Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko
  • »Altuna« je autor ove teme

Datum registracije: 14.12.2003

• Poruku poslati

1

Ponedjeljak, 12. Mart 2007

Sta nedostaje Novom Pazaru?

Po meni, nedostaje mu jedno fino mirno okupljaliste samo za zene, kao klub.

Nedostaje zenski edukativni centar, zensko udruzenje i tome slicno.

Sta po Vasem misljenju nedostaje?
Sabur ti je da gutas kiselo, gorko i ljuto, a da ti se na licu nista, sem osmjeha, ne vidi.

V

Početnik

(10)

• »V« je muško

Datum registracije: 28.02.2007

• Poruku poslati

2

Po mom misljenju, nedostaje mu jos sportskih terena.

U vecim grdovima ko sto su Beograd i Sarajevo, pri planiranju izgradnje kvarta planiraju se i sportski tereni i setalista. Jes da Pazar jos nema status grada, vec se vodi ko opstina, ali bez obzira treba planirat izgradnju ovakvih objekata.

Treba deci pruzit prostor. Mi mozemo da saburamo, ali deca ne mogu.

SPAWN

Zlatna sredina

(10)

• »SPAWN« je muško

Datum registracije: 26.04.2005

• Poruku poslati

3

Nedostaje mu zatvoreni bazen!!!
Halo Bing? Kako brat?

aka EmirAljovic

Zlatna sredina

(10)

• »aka EmirAljovic« je muško

Datum registracije: 03.01.2007

• Poruku poslati

4

Zatvoreni bazen, sportski centar, setaliste, jos parkova i naravno bolji ljudi.
Boze, daj mi strpljenja, ali brzo. :D

ajla

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 05.03.2006

• Poruku poslati

5

Utorak, 13. Mart 2007

Nedostaje mu CISTOCE.
Bilo bi lepo kada bi se reke ocistile i celokupno ceo grad.

Dinna_

Zlatna sredina

(10)

• »Dinna_« je žensko

Datum registracije: 01.04.2003

• Poruku poslati

6

Utorak, 13. Mart 2007

Citirano

Orginalno od ajla
Nedostaje mu CISTOCE.

Tacno. To pod br. 1 !!!

Nedostaje mu isto neka mesta za "slobodno" vreme. Neki veci trzni centar,..
[SIZE=2] Veseo čovjek je kao sunce; kud god ide osvjetljava[/SIZE]

interesantno

Profesionalac

(10)

• »interesantno« je žensko

Datum registracije: 17.11.2006

• Poruku poslati

7

Utorak, 13. Mart 2007

Pre bih rekla da Pazarcima nesto nedostaje(naravno,ne generalizujem!) i to,pre svega,malo vise osecaja zadovoljstva onim sto imaju u Pazaru,a onda:kulture,koncentrisanja i sredjivanja svog licnog zivota,pre nego se predje na tudji,dovodjene sebe "u red" i sl.
Ne zelim da budem shvacena pogresno,ali mislim da N.Pazar ima mnooogo,mnoogo toga sto nemaju drugi gradovi i na cemu bi,ljudi u njemu,trebali biti zahvalni ;)
"Dragulj ostaje na cijeni i ako padne u blato; prašina ostaje prašina makar se digla do neba."

iMan-a

Profesionalac

(10)

• »iMan-a« je žensko

Datum registracije: 11.11.2004

• Poruku poslati

8

Utorak, 13. Mart 2007

E bravo ajla, ja upravo krenuh da kazem da je to najpotrebnije-ta cistoca. Steta je da jedan grad u kom je vecinsko stanovnistvo muslimansko bude ovakav kakav je...a znamo sta nam Islam porucuje.

A ljudima iz Pazara, a nedostaje vjere, morala i sloge!
"Primjer onoga koji se sjeća svoga Gospodara spominjući Ga i onog koji Ga se ne sjeća je kao primjer živog čovjeka i mrtvaca."

aka EmirAljovic

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

9

Utorak, 13. Mart 2007

Citirano

Orginalno od interesantno

...ali mislim da N.Pazar ima mnooogo,mnoogo toga sto nemaju drugi gradovi i na cemu bi,ljudi u njemu,trebali biti zahvalni ;)

Ne vidim nista na cemu bi npr Beograd mog'o da nam zavidi! Centar smo droge i prostitucije, trgovine ljudima.

Dinna_

Zlatna sredina

(10)

• »Dinna_« je žensko

Datum registracije: 01.04.2003

• Poruku poslati

10

Utorak, 13. Mart 2007

Citirano

Orginalno od aka EmirAljovic
Centar smo droge i prostitucije, trgovine ljudima.

Stvarno? 8o
[SIZE=2] Veseo čovjek je kao sunce; kud god ide osvjetljava[/SIZE]

demoiselle

Zlatna sredina

(10)

• »demoiselle« je žensko

Datum registracije: 09.12.2006

• Poruku poslati

11

Utorak, 13. Mart 2007

KULTURE, kulture nama fali i to djuture!!!
Pravog obrazovanja...
Gradskog zivota, ne palanackog...
...i vaspitanja...
Fali nam staza za bicikliste...
Normalan kulturni centar...
novi bioskop gde nece skracivat film i duvat propuh kroz njega...
Zelja da budemo bolji uprkos svima i svemu...
Pravo pozoriste sa stalnim repertoarom...

PaZaRaC

Profesionalac

(26)

• »PaZaRaC« je muško

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

12

Utorak, 13. Mart 2007

Mislim da bi prece bilo da se obnove ustanove koje imamo i koje ne funkcionisu kako treba pa posle da se otvaraju bioskopi, pozorista i ostale luksuzne ustanove bez kojih po mojem misljenju moze vrlo dobro da se zivi.

na prvom mestu bi stavio bolnicu, ono je sramota sta se u onu shupu deshava, nezna se ko je gori, dal doktori, dal sestrice (cast izuzetcima) dal oprema.

pa dalje ... skole, obdanista, potrebne su nove ustanove da maknu onu deckurliju sa ulice, u moj komsiluk se citav deciji zivot desava na ulici, gacaju po zagadjenim rijekama, psuju i biju se, uce sve ono najgore, deca od 5 godina umiju od a do s da opsuju ...

nije pazar jos u toj situaciji da se kreiraju neke nove ustanove i da se orientise ka evropskom standardu kad osnovne stvari nisu kako treba.

Sting Lady

Profesionalac

(10)

• »Sting Lady« je žensko

Datum registracije: 07.08.2005

• Poruku poslati

13

Utorak, 13. Mart 2007

Naravno da ima stvari koje su bitnije od drugih (Almir pomenu bolnicu, Ajla chistocu generalno itd.), ali fino je izlistati i sitnice i krupne stvari. Chak i jedno drvo zasadjeno na posebnom mestu moze dodati char gradu.

Evo, na primer, banalnih stvari koje nam nedostaju:

1. Prodavnica samo chokoladnih proizvoda (bombonjere, chokolade finih oblika itd.; trebala mi je takva prodavnica nedavno);

2. Paketarnica (obichno i ukrasno uvijanje proizvoda - to cu ja, ako Bog da, da otvorim kad porastem, nemojte da mi otimate biznis); ;)

3. Dostava cveca na kucnu adresu (pozovesh - oni ti donesu, ili platish - a oni joj ponesu i sl.);

4. Efikasna sluzba za izmeshtanje pasa lutalica (i to mi treba s vremena na vreme);

5. Neko ko ce zaista da pomogne da se neophodne stvari realizuju.

Ima u meni tmine,
no ima u meni i vedrine,
i moja divna sloga.

interesantno

Profesionalac

(10)

• »interesantno« je žensko

Datum registracije: 17.11.2006

• Poruku poslati

14

Utorak, 13. Mart 2007

Citirano

Orginalno od aka EmirAljovic

Citirano

Orginalno od interesantno

...ali mislim da N.Pazar ima mnooogo,mnoogo toga sto nemaju drugi gradovi i na cemu bi,ljudi u njemu,trebali biti zahvalni ;)

Ne vidim nista na cemu bi npr Beograd mog'o da nam zavidi! Centar smo droge i prostitucije, trgovine ljudima.

Ocigledno je da razlicito razmisljamo.Meni bi,recimo da zivim u bas tom Beogradu,nedostajala smanjena mogucnost vaspitavanja deteta u koliko-toliko islamskom okruzenju.Kad je ovo u pitanju,Beograd i NP nikada nisu mogli,a i ne mogu,da se porede.To je jedan od razloga :)
Pokusaj da razmisljas u tom pravcu,pa ces me malo bolje razumeti ;)
"Dragulj ostaje na cijeni i ako padne u blato; prašina ostaje prašina makar se digla do neba."

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko
  • »Altuna« je autor ove teme

Datum registracije: 14.12.2003

• Poruku poslati

15

Utorak, 13. Mart 2007

Nedostaje jedan kiosk sa slatkisima i brzom hranom dolje kod Internacionalnog univerziteta.

Evo ideja nekome da pokrene super biznis. ;)
Sabur ti je da gutas kiselo, gorko i ljuto, a da ti se na licu nista, sem osmjeha, ne vidi.

V

Početnik

(10)

• »V« je muško

Datum registracije: 28.02.2007

• Poruku poslati

16

Utorak, 13. Mart 2007

Mogo bi da se napravi jedan zatvor za pse...

• »AlenTheBoss« je muško

Datum registracije: 22.02.2007

• Poruku poslati

17

Utorak, 13. Mart 2007

Ja ne znam onda INTERESANTNO kako uspe vecina ljudi da vaspita decu koja ce kasnije postati narkomani,dileri droge..Jednom recju :KRIMINALCI,a vaspitavali su ih bas u ovoj nasoj sredini ?

aka EmirAljovic

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

18

Utorak, 13. Mart 2007

Ako si ti zmaj od majke, od roditelja, mozes da vaspitas dijete da bude musliman u Sumadiji.

Ako vec govorimo o nekom islamskom vaspitanju, samo da te obavestim da imas minimum 7-8 000 narkomana, desetine dilera, ubica i kvazi mafijasa, a glumimo neku religioznost. U Beogradu bi naucio da postanes covek, imao bi sansu da se pokazes, i da , rodio bi se bar kao dobar retoricar, govornik.

Tamo bi mi komsija bio dr nauka, a ovde mi je komsija Zeko.

Meni je najvise zao sto je lista stvari koja treba Pazaru predugacka.

rifche_golup

Profesionalac

(10)

• »rifche_golup« je muško

Datum registracije: 09.12.2002

• Poruku poslati

19

Utorak, 13. Mart 2007

Sta fali Pazaru ? Apsolutno se slazem sa zvim ovim gore nabrojanim , od ovih stvari koje su od krucijalnog znacaja : bolnica,regulisan saobracaj,skole,bazeni,sportski tereni . . . , preko preko potrebnih Kulturnih institucija koje ce biti onakve kakve bi trebale i morale biti (posebno se odnosi na pozoriste koje mora imati uslove za rad, kako bi davalo rezultate) . . . , do onog menjanja navika naseg naroda po pitanju cistoce,prihvatanja razlicitih misljenja ljudi i razlicitih uzivanja i nacina shvatanja i zivljenja zivota . . . kao i ovi detalji kojih bar mi treba da imamo sudeci po nasoj specificnosti . . .

Moja lista potrebstina bi bila veoma duga, zato sam pokusao da prepricam ovo . . .
Misljenja sam da ako mislimo da menjamo okolinu i nas grad ucinimo "prihvatljivim" za zivot, menjanje moramo poceti od samih sebe . . . Zao mi je sto citam mnogo stvari koje u ovoj temi (koje po mom shvatanju) idu pogresnim smerom , ali , i to smo mi . . . Treba nama mnogo toga, samo je pitanje jel mi ko individue zelimo da poradimo na bilo cemu sto nece biti samo reci , nego negde u onome u cemu smo mi u mogucnosti, zasucemo rukave i krenemo u veoma naporan rad . . . Veoma je tesko , nestane snage , nestane inspiracije , al sta ces . . . Zar to nije zivot generalno . . .

Fq the Politics ... Fq it,fq them ...
Pokusacu da te probudim a ti se pravi budna ....

Karakterna

Zlatna sredina

(10)

• »Karakterna« je žensko

Datum registracije: 21.02.2006

• Poruku poslati

20

Utorak, 13. Mart 2007

Nedostajem mu ja. Ups, nedostaje on meni. :)

Nekom drugom prilikom cu dopuniti spisak sta mu nedostaje.

Mozda ovome nije ni mesto u ovoj temi, ali zar u Pazaru niko ne moze zapoceti kampanju ciscenja grada ili bar nekog naselja ili reke...dalje, da se kazni one koji bacaju smece tamo gde mu nije mesto...Ovako nesto bi bilo preko potrebno bar u centru grada.

Sta se tice islamskog grada, lepo je biti u takvom. Lepo je cuti ezane, videti dzamiju sa prozora itd., ali ja mogu reci da sam nekako vise osetila duh islama ovde (u nemuslimanskom gradu) nego u Sarajevu kad sam bila. Istina je, da se tamo cuju ezani, da ima dzamija, ali se ne vidi u ljudima. :S Naravno, to je bio samo moj utisak, da me neko ne napadne zbog mojih reci.

Pazaru nedostaje narod koji nece sa zapada donositi samo najgore.

Rodjena si sa krilima. Zasto zelis da puzis kroz zivot?

Social bookmarks