Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

• »annonimus« je muško

Datum registracije: 15.12.2002

• Poruku poslati

201

Ponedjeljak, 20. August 2007

Slikacu vam kako je u Opstini Centar kod nas !!!

Veci grad veci su problemi.

Bice u Pazaru nema ovakva ulica :D
" Bilen alemlere rahmettir "

Jahja

Profesionalac

(10)

• »Jahja« je muško

Datum registracije: 15.08.2007

• Poruku poslati

202

Utorak, 21. August 2007

Citirano

Orginalno od ANNA
da...treba vam neka vrsta udruženja i tu vam možda neko iz nevladinih organizacija može pomoći!jer kada bi napravili radnu akciju skupljanja otpada sa reke ...već bi bilo drukčije, a za to vam ne treba novac, več samo malo dobre volje...

Upravu si. Ali ipak, kao clan Zajedno protiv droge, za sve treba para. A i nasu omladinu mozes okupiti samo ako se ide u neku drugu zemlju.
Znam drugove koji se pojave u URBAN IN samo kad se ide u Svajcarsku.
Svi smo Allahovi i svi se Njemu vracamo.

ANNA

Zlatna sredina

(10)

• »ANNA« je žensko

Datum registracije: 14.08.2007

• Poruku poslati

203

Utorak, 21. August 2007

Mozda sam mogla da pomognem oko toga, ali sam dobila dobronamerne savete da se ne mešam...i evo ne mešam se..mada se nadam da ćete uspeti nešto da rešite ...
U svakom slučaju Vi sami ne želite promenu...
jer da želite nešto bi i uradili!!
Imate mnoge koji vam rade u inozemstvu, mnoge uspešne (barem tako pričaju) i bogate Pazarce...i možete da se organizujete!!!
POKUŠAJTE..jer dok ne pokušate ne znate da li možete!

Jahja

Profesionalac

(10)

• »Jahja« je muško

• Poruku poslati

204

Utorak, 21. August 2007

Hvala za podrsku i za kritike.
Upravu si da smo sami krivi.
Medjutim nemozes da verujes koliko u nasim projektima nama odmaze nasa opstina.
Postoje samo nekoliko privrednika iz naseg grada koji pomazu ali i oni iz zadnjih namera.

Sada da prihvatimo pomoc neke politicke partije da ih promovisemo , da im se zahvaljujemo, oni bi nas pomogli . Ali ipak mi smo NGO.

I jedno pitanje da li si ti pripadnica LINK-a?

nostalgija

Početnik

(10)

• »nostalgija« je žensko

Datum registracije: 18.01.2005

• Poruku poslati

205

Srijeda, 22. August 2007

Drugarici iz Sutenovca
Bez obzira gde ja zivim ja imam pravo da kazem i da primetim nesto sto nije u redu.Ja znam kako je u tvom prigradskom naselju a i u mom koje se nalazi u neposrednoj blizini grada,takvi komentari sto ti dajes su i doveli do ovoga sto je sada,zasto zatvaras oci i pokusavas da me uvuces u neki krug ismijavanja ocekujes podrsku ostalih clanova zar ne?Ja kazem nesto sto svi primecuju ja ne omalovazam grad kad kazem "smrdi" to je cinjenica ponavljam opet koga je doveo do tog stanja naravno oni sto zive u njemu.Ako je u mojoj kuci korov ja necu reci ma pusti to nije moj problem da ti ja pokazem sliku od moje baste,a u stvari ja i ostali clanovi sto zive tu su odgovorni za to stanje.Neznam koliko zivis u N.P. ali pitaj nekog koje ziveo u mom gradu `70-tih kako je tada bilo,pa reci sta fali N.Pazaru.Samo nektanje svih ovih"NOVINA"
dovelo je do ovoga sto je sada.Dokle?Ja "devojcica"primecujem izgled ovog umornog grada a ti ta odrasla i zrela osoba ne primecujes to, cudno ili veoma interesantno. Pazar je totalno unisten i tu nema komentara vise,necemo ispirat mozak jedno drugom vise.
"Dream as if you'll live forever, and live as if you'll die today" - James Dean

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko
  • »Altuna« je autor ove teme

Datum registracije: 14.12.2003

• Poruku poslati

206

Četvrtak, 23. August 2007

Djeciji zabavni park, sa pijeskom, toboganima i ostalim rekvizitima za zabavu.

I djeciji magazin.
Sabur ti je da gutas kiselo, gorko i ljuto, a da ti se na licu nista, sem osmjeha, ne vidi.

Jahja

Profesionalac

(10)

• »Jahja« je muško

• Poruku poslati

207

Nedostaje mu paintball blize gradu. Znate ljudi koliko puta sam sa drugovima imao zelju da odem , ali ipak daleko. xx(

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

Datum registracije: 17.12.2002

• Poruku poslati

208

Čvrsto je ubijeđen u svoje stavove. Nemojte ga zbunjivati činjenicama!

Babbha

Profesionalac

(10)

• »Babbha« je muško
  • »Babbha« je zabranjen

Datum registracije: 23.07.2002

• Poruku poslati

209

ED-e

Ti ovo po sistemu "evo vidi pa sam zakljuci" :D

hasul, vrti se ovaj video Reckov (fotograf) i na UTube cesto, ok je, normlano, prestavlja "Dobro" u Novom Pazaru
Dnevno: http://babbha.blogspot.com
Can't Rain All The Time

ANNA

Zlatna sredina

(10)

• »ANNA« je žensko

Datum registracije: 14.08.2007

• Poruku poslati

210

Utorak, 28. August 2007

Nedostaju Vam ULICE...Ne mogu da verujem da skoro ne postoje (svi zele da im lokali budu na ulici , neke su toliko uske da ja ne znam kako vi uopšte možete da vozite kola i da funkcionišete!)
Usput, nikog nisam videla da prelazi na pešačkom prelazu...a kolona automobila uveče je nepregledna.
A trotoari skoro da ne postoje, a i oni koji postoje samo sto ne upadnete u asvalt kad hodate, svuda rupe!

beba20

Početnik

(10)

Datum registracije: 11.11.2002

• Poruku poslati

211

Utorak, 28. August 2007

sto se ulica tice - kod ovoliko auta sto prodju ulicama onog kvaliteta dobro su uopste u nekom stanju. Da su hteli nego se ucutese da uopste zatvore Prvomajsku za auta

a vala ni u inostranstvo ne prelaze ljudi na pesacki a niti se vozaci pridrzavaju Bog zna sta tome.

Fale nova radna mesta fale fabrike nije samo Pazar u krizi u krizi je cijela zemlja. nestaje i kod nas srednja klasa.

Jahja

Profesionalac

(10)

• »Jahja« je muško

• Poruku poslati

212

Ponedjeljak, 01. Oktobar 2007

:P Zaboravismo ovu temu a tema je ekstra.

Trebala bi nam platforma za bandzi jump. 8)

CHAMPION

Početnik

(10)

• »CHAMPION« je žensko
  • »CHAMPION« je zabranjen

Datum registracije: 22.06.2004

• Poruku poslati

213

Ponedjeljak, 29. Oktobar 2007

STA NEDOSTAJE NOVOM PAZARU...

... Novom Pazaru nedostaju skole, sto znaci: trebalo bi ponovo izgraditi nove OSNOVNE SKOLE, zatim srednje, a zatim ukinuti sve fakultete, odnosno ne dozvoliti studije u Novom Pazaru. Tako bi ljudi koji hoce da studiraju isli negde u druge gradove gde im profesori nisu komsije, amidze, mame i tetke. Ovo kazem zato sto vidim kakvi ljudi izlaze sa fakultetskom diplomom, pa se isti izravnaju sa mnom koja sam stvarno MORALA da ucim za ocenu. Kada se tako generacije budu opismenile onda mozemo ocekivati napredak ove jadne opstine u kojoj prezivljavamo... :( ?( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :(

Champion

sve se moze kad se hoce

_AmRa-

Početnik

(10)

• »_AmRa-« je žensko

Datum registracije: 16.10.2007

• Poruku poslati

214

Utorak, 30. Oktobar 2007

Nedostaje mu vise sportskih terena. Bar jedan zatvoreni bazen. Neka dobra diskoteka u kojoj nece biti svi moguci klosari i narkomani...nego da mozemo i mi normalno da odemo i ne strahujemo hoce li izbit neka tuca i pucnjava.
Fali mu cistoca. Fali pozoriste...ali pravo.
Fali mozda jos neka srednja skola da bi se izbegle one guzve koje sada postoje.
Fali jos po nesto... mozda vise nekih javnih dogadjaja, koncerata isl. ali dobro, da se ovo nekoliko prvih stvari srede pa lako bi bilo za te javne dogadjaje ;-)

nurudin

Početnik

(10)

Datum registracije: 25.10.2007

• Poruku poslati

215

Utorak, 30. Oktobar 2007

nedostaje dzemat ,nedostaje bratstvo ,ahbabstvo,da saslusamo jedni druge odnosno da se konsultujemo,a ne samo crno bijelo i iskljucivo

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

• Poruku poslati

216

Četvrtak, 27. Decembar 2007

Svijest o prljavom i cistom.

Toliko smo se navikli na ovu gradsku prljavstinu da je vise i ne primjecujemo.

Gledam danas Prvomajsku....haos. xx(

I fali ulicno osvjetljenje.

Skoro ni jedna gradska ulica nema osvjetljenje. Nekoliko puta sam nocu prosla kroz sami centar i nigdje svjetla nema. Da nije jos auta i svijetlecih reklama - bruka! Prst pred okom se ne vidi.

Sramota. o|
Sabur ti je da gutas kiselo, gorko i ljuto, a da ti se na licu nista, sem osmjeha, ne vidi.

Junus

Profesionalac

(10)

• »Junus« je muško
  • »Junus« je zabranjen

Datum registracije: 10.07.2007

• Poruku poslati

217

Petak, 28. Decembar 2007

Ja sam inače naučio da stvari gledam malo drugačije nego što je to danas uobičajeno, pa bih kazao da je taj vanjski nered i nečistoća posljedica unutarnjeg nereda i nečistoće kod naroda, pa bi po meni najpreče bilo da ljudi nauče da razlikuju prljavo od čistog u dušama svojim, a to će za posljedicu imati i vanjsko popravljanje situacije.
Dakle, najvažnije je počistiti korov u duši svojoj, a ovo vanjsko je lahko.

Kakvo sve smeće ljudi u dušama nose to je jedna katastrofa, a ima i takvih duša da nemaju nimalo nura (svjetla), nego su totalno mračne.

Čak ima i onih koji sve lijepo skockaju sa vana, a iznutra haos živi.

Bruka!

Pazaru treba što više čistih lijepo odgojenih nurli duša.
[SIZE=3]Ako u ogledalu vidiš ružnoću svoga lica, razbijanjem ogledala ružnoću otjerati nećeš.[/SIZE]

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

• Poruku poslati

218

Petak, 28. Decembar 2007

Ma, vi ste inace, "malo drugaciji" nego ostali.

A ja sam da krenemo od laksih stvari ka tezim. Tako su me ucili. Zato mislim da bi bilo lijepo da malo ponamirimo carsiju, jer je to definitvno mnogo lakse nego cistiti ljudske duse. Carsija je nasa kolektivna necistoca, a za licnu svako nek se sam sekira. Ima Kur'an i Sunnet pa nek navali...s trljanjem. :O

Jasmin

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 02.01.2003

• Poruku poslati

219

Četvrtak, 17. Januar 2008

nedostaje jos jedan Nuro, bina na cenru,i ozvucenje za njega 8) tek,kad se to omoguci,on ce pokazati njegov raskosni talenat
ona sanja da sam oprao ruke,da sam obrijan da sam lep..toplo je na jastuku..u polusnu.mirise na dorucak.prijatan glas iz druge sobe javlja:kazu IDEMO

Fik

Početnik

(10)

• »Fik« je muško

Datum registracije: 26.11.2004

• Poruku poslati

220

Četvrtak, 17. Januar 2008

Nedostaje cistoca ljudi, odgovornost prema okolini i komsijama, tolerantnost i razumljivost, kulturnih manifestacija,jedan vodja sa progresivnim idejama koji vodi ka napretku i kako da se ovaj nas narod malo obrazuje da ne budemo ovoliko primitvni, popustljivost i prosvetljenost a ponajvise da se shvati sustina islama.

Social bookmarks