Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko
  • »Altuna« je autor ove teme

Datum registracije: 14.12.2003

• Poruku poslati

1

Petak, 15. Septembar 2006

Sta nakon raskida? Prijatelj ili neprijatelj?

Obicno kada dvoje zavrse svoju ljubavnu seansu te dodje do raskida, neovisno od toga koliko je veza trajala i koliko je ozbiljna ili ne bila,njih dvoje uglavnom postanu neprijatelji jedno drugome ili u najmanju ruku neprijateljski raspolozeni, ne zele da vidjaju jedno drugo, bjeze, raskidaju svaki kontakt, svaku nit, svaka verbalna komunikacija zavrsi se svadjom,pricaju lose jedni o drugima...

Da li je,po vama,to ok? Ja mislim da nije...Jer,ako niste mogli biti dobri partneri,ne znaci da ne mozete biti dobri prijatelji koji se bar povremeno vide,popiju kafu,porazgovaraju, procaskaju i...svako svojoj kuci.
Sabur ti je da gutas kiselo, gorko i ljuto, a da ti se na licu nista, sem osmjeha, ne vidi.

siemprae

Zlatna sredina

(10)

• »siemprae« je žensko

Datum registracije: 24.08.2006

• Poruku poslati

2

Mislim da taj odnos posle raskida umnogome zavisi i od nacina raskida i samog razloga zbog kog dvoje raskidaju...mozda se preko nekih stvari ne moze tako lako preci, pa samim tim moze da se desi da ne zelis vise tu osobu da vidis ikad vise u zivotu.

Nemam takvo iskustvo pa zato i nisam za taj scenario po kom bi okretali glavu jedno od drugog kad se vidimo ili ne daj Boze da mrzim tog kog sam do juce volela.

Vise sam za varijantu da onda kad se vidimo (slucajno, naravno) mozemo da zastanemo, popricamo par minuta i to je to...

Sve sto je vise od toga, moze da potencira javljanje proslosti, neko podsecanje na tu vezu, posebno ako je duze trajala...ja bih se u takvoj situaciji osecala jako neprijatno.

Drugim recima, ne verujem u prijateljstvo posle veze. Ako i ostaju prijatelji, mislim da je jedno od nih dvoje jos uvek zaljubljeno i da se nada da ce se kad-tad to prijateljstvo pretvoriti opet u vezu.
...ne mozesh izgovoriti toliko mudrosti u zivotu koliko mozesh precutati gluposti...

limited

Početnik

(10)

Datum registracije: 28.10.2005

• Poruku poslati

3

Treba ostati u koreknim odnosima.
Jer ako tu osobu ne mozete ni da vidite ocima, kako ste mogli da budete u vezi sa istom? To je negiranje samog sebe. I posle raskida ta osoba ostaje deo naseg zivota i jednim delom predstavlja nas same...

PaZaRaC

Profesionalac

(26)

• »PaZaRaC« je muško

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

4

evo ja na primer sam se do pocetka ove godine redovno vidjo sa mojom bivsom devojkom, otisli bi zajedno u bioskop, na pice, malo bi popricali i na kraju bi zavrsili u isti krevet bez ikakvih obaveza jedno prema drugome ... eh, do ovog slucaja je doslo tako sto smo se ja i ona u miru rastali jer smo oboje ukapirali da smo suvise razliciti i da nasa veza nikakve buducnosti nebi imala ...

jednu drugu devojhku sa kojoim sam bio zajedno ne mogu naprimer na oci da vidim ... najradije bi je samaro dje god bi je sreo ...

ima bogoti i toga i toga :)

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško

Datum registracije: 11.02.2004

• Poruku poslati

5

Ni prijatelj ni neprijatelj. Ne verujem u prijateljstvo izmedju onih koji su bili u vezi, ali isto tako ne vidim ni jedan razlog zbog koga bih sa bivsom bio u neprijateljskim odnosima. Kao sto siemprae rece, dovoljno je kada se vidimo da ne okrecemo glavu jedno od drugoga, vec da se fino pozdravimo, ispricamo par minuta i to je to. Mislim da mi je najveci uspeh u dosadasnjim veza to sto ni jedna bivsa nije rekla ni jednu losu rec za mene. Bar ne da sam ja za to cuo :D :D :D Ali ni ja za bivsu ne bih nikada nista lose rekao, pa neznam kakva da je bila.
Relax, take it easy, for there is nothing that we can do.

6

Slazem se sa siemprae.

Sve zavisi od uzroka i nacina raskida. Ipak, ja sam miroljubivo bice i ne volim te neke zategnute odnose. Ako ste sa nekim bili znaci da ste nekad smatrali vrednim biti s njim. Nakon toga postovanje je minimum.

Citirano

Orginalno od @ef
Mislim da mi je najveci uspeh u dosadasnjim veza to sto ni jedna bivsa nije rekla ni jednu losu rec za mene. Bar ne da sam ja za to cuo :D :D :D Ali ni ja za bivsu ne bih nikada nista lose rekao, pa neznam kakva da je bila.

@ef ko to dobovoljno priznaje da je los? Mi ljudi smo cudna bica...
Cuj, ako kazes da je tvoj/a bivsi/a los/a, automatski sledi pitanje-konstatacija : kakav si ti kad si bio/la sa njim/njom takvim/om, zar ne?

"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

• »annonimus« je muško

Datum registracije: 15.12.2002

• Poruku poslati

7

Prijatelj.....................neprijatelja je na sve strane !!!!!
" Bilen alemlere rahmettir "

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško

Datum registracije: 11.02.2004

• Poruku poslati

8

Citirano

Orginalno od pink

@ef ko to dobovoljno priznaje da je los? Mi ljudi smo cudna bica...
Cuj, ako kazes da je tvoj/a bivsi/a los/a, automatski sledi pitanje-konstatacija : kakav si ti kad si bio/la sa njim/njom takvim/om, zar ne?

Pa nije bas. Znam dosta primer kada dobra devojka/momak zavrse u vezi sa losim momkom/devojkom. Desi se da neko udje u vezu sa nekim koga dobro ne poznaje i tek posle u vezi vidi kakav je. Ili recimo prevara. Izuzeno niska i odvratna stvar. I je li treba onaj ko je prevaren da to krije, jer ce neko reci: "I ti si isti takav cim si bio u vezi sa nekim ko te je prevario". Ne konatam ovo rezonovanje.
Relax, take it easy, for there is nothing that we can do.

• »annonimus« je muško

• Poruku poslati

9

Citirano

Orginalno od siemprae

Vise sam za varijantu da onda kad se vidimo (slucajno, naravno) mozemo da zastanemo, popricamo par minuta i to je to ...

Sve sto je vise od toga, moze da potencira javljanje proslosti, neko podsecanje na tu vezu, posebno ako je duze trajala...ja bih se u takvoj situaciji osecala jako neprijatno.

Red one : A sta je to.....prijatelj ili neprijatelj?

Blue one : A sta je tu neprijatno?Jeli ti prijatno kada te neko gleda u oci i laze a ti znas da te laze.Ili je neprijatno kad se setis nekog ko te je voleo ili si volela?

siemprae

Zlatna sredina

(10)

• »siemprae« je žensko

• Poruku poslati

10

Subota, 16. Septembar 2006

Citirano

Orginalno od annonimus

Red one : A sta je to.....prijatelj ili neprijatelj?

Red one : Nije mi prijatelj svako sa kim zastanem da popricam par minuta. Pre bih rekla da je poznanik. Nije sve bas crno i bijelo. Prijatelji su odabrani ljudi.

Citirano

Orginalno od annonimus
Blue one : A sta je tu neprijatno?Jeli ti prijatno kada te neko gleda u oci i laze a ti znas da te laze.Ili je neprijatno kad se setis nekog ko te je voleo ili si volela?

Blue one : Pojasni. Ovo tvoje ne razumem. Kakve lazi?

Reci cu ti sta je meni neprijatno...
Retki su raskidi u kojima dvoje skapiraju da nisu jedno za drugo i lijepo se razidju, nijedno od njih nije povredjeno...

Sta je sa onim drugim?

Ako ti raskines, nije li tvoja devojka povredjena? Kad je vidis na ulici, hoces li se setit kako je plakala dok si raskidao (naravno, ako je plakala...polazim od sebe, ja ne bih mogla da se uzdrzim ako mi je stalo do te osobe)? Nece ti bit neprijatno?

A ako sam ja raskinula...mrzim osecaj da nekog moram da povredim (iako je to neminovno prije ili kasnije, to je vec jasno, pa kad vec biras bolje prije, manje ce bolet)...zbog toga bi meni bilo neprijatno da vodim neki duzi razgovor sa njim.
...ne mozesh izgovoriti toliko mudrosti u zivotu koliko mozesh precutati gluposti...

šišmiš

Zlatna sredina

(10)

• »šišmiš« je muško

Datum registracije: 25.06.2003

• Poruku poslati

11

Da,bas tako siemprae. I da covek preko te neprijatnosti predje i neko prijateljstvo pokusa, uvek je to budjenje nade bivseg partnera da ce ipak sve jednog dana opet biti kao sto je nekad bilo. Kad se veza zavrsi nema tu ni prijateljstva ni nepriijateljstva zdravo za zdravo i svako krece svojim putem.

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

• Poruku poslati

12

Ok, ali kada se radi o jacoj vezi,npr.bracnoj koja je za vrijeme svog trajanja dala jedan plod-dijete. Sta sa takvom vezom,ustvari, sta sa drugom stranom koja ne zeli biti prijatelj a trebala bi, morala bi,jer naprosto ono "malo" nije nista skrivilo da bi mu zabranio da zivi i s onim drugim a ne samo s tobom jer ono ima pravo na to a ti nemas pravo da se prema njemu ponasas nehumano.

Govorim o razvodu braka. Obicno biva da kada se dvoje rastave djeca izvuku najdeblji kraj ziveci podijeljene zivote,stalno u lutanju izmedju oca i majke. Roditelji na to, zbog licnih problema, inata prema onom drugom i sl. ne obrate paznju,ali dijete vuce posljedice. Sta tad?

Mislim da je njegov hak da bude u vezi sa oba roditelja i da mu nijedno od njih nema prvo to zabraniti i svoje licne stavove prema bivsem partneru istresati na dijete tjerajuci ga da u sebi pati.

Dakle,i kada je u pitanju ozbiljnija veza-brak, i kada dodje do razvoda, apsolutno sam za to da bivsi bracni partneri trebaju (i moraju) ostati u korektnim i fer odnosima ne zbog njih vec zbog djeteta. Zasto ne i otici na neki mini izlet, na sladoled s djetetom vikendom, u kupovinu knjiga za skolu i potrebne odjece kako bi dijete sto bezbolnije podnijelo ono sto su njih dvoje uradili i sto su mu,mozda ne svojom voljom, uskratili a na sta ono ima apsolutno pravo.

Dakle, kompromis iznad svega a kada je bracna zajednica bila u pitanju onda jos vise nego u slucaju "obicne" veze.
Sabur ti je da gutas kiselo, gorko i ljuto, a da ti se na licu nista, sem osmjeha, ne vidi.

• »annonimus« je muško

• Poruku poslati

13

Citirano

Orginalno od siemprae

Sta je sa onim drugim?

Ako ti raskines, nije li tvoja devojka povredjena? Kad je vidis na ulici, hoces li se setit kako je plakala

Pogodi koliko verujem zenskim suzama :P

14

Citirano

Orginalno od @ef

Pa nije bas. Znam dosta primer kada dobra devojka/momak zavrse u vezi sa losim momkom/devojkom. Desi se da neko udje u vezu sa nekim koga dobro ne poznaje i tek posle u vezi vidi kakav je.

Pa ne ulazi se u vezu sa nekim ko se ne zna. Upozna se prvo pa se tek onda pocne veza. Doduse ima odlicnih glumaca.

Citirano

Ili recimo prevara. Izuzeno niska i odvratna stvar. I je li treba onaj ko je prevaren da to krije, jer ce neko reci: "I ti si isti takav cim si bio u vezi sa nekim ko te je prevario". Ne konatam ovo rezonovanje.

Ako je neko takav prema meni, za mene je mrtav, a o umrlima sve najbolje. Mada, iskreno ja ne bi trosila ni rijeci na takve.

Svakom svoje. Allah sve vidi.

Sto se drugog dela tice, ne znam koliko bi nekome ko je prevaren koristilo da o tome raspreda price? Da li bi to ublazilo njegov bol i izbrisalo njegovu povredjenost, razocaranost?

A boldovano si izgleda pogresno razumeo. Kad sam ono u mom postu napisala mislila sam ironicno, aludirajuci na carsiju i carsijske price... Nema veze, razumecemo se mi :)

Selam
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

• »dzerakin« je muško

Datum registracije: 27.08.2005

• Poruku poslati

15

Ponedjeljak, 18. Septembar 2006

Citirano

Orginalno od PaZaRaC
jednu drugu devojhku sa kojoim sam bio zajedno ne mogu naprimer na oci da vidim ... najradije bi je samaro dje god bi je sreo ...

Da ti nisi izlazio sa mojom bivsom? :D
Ako ste gledali film Gospodin i gospodja Smit pa ona scena kad Bred Pit mlati Andjelinu Joli, e to vam je nista... tri tacke su dovoljne, upotrebite malo mastu.
BUTUM DUNJA FUKARA SCUCURLUK
PROLETERI SVIH ZEMALJA UJEDINITE SE

• »And_U_Price« je muško

Datum registracije: 28.07.2002

• Poruku poslati

16

Ponedjeljak, 18. Septembar 2006

Nema tu mnogo filozofije. To ti je Hamo pipa i ostala ekipa... Uzmes pusku i ubijes i nju i njega i sve troje... :)
Sit Hungry Doesn't Believe

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

• Poruku poslati

17

Utorak, 19. Septembar 2006

Sto demek "i nju i njega i sve troje" ako ti vise sa njom nemas nista? :rolleyes: Bezveze. Nemoz nikom zabraniti da nakon raskida s tobom bude s kim on zeli. Svako ima pravo na svoj zivot i naredni odabir.

Spain

Profesionalac

(10)

• »Spain« je muško
  • »Spain« je zabranjen

Datum registracije: 04.09.2005

• Poruku poslati

18

Srijeda, 20. Septembar 2006

Citirano

Orginalno od And_U_Price
Nema tu mnogo filozofije. To ti je Hamo pipa i ostala ekipa... Uzmes pusku i ubijes i nju i njega i sve troje... :)

Ada, imaš pravo I_Ti_Cijeno, pušku i sve redom, dinga i dinga i dinga. Samo prije toga uzmeš jednu motku pa ih dobro išibaš, pa onda puška. :D

Hvala.
[SIZE=5]ZELENO, VOLIM TE![/SIZE]

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

19

To mi je i previše surovo nekako....
Stetson je zakon ;) Nakriviš "stetson", i svoj posao :D
Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

... al lahko je tebi kad imas olovku sa gumicom

siemprae

Zlatna sredina

(10)

• »siemprae« je žensko

• Poruku poslati

20

S druge strane, sto da se mucis sa svim tim?
A mozes tako i robiju zaradit...nadjes i ti nekog pa izlazite svi hertekumilje iliti narodski 'u cetvoro' :D

Social bookmarks