procentima) u kojima je muzevljeva zadnja.Zeni cesto nije dozvoljeno ni da da prijedlog o nekoj stvari a kamo li da odluci ona o necemu cak i kada su u pitanju stvari koje se nje licno ticu. Dakle,ON se pita za sve,a ONA ni za sebe samu. Po meni, to je gubljenje identiteta, postojanja osobe, robovanje necijem JA. Allah nas stvara slobodnima dajuci nam odredjene obaveze i granice serijata koje su nam dovoljne,mada u braku cesto dodje i do granica koje muz postavi a koje nemaju veze sa serijatom. Muzevi znaju zabraniti zeni skolovanje,bavljenje drustvenim aktivnostima, ne zbog toga sto ona to ne moze, ne umije, ne moze stici vec iz svog hira,bojeci se da ono njegovo JA nece dovoljno doci do izrazaja i da ce mu narod reci kako mu je "nabila rogove",radi sta hoce...sudi. o|

U nasoj sredini ima puno primitivizma i puno nepravde prema zeni. Nije vise pitanje da li je ona oprala sudove i namirila kucu, skuhala rucak,nahranila djecu, vec i da li su dovucena drva iz sume (karakteristicno za seoske zene), da li je poorana njiva i sl.

Nepravde je puno.Muskarci kosriste fizicku snagu da je primoraju na sve i svasta pod parolom autoriteta muza kog ona mora bezuslovno da postuje a njemu kad mu se ceifne...Zena, pak, trpi zbog niza razloga a neke i zbog bojazni kako ce drustvo okarakterisati njenu pobunu,da li ce je prezreti sto je odlucila ne da razori porodicu nego da odbrani vlastitu egzistenciju.
Sabur ti je da gutas kiselo, gorko i ljuto, a da ti se na licu nista, sem osmjeha, ne vidi.

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

24

Citirano

Orginalno od Altuna
Postoje mase brakova (da ne govorim u procentima) u kojima je muzevljeva zadnja...

Jeste, u masi brakova muž na kraju kaže:
-U redu ženo, biće kako ti kažeš! :D
Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

... al lahko je tebi kad imas olovku sa gumicom

rifche_golup

Profesionalac

(10)

• »rifche_golup« je muško

Datum registracije: 09.12.2002

• Poruku poslati

25

Po meni , odnos bilo koga i bilo gde zavisi od licnog sagledavanja, postavljanja i shvatanja . U slucaju da je nemoguce pronaci idealnu poziciju za delovanje i bitisanje, onda treba traziti kompromise za neko najbezbolnije resenje .

Fq the Politics ... Fq it,fq them ...
Pokusacu da te probudim a ti se pravi budna ....

limited

Početnik

(10)

Datum registracije: 28.10.2005

• Poruku poslati

26

Citirano

Orginalno od @ef

Citirano

Orginalno od ajla
deliti kucne poslove na dva dela a ne samo na jedan deo(na teret zene).

Sa ovim se ne slazem. Mislim da mora da postoji i neka podela rada. Nisu muskarci i zene potpuno isti, pa da im leze iste stvari. Ja sam za ravnopravnost polova, ali ne na nacin: sta muskarci, onda i zene i obrnuto. Npr, ako bi muskarci prali sudove, pospremali po kuci, spremali obroke koliko i njihove zene onda bi isto tako i zene trebale da cepkaju drva zajedno sa muskarcima, da pomeraju regale, da kad treba da se nesto se zida, kopa, tegli, popravlja itd. rade isto onoliko koliko i muskarci. A svi znamo da je ovo, zbog fizicke konstitucije zena, nemoguce.
Mislim da je najveca uloga muskarca da obezbedi materijalnu egzistenciju za porodicu, a zenina da vodi racuna o kuci, vaspitanju deci itd. To ne znaci da muskarac kada obezbedi materijalnu egzistencije ne treba da ucestvuje vaspitavanju dece i vodi racuna u kuci, niti da zene ne treba da imaju karijeru. Naprotiv, ali trebaju da se znaju pripriteti. Ima mnogo zena koje uopste ne vode brige o porodici, vec im je najbitnije da se nalickaju i da setaju. Ima mnogo zena koje setaju nalickane i naprlitane, sve sjaje, sa dete sa prljavom majicom i muzem sa neispeglanom kosuljom pored sebe. Ima zena koje kada im dodju gosti u kucu kupuje papirne tanjire i plasticne case da se iz toga jede, da posle ne bi morala posle da peru sudove ?( I ovo je takodje jedna vrlo losa pojava. Ili situacija kakvi imamo na zapadu da mnoge zene zbog karijere ne zele da zasnivaju porodicu i imaju decu. Kakvo je ovo rasmisljanje? Je li joj prece da napravi blistavu karijeru i umre sama sa sobom, bez dece, bez potomaka ili nesto losiju karijeru, ali da bude okruzena ljubavlju svoje porodice. Ne razumem kako neko moze da zrtvuje svoju porodicu zbog karijere.
Mislim da u svemu treba naci neku umerenost i da i muzi i zeni porodica i kuca trebaju da budu na prvom mestu, a onda sve ostalo.

(o) (o) (o)
U potpunosti se slazem.
Muskarac i zena nisu i ne treba da budu ravnopravni.

NP u srcu

Početnik

(10)

• »NP u srcu« je muško

Datum registracije: 24.01.2005

• Poruku poslati

27

Stanje zene (majke, supruge) u braku je zapravo i stanje nase dece sutra u zivotu. Jer kako ce neobrazovana i zaostala (u mahalskim pricama) majka vaspitavati decu? Dakle bez obrazovane i savremene majke nema napretka.
S druge strane ne mislim da sve kucne poslove treba dijeliti na pola. Tu je situacija jasna - teze poslove radi muskarac a lakse zena. A svako haje kad mu se pomogne.
Ipak mislim da se na popravljanju stanja zena u Sandzaku moze postici dosta vise i pored toga sto ima prilican broj obrazovanih zena i majki.

Spain

Profesionalac

(10)

• »Spain« je muško
  • »Spain« je zabranjen

Datum registracije: 04.09.2005

• Poruku poslati

28

Četvrtak, 14. Septembar 2006

Očigledno je da su i muškarci i žene podjednako krivi za probleme koji se dešavaju u porodici i društvu.

Dokaz za to su navodi i jednih i drugih na račun suprotnog pola.

Neminovno je da se i muškarci i žene trebaju preispitati. Muškarac očigledno ne zna šta to zači biti muškarac pa onda po svojem nahođenju stvara predstavu o tome kakav bi on trebao biti i takav i pokušava biti. Također i žena ne zna šta to znači biti žena, pa onda stvara svoje predstave o tome kakva treba žena da bude i kakva treba da je njega uloga i kako treba da se ponaša i to i pokušava i biti.

Čovjek po prirodi pokušava sve sa čim se susreće u životu da definiše, jer ne bi da ima pogrešnu i lažnu predstavu o nečemu, jer je svjestan toga da kada nečemu tačnu definiciju zna onda će to njemu i koristiti, a ako li pak nešto pogrešno definiše donijet će mu štete.

Pitanje je šta smo mi? Ko smo mi? Koja je naša definicija? To uvijek ponavljam i niko to da traži neće, ali bi svako da ide i definiše sve oko sebe bez da je sebe definisao, a to je pogrešno i još više pogoršava situaciju. Svako bi da mijenja svijet oko sebe, a sebe nikako da mijenja neće.

Promijeni sebe i svijet oko tebe će se promijeniti.

U onoj mjeri u kojoj muškarac odstupa u svojem životu od prave i realne definicije muškarca u toj mjeri je on negativan, a i žena također. Sukob se dešava upravo u tim tačkama koje odudaraju od pravih definicija muškarca i žene, jer je to odudaranje negativno.

Najveće devijacije u prirodi čovjeka izazivaju one edukativne forme koje podučavaju čovjeka da slijedi svoj ego i da slobodno definiše sebe kako hoće i kako mu je volja time sputavajući ga od potrage za pravom svojom definicijom, ko sam i šta sam.

Najčešće ti kažu, misli svojom glavom ili budi ono što jesi, a pri tom ti ne kažu šta to zaista jesi. Ili drži do sebe, a pri tom ti ne kažu šta je to šta je to "sebe".

To je isto kao kada bi se nekom pokvarila mašina i neko dođe i kaže ti tu mašinu treba da popraviš pokvarena je. :) Zar bi to bilo od neke pomoći!? I onda pošto je čovjek prepušten sam sebi onda on po svojem nahođenju počne mašinu popravljati pa je još više pokvari, jer ne zna u kakvo stanje treba mašini da dovede. Ako li pak izuči mašinu i nauči definiciju mašine te, onda će lahko je i popraviti.

Glavni problem je što mi o mnogo čemu istražujemo i učimo, ali ponajmanje znamo sebe. I što više te neke druge stvari znamo to se sve više od sebe udaljavamo.

Cilj sveg znanja na svijetu je da čovjek sebe shvati i spozna, jer hadis kaže: "Ko spozna sebe, spoznaće svoga Gospodara."

Bez ovoga se nema kud u bilo kakvo rješavanje problema. Sve ostalo je nekakva dogma i zavođenje reda na zemlji po svojoj hoći, želji, strasti, pameti, itd.
Svako želi po sebi svijet prekrojiti.

E ne može tako, jer Allah je Gospodar svega stvorenoga i Njegov zakon se izvršava. Pa mi mislimo da činimo dobro, a ono činimo još gore nego što jeste i tako sve više i više upadamo u probleme i još ih plus stvaramo drugima i tako u nedogled.

Šta si dakle i ko si pitanje je?

Hvala.

[SIZE=5]ZELENO, VOLIM TE![/SIZE]

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko
  • »Altuna« je autor ove teme

Datum registracije: 14.12.2003

• Poruku poslati

29

Islam je jasno definisao i muskarca i zenu,jasno odredio granice serijata, jasno precizirao obaveze i duznosti svakog od njih objasnivsi da muskarci imaju prednost nad zenama samo za jedan stepen. Medjutim, usljed nepostovanja tih vec postavljenih pravila,u nasem drustvu (i svijetu uopste) desava se da muskarci nisu jedan nego sto jedan stepen iznad zena. E to je glavni problem. Muz se shvata kao neko koga "sjedeci ne smijes spomenut" a zena je potiraca za vratima u mnogim slucajevima. Te okvire prevazilaze i obrazovane zene i vise nije pitanje da li se radi o obrazovanoj zeni ili polupismenoj,jer licno poznajem zene koje rade u bolnici,u skoli,zenu koja je sudija a koja ima katastrofalne probleme sa muzem i koja cuti iz prije navedenih razloga.

Dakle,ako bismo se pridrzavali islama,vise nam ne bi trebalo.Problem je sto se islama pridrzavamo smo u domenima u kojima odgovara nasem hiru i ceifu a ostatak nadopunjujemo vlastitim zeljama i interesima.
Sabur ti je da gutas kiselo, gorko i ljuto, a da ti se na licu nista, sem osmjeha, ne vidi.

zuti cvijet

Profesionalac

(10)

• »zuti cvijet« je žensko

Datum registracije: 24.01.2006

• Poruku poslati

30

Citirano

Orginalno od Spain
Muškarac očigledno ne zna šta to zači biti muškarac pa onda po svojem nahođenju stvara predstavu o tome kakav bi on trebao biti i takav i pokušava biti. Također i žena ne zna šta to znači biti žena, pa onda stvara svoje predstave o tome kakva treba žena da bude i kakva treba da je njega uloga i kako treba da se ponaša i to i pokušava i biti.

... a korijen tog neznanja lezi u nepravilnom odgoju. Tu trenutno mislim na onaj kucni odgoj koji dobijamo od roditelja. To sto muskarac ili zena ne znaju ko su ili sta su, nije uvijek zato sto stvaraju predstave po svom nahodjenju,nego cesto i zato sto su im te predstave u njihovim porodicama pogresno usadjene. Neke zivotne lekcije se ne nauce od malih nogu, a kasnije je sve teze ispravit nakrivo posadjeno drvo...
‚‚Malom Radojici su zabijali dečake pod nokte" (nepoznata djevojčica u pismenom zadatku iz srpskog jezika)

Spain

Profesionalac

(10)

• »Spain« je muško
  • »Spain« je zabranjen

• Poruku poslati

31

Eto, baš lijepih postova, jer potrebno je ove probleme sagledati mnogo dublje nego što se nama čini.

Altuna, nemoj mi zamjeriti, ako kažem da Islam nije samo Šerijat i skup pravila kojih se treba držati, već je to samo prvi stupanj u vjeri, a stupnjeva ima još i još i nikad kraja nema.

Došli smo do zaključka da se nalazimo u jednom vremenu u kojem je društvo žestoko bolesno. U to društvo naravno uračunavam i sebe, jer se ne vidim iznad društva, odnosno vidim sebe dijelom društva i problema u kojem se NALAZIMO.

Sa jedne strane se govori o nedostatku odgoja u porodici, a sa druge strane se u društvu sve više govori o liberalnom načinu razmišljanja i slobodama samodefinisanja. Dakle, u današnje vrijeme čak i da hoćete da odgojite dijete po mjerilima islamskim doći ćete u sukob sa vanjskim svijetom, pa će vam time biti otežano.

Vi pozivate svoje dijete na dobro, onoliko koliko možete i umijete, a društvo ga poziva nečemu drugom i to mnogo jače i mnogo privlačnije nego što vi to u kući činite.

Hajde da sagledamo kako je Muhammed a.s. uspio da odgoji ashabe, da okupi oko sebe tu i takvu elitu, koja je islam i islamski odgoj i način života prenijela sve do nas.

Spominjem islam zato što dođosmo do zaključka da je naša kultura zasnovana i temelji se na islamu.

Kako odgojiti dijete u školi, ako ste vi učitelj ili učiteljica? Kako biste odgajali odrasle ljude, ako biste kakvim slučajem bili odgajatelji odraslih ljudi?

Zamislite sebe u poziciji odgajatelja ljudi, kako biste to radili? Kakve bi osobine trebao da ima taj odgajatelj?

Hvala.

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

Datum registracije: 17.12.2002

• Poruku poslati

32

Citirano

Orginalno od Spain

Altuna, nemoj mi zamjeriti, ako kažem da Islam nije samo Šerijat i skup pravila kojih se treba držati, već je to samo prvi stupanj u vjeri, a stupnjeva ima još i još i nikad kraja nema.

Nemoj ni ti meni zamjerit ali te moram ispraviti. Tacno je da postoje stepeni ili, mozda je bolje reci imanski put ali nije tacno da je serijat prvi stepen. Naime serijat se proteze kroz cijeli taj put i nezavisan je od njega. Reci da je serijat prvi stepen bi znacilo da su ostali stepeni ne samo iznad vec i izvan serijata a bit izvan serijata znaci preci granice islama.

Polozaj zene u Sandzaku? Rekao bih da i polozaj zene i polozaj muskarca zavisi od toga kakvim znanjem raspolazu. Znanjem o sebi, znanjem o misiji koju imaju, znanjem o okolini ... Sto vise znaju to su slobodniji. A ovo oko odnosa muz-zena. Pa to zavisi od ovoga prvoga.
Čvrsto je ubijeđen u svoje stavove. Nemojte ga zbunjivati činjenicama!

sweetivana

Početnik

(10)

• »sweetivana« je žensko
  • »sweetivana« je zabranjen

Datum registracije: 15.05.2006

• Poruku poslati

33

ZENA MORA DA IMA SVA PRAVA KAO I MUSKARAC ,PA CAK I VISE OD NJEGA...........

SAMO ZATO STO JE ZENA ZENA....JEDINSTVENA,SAVRSENA......

VOLETI,VOLETI I SAMO VOLETI...

LETETI,LETETI I SAMO LETETI

Spain

Profesionalac

(10)

• »Spain« je muško
  • »Spain« je zabranjen

• Poruku poslati

34

Citirano

Orginalno od ed
Nemoj ni ti meni zamjerit ali te moram ispraviti. Tacno je da postoje stepeni ili, mozda je bolje reci imanski put ali nije tacno da je serijat prvi stepen. Naime serijat se proteze kroz cijeli taj put i nezavisan je od njega. Reci da je serijat prvi stepen bi znacilo da su ostali stepeni ne samo iznad vec i izvan serijata a bit izvan serijata znaci preci granice islama.

Nismo se mi mimoišli ovdje uopšte, nego samo imamo različite načine izražavanja, odnosno sagledavanja cjeline. Kada kažem prvi stupanj, mislim kao na prvi sloj. Uzmimo primjer pomorandže gdje bi prvi stupanj bila kora, a bez kore se ne može i nijednog momenta se ne gubi kora, odnosno ne odbacuje se prvi stupanj nijednog momenta.

Koristim izraz "prvi stepen" zato što ga smatram upravo preciznim u načinu sagledavanja puta, jer bi prvi stupanj na tom putu bio uspostavljanje šerijata, pa onda u okviru šerijata bi se odigravao drugi stupanj, a to je odgoj, o kojem bih ja da nadalje pričamo ovdje. Isto kao što jedna pomorandža ne bi mogla da se razvija bez kore, tako i čovjek ne bi mogao da se odgaja pravilno izvan šerijata.

Meni ne pada nijedan drugi način na pamet osim da kažem, prvi korak, prvi stupanj, ili kako već, na tom putu je uspostavljanje šerijata kod sebe, pa onda se tek može preći na sljedeći stupanj, odnosno drugi.

Stvari možemo posmatrati analitički i u cjelosti. Da bismo stvari mogli razumjeti koristimo se analitičkom metodom rasčlanjivanja stvari, pa se stoga i pribjegava stepenovanju, što nije stepenovanje u kvalitativnom smislu, već u analitičkom smislu. Ti koraci se i ne mogu porediti u kvalitativnom smislu jer imaju različite pozicije i funkcije.

U sveobuhvatnoj slici, tj. u mozaiku, šerijat ima svoje mjesto i funkciju, a odgoj ima svoju funkciju, itd. Međutim neminovno je da je kod bilo čega "prvi korak" ili "prvi stupanj" ili "prvi nivo" ili kako već hoćeš je da se uspostavi forma da bi se u nju sipala suština.

Ako ćeš napraviti jednu flašu mlijeka, onda je neminovno da je prvi korak napraviti flašu, a onda u nju uliti mlijeko. Da bi ta flaša mlijeka bila postojana, onda moraju i flaša i mlijeko biti postojani. Ako li prospeš mlijeko, to više neće biti flaša mlijeka, već samo prazna flaša, a ako li pak razbiješ flašu onda to više nikako neće biti flaša, a i mlijeko će se prosuti. Eto dakle ne gubi se ni u jednom momentu forma, a niti suština, ali analitički gledano moramo posebno razmotriti šerijat, a posebno odgoj.

Šerijat je jasan i njega se treba prvo postaviti, ali tu nije kraj, već sada ide druga faza, stupanj, korak, itd. a to je odgoj.

Eto, naveo sam što više primjera da bismo otklonili ovu nedoumicu. Nadam se da se sada bolje razumijemo. A ako si na nešto drugo mislio onda bujrum iznesi.

Pošto mi se čini da smo to razjasnili da nastavimo gdje smo stali.

Dakle, kako odgojiti dijete u školi, ako ste vi učitelj ili učiteljica? Kako biste odgajali odrasle ljude, ako biste kakvim slučajem bili odgajatelji odraslih ljudi?

Zamislite sebe u poziciji odgajatelja ljudi, kako biste to radili? Kakve bi osobine trebao da ima taj odgajatelj?

Hvala.

siemprae

Zlatna sredina

(10)

• »siemprae« je žensko

Datum registracije: 24.08.2006

• Poruku poslati

35

Citirano

Orginalno od sweetivana

ZENA MORA DA IMA SVA PRAVA KAO I MUSKARAC ,PA CAK I VISE OD NJEGA...........

SAMO ZATO STO JE ZENA ZENA....JEDINSTVENA,SAVRSENA......

c c c c c c c c c c c

Daleko, daleko od istine...
...ne mozesh izgovoriti toliko mudrosti u zivotu koliko mozesh precutati gluposti...

sweetivana

Početnik

(10)

• »sweetivana« je žensko

• Poruku poslati

36

DA A ISTINA PONEKAD UME DA ZABOLI

DA NIJE ZENE NE BI BILO SVETA

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

Datum registracije: 17.12.2002

• Poruku poslati

37

A da nije muskaraca bilo bi ga ... malo morgen ;)
Čvrsto je ubijeđen u svoje stavove. Nemojte ga zbunjivati činjenicama!

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško

Datum registracije: 11.02.2004

• Poruku poslati

38

Citirano

Orginalno od ed
A da nije muskaraca bilo bi ga ... malo morgen ;)

Ko zna, mozda je sweetivana nasla neki sistem za samooplodnju :]
Relax, take it easy, for there is nothing that we can do.

ajla

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 05.03.2006

• Poruku poslati

39

Ovo je 21 vek vise nisu ni muskarci potrebni da bi zena rodila decu zar ne? :)) :)) Dovoljno je samo obratiti se najblizoj klinici i stvar je resena.

Sto znaci ZENE BEZ MUSKARACA MOGU A MUSKARCI BEZ ZENA NE MOGU! :))

Vi muskarci treba nas zene da gledate kao kap vode na dlanu, da nas uvazavate, postujete, po potrebi perete sudove, usisavate sobu, hranite decu, sredjujete bastu... a u tom vremenu bi mi zene mogle malo da prilegnemo da se odmaramo... ;) ;)

sweetivana

Početnik

(10)

• »sweetivana« je žensko

• Poruku poslati

40

Medicina je cudo....

Ne znam kako je kod vas ali ovde u Beogradu tzv. "balkanski sindrom" postaje deo proslosti....Srbija ce u Evropu . A i zene = savremene u svakom smislu

Pozdrav

Social bookmarks