Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Junus

Profesionalac

(10)

• »Junus« je muško
  • »Junus« je zabranjen

Datum registracije: 10.07.2007

• Poruku poslati

181

Četvrtak, 16. August 2007

Citirano

Orginalno od hesen
Novom Pazaru nedostaje uspjesan gradonacalnik,
detaljni urbanisticki plan i strateski plan razvoja.

Ja bih samo naveo da izrada urbanističkog plana nije problem. Generalni urbanistički plan je urađen, a sada slijedi detaljizacija istog. GUP je izradio Kragujevac, a detaljizaciju mora uraditi Opština Novi Pazar.

Problem je primjena Plana. Za to treba novac. To su ogromne investicije i bez pomoći države i naravno regionalizacije Srbije, u kojoj bi Novi Pazar bio centar jednog od regiona, Novi Pazar nije u mogućnosti da bilo šta od tog plana izvede.

Kada se Srbija regionalizuje (a to je jedna od obaveza na putu ka Evropi) i kada Novi Pazar dobije svoj region (a to Novi Pazar odavno zaslužuje) mnogo veći priliv novca će u Novi Pazar biti, pa će i mogućnosti biti veće.

Koliko para toliko muzike.

A ovo ostalo iz hesenovog teksta ne bih da komentarišem, jer to je politizacija, a ja ne bih da ulazim u to.
[SIZE=3]Ako u ogledalu vidiš ružnoću svoga lica, razbijanjem ogledala ružnoću otjerati nećeš.[/SIZE]

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

Datum registracije: 17.12.2002

• Poruku poslati

182

Četvrtak, 16. August 2007

Nadam se da je samo novac problem. Jer, ima pokazatelja koji zabrinjavaju. Na primjer, na sred zidina bedema, rekao bih zastitnog znaka naseg grada Rile cevabdzija okacio svoju reklamu 2x2. To je svojevrsna paradigma mentalnog hala u kojem se nalazi nasa carsija. Obzirom da je ovo 'monumentalno zdanje' vidljivo iz svih kancelarija opstine pitam se, kako im ne bode oci. Ili se ceka da i ostale zanatlije prekriju zid svojim reklamama pa onda vise niko nece znati sta je ispod. Ima li insana u zgradi preko puta koji ima smisla za ljepotom? Novi Pazar je sto se tice arhitekture dosta unisten. Meni sablasno djeluju one visoke zgrade povise benzinske pumpe kvele. Ko li je izdao dozvolu za onako nesto. Ne bih da napadam plan kojeg ne poznajem ali mi padose na um rijeci jednog zabrinutog oca: Kceri, daj Boze da te princ ozeni ali ja vidim da se oko kuce motaju cigani.

Nista bolje vec je mnoogo gore sto se tice saobracaja. Ne znam ko je odgovoran ali ko god da je haram mu bilo. U ulici Visegradskoj od parka pa do bolnice potrebno je najmanje 15 lezecih policajaca. To je izgleda jedini nacin da se obuzdaju idioti koji tom ulicom jure i do 100 km/h. Cudi me da do sada nema zrtava a nesreca znam da je bilo.
Čvrsto je ubijeđen u svoje stavove. Nemojte ga zbunjivati činjenicama!

• »Ez_Zehra« je žensko

Datum registracije: 16.07.2007

• Poruku poslati

183

Petak, 17. August 2007

Citirano

Orginalno od Jastreb
Eh, kad čovjek razmisli, puno štošta nedostaje. Trebalo bi uraditi listu prioriteta, pa krenuti redom:
- centar za rehabilitaciju bolesnih umova,
- očnu kliniku za one koji ne vide gdje su i ko su,
- udruženje parazita koji žive na račun naroda...

Slazem se u potpunosti ;)

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko
  • »Altuna« je autor ove teme

Datum registracije: 14.12.2003

• Poruku poslati

184

Petak, 17. August 2007

Novom Pazaru je prijeko potrebna dobra ekoloska inspekcija.

Pogusmo se dolje u onoj nasoj "dolini smrada" pored Josanice. xx( X(
Sabur ti je da gutas kiselo, gorko i ljuto, a da ti se na licu nista, sem osmjeha, ne vidi.

nostalgija

Početnik

(10)

• »nostalgija« je žensko

Datum registracije: 18.01.2005

• Poruku poslati

185

Petak, 17. August 2007

Da li uopste eksistira bilo koja inspekcija u N.P. Smrad josanice pa to je samo sitnica,ceo grad smrdi cak i njegova okolina.Sami stanovnici doprinose smradu grada, prosto da se izrazim niko to ne donosi sa strane.Znate sta je novo u zagadzivanju,ljudi koji se tafrenisu i prodaju se kao imucni pronasli su novi nacin zagrevanja a to je:podlagaju krpe-krpice koje dobijaju GRATIS od krojaca poznanika i tako zagadjuju okolinu koja je vec totalno zagadjena.Komsije se ne oglasavaju cute jer se boje bojkotovanja od strane pojedinaca koji imaju MAKT-LOVU.I tako to prolazi.Zar to nije ekoloska katastrofa?
TO je za mene cisti kriminal,kad neko svesno truje okolinu,a sto je najgore to se ne desava u okolini grada vec sasvim nadomak centru.Suvisno je bilo sta pisat o nedostatku ovom gradu.Ovaj grad kao prvo nema kulturu,svi se bore da ugrabe malo trotoara da zagrle banderu ,da otmu komsiji ili familiji to vise nije bitno a grad nije vazan to nije njihovo pa to je opstinsko pa neka se oni bakcu sa svim tim nepogodama"a ustvari to je njihov grad oni su ti koji ga prave lepim i ruznim,a ne par ljudi koje oni u stvari placaju i zaposljavaju pa zar ih narod nije izabrao zasto ne zahtevaju i traze da obavljaju posao uz njihove kritike i angazovanje.
"Dream as if you'll live forever, and live as if you'll die today" - James Dean

SandY

Početnik

(10)

• »SandY« je zabranjen

Datum registracije: 12.08.2007

• Poruku poslati

186

Subota, 18. August 2007

Pa shta chesh onda ovdje kad ti cijeli grad smrdi? ?(
MENI ALLAHA MI JEDINOG MIRISHE!
Na pitice,chahije,chevape,burek,baklavu,dudove......
[SIZE=2]TORCIDA 1989 SANDZAK[/SIZE]
TRUE BLUE

Muhammed_Alim

Zlatna sredina

(10)

• »Muhammed_Alim« je muško

Datum registracije: 29.03.2004

• Poruku poslati

187

Nedjelja, 19. August 2007

Pazaru fali EKOLOGIJA! I TO PUNO!
„Moguce“ upita „Nemoguce“: Gdje zivis? Rece: U snovima nesposobnih.

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko
  • »Altuna« je autor ove teme

Datum registracije: 14.12.2003

• Poruku poslati

188

Ponedjeljak, 20. August 2007

Citirano

Orginalno od SandY
Pa shta chesh onda ovdje kad ti cijeli grad smrdi? ?(
MENI ALLAHA MI JEDINOG MIRISHE!
Na pitice,chahije,chevape,burek,baklavu,dudove......

Dje zivis ti, sucure?

Dodji kod mene u Sutenovac pa cu te pitat na sta ti mirise. xx(

P.S. Nek mi neki ljubazni clan foruma posalje email da mu dobacim neke taze slike iz Josanice, da ih postavi posto ja ne umijem, pa da se ibretimo zajedno....
Sabur ti je da gutas kiselo, gorko i ljuto, a da ti se na licu nista, sem osmjeha, ne vidi.

TheManiacs

Početnik

(10)

• »TheManiacs« je zabranjen

• Poruku poslati

189

Pa jesi li ti nekad izisla iz sutenovca (jednog neurbanog naselja, naseljenog dosljacima skorasnjim, koje ja uzgred ni ne racunam u Pazar)... Malo dalje, do centra, stare carsije... Ili eto, mozda do beograda, da vidis kako smrdi gore... Izgleda da nisi, i da je jedna velika nepravda sto oni nesretnici nasi gore koje vi napadate iz svojih fotelja za kompjuterom, dok bacate smece kroz prozor u josanicu, ne zive ovdje a vasa peta kolona (koja se upinje da na bilo kom beogradskom, pa i najgorem mediju, da sto goru sliku o Pazaru) tamo... Da vidite malo vi sta je pravi smrad ?(
Bog neka te cuva za pokoljenja nova, zemljo krvi nase, nasih pradjedova, jedna si jedina nasa domovina, jedna si jedina Bosna i Hercegovina...

• »And_U_Price« je muško

Datum registracije: 28.07.2002

• Poruku poslati

190

Manijak jesi ti Pazarac?

btw. Vıse volim Pitare :)
Sit Hungry Doesn't Believe

ANNA

Zlatna sredina

(10)

• »ANNA« je žensko

Datum registracije: 14.08.2007

• Poruku poslati

191

Mislim da nedostaje kulturnih događanja...kao i taj famozni bazen!

TheManiacs

Početnik

(10)

• Poruku poslati

192

Ti si bas moro da kazes koga vise volis, malo si naso prosto ra da i ti nesto pustis u eter i da si vazan, da odgovoris iako te niko ne pita nista 8o Imam rodbine u Pazaru 8)
Bog neka te cuva za pokoljenja nova, zemljo krvi nase, nasih pradjedova, jedna si jedina nasa domovina, jedna si jedina Bosna i Hercegovina...

• »And_U_Price« je muško

• Poruku poslati

193

Ne moram ja ovde nista da kazem jer me na Forumu svi znaju, to je bila samo dobronamerna provokacija ili sto bi mi Pazarci rekli - peckanje :)

TheManiacs

Početnik

(10)

• Poruku poslati

194

To valjda govoris da me upozoris na mogucnost da ako ti nesto budem rek'o sta me ceka, ili 8o Mislim, tako se to ljudi osjete sigurno u grupi, ne cudi me i sto ti se pitari vise svidjaju 8)

• »And_U_Price« je muško

• Poruku poslati

195

Pogresno si me skont'o ali nema veze. Ziv bio ı dobrodosao na Forum.

Jahja

Profesionalac

(10)

• »Jahja« je muško

Datum registracije: 15.08.2007

• Poruku poslati

196

Pre svega nam nedostaje kultura. Sve dok se mi ne promenimo narko dileri ce vladati nasim ulicama, glupe televizije ce nam ispirati mozgove, reka Raska ce nam biti deponija. I treba nam vise aktivnosti. ovo nije lose. Trebaju nam udruzenja, poseci za mlade.
A bazeni sportske dvorane i ostalo ce doc insala. o|
Svi smo Allahovi i svi se Njemu vracamo.

ANNA

Zlatna sredina

(10)

• »ANNA« je žensko

• Poruku poslati

197

da...treba vam neka vrsta udruženja i tu vam možda neko iz nevladinih organizacija može pomoći!jer kada bi napravili radnu akciju skupljanja otpada sa reke ...već bi bilo drukčije, a za to vam ne treba novac, več samo malo dobre volje...

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

Datum registracije: 04.01.2005

• Poruku poslati

198

Citirano

Orginalno od ANNA
kada bi napravili radnu akciju skupljanja otpada sa reke ...već bi bilo drukčije, a za to vam ne treba novac, več samo malo dobre volje...

Anna ti da nam ne rece mi nebi znali nista bre,ti nam bre oci otvori.
Molio bih tre da ne pises svasta jer cu to shvatit kao uvredu,vredjanje.

Ti ces nama da pricas kako treba da se skupimo i cistimo reku,a kad smo to mi radili vi ni ulice niste cistili.

Jos nam samo reci kako treba kasikama da jedemo a ne rukama... o|
Jednom odlazi svako,putem svog zivota,na rastanku samo srce kaze,ja cu se vratiti...

Babbha

Profesionalac

(10)

• »Babbha« je muško
  • »Babbha« je zabranjen

Datum registracije: 23.07.2002

• Poruku poslati

199

Dakle....

Dakle, Novom Pazaru nedostaje toliko toga da se lista ne bi zavrshila ni do autobuske stanice...

Ko prvo, mladim ljudima sigurno nedostaje osecaj ORGANIZACIJE i PRIPADANJA. Kad se to postavi na svoje noge postavice se i zahtevi, zelje, htenja...
Dnevno: http://babbha.blogspot.com
Can't Rain All The Time

ANNA

Zlatna sredina

(10)

• »ANNA« je žensko

• Poruku poslati

200

PA TASHKE ..svratim često u vaš grad i vidim nedostatke , ali isto tako vidim da ne želite ništa da uradite po tom pitanju!!lakše je da samo pričate, možda je ponekad bitno i delo!

Social bookmarks