Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

joku

Učenik

(10)

• »joku« je muško
  • »joku« je autor ove teme

Datum registracije: 04.06.2005

• Poruku poslati

1

Utorak, 21. Juni 2005

Sta vas najvise iritira kod sandzacke dijaspore

Svedok sam sve veceg animoziteta prema ljudima koji zive van Sandzaka.Interesujeme sta je to u nasem(mislim na nas iz dijaspore) ponasanju sto smeta ljudima u Sandzaku.Kada sam dole osecam sve vise i vise nepozeljnim,mada svojim ponasanjem nisam to zasluzio.

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

Datum registracije: 17.12.2002

• Poruku poslati

2

Utorak, 21. Juni 2005

Moja iskustva su drugacija. Ja sam naisao na srdacan prijem. Kada sam stigao docekalo drustvo i rodbina, kada sam krenuo nazad opet ista slika. Obnovio stara i stekao nova poznanstva. Cak sam i hediju dobio :). Doduse, primjetio sam da su ljudi malo vise zabrinuti, nekako cini mi se, svako se pozabavio o svom halu, malo su im face manje vedre nego iz vremena prije nego sam napustio Pazar. Mozda zbog krize i poroka koji su se uvukli u nas kraj. A mozda mi se samo cini. U svakom slucaju, nikakav animozitet nisam osjetio.
Čvrsto je ubijeđen u svoje stavove. Nemojte ga zbunjivati činjenicama!

Jaeger

Zlatna sredina

(10)

• »Jaeger« je muško

Datum registracije: 02.07.2003

• Poruku poslati

3

Utorak, 21. Juni 2005

Citirano

Orginalno od ed
Moja iskustva su drugacija. Ja sam naisao na srdacan prijem. Kada sam stigao docekalo drustvo i rodbina, kada sam krenuo nazad opet ista slika. Obnovio stara i stekao nova poznanstva. Cak sam i hediju dobio :). U svakom slucaju, nikakav animozitet nisam osjetio.

Ed! Tebe ko da su iz vojske docekivali, ili nedo Bog iz zatvora :D

Mislim da je neprevazidjeni adut, da u Sandzaku izazoves netrpeljivost prema sebi, ona cuvena "Eh da vidis kako je to na zapadu sredjeno, nije ko ovdje kod nas..."
Ruku na srce, al i meni da neko vako soli pamet, nebih ga bas nesto gotivio
Basimi veririm, Sancakin bir tasi vermem!

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

Datum registracije: 17.12.2002

• Poruku poslati

4

Utorak, 21. Juni 2005

Citirano

Orginalno od Jaeger
Ed! Tebe ko da su iz vojske docekivali, ili nedo Bog iz zatvora :D

A ima li neke razlike :D .

Dobro, ja sam se kretao na relaciji kuca-dzamija-kahva-kuca. U tom krugu se, normalno, i ne ocekuje neki animozitet.
Čvrsto je ubijeđen u svoje stavove. Nemojte ga zbunjivati činjenicama!

joku

Učenik

(10)

• »joku« je muško

• Poruku poslati

5

Utorak, 21. Juni 2005

Tacno Jaeger!Meni licno ne pada napamet da im popujem.Neko ima takvu naviku, posledice snosimo svi.Rijec nepozeljan je mozda prejaka,ispravnije je reci da se ne osecam tako lijepo kao prije.

Srce_

Zlatna sredina

(10)

• »Srce_« je žensko

Datum registracije: 09.10.2003

• Poruku poslati

6

Četvrtak, 23. Juni 2005

Ljubomora i zavisnost ...

Mnogi bi zheleli da su na nashe mesto, mnogima su pamet ispirali i prichali kako se mozhe na zapadu doch para bla bla bla, veche jesu moguchnosti nego kod nas a ni mi hi ne beremo na grane dok shetamo ulicom ...

Ima sada mnogi primeraka koje nemogu nabrajati ...
ups :O ... uhvatili ste me na delu 8o ... kako ponovo lupam :)) :))

HaNuMa_78

Profesionalac

(10)

Datum registracije: 01.09.2002

• Poruku poslati

7

Četvrtak, 23. Juni 2005

Neverovatno, po prvi put se slazem sa Srcem :D

Smeta mi takodje ponasanje dijasporaca, koji se trude da nad nama Sandzaklijama bace jos gore svetlo. Za to su u po jednu ruku krivi pojedinci, njihovo ponasanje i subtilan nacin zivota. Svaka cast izuzecima.

EŠ-HEDU EN LĀ ILĀHE ILLELLĀH, VE EŠ-HEDU ENNE MUHAMMEDEN ABDUHŪ VE RESŪLUHŪ

Phikret

Profesionalac

(10)

• »Phikret« je muško

Datum registracije: 27.07.2002

• Poruku poslati

8

Četvrtak, 23. Juni 2005

@Joku: O nekim razlozima sam vec govorio u temi "Ovako je prosao dan u..." i jos nekim. Dakle, stvar je u tome sto vecina (ne svi) kada sa zapada dodju u Pazar na odmor donesu i izvestan za Novi Pazar neprihvatljiv nacin ponasanja, oblacenja, ophodjenja prema drugima, nacina gledanja na one koji su ostali u Pazaru. Ne generalizujem stvari, govorim o vecini. U Pazaru je kao sto zante velika ekonomska kriza (sto sam i ocekiao da ce nastupiti obzirom na bahato ponasanje pojedinaca koji su dosli do para). E, sad dodje iz inostranstva neko ko ima vise para od bilo koga ko u Pazaru pokusava da zaradi postenim radom, i to dodje bas onako neobicno (vrlo cesto vrlo neukusno) obucen, sa nekim cudnim kombinacijama pramenova u kosi... I naravno sa novim BMW-om ili Mercedesom krene se razmetat po ulici, razbacivat parama i vrlo sirokim ramenima sa uzdignutom glavom setat ulicom... Ne svi!

Ja licno nemam nista protiv ljudi koji dodju iz inostranstva i koji su spremni da se prema svom gradu ophode kao prema SVOM gradu a ne kao prema macehi. Desava se cesto da ti ljudi sa zapada koji su tamo toliko ustrojeni pravilima ponasanja (konkretno u saobracaju), sve ono sto ne mogu da rade tamo, rade u Pazaru. Znaci, parkira auto na sred ulice, zatvori coveka na parkingu i onda ne moze da izadje svojim kolima. Meni se licno desilo 100 puta.

@Ed: I o ovome sto ti pricas (o zabrinutim facama) sam govorio u toj temi. Dakle, sveukupna situacija (ekonomska, pravna, politicka, bezbednosna...) je takva da stvarno nemamo ni malo razloga da nam lice bude nasmejano. Rekose da je u po Nemackoj kriza i da ce uskoro poceti sa proterivanjem "izbeglica" sa Balkana koje nemaju resen status. Imam brata od daja u Nemackoj koji spada u tu grupu i kome se uopste ne dolazi ovamo.

Meni je licno veoma milo kad je Pazar leti pun ljudi koji dolaze sa strane i vrlo mi je milo kad se sa nekim od njih upoznam. To je vrlo lijep osecaj, ali sve po zaslugama. U stvari, trebalo bi da bude po zaslugama, ali vecina koja se ponasa tako kako se ponasa je ucinila to da i oni koji to ne zasluzuju sticu utisak kakav je stekao Joku. Iskreno mi je zao sto se Joku tako oseca u Pazaru.

@Srce_: Ne bih se slozio sa tobom u celosti. Evo naveo sam neke razloge zbog kojih je ponasanje ljudi takvo kakvo jeste. Meni je apsolutno jasno da nije lako doci do para cak ni na "obecanom zapadu". Ali ponekad bas zbog toga sto se tamo tesko dolazi do posla (mnogi ljudi rade mnogo neprivlacne poslove, da ih ne navodim sad). Ta lova koja se stekne tamo na zapadu, u Pazaru vredi cetvorostruko vise. Dakle, plate tamo odgovaraju tamosnjem standardu a one se trose u Pazaru te se stime stvara prividna slika da je vama tamo na zapadu sve glatko. Ali, iskreno koliko se ljudi tamo na zapadu seti nas na Jugu?

• »annonimus« je muško

Datum registracije: 15.12.2002

• Poruku poslati

9

Petak, 24. Juni 2005

Citirano

Orginalno od Srce_

Mnogi bi zheleli da su na nashe mesto, mnogima su pamet ispirali i prichali kako se mozhe na zapadu doch para bla bla bla,

Ne hvala,zadrzite vasa mesta!
" Bilen alemlere rahmettir "

joku

Učenik

(10)

• »joku« je muško

• Poruku poslati

10

Petak, 24. Juni 2005

Ocekivao sam komentar od tebe Phikret.Potpuno se slazem sa tobom.Samo jednu malu sugestiju,vidim da nisi bio na zapadu i ne znas kako se ovde zivi.90 posto ljudi koji dolazi dole nema mnogo para ali ta zelja za samopokazivanjem teraih da sve urade da bi dosli do dobrog auta (kredit,pozajmljivanje,rentakar)i to sve samo da bi se dvadesetak dana folirali kada dodju dole.

björn

Profesionalac

(10)

• »björn« je muško

Datum registracije: 29.08.2003

• Poruku poslati

11

Petak, 24. Juni 2005

Da bracni par sa 1 djetetom dodje iz Svedske avionom kosta koliko i da doju autom.Ja svojim ocima gledao cene.Avionom se putuje 2 ipo sata a kolima da ne racunamo spavanje koje je manje vise obavezno skoro 40 sati voznje.Zasto onda taj neko podnosi taj napor i dolazi kolima za Pazar sa daljine od 3000 kilometara prelazeci maltene cijelu Evropu od severa do juga? Pa zbog tafre tj nefsa.Jer to mu dodje ko neka nagrada za svo ono crncenje u Nemackoj,Svedskoj itd. oseca se da je neko i nesto bar u tih 20 dana jer ga u toj Nemackoj ili Svedskoj niko ne vidi koliko obicnu muhu.
14. Kad bismo njih radi kapiju na nebu otvorili i o­ni se kroz nju uspinjali,
15. opet bi o­ni, zacijelo, rekli: "Samo nam se pričinjava, mi smo ljudi opčinjeni!" (Kur'an)

Phikret

Profesionalac

(10)

• »Phikret« je muško

Datum registracije: 27.07.2002

• Poruku poslati

12

Petak, 24. Juni 2005

Citirano

Orginalno od joku
Ocekivao sam komentar od tebe Phikret.Potpuno se slazem sa tobom.Samo jednu malu sugestiju,vidim da nisi bio na zapadu i ne znas kako se ovde zivi.90 posto ljudi koji dolazi dole nema mnogo para ali ta zelja za samopokazivanjem teraih da sve urade da bi dosli do dobrog auta (kredit,pozajmljivanje,rentakar)i to sve samo da bi se dvadesetak dana folirali kada dodju dole.

Drago mi je da se razumemo. Istina, nisam bio na zapadu ali imam dosta rodjaka, koji su po Nemackoj, Svedskoj, Danskoj.... pa na osnovu njihovih svedocenja a i na osnovu zdravog razuma, onoga sto vidim i sto citam (nekad izmedju redova), zakljucujem ono sto sam zakljucio i napisao. A i za Rent-a-Car sam cuo :)).

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

Datum registracije: 04.01.2005

• Poruku poslati

13

Petak, 24. Juni 2005

Phikrete svaka ti je zlatna!jedino sto imam da dodam a sto mislim da niko nije pomenuo(a i ako jeste onda da kazem da i mene to nervira)je to sto kad dodju,mnogi ne koriste maternji jezik vec pricaju na nemackom,engleskom ili nekim drugim jezikom a sve opet u ciju privlacenja paznje da se vidi kako oni znaju!
naravno,ovo me nervira kod onih za koje znam 100% da znaju srpski/bosanski!
Jednom odlazi svako,putem svog zivota,na rastanku samo srce kaze,ja cu se vratiti...

Administrator

Urednik foruma

(121)

• »Administrator« je muško

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

14

Petak, 24. Juni 2005

Cinjenica je da je ovo dosad receno istina i stvarnost. Medjutim ne razumem zasto bi to nekog nerviralo ?(

Ako neko nosi cudnu frizuru, prelazi 3000 km sa autom umesto da leti avionom, "rasireno" seta carsijom, sve to a i mnogo drugog mene licno ne moze da iznervira. Jer sta bi to znacilo ako bi me takve stvari nervirale? Razmislite...

Ono sto mene zapravo sa razlogom nervira jeste to da mnogi pricaju bajke o zapadu, izmisljaju i preterano ulepsavaju sliku zapada. To je posebno bilo izrazeno pre masovnog proteravanja izbeglica, nakon ceka su oni realnije pricali o nacinu zivota naseg naroda na zapadu.
Dakle prikazivanje jedne idilicne slike zivota u dijaspori je ono sto me nervira buduci da znam da nije tako.
Sve je ovo samo igra! Nema tog foruma koji je vrijedan Vasih zivaca! / Dokoni umovi - Sejtanska igralista

hadalj

Profesionalac

(10)

• »hadalj« je muško

Datum registracije: 26.07.2002

• Poruku poslati

15

Subota, 25. Juni 2005

ada nemo te se nervirat, budala ima svudje.

ti taki su vise za zaljenje no za srdzbu. Evo kolko ja mogado dosad videt po ovija zemalja ovuda, veruj te mi da ovi tipovi o kojima vi pricate su i ovde retki. Tija takija tesko se more i ode nac, a ona nas narod dole misli da smo svi takvi.

He he secam se dok sam bio dole pa bi vidjo ove nase gastarbajtere, onda bi prema njima kreirao sliku o drzavi iz koje dolaze, tako da su po meni svi Austrijanci imali repove i samim tim bili cudni i drugaciji.

He he no nije tako, meni ova narod ode vise lici na normalan, a oni nasi futani su ti koji su nenormalni, pa onda oni pricaju kako je tesko da se ukolpe u sredini, vala kad su onaki tesko mogu bilo dje da se uklope, eto i vas dole neviraju a mos zamislit kako je nemcima tek. :D :D
malo za promenu

björn

Profesionalac

(10)

• »björn« je muško

Datum registracije: 29.08.2003

• Poruku poslati

16

Subota, 25. Juni 2005

ada me vala ne nervira svejedno mi no eto tako pricamo
14. Kad bismo njih radi kapiju na nebu otvorili i o­ni se kroz nju uspinjali,
15. opet bi o­ni, zacijelo, rekli: "Samo nam se pričinjava, mi smo ljudi opčinjeni!" (Kur'an)

Abfangjäger

Zlatna sredina

(10)

• »Abfangjäger« je muško
  • »Abfangjäger« je zabranjen

Datum registracije: 03.05.2004

• Poruku poslati

17

Subota, 25. Juni 2005

Bez obzira na to sto ste vecim delom upavu ,ipak mislim da ne treba pricati o ljudima koje dobro ne poznajemo na ovakav osporavajuci nacin . Nesvidja mi se generalizacija stvari i primetio sam da mnogi, dosad, isneseni stavovi se zasnivaju , poglavito,na predasudama. A to nije fer od strane onog sto o nekom negativno prica na osnovu malog,nereprezativnog, uzorka stecenog SAMO prilikom posmatranja. Bez da ga ,zaista, dobro poznaje, skoni su dati ,omalovazavajuce, komentare . Nadam se da se razumemo da nije pravo donostiti krajnje zakljucke o nekom na bazi negovog izgleda jer tad, to je siroka praksa, se ljudi uglavnom podcenjuju. Dobro je poznato da smo mi narod koji vise voli nekog da sazaljava a slabo se kome divi. Zato se pika se najgore na sve koji su uspeli. I ocas posla se spocitava se i svasta na racun onih sto su, jednostavno, dosli samo na odmor. Uglavnom, nije bitno kao ce se neko omalovazavati. Za tu priliku koja se nepropusta uporebljuje se sva raspoloziva podrugljivajuca srestva da bi se vrednost onog sto je neko uspeo umnjila. Kad suocite te ljude, koji omalovazavaljuce govore o drugima, sa pitanjem da ne govore oni to mozda zbog toga tako samo sto su zavidni, pocece vas ubedicevas da oni to "bez komleksa primecuje" . Obmanjuju sami sebe. Vidi se jasno sve kad za neci auto kazu da nista nevalja , slusajte kakvog li argumenta jer je po nihovim slobodnim procenama ono "bog zna koliko staro " ili ce se osporavat vlasnistvo auta nekom , ko je mozda od zaradjenog novca za kes kupio isto ili nebitno, ispunjavljanjem strogih uslova, dokazivanjem radnog odnosa cime se potvrdjuju redovna mesecna primanja i onda tek na osnovu zadovoljavajuce visine plate u poslednjih tri mesecnih dobija se na muku kredit za auto. Naravno ako nije ispunjen kredit nece ni dobit auto a plata nesme samo da pokriva mesecnu ratu tog kredita tako da pezurativne price a la neko ima auto a nema ljeba da jede na zapadu su bez ikakvog utemeljena. Izgleda ako i sastrane ti si po defaultu na drustvenoj ljetvici na podu jer se nesvesno tafrenises. Dosao si ,hey kako te nije sram ,(zavisno od toga ko te posmatra) , u Novi Pazar da bi se hvalio sa svojim iznajmljenim autom ili mozda plamenovima na kosi ili dobro izbildovanom telu. Da se razumemo, nesvatite me pogresno nebranim ja tim sebe. Od ovog gore u preposlenjoj recenici nista me ne dotice, neidem cesto dole nisam bio u pazaru od avgusta prije toga nisam bio cak :-) 4 godine dole a kad dodjem po gradu idem u tenama, stanujem blizu tako da mi i netreba auto a jos nemi u prilog ide sto nemam ni dugu kosu. Ovo sam rekao sto me nervira kad cujem kad drugi od tome raspravljaju. Nevalja zaista tako nadam se da cete se uveriti sami. I ja sam par puta u pazaru sreo ljude koji su mi na prvi pogled delovali nadmeno mada nisam nikad supito u kontakt sa njima da bi nesto picao a bez toga sam vec racunao, na njuhovu nepristupacnost sto je jasan pokazatelj predrasude koju primecujem ovde i kod vas.Pazite sad! Iste te ljude/mladice sam kazem za divno cudo, jer su mi sa mendjusom na usima i satiranom kosom previse delovali neprikladno da bi ponovo sreo u dzamiji tako da sam u neposrednom kontaktu svatio da oni nisu bas takvi kao sto ostavljaju za prvi utisak. U drustvu su bili drugaciji nego sto sam mislio, i sami sigurno znate da kad nekog upoznas izgubis i tu predrasudu o njemu. Zbog toga ja vas razumem kad ovako govorite o onima sto ocigledno nepoznajet. Razumem ja to sve ali ne prihvacam jer mislim da nije lepo izrazloga koje sam gore napomenuo.
Za nedostatkom boljeg izraza reci cu ovako: Malo se salim nemam losih namera kad kazem.
Manite se tog sistema koji se savladali posmatrajuci penzionere i svoju cenjenu pozadinu :-) isto kao oni smeste oni u park klupi a vi za razliku od njih u nekom od restoranu ( ja nema nista protiv !!!)i posmataju druge i od dosade dajete komentare.
I ta tafra sama po sebi nije losa ako se iz nje izvuce dobro koje ona skriva. Pojam tafra nije striktno omedjena u odnosu na sadrzaj i obim tog pojma, pa zbog toga sto smo mi i donekle negativni ljudi pod tim podrazumevaju nesto negativno a predvidjamo da ona nosi i dobrog. Kazem da nije lose, ali bez komentara molim, posmatrati i druge i budite slobodno umereno zavidni . To je sve uredu. Posto je tesko se menjati, vec smo izgradjene licnosti, zar ne? hajde da ostanemo kakvi smo tako nam je najlakse . Samo dajte da iskoristimo sto samo takvi. Hajde za nase dobro da gledamo sto nam se kod drugih svidja i umesto da umanjujemo negovu vrednost da nebismo mi ispali mali dajte da pokusamo da dostignemo njega ili nju. Ako se neko svidi kod nekog bildovano telo daj idi uclani se i bilduj i ti. Veruj to je najbolje sto mozes ucineti za sebe. I samtraj srecnom okolnoscu sto si od njega to video i on te eventualno postakao da budes kakav zelis biti.
Jednom mom drugu plus komsiji, pricao sam o njemu ako se secate upravo ta tafra jednog mog drugog komsije i plus rodjaka:-) je pomogla njemu kao primer, da se pronadje sta on zapravo zeli. Cudno je ali je tako ili se to sam meni cini. Bilo je mom drugu ono pravo krivo sto se moj rodjak ne pozdravlja sa njim jer je mislio da on nece samo sto ima jahte na turkoj revijeri i bio ( dobro zapazite ovo bio ) finansiski bolji od njega. I nista ovom bilo jako krivo zbog toga. I tako podstaknut tom zeljom za dokazivanje on otisao u namacku i zaradio, molicu lepo, posteno radeci na bausteli sto svedoci da jos uvek ima puno prijatelja u berlin koje redovno i po Pazaru srece.
Neka ovo bude kao dokaz da tudja tafra moze da nas natera na nase dobro da se vlastorucno potrudimo da nekog predjemo bilo to u spoljasnjem izgledu, bidingom ili u finasikom aspektu, radom.

Samo bih da dodam, za kraj, da covek ne sme biti blento, jes da ce tad biti postedjen kritika drugih ali ce na kraju ispast budala i kod onih sto kritikuju ove sto imaju.Da zalice ga da je beda ali ce ga istovremeno smatrati budalom koja nezna ljeba da jede.
Na kraju krajeva vracamo se onome da ljudima se nemoze ugodi i da je najbolja zlatna sredina.
Vertrauen ist, einem Menschen sogar dann glauben zu können, wenn man genau weiß, dass man an seiner Stelle lügen würde!

hadalj

Profesionalac

(10)

• »hadalj« je muško

Datum registracije: 26.07.2002

• Poruku poslati

18

Subota, 25. Juni 2005

aman sta je ovo, kakf manifest il sta?
malo za promenu

nostalgija

Početnik

(10)

• »nostalgija« je žensko

Datum registracije: 18.01.2005

• Poruku poslati

19

Subota, 25. Juni 2005

Ima istine ali i dosta predrasuda u ovim kritikama koje vi upucujete dijasporcima.Mozda se nekolicina ponasa tako bahato i neizivljeno kada dodzu dole ali to je stvar pojedinca.Svi oni koji posteno zaradzuju za zivot ovde mnogo tesko se odvajaju od para,kako sam primetila nista se ni vi dole ne ponasate bolje,ustvari vi pokazujete veliku odbojnost prema nama,i mislite da nama ovamo cvetaju ruze.Ustvari mi zivimo ovde kao i vi dole ili cak mozda i teze,radimo za tu platu placamo kiriju i mnogo vise dazbina nego vi dole,ali uvek se govorilo "lako je njemu on je u inostranstvo"bas kao ode da sve visi na grani pa samo da uberemo.Meni se cini da smo mi kao omladina mnogo vise skromniji i vise zreliji nego vi dole.Mozda zato sto mi rano vec u 13-toj godini pocinjemo da zaradzujemo za svoj dzeparac i malo lksuznije stvari(mobil,skupe patike,markiranu garderobu,placamo sami svoju vozacku dozvolu)dok kod vas kriza ali ja to ne vidim kad izadzem u grad.Kad izadzem u grad sa rodzacima-kama,njihovo drustvo me ignorise i u opste nece direktan kontakt sa mnom vec se raspituju o meni kao da sam neki predmet.Ako imaju neko lose iskustvo sa narodom koji dolazi sa strane nemoraju generalizovati sve.Sto se tice tih novih i skupih auta sto se vozikaju dole znam da oni sto posteno rade nece tako divljat jer su ta auta uzeta na kredit koji traje maks 7godina a u vlasnisvo ulazi banka ili auto-salon zavisi ko kreditira to znaci dok se ne isplati zadnji cent auto ima dva vlasnika.Cisto smnjam da neko u Danskoj zajmi auto kod agencija,jer to Se ne isplati za tako daleka i dugotrajna putovanja,mogao bi kupiti novog HYNDAIA ovde.Danska je najskuplja zemlja u evropi.Mi dolazimo autom dole zato sto se nama ne isplati da dodzemo avionom za nasu 4-clanu familiju kostaju karte u oba pravca 12.oookruna plus transport od grada gde zivimo i beograd-pazar u oba pravca,i kad mi to sve platimo mi nemoze zivet dole taj nepun mesec dana.Jedan euro kosta7,45kruna(danskih).Putovanje sa autom kosta 350eura (jedan pravac)pa vi sad racunajte kome se isplati da iznajmljuje auta i placa avionsku kartu.SAmo oni sto zive u gradu gde postoji avionski saobracaj i da ga neko ceka auttom kad dodze dole,ali posto ti dolazis iz inostranstva nece vise ni brat da dodze po tebe bez interesa.Nekad je bilo "otac i makjka su ti jedini prijatelji bez mita"mislim da to treba promenit cisto sumnjam da to mozemo rec vise.Mi se ovde mucimo trcimo po snizenjima(kako hrane tako i svih potrebnih zivotnih namirnica)vama dole donesemo poklon a vi ljuti nije markiran.Pa neka bolji je vama onaj kineski kvalitet.Narod kupuje dole malo slobodnije zato sto je ovamo mnogo skupo .Na primer kod nas ovamo jedna paprika kosta jedan euro krastavica bude 1-ipo a glavica salate i po 2eura,pa sad vidite kome je lakse zivet,moran rec da na zaboravim ovamo ne mozes doc nigde da se ogrebes kafu ili jedan obrok ,odmah moras da se pripremis to da vratih pa te izadze mnogo skuplje.Pustite narod da zivi taj mesec dana neka se malo opusti da ne brine kako ce uknapit racune (ili bolje receno kako ce zaradit prvo)ovamo dobit posao je isto kao dobit na LOTU,i to ne bas posaona kojem se moze zavideti,vi znate sta dijaspora radi ovde,(samo najteze i najgore poslove)zatvorite oci,otidzite i vi negde na odmor.Dok god mi dolamo i taj grad ce imati koristi(trgovci,turisticki objekti,gradzevinari a za familije i da ne govorim).Da vas vise ne davim.

Selam svima vidimo se pocetkom jula ako nemate protiv. :] :] :] :]
"Dream as if you'll live forever, and live as if you'll die today" - James Dean

• »annonimus« je muško

Datum registracije: 15.12.2002

• Poruku poslati

20

Subota, 25. Juni 2005

Do Pazara i nazad kosta 20-Eura (busom) :)) :))
" Bilen alemlere rahmettir "

Social bookmarks