Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Abfangjäger

Zlatna sredina

(10)

• »Abfangjäger« je muško
  • »Abfangjäger« je zabranjen
  • »Abfangjäger« je autor ove teme

Datum registracije: 03.05.2004

• Poruku poslati

1

Nedjelja, 03. Juli 2005

Sta mislite o posredovanju?

Podupred pitanjem pink-ija dali se neko udaje ili zeni i svojim licnim iskustvom kao provodadzija, pokrecem ovu temu jer bi me bas zanimalo vase misljenje o posredovanju izmedju dvoje koji ce zavisno od vaseg uspeha, umeca, eventuano postati bracni drugovi. Meni je jednom poslo za rukom upoznati jednu moju dobru drugaricu sa jednim dobrim drugom koji su kasnije osecali nesto vise jedno za drugim i postali muz i zena. Oboje su mi,cini mi se, zahvalni.

Vertrauen ist, einem Menschen sogar dann glauben zu können, wenn man genau weiß, dass man an seiner Stelle lügen würde!

• »annonimus« je muško

Datum registracije: 15.12.2002

• Poruku poslati

2

Utorak, 05. Juli 2005

Citirano

Orginalno od Abfangjäger
Podupred pitanjem pink-ija dali se neko udaje ili zeni i svojim licnim iskustvom kao provodadzija, pokrecem ovu temu jer bi me bas zanimalo vase misljenje o posredovanju izmedju dvoje koji ce zavisno od vaseg uspeha, umeca, eventuano postati bracni drugovi . Meni je jednom poslo za rukom upoznati jednu moju dobru drugaricu sa jednim dobrim drugom koji su kasnije osecali nesto vise jedno za drugim i postali muz i zena. Oboje su mi,cini mi se, zahvalni.Moli Boga da tako ostane do kraja zivota !

Nikad i za nikog !!!!!!!!!

Abfangjäger uz svako postovanje ali upoznavanje i posredovanje je velika razlika.

Kao ti sto rece da si ih upoznao to jesi ali nisi imao nista njihovo da bi posredovao sa njima.

Tako ja to svacam,jer se posreduje oko neceg sto neko nudi i neko sto to ponudjeno zeli kupiti.Ali ako nesto krene naopako uvek si ti taj na koga je prst uperen.

Bez uvrede ali meni ovde izgleda da si bio kao ona igra "pokvareni telefon" pa si prenosio informacije i njemu i njoj.

Sta znam,ja to ne bih uradio za nikog.

Da te pitam nesto ali budi iskren u odgovoru.Jesi li nekog od njih dvoje slagao?!
" Bilen alemlere rahmettir "

Abfangjäger

Zlatna sredina

(10)

• »Abfangjäger« je muško

• Poruku poslati

3

Utorak, 05. Juli 2005

Citirano

Orginalno od annonimus

Nikad i za nikog !!!!!!!!!

Abfangjäger uz svako postovanje ali upoznavanje i posredovanje je velika razlika.

Kao ti sto rece da si ih upoznao to jesi ali nisi imao nista njihovo da bi posredovao sa njima.

Tako ja to svacam,jer se posreduje oko neceg sto neko nudi i neko sto to ponudjeno zeli kupiti.Ali ako nesto krene naopako uvek si ti taj na koga je prst uperen.

Bez uvrede ali meni ovde izgleda da si bio kao ona igra "pokvareni telefon" pa si prenosio informacije i njemu i njoj.

Sta znam,ja to ne bih uradio za nikog.

Da te pitam nesto ali budi iskren u odgovoru.Jesi li nekog od njih dvoje slagao?!

Selam annonimuse.

Krenulo me izgeda da se samo ubedjuje :D :D

Upravu si, annonimuse, naravno da nemoze biti isto upoznavanje i posredstvo. Izmedju ta dva pojma, slazem se sa tobom, neobhodno je praviti razliku i to ogromnu.
Mada nevolim trivijalne rasprave ali posto kontam da nisi maliciozan upusticu se u rapravu i pokusati ti predociti razliku izmedju posredovanja i upoznavanja.
Konkretan razlika u ovom slucaju izmedju posredovanja i upoznavanja je subtilni vremenski redosled. Bilizem upoznavanju njih dvoje je predhodilo moje posrednistvo sto znaci da je posrednistvo vremenski odvojeno od i uvek je pre upoznavanje. Samo to je dovoljno opravdanje a ima ih jos. Dalja prednost izraza posrednistva je i to sto ti odmah odbijas informaciju o mojoj neutralnosti u celoj prici. Da si znao da kalkulisano koristim taj izraz sigurno nebih postavio pitanje da li sam morao za nekog lagati.

Nesmes ogranicavati smisao posrednisva vezivanjem istog samo za trgovinu jer oni ima siroku primenu takodjer na primer u politici . Posto zivis u Skoplju i sigurno znas za problem u Kondovu jedan primer i tvoje okolike. Danas citam u novinama, da makedónska vlada trazi posredinka u tom konflikutu izmedju albanaca i makedonske policije nebi li taj neutralni iz UN-a doprineo sklapanju mira.To je pored naziva teme jos jedan primer upotrebe istog termina.

Vertrauen ist, einem Menschen sogar dann glauben zu können, wenn man genau weiß, dass man an seiner Stelle lügen würde!

• »annonimus« je muško

• Poruku poslati

4

Utorak, 05. Juli 2005

We Sellam Abfangjäger

Razumeo sam tvoj prvi post a i ovaj drugi,jasno i glasno ;)

Da ne duzimo mnogo da ostavimo nesto i za druge Forumase :)

Da vidimo dali oni posredzuju.

Respect

HaNuMa_78

Profesionalac

(10)

Datum registracije: 01.09.2002

• Poruku poslati

5

Srijeda, 06. Juli 2005

Abfangjäger, da ti ne objasni sta si mislio sa posredovanjem i ustvari da nije annonimus dodao svoj komentar ovoj temi, ista bi ostala neobogacena mojim komentarom. ;) 8)

Posto poznajem dvoje, koji bi po mom misljenju bili super par, pokusala sam da ih nekako "spojim" i prepustila njima da odluce, da li ce njihov prvi sastanak biti obogacen varnicama ili ne. Saznala sam na diplomatski nacin da su se jedno drugome dopali i da ce od toga ako Bog da biti nesto. (o) Mene su isto posredovali, nekad covek ne vidi sumu zbog tog svog silnog drveca (bukvalno prevedeno sa nemackog). Posredovanje je sad za sad uspesno, a nastojacu da tako i ostane.
EŠ-HEDU EN LĀ ILĀHE ILLELLĀH, VE EŠ-HEDU ENNE MUHAMMEDEN ABDUHŪ VE RESŪLUHŪ

• »annonimus« je muško

• Poruku poslati

6

Petak, 08. Juli 2005

HaNuMa_78...........Abfangjäger

Samo cu vam ovo reci.Neko mora da je Sebep ili Sebet sto se tice tog upoznavanja.

P.S
Ako sam pogresno napisao recenicu ispravite me!

Abfangjäger

Zlatna sredina

(10)

• »Abfangjäger« je muško

• Poruku poslati

7

Nedjelja, 10. Juli 2005

Hvala Hanumo na javljanju i istom gledanju stvari naravno hvala i tebi annonimus na tvojem gledanju stvari. Lepo je cuti i drugu stranu :)

Nesto razmisljam o tebi , mislim, hocu da ti kazem da mi je sumljiv tvoj dolazak u Pazar :)
Bas tebi sa strane je neobhodno posrednistvo Irfana i verujem da bi ti bilo drago 8) iako ti kazes ne volis, kad bi te on uputio na neku dobru pazarku.
Znam da je nasim, muhadzirima, u makredoniju posebno tesko naci nekog a da je iz sandzaka zbog toga ti spocitavam da je ovaj tvoj najavljeni dolazak u Novi Pazar vise namenski :D pored toga sto se odmaras, rad bi ti bio da smuvas neku nasu sugradjanku citokrvnu pazarku nebi li nam bio zet :D .
U svakom slucaj ja ti zelim uspeha, imas moj palac gore.
:D Srecno i dobro nam dosao.

• »annonimus« je muško

• Poruku poslati

8

Ponedjeljak, 11. Juli 2005

Citirano

Orginalno od Abfangjäger
Hvala Hanumo na javljanju i istom gledanju stvari naravno hvala i tebi annonimus na tvojem gledanju stvari. Lepo je cuti i drugu stranu :)

Nesto razmisljam o tebi , mislim, hocu da ti kazem da mi je sumljiv tvoj dolazak u Pazar :)
Bas tebi sa strane je neobhodno posrednistvo Irfana i verujem da bi ti bilo drago 8) iako ti kazes ne volis, kad bi te on uputio na neku dobru pazarku.
Znam da je nasim, muhadzirima, u makredoniju posebno tesko naci nekog a da je iz sandzaka zbog toga ti spocitavam da je ovaj tvoj najavljeni dolazak u Novi Pazar vise namenski :D pored toga sto se odmaras, rad bi ti bio da smuvas neku nasu sugradjanku citokrvnu pazarku nebi li nam bio zet :D .
U svakom slucaj ja ti zelim uspeha, imas moj palac gore.
:D Srecno i dobro nam dosao.

Sta da kazem a da ne slazem :O

Hajde malo da vam se otvorim ali samo malkice :O .To sto kazes za Irfana bilo je tu neceg i to LANI :D .Kazem BILO sto znaci da je proslo ?( .Ali ti moram reci da sam ja Irfana kasnije upoznao.Dok sam ja sa njom delio neke intimne stvari u to doba nisam Irfana ni poznavao.Kad kazem "intimne" ne mislim na "hemiju" da budem jasan.Da ne duzim da se vratim na tvoje razmisljane oko mog dolaska gore kod vas.Tacna ti je konstatacija da je moj dolazak gore "namenski" hvala bogu da je takav :D .Vidis rod a i vidis neke prijatelje koje cenis i postujes.

A to za Pazarku hmmmmm lepo bi bilo.Samo neznam dali bi vi mene prihvatili za zeta? :)) :))

Da ti kazem i ovo Mama je Pazarka i to unuka jednog vaseg Bega ;)

Abfangjäger

Mislim da sam ti pojasnio moj dolazak gore i podelio malo moje intime koju retko delim sa nekim.

I hvala ti na dobrodoslici,mozda se i vidimo nikad se nezna.Prati malo TEMU okupljane forumasa pa se onda sigurno vidimo.

Sellam i svako ti dobro zelim.

Abfangjäger

Zlatna sredina

(10)

• »Abfangjäger« je muško

• Poruku poslati

9

Nedjelja, 25. Septembar 2005

Ja taman procitah pohvale bulvaj upucene meni ali zadjavola mu ne odgovori odmah jer nesto moradoh uradit. Posto je administrator primetio da stara nula ( citaj bulvaj) opet zijeva uprazno izbrisa on njegov post. Steta, bulvaj nikako da odoli da sebi konacno jednom ne pribavi neko zlobno zadovoljstvo. Tamo on u poznatom maniru odvise brzo zaskoci nekim osudama ovog puta na moj konto. Sta reci do care sirenja zabuna!!! Bulvaj ja zaista neznam koje je prirode tvoj problem. Dali je to usled precepciskih, u samom toku citanja, ili reprodukcionih smetnji posle pokusaja ponovnog davanja procitanog . Jedno je jasno, fulas stari to je katastofa sa svojm komentarima. Temu nisi mogao pogresnije da svatis. Ali, avaj, nevolja poznijih godina i jeste u tome sto nezna covek o cemu prica. Tu nista ne zameram ali gde me brate napravi nastranim. :D 8) To nikako ne hajem. Znas li da je to grijeh?
E slusaj surace , bulvaju. 8)

Bas super sto ti se svidjaju moji stavovi. Nego neznam kako da pocenem :O . Tema ima ovaj naslova, kakav jeste. Kakav si ti po pitanju, posredovanja? 8) Mislim posto ti se svidjaju moji stavovi, mogo bi me proturiti ko dobrog momka za svoju sestru. 8) Znas meni je puno prijatnije se ufulavati nekog devojci nego pricati sa nekim muskarcem. To je prirodna stvar.

Samo da recem jos. Ja sam slobodan. 8) Pa ako ona hoce, i misli da se dobro nastelila za udaju, onda imamo resljiv problem, vala sam i ja horan. Zasto da ne iskoristimo ovu priliku. Eto ako ti nije zahmeteli pitaj sestru i javi se ponovo ali iskren da budem nekako bi vise voleo kad bi se ona javila, prijatnije je zensko u razgovor. 8) Samo da napomenem vec sad osecam strsljenje u stomaku . :-) :-)

Smem li da pitam od koji ste? Samo unapred da znas, ja ne uzimam sve lajave mace koje svakom predu ispred... ako je ko ti, mislim ovako uboicnog jezika onda nista pisi propalo. Jednostavno zaboravi.

Protiv tebe ko buduceg suraka nemam nista protiv 8) Mislim kad postanes mi surak ovako me jos nekako srkletis sa svojim bez veze upadalicama.

Za sad toliko surace, bulvaju 8)

Social bookmarks