Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Abfangjäger

Zlatna sredina

(10)

• »Abfangjäger« je muško
  • »Abfangjäger« je zabranjen
  • »Abfangjäger« je autor ove teme

Datum registracije: 03.05.2004

• Poruku poslati

1

Subota, 24. Mart 2007

Sta vam se dopada u NP?

Meni se recimo dopada to sto, na znak tj. posle upaljenih kandilja na arap dzamiji, odmah utihne dernek,muzika na bedemu. E to mi se bas pravo svidja sto postoji respek prema veri.

Drugo dopada mi se geografski polozaj NP-a. Za zimski odmor, u blizini je Kopaonik a za leto, nezamenljivo crnogorsko more :D

Ima jos puno sto mi se u NP dopada tako da cu se sigurno javiti. ;)
Vertrauen ist, einem Menschen sogar dann glauben zu können, wenn man genau weiß, dass man an seiner Stelle lügen würde!

interesantno

Profesionalac

(10)

• »interesantno« je žensko

Datum registracije: 17.11.2006

• Poruku poslati

2

Ponedjeljak, 26. Mart 2007

Svidja mi se OSECAJ biti u Pazaru:)
Zna nekad da dosadi,iz ovog ili onog razloga,ali ipak prija biti u svom gradu u odredjenom trenutku,na odredjenom mestu,u odredjenom drustvu:)
"Dragulj ostaje na cijeni i ako padne u blato; prašina ostaje prašina makar se digla do neba."

SPAWN

Zlatna sredina

(10)

• »SPAWN« je muško

Datum registracije: 26.04.2005

• Poruku poslati

3

Ponedjeljak, 26. Mart 2007

Od kad sam poceo da studiram na stranu,redje dolazim u Pazar,od kad redje dolazim ,sve ga vise volim!!! Iz dana u dan...

A to sto nam je Kopaonik na 20-30 km,to nem je ujedno i najveca sramota! Taka planina,tako blizu,a pola Pazara nezna da skija(ukljucujuci i mene)...
Halo Bing? Kako brat?

yascool

Učenik

(10)

• »yascool« je muško

Datum registracije: 03.01.2007

• Poruku poslati

4

Srijeda, 04. April 2007

Pa ako pogledamo koliko postova ima ovatema shvaticemo da se ljudima nista ne dopada u ovom gradu...
Novi Pazar je nekad bio centar mnogo toga...a sad je selendra...
A to smo sve MI krivi...
Grad od 100000 dusa,a da tako malo nudi,pruza...
Ne znam stvarno sta bih rekao da mi se dopada...
Ima stvari koje mi se dopadaju,ali...
Ko igra za raju i zanemaruje taktiku,zavrsice karijeru u nizerazrednom Vratniku!

Jastreb

Profesionalac

(10)

• »Jastreb« je muško

Datum registracije: 12.03.2007

• Poruku poslati

5

Srijeda, 04. April 2007

Pa, ono sto najvise krasi Novi Pazar jeste njegova dusa, koju nemaju mnogi gradovi, ili se to meni samo cini. Priznat cu, kada god odem iz N. Pazara jedva cekam da se vratim, nakon dan-dva pozelim da prosetam carsijom, popijem pazarsku kahvu i naravno, pojedem cevape ;)
Nazalost, u posljednje vrijeme Pazar sve vise gubi svoj stari sjaj, sve vise biva zatrpan smecem medjusobne mrznje, konflikata, kriminala, droge i drugih poroka.
"Velikim Bogom se kunemo, robovi biti necemo!"

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

Datum registracije: 14.12.2003

• Poruku poslati

6

Četvrtak, 05. April 2007

Pazar jeste u ekonomskoj i moralnoj krizi, ali Pazar je Pazar....On ima neku svoju unutarnju energiju, snagu da se odupre i ovome kao sto se mnogo cemu u historiji odupirao.

Sjecam se kad sam prije nekoliko godina bila na par dana u Zagrebu, i kad sam se vracala na autoputu ka Beogradu vidjela sam jedan teretni kamion sa novopazarskim tablicama.Aaaaajjjj kad sam vrisnula:"Pazarac!!!!" :))

Ko da cio Pazar vidoh... :)
Sabur ti je da gutas kiselo, gorko i ljuto, a da ti se na licu nista, sem osmjeha, ne vidi.

yascool

Učenik

(10)

• »yascool« je muško

• Poruku poslati

7

Četvrtak, 05. April 2007

I ja se naravno uzelim mnogo Pazaru,ali sve sto je krasilo Novi Pazar,sad ga to ruzi... Posebno se uzelim Pazaru Ramazanom...pa kad prodjem carsijom,a guzve pred pekarama,miris pitica, a ponegde se oseti i miris tradicionalnih novopazarskih jela... e takav pazar volim. U Sarajevu je ramazanska atmosferamnogo hladnija.

Steta sto je NP takav samo Ramazanom...Nadam se da ce bar to ostat kao dio novopazarske tradicije i kulture.
Ko igra za raju i zanemaruje taktiku,zavrsice karijeru u nizerazrednom Vratniku!

SmokyP

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 16.02.2007

• Poruku poslati

8

Četvrtak, 05. April 2007

Citirano

Orginalno od SPAWN
Od kad sam poceo da studiram na stranu,redje dolazim u Pazar,od kad redje dolazim ,sve ga vise volim!!! Iz dana u dan...

A to sto nam je Kopaonik na 20-30 km,to nem je ujedno i najveca sramota! Taka planina,tako blizu,a pola Pazara nezna da skija(ukljucujuci i mene)...

Mozda bolje sto neznas, koliko ljudi noge polomi na skijanje (ukljucujuci i mene ) :D

Sto veca daljina to veca ljubav. Ovi sto vecinom vole Pazar su daleko od njega. Ovi sto ga kritizuju su vecinom u Pazaru.

Ima ona izreka "Dabogda imo pa nemo" nije sve crno ko sto zamisljaju neki.

Zamislite da je ratno stanje grad opkoljen pucaju sa brda na njega pola grada gori. E tako je bilo Sarajevu.

Kriminala i svadje ima u svakom gradu to je normalno samo sto se mi nismo na to navikli. Pazar je u SFRJ bio selo :]

zucky_85

Zlatna sredina

(10)

• »zucky_85« je žensko

Datum registracije: 03.08.2006

• Poruku poslati

9

Četvrtak, 05. April 2007

Ja jako volim kad prođem Prvomajskom u proleće,i kad me miris lipe zaspe ,i kad čujem mujezina sa Altun-Alem dzamije....:P ....to mi je jako lep osećaj koji doživljavam u Pazaru,ali vrlo,vrlo redak...

Lovers don't finally meet somewhere
they're in each other all along...

Babbha

Profesionalac

(10)

• »Babbha« je muško
  • »Babbha« je zabranjen

Datum registracije: 23.07.2002

• Poruku poslati

10

Četvrtak, 05. April 2007

Zamalo se prenemogadoh od smijeha

Shta mi se dopada ?

Bolje je "shta je uopste moguce da ti se doapda"!

Nishta mi se ne dopada.

Istina, ostalo je josh jako malo razumnih ljudi koji su se ionako posakrivali u svoje male choshkove da, eto, kojim, slucajem ne naidju na nekog ko im moze ugroziiti shto privatnost shto staviti pod pitanje ko su i shta su....

Beda je jadna ovo postala i od ljudi i od grada, na zalost.

Opet, da ste zdravo, ostalo je manje bitno
Dnevno: http://babbha.blogspot.com
Can't Rain All The Time

Johhny

Profesionalac

(10)

• »Johhny« je muško

Datum registracije: 17.12.2003

• Poruku poslati

11

Petak, 06. April 2007

malo toga mi se dopada...ili dopadalo mi se ranije, a sad vishe ne...

shto reche Babbha,
stvarno nam je charshija postala bedna i jadna...pochevshi od svih zbivanja koja nas pogadjaju u zadnje vreme...kriminala,harama na svakom choshku...pa sve do izveshtachenosti ljudi...

nekad mi je bio merak da izadjem da proshetam gradom...sad vala neshto,jok,iako sam po cio dan po charshiji...
nekad nam je charshija Ramazanom mirisala na ljepotu,Islam...na dobro...
danas mnogo ljudi ne posti,mnogo njih ne poshtuje Ramazan...

puna nam charshija kockarnica,kladionica,kafana shto kazhe moj midzho ``beljajdjinica``:D,striptiz barova...manje dzhamija ima nego kladionica...
uglavnom, sve ovo ne vodi na dobro...
...vodi u bedu i propast charshije i ljudi uopshte...

jedino (da me pogreshno ne shvatite zbog gore navedenog) svidja mi se to, shto su dzhamije pochele polako da se pune...pogotovo petkom kad je Dzhuma namaz...

ali ipak, i dalje ima vishe ovih kojima je kafana i kockarnica drazha od dzhamije i namaza...

nejse...

u zdravlje...
[SIZE=1]Ako ikad dospijem tamo gdje prestaje strah, bit` chu spreman da zaboravim...[/SIZE]

Abfangjäger

Zlatna sredina

(10)

• »Abfangjäger« je muško
  • »Abfangjäger« je zabranjen
  • »Abfangjäger« je autor ove teme

Datum registracije: 03.05.2004

• Poruku poslati

12

Utorak, 08. Maj 2007

Citirano

Orginalno od interesantno
Svidja mi se OSECAJ biti u Pazaru:)

Skroz si lepo ovo rekla, pravo govoris.
Pored toga posebnog osecaja, cini mi se da je NP posta grad neogranicenih mogucnost. Imam utisak da je NP na pravom putu da ne zaostaje za nijednim evropskim gradom, cak sta vise..., meni se cini da ima i visih potenicijala.

Vertrauen ist, einem Menschen sogar dann glauben zu können, wenn man genau weiß, dass man an seiner Stelle lügen würde!

SPAWN

Zlatna sredina

(10)

• »SPAWN« je muško

• Poruku poslati

13

Utorak, 08. Maj 2007

@Abfangjäger

Tvoj post tj,zadnji pasus mi lici na spikera dnevnika iz 72,koji komentarise posetu okruznog sekretara za privredu nekom ubogom seocetu,kao vi imate perspektivu, premasili ste planirani plan za neznam kolko itd...

Realnost je nesto tuznija... Danas sam se vratio iz Pazara,i mogu vam rec da je Pazar na dobrom putu da postane jedan veliki usijani rezervat...Niko ne radi,do posla ne moz doc ni za leka,drustvena preduzeca su propala,a ova koja nisu se ovih dana jos vise upropascavaju da bi bila prodata za bud zasto,tek tu i tamo po neka mala fabrikica i to mu je to... Da Bog da da ce od svega sta dobro ispast al tesko...

U jednoj stvari bi se slozio s tobom... Mi imamo sve sto imaju i druge evropske metropole,narko mafiju,trgovce oruzijem,trgovce ljudima,narkomaniju,prostituciju... MILINA!!!
Halo Bing? Kako brat?

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

Datum registracije: 14.12.2003

• Poruku poslati

14

Utorak, 08. Maj 2007

Dopada mi se onaj restoran na Bedemu sto gleda ka carsiji, al valjda sluze i alkohol.

Steta, onakav restoran... :(
Sabur ti je da gutas kiselo, gorko i ljuto, a da ti se na licu nista, sem osmjeha, ne vidi.

SPAWN

Zlatna sredina

(10)

• »SPAWN« je muško

• Poruku poslati

15

Utorak, 08. Maj 2007

@Altuna
Samo sto nije restoran nego kafic...
Halo Bing? Kako brat?

PaZaRaC

Profesionalac

(26)

• »PaZaRaC« je muško

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

16

Srijeda, 09. Maj 2007

Meni se svidjaju oni mlecni restorani, samo mi smeta sto ne sluze alkohol, jer nakon ukusnog kolaca bi voleo da bahnem po koje pivo ... al staces, dako se i to promeni.

SmokyP

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 16.02.2007

• Poruku poslati

17

Srijeda, 09. Maj 2007

Citirano

Orginalno od PaZaRaC
Meni se svidjaju oni mlecni restorani, samo mi smeta sto ne sluze alkohol, jer nakon ukusnog kolaca bi voleo da bahnem po koje pivo ... al staces, dako se i to promeni.

"Pivo sadrzi ženske hormone. Ako ga previše popiješ, počneš pričati gluposti i ne znaš više voziti auto.” Jack Nicholson

:D

aka EmirAljovic

Zlatna sredina

(10)

• »aka EmirAljovic« je muško

• Poruku poslati

18

Srijeda, 09. Maj 2007

Sta vam se dopada u NP?

sportska hala.
Boze, daj mi strpljenja, ali brzo. :D