Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Jastreb

Profesionalac

(10)

• »Jastreb« je muško

Datum registracije: 12.03.2007

• Poruku poslati

241

Ponedjeljak, 24. Mart 2008

Moze jedno pitanje? Sta se gradi pred opstinom, po gradu se prica da je u pitanju spomenik Stevanu Nemanji. ima li neko kakvih informacija?
"Velikim Bogom se kunemo, robovi biti necemo!"

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

242

Ponedjeljak, 24. Mart 2008

Ispred opštine?

Prolazeći isprad opštine zatekao sam se tu kad je jedan od znatiželjnika upitao radnike šta se gradi isprad opštine, a radnici mu rekoše da se pravi prilaz za invalide koji trenutno ne mogu da priđu jer nema prilaza koji bi im omogućio da sa invalidskim kolicima dođu recimo do šaltera i uzmu izvod iz matične knjige...
... a prenošenje glasina koje se pričaju po čaršiji nije od edeba...

P.S. Kako to da se niko ranije nije sjetio da u ovoj temi predloži da se napravi prilaz za invalide šalterima opštinskih službi??? o|

Ako mislite da bi preče bilo napraviti taj spomenik, predložite, vjerovatno će biti razmotreno ;)
Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

... al lahko je tebi kad imas olovku sa gumicom

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko
  • »Altuna« je autor ove teme

Datum registracije: 14.12.2003

• Poruku poslati

243

Nedjelja, 30. Mart 2008

Citirano

Orginalno od sans
Ako mislite da bi preče bilo napraviti taj spomenik, predložite, vjerovatno će biti razmotreno ;)

Nije bas da mi mislimo, ali onima sto su mislili izgleda jos nije kabul predlozena (ili zahtijevana) misao. ;)
Sabur ti je da gutas kiselo, gorko i ljuto, a da ti se na licu nista, sem osmjeha, ne vidi.

• »dzerakin« je muško

Datum registracije: 27.08.2005

• Poruku poslati

244

Petak, 11. April 2008

Citirano

Orginalno od El_Dahia
Ako je ovaj podatak koji posedujem tacan fali mu 742 km2 brisanog prostora pa da sve lepo uredimo iz pocetka da napravimo bolje sire ulice, trotoare, setalista korita... itd. NOVI PAZAR RELOAD...

Potpuno se slazem u najboljem slucaju izgradnja novih stambenih blokova tj stambenog prostora van centra grada jer je ovako potpuno besmisleno ista planirati. Velika je glupost praviti zgradu bez ikakvog parka, parkinga, prodavnice itd a takvih primera kod nas dao Bog ima. Prostor je toliko zagusen da tu tesko moze ista da se menja.
Ja imam nekoliko ideja kako da resimo taj problem:
-Da dovedemo Dzoa bageristu da nagura ova okolna brda u NP dolinu i napravi ravnicu :)
-Da testiramo neku manju nuklearnu bombu (2-3 MT cisto radi efekta negde ispred opstine)

Cak sam i detaljno razradio plan kako tom prilikom da sacuvamo NP intelektualce a ove giliptercice, kvazi krimose i hiphopere da eliminisemo jer oni ako prezive onda nam dzaba novi pocetak :)
BUTUM DUNJA FUKARA SCUCURLUK
PROLETERI SVIH ZEMALJA UJEDINITE SE

mant3ra

Početnik

(10)

Datum registracije: 24.03.2008

• Poruku poslati

245

Petak, 11. April 2008

Citirano

Orginalno od dzerakin

Citirano

Orginalno od El_Dahia
Ako je ovaj podatak koji posedujem tacan fali mu 742 km2 brisanog prostora pa da sve lepo uredimo iz pocetka da napravimo bolje sire ulice, trotoare, setalista korita... itd. NOVI PAZAR RELOAD...

Potpuno se slazem u najboljem slucaju izgradnja novih stambenih blokova tj stambenog prostora van centra grada jer je ovako potpuno besmisleno ista planirati. Velika je glupost praviti zgradu bez ikakvog parka, parkinga, prodavnice itd a takvih primera kod nas dao Bog ima. Prostor je toliko zagusen da tu tesko moze ista da se menja.
Ja imam nekoliko ideja kako da resimo taj problem:
-Da dovedemo Dzoa bageristu da nagura ova okolna brda u NP dolinu i napravi ravnicu :)
-Da testiramo neku manju nuklearnu bombu (2-3 MT cisto radi efekta negde ispred opstine)

Cak sam i detaljno razradio plan kako tom prilikom da sacuvamo NP intelektualce a ove giliptercice, kvazi krimose i hiphopere da eliminisemo jer oni ako prezive onda nam dzaba novi pocetak :)

ma gradu nedostaju novi ljudi...

pa kao sto kazes jedna nuklearna ali na ne brdo nego na sami centar grada :D

kralj sevdaha

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 23.05.2007

• Poruku poslati

246

Četvrtak, 08. Maj 2008

za najprljiaviji grad u srbiji svakako da nam fali cistoca
preporucio bih da procitate knjigu/tako je govorio ressululah , posebno poglavlje gde su hadisi koji se ticu ekologije

NA VRHU UVIJEK IMA MJESTA,AKO SE KRENE SA DNA...

Datum registracije: 24.04.2008

• Poruku poslati

247

Četvrtak, 08. Maj 2008

ja po mojem mislenju bih reko bod broj

1 nova uprava grad jer bez neki losi misli nad Dr. Sulejmanom Ugljanininom nisam primetijo zadnji 4 godine weliku promenu od pred poslednje uprave nije bilo mada nam je obecao zlatna brda, ali da je covek to mougao ucinit on bi to ostvarijo ali jedan covek protiv
90 000 gradjana nema sanse

2 tolerancija ljubav medju sugradjanima bez obzira dal je on Za SDA ILI SDP ili neke druge strane ili za Zukorlica ili ovga novog (izvini neznam ti ime)

3 SOBSTVENA CISTOCA! jer pitanje za svija vas dosada koji se cistocu napomenuli? kada ste zadnji put obrisali trotoar pred svoim kucamanije bitno ako nemata asvaltiranu ulcu imate nek makadam, ( mislim da pokupite papirice nekakve uvijace itd.) kada bi svaki gradjanin novog pazar to pred svoja vrata radijo onda bi najmanje za 50% grad bijo cisti

i sve to dok nama u mozak ne udje nece se u novi pazar nista promeniti

;( ;( ;(

selam aleykum
[SIZE=3]"I neka sad cuju svi 20 godina od kad smo slobodni,ni drzava ni dusmani toliko godina nas nisu slomili"[/SIZE]

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

• Poruku poslati

248

Petak, 09. Maj 2008

Vala kolko para izrucise Hari Mata Hariju, Hanki Paldum, Magbetu, Harisu Dzinovicu, Elviri i Serifu Konjevicu, oprali bi cio Sandzak a ne samo Pazar.

No, Suljo veli - ima prece! Nek se narod zabavi, pusti uljice komsinice!

Nego jos ako sam uzmes da operes ono ispred svojih vrata, vodom koju sam placas, dodje inspekcija i kazni te jer trosis gradsku vodu. Eno mi je kazna....sad cekam poziv od sudije... o|
Sabur ti je da gutas kiselo, gorko i ljuto, a da ti se na licu nista, sem osmjeha, ne vidi.

• Poruku poslati

249

Petak, 09. Maj 2008

enee e zato nisam zno vala da te jos kazne ako uzmes ulicu oprat auu
dobro ondab i mogli materijalno smece micat u srne dzakov i pred suljova vrata redjet mozda mu bude smatalo pa pozove ove iz gradske cistoce da to manknu
[SIZE=3]"I neka sad cuju svi 20 godina od kad smo slobodni,ni drzava ni dusmani toliko godina nas nisu slomili"[/SIZE]

Zulfikar

Zlatna sredina

(10)

• »Zulfikar« je muško

Datum registracije: 06.02.2008

• Poruku poslati

250

Subota, 10. Maj 2008

Nedostaje mu fabrika za proizvodnju automobila,eto ideje za realizaciju :D
La fata illa Ali, la saif illa Zülfiqâr

"...Za ljubav ne treba pitati..."

El_Dahia

Početnik

(10)

• »El_Dahia« je muško

Datum registracije: 20.01.2008

• Poruku poslati

251

Utorak, 13. Maj 2008

Opet JA...

Ne znam je li dozvoljeno ali ja bih da dodam jos koji nedostatak..... Nema ljutite... valjda

Fali nam pametnih, normalnih i skolovanih ljudi.

Fali nam jedna ujedninjena komora privatnika tj, nasih proizvodjaca teksasa i koze.

Fali nam sajmiste. Da grad koji se bavi proizvodnjom svega i svacega ima gde da napravi sajam i privuce kao nekada ljude iz cele Srbije i drugih okolnih drzava.

Fali nam dobra komunalna ispekcija i sve ostale...(po mogucstvu da nisu podlozne korupciji)
Fali nam policija koja ce da vrsi svoju duznost da hapse kriminalce i narko dilere... zatvor nam je renoviran tako da bagra ima sada smestaj kao u Tadzu... samo da ih maknu sa ulica...

Fali nam dobar i moderan bioskop a ne onaj mono sound sistem i onaj iscjepani jorgan od filmskog platna.

Fali nam gradski prevoz... (sta ce nam kad svi imaju bar po dva ili tri auta) ja vise volim da ne brinem gde cu se parkirati... a cura ako me voli moze i da proseta za promenu,,,

Fali nam riblji restoran... kineski restoran... italijanski itd da malo razbijemo monotoniju cevapa i mantija

Fali nam jedno uredjeno i cisto izletiste a ne deponije smeca i livade bez trave pokraj neke usmrdele recice...

Fali nam mesto za okupljnje omladine po mogucstvu da nas univerzitet dobije svoj kampus sa domom. Pa da to mesto bude u skolopu kampusa... ma pusta masta

Ma fali nam jos tonu stvari... ustvari lakse je nabrojati sta nam ne fali nego sta nam fali....

Selam svima nadam se da nisam bio puno dosadan... obicno jesam!!!
;(

• Poruku poslati

252

Utorak, 13. Maj 2008

@El_Dahia potpuno se slazem sa tobom
ti si napomenu da nam vale pametni ljud ja mislim da mi imamo prilicno visoko skolovanih ljudi koji ipak imaju nesto u svojoj glavi ali smo nazalsot tako vlast imali da je takve ljude zelela sebi sa puta da skloni naprimer
naseg Muftiju.

ali hvala bogu nisu uspeli i nadam se da ce se uz menjane vlasti vise toga u gradu promeniti
selam aleykum

inquisitor

Početnik

(10)

• »inquisitor« je muško

Datum registracije: 15.05.2008

• Poruku poslati

253

Četvrtak, 15. Maj 2008

Hm.. da krenem redom.
*Altuna, zenski edukativni centar u Pazaru postoji jos od 2001. u okviru Kulturnog Centra DamaD.

A drugo, sta nedostaje Pazaru?
Nedostaje mu par kljucnih institucija koje bi mogle da omoguce da Pazar stvarno i bude grad, po sustini a ne samo po imenu:

- Pozoriste
- Omladinski Kulturni Centar
- Zatvoreni bazeni
- Banka za Razvoj Omladinskog Preduzetnistva
- Studentski Resurs Centar
- Skloniste za beskucnike
- Pravi Gradski trg

lista moze da ide koliko hocemo, ali ovo su neke esencijalne stvari koje su uzasno potrebne nasem gradu.

We are the children of the stars.. Eternity lies ahead of us

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

• Poruku poslati

254

Petak, 30. Maj 2008

Citirano

Orginalno od inquisitor
Hm.. da krenem redom.
*Altuna, zenski edukativni centar u Pazaru postoji jos od 2001. u okviru Kulturnog Centra DamaD.

Prvi put cujem za to.

Toliko o njegovoj aktivnosti... :rolleyes:

rime

Zlatna sredina

(10)

• »rime« je muško

Datum registracije: 22.10.2007

• Poruku poslati

255

Subota, 31. Maj 2008

Nedostaje mu kafilerija,jer je problem sa psima postao veliki problem u Novom Pazaru a narocito u predstojecem letnjem periodu pogodnom za razvoj raznih zaraznih bolesti

Jasmin

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 02.01.2003

• Poruku poslati

256

Subota, 31. Maj 2008

fali mu bolje snabdevanje vodom, posto dobar deo grada je nema :]
ona sanja da sam oprao ruke,da sam obrijan da sam lep..toplo je na jastuku..u polusnu.mirise na dorucak.prijatan glas iz druge sobe javlja:kazu IDEMO

Jahja

Profesionalac

(10)

• »Jahja« je muško

Datum registracije: 15.08.2007

• Poruku poslati

257

Subota, 31. Maj 2008

Evo sad su vec temperature, uveliko preko 30 stepeni. Sto znaci da mu treba jos jedan bazen. Po mogucstvu zatvoreni, da bi mogli da ga koristimo i van sezone.
Svi smo Allahovi i svi se Njemu vracamo.

Zulfikar

Zlatna sredina

(10)

• »Zulfikar« je muško

Datum registracije: 06.02.2008

• Poruku poslati

258

Subota, 31. Maj 2008

Ovo kako je krenulo sa vodom da nam Bog pomogne...

Ja imam vode,ali izgleda mnogi nemaju :(
La fata illa Ali, la saif illa Zülfiqâr

"...Za ljubav ne treba pitati..."

Bosnjaaak

Zlatna sredina

(10)

• »Bosnjaaak« je muško

Datum registracije: 17.05.2008

• Poruku poslati

259

Nedjelja, 01. Juni 2008

Pazaru hvale ljudi kpji bi postovali moralni kodekkst u svim segmentima zivota,kao zajednica i kao pojedinac posebno porodicne.Jer ako ima morala ima i normalnog odnosa prema kulturi zivljenja,a mi smo to izgleda zaboravili u Pazaru.Pogledajte samo koliko nam je cist grad.Pogledajmo kako nam propadaju istoriske znamenitosto(hamam Isak bega ) da ne nabrajam sve ostalo,svi to mi vidimo,i tome paznju ne obracamo.Nasta nam samo lice banje i ovi objekti,koje neko ufakufi,i dade od svog mala jos prije petstotina godina.
[SIZE=3]Samo naukom mozemo doc do istine...[/SIZE]

zudo

Učenik

(10)

• »zudo« je muško

Datum registracije: 26.09.2007

• Poruku poslati

260

Ponedjeljak, 02. Juni 2008

Fali mu Pazaraca(ali stvarno)!!!

Social bookmarks