Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

SAJO SUPERMEN

Zlatna sredina

(5)

• »SAJO SUPERMEN« je zabranjen
  • »SAJO SUPERMEN« je autor ove teme

Datum registracije: 20.03.2004

• Poruku poslati

1

Utorak, 31. Maj 2005

Sta se zbiva u SDP-u?

U poslednje vreme sve je vise ljudi koji napustaju ``najjacu`` (kako njeni rukovodioci vole da kazu) stranku, izlaze iz SDP-a nezadovoljni nacinom vrsenja vlasti i kadriranjem u vrhu stranke. Za vrlo kratak period tu stranku napustio je covek koji je bio poslanik u republickom parlamentu iz Prijepolja Zeldzo Huric zatim njen potpredsednik dr. Kasim Music, generalni sekretar SDP-a i doskora direktor RTV-a Elijas Rebronja zatim izvesni Metko koji je bio sef obezbedjenja. mnogo ranije tu istu stranku je napustio i njen glavni portparol Ismail Mando Dupljak. A zadnje zasedanje skupstine govori i o tome da su dva odbornika SDP-a opravdano otkazali poverenje vrhu stranke verovatno zbog koalicije SDP-Srpska Radikalna stranka. Pored ta dva odbornika u gradu se naveliko spominju jos dva imena medju odbornicima SDP-a koji ce po svemu sudeci otkazati poslusnost Rasimu Ljajicu i Muju Mukovicu. Na skupstini za izbor organa stranke za Novi Pazar kojoj sam kao interesant prisustvovao iz ciste znatizelje video sam ogorcenje medju prisutnima kao i salu doma kulture sa oko 300 mesta koju ta ista `najjaca` stranka nije mogla da popuni. Sta se to zbiva u SDP-u?
Oni se više boje vas nego Allaha, zato što su oni ljudi nerazumni.Samo u utvrđenim gradovima ili iza zidina, oni se protiv vas smiju skupno boriti. Oni su junaci u međusobnim borbama.
Ti misliš da su oni složni, međutim srca su njihova razjedinjena, zato što su oni ljudi koji nemaju pameti. (Al-Haš, 13-14)

Phikret

Profesionalac

(10)

• »Phikret« je muško

Datum registracije: 27.07.2002

• Poruku poslati

2

Srijeda, 01. Juni 2005

U SDP-u se desava ono sto se desavalo i u SDA. Covek je takav. Ima dosta ljudi koji se politicki angazuju samo da bi dosli do polazaja, para ili bilo kakve koristi. Kad im se ta zelja ne ispuni onda napustaju i traze "medeta", a ima i onih koji daju ostavke jer cuju prigovor savesti. Sto se mene tice, najbolje je da se ostavke daju i da na taj nacin "elita" (joj kako ovo boli dok se izgovara) cirkulise. Da se ne ponovi da se od jednog coveka i nekolicine ljudi prave nadlicnosti i pripisuje im se ono sto nije njihovo, a i da oni sami sebi ne pripisuju tudje zasluge. To je smijesno... Ma nije smijesno, vec zalosno.... POGUBNO.

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

Datum registracije: 17.12.2002

• Poruku poslati

3

Četvrtak, 02. Juni 2005

Slazem se sa Phikretom i mislim da ovome treba dodati i sujetu celnih ljudi kao uzrok sukoba. Takodje tu moze biti prisutan i objektivan strah kod njih da ne propadne projekat na kojem rade. Nisu ovo jednostavne stvari. Barem za postena covjeka. Pa cak ni oni ne mogu da se odupru stanju u kojem covjek sebe vidi kao personifikaciju stranke, organizacije ili udruzenja na cijem su celu. Cinjenica je da polozaj utice na covjeka, pogotovu polozaj koji mu daje moc upravljanja drugima te polozaj koji mu daje sansu da i finansijski prosperira (kako legalno tako i nelegalno). U toj situaciji se i konstruktivni i dobronamjerni prijedlozi mogu dozivljavati kao atak jer ljudi postaju paranoicni sto moze biti uvod u unutarstranacke ili unutarorganizacijske sukobe.
Čvrsto je ubijeđen u svoje stavove. Nemojte ga zbunjivati činjenicama!

PASHA

Zlatna sredina

(5)

• »PASHA« je zabranjen

Datum registracije: 29.01.2004

• Poruku poslati

4

Četvrtak, 02. Juni 2005

Brate, tim ljudima je u predizbornoj kampanji obecano mnogo mnogo toga. Obecavali su im brda i doline i onda kad su dosli na vlast vidjeli su da se puno toga ne moze uciniti. Sada ljudi nezadovoljni politikom i koalicijom sa Radikalima (Bosnjackim koljacima) normalno i potpuno normalno izlaze iz te vestacke tvorevine koja se zove SDP. Mnogo je mojih prijatelja poverovalo njihovim pricama a sada se kaju sto su dali glas ljudima koji su zarad vlasti usli u koaliciju cak i sa Seseljevim Radikalima.

Root

Profesionalac

(10)

• »Root« je muško

Datum registracije: 01.06.2003

• Poruku poslati

5

Petak, 03. Juni 2005

Pasha ima jedna emisija, koja se vrti na Regionalnoj TV, po imenu "Obecanje, ludom radovanje". Pogledaj ako nisi, a ako jesi bas bi volio da procitam tvoj komentar?
;)

Phikret

Profesionalac

(10)

• »Phikret« je muško

Datum registracije: 27.07.2002

• Poruku poslati

6

Petak, 03. Juni 2005

Ne mogu da shvatim jedno, a to su dvije stvari - slepilo, neprosvecenost i naivnost nasih ljudi. PASHA hoces li mi molim te reci kakve koristi imam od Bosnjaka koji je na vlasti a koji ce da me pljacka, gusi prljavstinom, laze, gazi, reketira i ostalo? Zar nije isti Bosnjak koji to radi i Srbin koji radi iste stvari? Meni je apsolutno sve jedno! Ako ce mi Bosnak koji je na vlasti obecavat brda i doline i pricat lijepo i na kraju ne ispunit obecanje nego mi jos uzet i nesto sto sam stekao prije njegovog uvaljivanja u stolicu, ili ako ce mi Srbin reci da ne ocekujem nista jer sam gradjanin nize vrednosti i time ispuni dato obecanje, onda je tu stvarno mrtva trka ko je za mene gori. Ako uzmem malo precizniji merni uredjaj, mozda dodjem do porazavajuceg zakljucka. E, sad, znam da ce se neko naci pametan te mi reci kako ja branim ovoga ili onoga, ali ponavljam ne interesuje me apsolutno ko je u kojoj stranci ako za narod (cega su im puna usta) uradi ono sto je dobro i ono sto je obecao da bi prikupio glasove bez kojih bi mogao samo da sedi kuci i drzi prst u nosu! A, da: Ocecanje ludom radovanje

PASHA

Zlatna sredina

(5)

• »PASHA« je zabranjen

Datum registracije: 29.01.2004

• Poruku poslati

7

Petak, 03. Juni 2005

Interesuje vas moj komentar na ono na RTV-u.

Moj komentar na sve ono je da je sve ono tendeciozno uradjeno i da se svakom coveku iz njegovog govora moze naci nesto dvosmisleno pa se onda iskoristiti u kontraofanzivu. Zasto se onakve emisije nisu radile na racun Rasima Ljajica ili Fevzije Murica ili Azema Hajdarevica nego sve po SDA-u i onda govorite o nekoj objektivnosti

Pitaj odbornike iz poslanickog kjluba SDP-a sta misle o onome. Pitaj njegove podpredsednike i generalnog sekretara koji su napustili SDP. Pitaj njih ako ih poznajes ako ih ne poznajes onda cu ti ja reci sta oni misle MISLE I JAVNO GOVORE da je SDP kriminalizovana politicka partija i da ne zela da u njoj vise budu.

A ako ti jos nesto nije jasno pitaj majke Srebrenice sta misle o Srpskim Radikalima a ako neces njih onda pitaj demokratsku javnost u zemlji. A ako neces ni njih onda pitaj svoje secanje na devedesete godine. Kazes da je bolji sposoban radikal nego neko iz SDA e svaka ti cast ako u milanu veselinovicu i jordanu kolundzicu vidis sposobne ljude.

Root

Profesionalac

(10)

• »Root« je muško

• Poruku poslati

8

Petak, 03. Juni 2005

Citirano

Moj komentar na sve ono je da je sve ono tendeciozno uradjeno i da se svakom coveku iz njegovog govora moze naci nesto dvosmisleno pa se onda iskoristiti u kontraofanzivu. Zasto se onakve emisije nisu radile na racun Rasima Ljajica ili Fevzije Murica ili Azema Hajdarevica nego sve po SDA-u i onda govorite o nekoj objektivnosti

Ne lupaj mi tu o tendencioznosti. Mozda imamo nevidljivo most? Ili se mozda nama pricinjava da je ono jaz, a ustvari to je setaliste za gradjane (kako rece Suljo). Ili je ono asfalt, samo mi ne osjecamo kad hodimo. A moze bit da postoji skola u Selakovcu, samo da bi da je nadjemo?!
A sta bi sa onim saopstenjem 16 radnika RTS-a koji ce u ponedeljak da podnesu tuzbu protiv Sulja?

np_SUAD

Početnik

(10)

• »np_SUAD« je muško

Datum registracije: 12.09.2004

• Poruku poslati

9

Subota, 04. Juni 2005

SELLAM ALEJKUM..
Phikret i ti root ne znam sta vasim fantazijama zelite da dokazete.Nisam ni u jednoj stranci jer sam to nasledijo od rahmetli baba.. Ali me fata huja zasto blatite ime coveka koji je jedini smogao snage onda da kaze NE srpskim nacionalistima i cetnicima. Ma da je pokrao celi svet a kamoli sto nije treba da imate postovanja prema njemu. Koga to podrzavate ljude koji su svi redom ponikli iz SDA i koji danas neznano kojim razlogom blate suljovo ime .A da ne komentarisem previse svi znamo zbog cega i zasto.zar je vama dostojanstveno to uci u koaliciju sa radikalima koji sada ucenjuju na sve moguce nacine taj vas SDP i ostale. Ali fala ALLAHU sto i medju vama ima postenih ljudi koji ne zele da prodaju veru za veceru i koji su shvatili da je previse. a ostalima ALLAH da im se smiluje..
KAD VRIJEME UCINI SVOJE.....

Root

Profesionalac

(10)

• »Root« je muško

• Poruku poslati

10

Subota, 04. Juni 2005

Citirano

Phikret i ti root ne znam sta vasim fantazijama zelite da dokazete.

Ne pokusavam nista da dokazem samo pricam ono sto vidim i sto cio dunja, osim vas, vidi.

Citirano

Nisam ni u jednoj stranci jer sam to nasledijo od rahmetli baba..

Hahahaha, zar se pripadnost stranci nasleduje od baba? I ko je ovdje pito kojoj stranci pripadas?

Citirano

Ali me fata huja zasto blatite ime coveka koji je jedini smogao snage onda da kaze NE srpskim nacionalistima i cetnicima.

Nije on jedini to uradio. I ne blatimo ga mi, blati on sebe sam onolikim lazima i onolikim pronevjerama.

Citirano

Ma da je pokrao celi svet a kamoli sto nije treba da imate postovanja prema njemu.

Postovanje dok je bio posten. :D
Posto vise nije posten nema postovanja...

Citirano

Koga to podrzavate ljude koji su svi redom ponikli iz SDA i koji danas neznano kojim razlogom blate suljovo ime .

Bjesel ti ono za stranke ili jok? Ili si samo za jednu stranku?
Nemoj mi tu srpsku politiku ovdje prosipat. "Neznano kojim razlogom", pa otvori oci, prosetaj jazom, predji mostom, provozaj auto po nasem asfaltu bez rupa, itd...

np_SUAD

Početnik

(10)

• »np_SUAD« je muško

Datum registracije: 12.09.2004

• Poruku poslati

11

Utorak, 07. Juni 2005

SELLAM ALEJKUM..
ROOT bratko koji jaz pominjes i koji asfalt zar je tvoj vidogrug samo u okviru NP..Zar jos ima nekih koji ne znaju da je u srbiji jos gore stanje sto se tice tih jazeva asfalta i mostova. I dali bratko jos ima ljudi u NP koji nisu konacno shvatili da nas srbija kulturno zatvara ako ne znas kako kreni iz naseg grada sa bilo kakvom robom pa ceti biti sve jasno.. Ili jednostavno otidji na nas pijac u nedelju slobodno ponesi loptu jer rahat mos da igras fudbala niko ti nece smetati.A veruj brate 90% mozemo za to da zahvalimo nasem ministru i mom komsiji iz kaljavog sokaka.. ALLAH da im se smiluje.. :klanja: :klanja: :klanja:
KAD VRIJEME UCINI SVOJE.....

Root

Profesionalac

(10)

• »Root« je muško

• Poruku poslati

12

Utorak, 07. Juni 2005

Citirano

Orginalno od np_SUAD
ROOT bratko koji jaz pominjes i koji asfalt zar je tvoj vidogrug samo u okviru NP..

Jaz na kojem se snimo Suljo i asfalt koji je obeco Dedejic. U cetvrtak posle dnevnika na RTV-u pogledaj emisiju "Obecanje ludom radovanje".

Citirano

Nisam ni u jednoj stranci jer sam to nasledijo od rahmetli baba..

Drzi se ti svoj nasledstva.

Datum registracije: 25.05.2005

• Poruku poslati

13

Utorak, 07. Juni 2005

Desava se to

sto se polako placa danak koalicije sa Srbima.Sve je bilo u redu dok se dobijala vlast ali kad su pocele funkcije da se dele e tu je nastao problem jer su svi krenuli da uzimaju svoje navodno zasluzeno osvojeno na izborimo. Naravno predizborna obecanja treba da se ostvare ali kako kad Suljo sto bi rekli kockari drzi bank.U svemu tome je nejasna uloga drzave koja ocito nema vise zivaca da potrzava jedne ili druge vec jednostavno prepusta njima da rese odnosno da se razvlace po sudovima.Naravno mislim da je glavni i osnovni problem sto je SDP odnosno njeno clanstvo izraslo odnosno bilo edukovano na ideologiji SDA pa se sad malo vade i gnusaju svog politickog porekla .Sve u svemu ispada da su i oni prethodni i ovi sadasnji potpuno isti a da narod stvarno sve teze i teze zivi u nasem gradu koji polako propada.

björn

Profesionalac

(10)

• »björn« je muško

Datum registracije: 29.08.2003

• Poruku poslati

14

Utorak, 07. Juni 2005

Citirano

Sve u svemu ispada da su i oni prethodni i ovi sadasnji potpuno isti a da narod stvarno sve teze i teze zivi u nasem gradu koji polako propada./prcenzajn

(o)
14. Kad bismo njih radi kapiju na nebu otvorili i o­ni se kroz nju uspinjali,
15. opet bi o­ni, zacijelo, rekli: "Samo nam se pričinjava, mi smo ljudi opčinjeni!" (Kur'an)

Social bookmarks