Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

napoleon

Početnik

(10)

• »napoleon« je muško

Datum registracije: 07.03.2003

• Poruku poslati

261

Utorak, 03. Juni 2008

fali pazaru bolja infrastrukutura,i to u svim segmentima
i da je cistiji malo
lost in space

sanelah

Učenik

(10)

• »sanelah« je žensko

Datum registracije: 29.04.2008

• Poruku poslati

262

Utorak, 03. Juni 2008

Pazaru treba vise zgrada,nebodera,cistoce i vise parking mjesta!Guzva je kao u Sarajevu! :P
vozdrica ;)

rime

Zlatna sredina

(10)

• »rime« je muško

Datum registracije: 22.10.2007

• Poruku poslati

263

Utorak, 03. Juni 2008

Sto se tice problema novih naselja mislim da nam zgrade nisu potrebne ,potrebno nam je da se urbanizuje parnicko brdu i eto mesta za nove kuce,a jos smo daleko od nebodera mnogo, mnogo daleko

RADIOHEAD

Početnik

(10)

Datum registracije: 14.06.2008

• Poruku poslati

264

Subota, 21. Juni 2008

Lepa vest: slusala sam da je pokrenuta akcija vezano za neke stvari koje fale ovom gradu; cistoca,
uredjenje parka,
saobracaja,
rekreativnih terena,....... mozda cemo biti nasmejani malo vise,pa samim tim i doprineti lepoti.. :]

kralj sevdaha

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 23.05.2007

• Poruku poslati

265

Nedjelja, 22. Juni 2008

fali nam...sve xx(
NA VRHU UVIJEK IMA MJESTA,AKO SE KRENE SA DNA...

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko
  • »Altuna« je autor ove teme

Datum registracije: 14.12.2003

• Poruku poslati

266

Ponedjeljak, 23. Juni 2008

Fali mu jedna kafe-citaonica ko ono sto je imao Subex u Lucnoj zgradi. Ono je bio pun pogodak, ali ko i sve sto je dobro, traja kratko.
Sabur ti je da gutas kiselo, gorko i ljuto, a da ti se na licu nista, sem osmjeha, ne vidi.

RoyDin

Učenik

(10)

• »RoyDin« je muško

Datum registracije: 22.04.2008

• Poruku poslati

267

Ponedjeljak, 23. Juni 2008

Odakle da pocnem ??? :rolleyes:

Ma fali nam sveee o| o| o|
Svaka moć u svijetu počinje kao moralna čvrstina.
Svaki poraz počinje kao moralno zakazivanje.

Jasmin

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 02.01.2003

• Poruku poslati

268

Subota, 05. Juli 2008

3 000 sintera,da pocnu da loove dzukce, jel primetio ko da je pasa lutalica po gradu previse?
ona sanja da sam oprao ruke,da sam obrijan da sam lep..toplo je na jastuku..u polusnu.mirise na dorucak.prijatan glas iz druge sobe javlja:kazu IDEMO

mant3ra

Početnik

(10)

Datum registracije: 24.03.2008

• Poruku poslati

269

Nedjelja, 06. Juli 2008

izgleda niko ne... a ja da... zato cu negde lepo puska u ruke i malo da podjem u lof. :D
posto zivim u zgradu tako da vec oko nedelju dana nama normalnog sna a zivim u centru ovog pazarskog sela...

narocito kad sam video pre neku noc klanje dzukaca izmedju sebe tako da sam gledao u 2:30h kako njih 10 komataju malo stene koje se posle toga nije pomeralo valjda zato sto e bilo mrtvo ... :(X(

tako bolje sve metak u glavu dok ne bude to neko dete.

• »Eastyzah« je muško

Datum registracije: 29.06.2005

• Poruku poslati

270

Nedjelja, 06. Juli 2008

Prosto mi se cini da je ova prica o psima lutalicama dobila pretece dimenzije. Eto, napadaju se medjusobno a uskoro bi se moglo ocekivati da ljudi postanu zrtve.

Jasmin

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

271

Nedjelja, 06. Juli 2008

ozbiljno je,jer mnogo ih je,i coporativno oni smiju da napadaju
ja samo ne znam dje su bili do sad,dal je hladnije vreme uticalo na to da se sklanjaju dalje od centra,to ne znam
al znam da nocu kad ih covek slusa,kolju se (videli od ljudi) medjusobno za sad :)
ona sanja da sam oprao ruke,da sam obrijan da sam lep..toplo je na jastuku..u polusnu.mirise na dorucak.prijatan glas iz druge sobe javlja:kazu IDEMO

Zulfikar

Zlatna sredina

(10)

• »Zulfikar« je muško

Datum registracije: 06.02.2008

• Poruku poslati

272

Nedjelja, 06. Juli 2008

Bas ih ima,odomacili se...
La fata illa Ali, la saif illa Zülfiqâr

"...Za ljubav ne treba pitati..."

Phikret

Profesionalac

(10)

• »Phikret« je muško

Datum registracije: 27.07.2002

• Poruku poslati

273

Nedjelja, 06. Juli 2008

Mant3ra ako pokušaš da naudiš nekom džukcu ili mu naudiš bićeš krivično gonjen. To ti je po novom zakonu, čijom primenom je prestala da postoji šinterska služba. Dakle, po zakonu ne sme im niko ništa! Čak ni šinteri! A ko pokuša biće kažnjen.

Mene su zimus dok sam šetao sa devojkom napala 15 do 20-tak džukela i nabili mi tutarak :). Uopšte mi nije bilo prijatno, zamalo mi čuka otkaza! Ali uspeo sam svojom delimičnom pribranošću da ih oteram plastičnom flašom koju nađoh u kanti za smeće :).

Za sada bi bilo veoma važno da se postojeći džukci barem sterilišu da se više ne množe, a kasnije, kad neko vidi šta je uradio sa ovim novim zakonom da ih pokokaju...

RoyDin

Učenik

(10)

• »RoyDin« je muško

Datum registracije: 22.04.2008

• Poruku poslati

274

Nedjelja, 06. Juli 2008

Dobar komentar :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :))

Cuvajte se (o) (o) (o)
Svaka moć u svijetu počinje kao moralna čvrstina.
Svaki poraz počinje kao moralno zakazivanje.

SIDARTHA

Početnik

(10)

Datum registracije: 02.07.2008

• Poruku poslati

275

Ponedjeljak, 07. Juli 2008

Citirano

Orginalno od interesantno

Citirano

Orginalno od aka EmirAljovic

Citirano

Orginalno od interesantno

...ali mislim da N.Pazar ima mnooogo,mnoogo toga sto nemaju drugi gradovi i na cemu bi,ljudi u njemu,trebali biti zahvalni ;)

Ne vidim nista na cemu bi npr Beograd mog'o da nam zavidi! Centar smo droge i prostitucije, trgovine ljudima.

Ocigledno je da razlicito razmisljamo.Meni bi,recimo da zivim u bas tom Beogradu,nedostajala smanjena mogucnost vaspitavanja deteta u koliko-toliko islamskom okruzenju.Kad je ovo u pitanju,Beograd i NP nikada nisu mogli,a i ne mogu,da se porede.To je jedan od razloga :)
Pokusaj da razmisljas u tom pravcu,pa ces me malo bolje razumeti ;)

niko ti ne moze zabraniti da vaspitavas svoje dete kako god hoces niti ti moze u tome zasmetati...licno poznajem muslimane koji su i rodjeni i odrasli u BGDu i veruj mi bolji su ljudi nego mnogo,mnogo onih koji su odgajani u Novom Pazaru i u `duhu Islama`

Jasmin

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

276

nije isto kad rastes u okruzenju koje je islamsko i okruzenju koje to nije.

-vratimo se sinterima
mantera,ako imas pusku,evo ja ti se prikljucujem,u lovu na pse lutalice.
necemo ubijati,taman posla,uspavacemo ih do zime
onda cu ja sve to upregnuti da mi vuku sanke koje ce me voditi kud god budem hteo,pre svega do mog novog odredista- TRNAVE
:)

RADIOHEAD

Početnik

(10)

Datum registracije: 14.06.2008

• Poruku poslati

277

Taj PLAN me jako zanima!... 8o :)) a sto se tice kucica; ako krenemo u `tamanjenje` istih i mi postajemo copor,a to nije resenje.Plan; popeti se na glavu ovima u opstini (ne prozivam nikoga-ko god da se nalazi u toj zgradi!),sa zahtevom da se problem prekomernih kucica resi.Ako i mi prihvatimo da je ta stavka `tamo negde` sumnjam da ce se to ikada resiti!Znaju i _oni_ da se radi o zivotima,ali im,najkrace i najiskrenije receno nije isplativo.Ili,da preformulisem to u pitanje: sta MI dobijamo od toga?E,to vam je nasa vlada & opstina... ?(

SIDARTHA

Početnik

(10)

Datum registracije: 02.07.2008

• Poruku poslati

278

Citirano

Orginalno od Jasmin
nije isto kad rastes u okruzenju koje je islamsko i okruzenju koje to nije.

-vratimo se sinterima
mantera,ako imas pusku,evo ja ti se prikljucujem,u lovu na pse lutalice.
necemo ubijati,taman posla,uspavacemo ih do zime
onda cu ja sve to upregnuti da mi vuku sanke koje ce me voditi kud god budem hteo,pre svega do mog novog odredista- TRNAVE
:)

naravno da nije isto... sigurno si za barem jedno iskustvo ispred, ukoliko si odrastao u nemuslimanskoj sredini...

buco

Učenik

(10)

• »buco« je muško

Datum registracije: 06.07.2008

• Poruku poslati

279

Ova tema je jako korisna, ali ko bi sve ove diskusije mogao i morao iskoristiti. Naravno vlast, ukoliko ima sluha. Iako ne živim u N.Pazaru, navraćam jednom do dva puta godšnje, pokušat ću ovako sa strane da kažem nešto o ovoj temi, nemojte mi zamjeriti, ne borim se za vlast na ovaj način.
Nije mi poznato koliko je razvijen tzv.civilni sektor u Novom Pazaru, koliko obični čovjek može da utiče na vlast kao korektivni faktor. Koliko sam upoznat jako je malo (da li uopšte postoje u NP) nevladinih organizacija, koje se bave konkretnim problemima društva.
Problemi koji su do sada iznešeni, mogu se rješavati pritiskom nevladinih organizacija i udruženja na vlast u NP.
Zašto ne formirati sljedeća udruženja građana: Udruženje građana za borbu protiv narkomanije; Udruženje građana za ekologiju; Udruženje građana za zaštitu djece i starijih osoba; Udruženje za zaštitu od nasilja u porodici.... i niz drugih udruženja za svaki problem ponaosob. Naznam koliko se ima iskustva u formiranju ovakvih udruženja, ali ona mogu biti vrlo efikasna. U Sarajevu je odmah poslije rata bio skepticizam oko formiranja ovih udruženja, ali uz pomoć stranih nevladinih organizacija, pojedina udruženja su postala nezaobilazni faktor društva, a vlast i građani imaju i konkretne koristi od istih.

Ne želim više da pametujem, ali ukoliko udružite snage, organizujete se, uz malo donacija sa strane i od opštine, možete pokrenuti rješavanje najbitnijih problema građana.

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko
  • »Altuna« je autor ove teme

Datum registracije: 14.12.2003

• Poruku poslati

280

Petak, 16. Oktobar 2009

Nedostaje mu Igraonica za djecu.

Pricam skoro sa svojom prijateljicom iz Sarajeva. Kaze: Nikad djecu ne vodim sa mnom kod drugarice, u bolnicu, na pijacu i sl. Rekoh: Nego ko ti ih cuva? Kaze: kod nas ima Igraonica. Ostavis dijete da se igra, vaspitacice ga cuvaju i hrane a platis po satu koliko je dijete provelo.Recimo 1 marka sat. Imaju svasta lijepo od igracaka, slikovnica i sl.pa se dijete raduje kad ga ostavim tamo.

E to nam treba:). Evo nekome ko ima prostornih i kreativnih mogucnosti i zelje da zaradi da pokrene biznis. :)
Sabur ti je da gutas kiselo, gorko i ljuto, a da ti se na licu nista, sem osmjeha, ne vidi.

Social bookmarks