Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

• »AlenTheBoss« je muško

Datum registracije: 22.02.2007

• Poruku poslati

21

Utorak, 13. Mart 2007

Golube,moj golube...slazem se sa tobom ,svaka cast..:D
A i sa Emirom,da ne zaboravim..
(o) (o) (o) (o)

SuddenDeath

Zlatna sredina

(10)

• »SuddenDeath« je muško

Datum registracije: 25.07.2006

• Poruku poslati

22

Srijeda, 14. Mart 2007

Hmm...definitivno josh par kosharkashkih terena (po mogucnosti zatvorenih)...kultura narodu.
I ovo: DA svi prestanu da se meshaju u tudje zivote, da prestanu da zagleduju ko shta nosi, ko sa kime ide, ko shta pije i ko shta jede, ko gde izlazi i ko se s kime druzi!

Poruka::

[SIZE=4]MOJ ZIVOT - MOJA STVAR!!!![/SIZE]

Eto shta nam treba...

Samoposhtovanje tkdj, onda...malo vishe kulturoloskih (zamalo napisah kulturnih) ustanova, dvorana (a ne da se, citaj, sportska dvorana koristi i kao koncertna i kao dvorana za mitinge i swe to...). Jedan teatar (a ne da se u bioskopu odrzavaju pozorishne predstave).

Poshteni ljudi.

Shire ulice

Malo vishe mesta za izlazak

Manje predrasuda

Fali nama josh mnogo shto shta, ali sve u svoje vreme...i shto kazaste gore (i istina je), prvo treba da pochnemo da menjamo sebe, da postavljamo sebe drugima za primer i da ako ce onda ti drugi da se ugledaju i kazu "ej, pa kad moze on(a), shto ne mogu i ja.."
Eto shta nam fali.

Pozz

Dzenis
There I am, on the road again. There I am, up on the stage, there I go, playin' the star again, there I go, turn the page..

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko
  • »Altuna« je autor ove teme

Datum registracije: 14.12.2003

• Poruku poslati

23

Srijeda, 14. Mart 2007

Nedostaje mu jedan veeeeliki park i mnogo vise zelenih i cvjetnih povrsina po centru...
Sabur ti je da gutas kiselo, gorko i ljuto, a da ti se na licu nista, sem osmjeha, ne vidi.

• »fahrudin« je muško

Datum registracije: 07.08.2003

• Poruku poslati

24

Srijeda, 14. Mart 2007

nedostaje mi jedna zaobilaznica :D

[SIZE=1]
Gospodaru moj,
Ne dopusti da me zavara uspjeh
Niti poraz baci u ocaj .
Podsjecaj me stalno
Da je neuspjeh iskusenje
Koje predhodi uspjehu.[/SIZE]

didy

Zlatna sredina

(10)

• »didy« je žensko

Datum registracije: 21.10.2006

• Poruku poslati

25

Srijeda, 14. Mart 2007

Citirano

Orginalno od fahrudin
nedostaje mi jedna zaobilaznica :D

Ovo je prvi post koji me je nasmejao na ovom Forumu :)

Sting Lady, ako ti treba pomoc pri ostvarivanju tvojih divnih ideja, tu sam. Zaista.

Fali nam neko malo simpaticno, odmaraliste sa vestackom barom, patkama, drvenim mosticem, lejama lala, nekom lepom fontanicom... negde na kraju grada, van saobracaja, vreve i galame.
Eto, samo to :D
Po rubu duge hodati, na dlanu mraz zapupiti.
Sta jos o tebi dodati,
da te je lako prodati, al te je tesko kupiti.

iMan-a

Profesionalac

(10)

• »iMan-a« je žensko

Datum registracije: 11.11.2004

• Poruku poslati

26

Četvrtak, 15. Mart 2007

Jedna veeeelika knjizara u kojoj ce studenti moci da nabavljaju litetarutu za studije. Pa npr. odvojeno odjeljenje za literaturu iz informatike, lingvistike, ekonomije...

Mi smo ipak, hvala Bogu, univerzitetski grad ( sa dva univerziteta ;) ) i tako nesto nam je preko potrebno. A ne da za skoro svaki predmet ucim iz kopija. :(
"Primjer onoga koji se sjeća svoga Gospodara spominjući Ga i onog koji Ga se ne sjeća je kao primjer živog čovjeka i mrtvaca."

Karakterna

Zlatna sredina

(10)

• »Karakterna« je žensko

Datum registracije: 21.02.2006

• Poruku poslati

27

Četvrtak, 15. Mart 2007

iMan-a, ovde takva knjizara ima, ali kad original knjiga kosta oko 50 ili 100€, a kopije 5 do 10€, mozes predpostaviti cega se vise proda.

Pitam se dal je ova tema otvorena, samo iz razloga da se dodje do zakljucka sta sve nedostaje Novom Pazaru ili da se ti nedostaci pokusavaju i ukloniti, ako postoji mogucnost.

StingLady je spomenula cvecaru koja donosi cvece na dom, ali eto ja nisam ni znala da postoji obicna cvecara. Gde je ona?

Nedostaje takodje neka prodavnica sa ukrasnim materialom, jer je onaj ukrasni papir koji se prodaje tamo po mom misljenju tako kicast, da meni kad kupujem nesto, bude zao sto nisam kupila ovde i donela tamo.

Neka sala, u kojoj bi se moglo desavati sve, od koncerata do sajmova itd. Ustvari , mozda bi bilo lepo kad bi postojao kompleks sali, nekih manjih, a nekih vecih, pa da tako nege mogu posluziti sa koncert, a druge za neki kongres ili seminar.

I, kao sto je cini mi se Dinna spomenula, neki trzni centar, koji ce bit pun butika, a unutra jos poneki kafic i restorancic.
Rodjena si sa krilima. Zasto zelis da puzis kroz zivot?

interesantno

Profesionalac

(10)

• »interesantno« je žensko

Datum registracije: 17.11.2006

• Poruku poslati

28

Četvrtak, 15. Mart 2007

Citirano

Orginalno od AlenTheBoss
Ja ne znam onda INTERESANTNO kako uspe vecina ljudi da vaspita decu koja ce kasnije postati narkomani,dileri droge..Jednom recju :KRIMINALCI,a vaspitavali su ih bas u ovoj nasoj sredini ?

Onaj(konkretno:roditelji)ko razmislja u pravom i ispravnom pravcu i ko zeli da omoguci svojoj deci da se,ako nista,informise o svojoj veri,i vaspita ga na ispravan nacin,a iz razlicitih(citaj:opravdanih)razloga ne moze da bude non-stop uz svoje dete,moze da isto posalje u neko od obdanista pri IZ(koji su,itekako,korisni).
A,to sto kazes,naravno da ce ljudi koji ni sami nisu u svojoj veri kako treba,vaspitavati decu onako kako misle da je ispravno.To moze da dovede do ovoga sto si "jednom recju" rekao.

Znaci:sve zavisi,u veeelikoj meri,od nas samih.Nadam se da sam jasnija.
"Dragulj ostaje na cijeni i ako padne u blato; prašina ostaje prašina makar se digla do neba."

siemprae

Zlatna sredina

(10)

• »siemprae« je žensko

Datum registracije: 24.08.2006

• Poruku poslati

29

Četvrtak, 15. Mart 2007

Citirano

Orginalno od aka EmirAljovic
Ne vidim nista na cemu bi npr Beograd mog'o da nam zavidi! Centar smo droge i prostitucije, trgovine ljudima.

U poslednje vreme na nekoliko predavanja o narkomaniji na fakultetu, pominjali su Pazar kao glavnu raskrsnicu za rasturanje droge...tuzno... :(

U Pazaru mi nedostaje neko normalno shetalishte, veca peshachka zona od onih dvadesetak metara ili bar sredjivanje keja Rashke koji bi bio idealan za to.

Naravno, ima tu josh mnogo toga shto mu fali, ali to mi nekako uvek upadne u oci kad odem.
...ne mozesh izgovoriti toliko mudrosti u zivotu koliko mozesh precutati gluposti...

Dinna_

Zlatna sredina

(10)

• »Dinna_« je žensko

Datum registracije: 01.04.2003

• Poruku poslati

30

Četvrtak, 15. Mart 2007

Ova tema je dobra ta one koji zele da pokrene neki business. Ovde mogu saslusati zelje gradjana Novog Pazara. Po meni dodje super ideja "cvecara" koja uopste u Pazaru ne postoji (koliko ja znam). Znaci glupost je samo proizvoditi farmerice na farmerice,roba (koju svako danas ima previse) ... Dakle treba se orientisati na jednu oblast, pridobiti mesto na trzistu, gde konkurencije nece imati... Ako budem jedina cvecara u Novom Pazaru, to donosi samo dobro i dobru posecenost. Samo zavisi koliko su gradjani zainteresovani za taj sortiment. Da li zaista cu imati 3-4 musterije ili cu imati takvu posecenost, gde cu moci dobro profitirati?

Sta meni nedostaje je "MIR" i nedostak vremena za sebe. Ona buka, narod, posmatarnje ostalih i razno ogovaranje. Ovo je vec deo nas i tesko ga je maci. Kada covek upozna drugaciju kulturu pa pocne uporedjivati neke stvari dolazi do raznih zakljucaka. Svaka kultura ima nesto svoje... Koliko god da nam se to ne svidja, djaba, cini mi se da Pazar nebi bio Pazar bez farmerica i tafre,...

Ostali koji zele neke kulturne ustanove ili pesacke zone... Odmah na opstinu!

;)
[SIZE=2] Veseo čovjek je kao sunce; kud god ide osvjetljava[/SIZE]

CRNI

Učenik

(10)

• »CRNI« je muško

Datum registracije: 28.11.2006

• Poruku poslati

31

Petak, 16. Mart 2007

NP-u prvenstveno nedostaje kulture,morala,zdrave medjuljudske komunikacije i tolerancije! I nedostaju mu mjesta za oslobadjanje od negativne energije,itd!

saf

Učenik

(10)

Datum registracije: 18.12.2006

• Poruku poslati

32

Petak, 16. Mart 2007

nova radna mesta

kap

Učenik

(10)

• »kap« je žensko

Datum registracije: 28.01.2006

• Poruku poslati

33

Petak, 16. Mart 2007

nedostaje vrednovanje kvaliteta bez obzira na stranacku opredeljenost!!!xx(
SVJETLOST

HaNuMa_78

Profesionalac

(10)

Datum registracije: 01.09.2002

• Poruku poslati

34

Petak, 16. Mart 2007

Novom Pazaru, pored svih ovih navedenih i jako subjektivnih zelja, je prije svega potrebna cistoca. Ciste ulice, ciste mahale, ciste rijeke...
EŠ-HEDU EN LĀ ILĀHE ILLELLĀH, VE EŠ-HEDU ENNE MUHAMMEDEN ABDUHŪ VE RESŪLUHŪ

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

• Poruku poslati

35

Subota, 17. Mart 2007

Dom za starce i dom za djecu bez roditelja.
Sabur ti je da gutas kiselo, gorko i ljuto, a da ti se na licu nista, sem osmjeha, ne vidi.

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

Datum registracije: 04.01.2005

• Poruku poslati

36

Nedjelja, 18. Mart 2007

Nedostaje mu jedno 50 godina kako bi sve ovo sto su svi naveli uspelo da se sredi,napravi,uredi,ocisti...
Jednom odlazi svako,putem svog zivota,na rastanku samo srce kaze,ja cu se vratiti...

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

• Poruku poslati

37

Nedjelja, 18. Mart 2007

Ne treba nam 50 godina da bi gradili nego da bi ljudi shvatili da nam je sve ovo sto smo pobrojali neophodno. Daj Boze i tad da shvate...

Abfangjäger

Zlatna sredina

(10)

• »Abfangjäger« je muško
  • »Abfangjäger« je zabranjen

Datum registracije: 03.05.2004

• Poruku poslati

38

Ponedjeljak, 19. Mart 2007

Citirano

Orginalno od Sting Lady

3. Dostava cveca na kucnu adresu (pozovesh - oni ti donesu, ili platish - a oni joj ponesu i sl.);

Mislim da si, nekako rodjena u nezgodan mesec. ;-) Ali eto iz ovog se vidi tvoja velikodusnost, jer mislila si na ljude za koje je ovo tvoja ideja mozda i ostvarljiva.

Vertrauen ist, einem Menschen sogar dann glauben zu können, wenn man genau weiß, dass man an seiner Stelle lügen würde!

Johhny

Profesionalac

(10)

• »Johhny« je muško

Datum registracije: 17.12.2003

• Poruku poslati

39

Gledah nochas neku emisiju o praistoriji...

imali su daleko razvijeniju kulturu,nego shto danas ima Novi Pazar...

daklem...kultura!!!
[SIZE=1]Ako ikad dospijem tamo gdje prestaje strah, bit` chu spreman da zaboravim...[/SIZE]

Karakterna

Zlatna sredina

(10)

• »Karakterna« je žensko

Datum registracije: 21.02.2006

• Poruku poslati

40

Centar za odvikavanje od droge.

Rodjena si sa krilima. Zasto zelis da puzis kroz zivot?

Social bookmarks