Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

nostalgija

Početnik

(10)

• »nostalgija« je žensko

Datum registracije: 18.01.2005

• Poruku poslati

21

Subota, 25. Juni 2005

Jel sto ste rahat... ;) ;) ;)
"Dream as if you'll live forever, and live as if you'll die today" - James Dean

Johhny

Profesionalac

(10)

• »Johhny« je muško

Datum registracije: 17.12.2003

• Poruku poslati

22

Nedjelja, 26. Juni 2005

Chovjek koji vidi ptice u vodi,vidi i ribe na grani...

vala brate da ti kazhem neshto...

ko god je otish`o u inostranstvo...znam tachno shta je radio,shta radi i kako zhivi gore...znam super sjajno znam sve...

nejse...

vechina...ne odnosi se ni na kog lichno...

zhivi u nekim chumezima,jede pashtetu i krem i kifle za ruchak,vecheru,doruchak...

i to nejse...

ali kad dodjete brate ovamo...to rek`o bi chovek:nema vechih mafijasha,bogatasha,shmekera,frajera od vas``

tu su lanchevi,skupa kola (koja ste uzeli na kredit dugorochni,ili su to pak kola koja nemac,shvedjanin,francuz...neche vishe da vozi)

i dignete brate glavu...to nikog ne vidite...

[SIZE=2]a pashteta vam izlazi iz auspuha... [/SIZE]

a za dzep da se neko od vas uhvati kada je u pitanju plachanje rachuna...kuku...ne daj Bozhe...

a repovi vam znash kako liche...
[SIZE=1]Ako ikad dospijem tamo gdje prestaje strah, bit` chu spreman da zaboravim...[/SIZE]

joku

Učenik

(10)

• »joku« je muško
  • »joku« je autor ove teme

Datum registracije: 04.06.2005

• Poruku poslati

23

Nedjelja, 26. Juni 2005

Johni vidim proradila zavist kod tebe.Sa ovom temom ne zelim da se svdjamo i da bolujemo predrasudama.Zelim da vidimo sta vama (koji zive dole)smeta u nasem ponasanju i da pokusamo da vam objasnimo zasto je to tako.

nostalgija

Početnik

(10)

• »nostalgija« je žensko

• Poruku poslati

24

Nedjelja, 26. Juni 2005

Tacno je da narod stedi ali ne na taj nacin kako ti tvrdis,nisam jos cula da se moze uzet garderoba na kredit a nema ni potrebe kad ovde imamo snizenja non-stop i svako moze kupit sto mu odgovara dzepu.Ali mozda si mislio da narod kupuje i placa kreditnom karticom,jer mu je sigurnije nego da nosi kes u dzepu,ima svakakvih izroda koji cekaju priliku da otmu tudzi trud .U Skandinaviji ne zivi narod u cumezima vec u novo izgradzenim blokovima.Kupimo mi jednom godisnje pastetu ali dole kad dodzemo eto pozelimo se a vama to cudno vi bi samo da nas ugostite pitom i obarusom-masenicom a kakvo je pa to jelo voda ,brasno, masnoca,a sto ste se vi udebljali mantije vam iskacu iz auspuha a tek seme od paprika izgleda kao neka jeftina dekoracija.No vi bi hteli da se suncate i drugi da vam placa,zasucite rukave pa uzivajte na vas racun.Vi kao nebi ziveli nasim zivotom ovde dug je i trnovit put ako zelis nesto da dobijes ali sa radom i HALALOM a ne HARAMOM,neznam nije mi jasno zasto nas mrzite,ne razumem verovatno zato sto pojedinci nemaju licne koristi. :] :] :] :]

hadalj

Profesionalac

(10)

• »hadalj« je muško

Datum registracije: 26.07.2002

• Poruku poslati

25

Nedjelja, 26. Juni 2005

ma sve je to jer Oni su mlogo drugaciji od nas

http://spaces.msn.com/members/cosmosex/
malo za promenu

Johhny

Profesionalac

(10)

• »Johhny« je muško

• Poruku poslati

26

Nedjelja, 26. Juni 2005

nisam zavistan...

boli me za sve vas u inozemstvu
...chast izuzetcima!!!!!!

a nisam rek`o da uzimate garederobu na kredit...

vech neshto sasvim stoto...

nejse...

a i znam shta su kreditne kartice...zato

shta mozhemo pozhel`ti...mozhemo pozhelti da nam i sledeche godine rodi zhito!!!!

[SIZE=1]Ako ikad dospijem tamo gdje prestaje strah, bit` chu spreman da zaboravim...[/SIZE]

Phikret

Profesionalac

(10)

• »Phikret« je muško

Datum registracije: 27.07.2002

• Poruku poslati

27

Nedjelja, 26. Juni 2005

Drago mi je da je Abfangjäger napisao ovo sto je napisao. Zanimljivo je procitat sve to. Jes' malo dugacko, ali vredelo je ulozenog truda i utrosenog vremena :D. Abfangjäger je pomenuo generalizaciju. U svojim postovima sam naglasavao i to nekoliko puta da NE GENERALIZUJEM stvari, ali da govorim o vecini. Kad kazem vecina, mislim na prostu vecinu - dakle najmanje 51%. Eh, sad. Mislim da je na mestu opaska koju je izneo Abfangjäger, a koja govori o zakljucivanju o osobi na prvi pogled (takozvani HALO efekat), odnosno, uglavnom zakljucivanje na osnovu izgleda. To zaista stoji. Ljudi smo. Svima nam se to desava. Ali ako je to istina, onda je sigurno istina i ono sto sam ja govorio o "sirokim" ramenima i uzdignutoj glavi, a takodje i ono sto je Tashke pomenuo (da se govori svetskim jezicima u Pazaru a ne maternjim). Dakle, u svoj toj prici, najveci problem (bar za mene) je ta nadmenost, sujeta - oholost. Dakle, objsnite mi kako mogu da pridjem nekom ko stoji pored mene, a na osnovu spoljasnjeg izgelda (dakle HALO efekat), ja pretpostavim da je iz inostranstva, a on tu pored mene sa nekim govori na Nemackom, Engleskom i odkloni svaku sumnju... Mozda je to neka devojka koja mi se svidela i ja bih da pridjem, ali KAKO? Dobro sad ne bih ni smeo od svoje devojke ;). Dakle taj problem je kad sad pogledam i veci nego i repovi, kola, garderoba... To je za mene sujeta i nista drugo. Mada i ja govorim engleski!

Eh, sad, ako pokusam da udjem malo dublje, moguce da je to neki odbrambeni mehanizam od nas koji ih tako lijepo i nismo primili, ili mozda neka vrsta zaklona, jer u Engleskom nema padeza a u maternjem ima, pa se malo gradivo zapostavilo.

Hocu da kazem, da je meni izuzetno drago kad vidim pristojne ljude koji su dosli u Pazar na odmor (umesto da odu na more pa tamo ostavljaju pare), pristojno se ponasaju, sede u mlecnom restoranu, veceraju i pri tom nastoje biti deo te atmosfere. Ali kad ja sednem u "Sadrvan" ili popularno "kod Jonuza" na cevape i onda dodje 7 mladica i krene se jos sa vrata kreveljit' "DA OVAMO NESTO DA POJEDEMO, POCRKASMO" ili "HAJDE BRATE BRZE MALO..." ili tome slicno, to na mene deluje uznemirujuce. Naime, moze se desit' da je u tom trenutku u lokalu neko sa strane, pa ce na osnovu ponasanje njih nekoliko zakljuciti pogresno o svima nama. To ponasanje ne mogu bas najpreciznije da definisem, ali od prilike je to nekako isuvise gledano sa visine na nas koji tu sedimo i jedemo, pa onda na konobare koji tu rade i kojima je svejedno da li je dosao da jede neko iz dijaspore ili neki lokalac - on svakako mora da radi i usluzi. I jos kad mu negde na pola obeda, mladic sa punim ustima krene dovikivat' :" DA' DONESI TA' MAJONEZ O'DE NA STO" ili u gorem slucaju ode sam to vitrine uzme flasu sa majonezom i stavi na svoj sto.

Cene cevapa je ista za mene i za njega, ali se njemu izgleda cini da se vise namucio da te pare zaradi od mene.

Ali, Abfangjäger je dao jedan dobar pristup koji je objasnio kroz primer njegovog prijatelja. KO zna za sta je to dobro.

@nostalgija: Mislim da mi malo ne lezi ovo sto si ti iznela. Pa zar nije bolje da kad dodjes u Pazar budes ugoscena pitom, mantijama, djuvecom i nekim jelima kojih nema mnogo tamo u inostranstvu? Pecenje nije problem. Moze i to, ali se tradicija gubi. CIsto sumnjam da svakog dana jedes pitu ili mantije kad odes kod nekog u posetu. Tvoja iskustva sa poklonima su takva kakva jesu. Da si meni donela nesto, ja ti ne bih ni pogled'o marku, nego bih rek'o HVALA, pa makar mi to sto si mi donela bilo i za tri broja manje.

Administrator

Urednik foruma

(121)

• »Administrator« je muško

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

28

Nedjelja, 26. Juni 2005

Citirano

Orginalno od Abfangjäger
Jednom mom drugu plus komsiji, pricao sam o njemu ako se secate upravo ta tafra jednog mog drugog komsije i plus rodjaka:-) je pomogla njemu kao primer, da se pronadje sta on zapravo zeli. Cudno je ali je tako ili se to sam meni cini. Bilo je mom drugu ono pravo krivo sto se moj rodjak ne pozdravlja sa njim jer je mislio da on nece samo sto ima jahte na turkoj revijeri i bio ( dobro zapazite ovo bio ) finansiski bolji od njega. I nista ovom bilo jako krivo zbog toga. I tako podstaknut tom zeljom za dokazivanje on otisao u namacku i zaradio, molicu lepo, posteno radeci na bausteli sto svedoci da jos uvek ima puno prijatelja u berlin koje redovno i po Pazaru srece.

Izdvojih ovaj pasus iz Abfangjäger-ovog priloga, koji se upravo uklapa u onu shemu koju pomenuh u mom prethodnom prilogu.
Dakle zabluda je to da se moze doci u Nemacku i radeci se posteno (prema ljudima i prema drzavi) na bausteli moze zaraditi toliko da bi se posedovale jahte na turskoj rivijeri.
Ne kazem da ta osoba o kojoj je rec nije zaradila taj novac, jer je ne poznajem, ali tvrdim da je Abfangjäger ispustio par detalja u svom opisu zaradljivanja tog novca.

Sta ostaje onom koji ovako nesto procita osim da navrat na nos i po bilo kuju cenu dodje u Nemacku i pocne da radi na bausteli kako bi zaradio milione da bi kupio jahte na turskoj rivijeri.
Da li je potrebno siriti takve iluzije i mitove o zapadu i sta je pokretac svega toga?
Sve je ovo samo igra! Nema tog foruma koji je vrijedan Vasih zivaca! / Dokoni umovi - Sejtanska igralista

• »annonimus« je muško

Datum registracije: 15.12.2002

• Poruku poslati

29

Ponedjeljak, 27. Juni 2005

Iki brate lagano,ziv ti ja :)

Samo oni znaju kako im je gore.Nije ni njima sjajno i bajno!!!

Citah neki post oko nekog PRESTIZA t.j za neke jahte,brodove,tankere sta ne radi ta zavist i ljubomora boze boze.

Samo kao ja sto znam da u "MEZAR" niko nije poneo neku jahtu ili bmw-a.Vec ponese nekoliko metara "CEFINA" i ono dobrih i losih dela ovo dunjaluckih.
" Bilen alemlere rahmettir "

Johhny

Profesionalac

(10)

• »Johhny« je muško

• Poruku poslati

30

Hare Care

da brate...to stoji...

ali ne mogu ``TAFRU`` njihovu da podnesem...
(o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o)

stvarno mi je drago shto oni imaju dobra kola...

samo me strashno nervira to shto oni glume neke..otkud znam shta glume...

nejse...

Ja bolje zhivim u NP-u nego neko u Americi...

Fala Allahu Dragom

I zato shto mozhemo pozhel`ti...?!
Mozhemo pozhel`ti da nam i sledeche godine rodi zhito...

Abfangjäger

Zlatna sredina

(10)

• »Abfangjäger« je muško
  • »Abfangjäger« je zabranjen

Datum registracije: 03.05.2004

• Poruku poslati

31

Kao sto sam u svom prvom prilogu vec na pocetku u prvoj recenici napisao slazem se sa vama. Imaju pravo i Administrator i Taske a i Phikert.

Administratora u potpunosti razumem. Ispravna je njegova primedba na mom pisanju.Kroz njegovo izlozene argumente u obracanju meni moram priznati svacam svoju gresku. On je u svemu sto je rekao pravu. Mojim primerom odobravanja "zdrave" tafre kao podsticaj za rad se mozda moze zaista svatiti od nekih ljudi nakaradnim predlogom, da ce svakom biti bolje ako dodje na zapadu. Naravno da tako nije. Kao sto sam dao primer za uspesnog mogu dati nazalost puno vise primera koji nisu uspeli a imali su na pocetku, covek moze da pomisli ili lako veruje, daleko bolje predispozicije za uspeh. Tako vam mogu navesti primer bivseg direktora "Minela" koji je bez ucinka u nemackoj morao da prihavti cinjenjenicu da je za njega tad bilo bolje da se ponovo vrati u Novom Pazaru gde je shodno zavidnom funkciji , kao direktora imao odgovarajucu platu. Rad za zapadom mu nije bio nuzno potreban. Jos mi je komsija i iz price sa njim zakljucujem da vise i ne pomislja bilo kakvu "radnu muku" na zapadu. A zasita je avantura doci tako reci na slepo ovde kao sto to cine neki mladi, u svom razocaranju. Za ovo sto je ovaj moj drug uspeo je pored sposobnosti potrebna i velika sreca, koja je neobhodna za posao koji je on obavljao. Zaista je tesko naci mrezu ljudi sa kojim ce saradjivati i na nivou onih kojima ces rukovoditi i sa onima kojima sklapas ugovore. Postenih i sa prve, radnicke, kao i druge strane,poslovne, je jako malo. Mozda zbog toga administrator misli da se ne radi posteno prema ljudima i drzavi. Ali uvek ima izuzetaka. I ti i ja poznajemo jednog za schlagwort ( da se razumem sa pazarcima slagvort) neka bude dovoljno primet bivseg hodzo iz Offenbacha. Nadam se da se slazes samnom.

Tashe uzeo si mi svova u prvom postu sa tastature. Slazem se sa tobom. Stvarno nije fer zbog drugih sto su u drustvu prisutni goroviti na jezik koji ostali ne razumenju.Ljudi mogu lako pomisliti da se nesto govori sto oni ne smenju da cujuju. Not good, Not good.

Phikrete to sto ti opisujes je nekultura koju i zapad neuspesno leci. Nasi "seljaci" se nemogu nauciti da nemoze prekoreda jer postoji redosled kao se ko usluzuje. Ja nesto nisam primeti ovo o cemu ti govoris ali ti verujem da je tako.

I jos nesto tebi. Nemoj da si maliciozan. Ako ti se nesto neslidja reci mi slobodno da nisam upravu ili da je pogresno. Nevolim skrivenost u pisanju kao sto je tvoja poslednja recenica upucena meni. Mislim da ces prihvatiti zbog toga hvala ti u napred. Selam

Vertrauen ist, einem Menschen sogar dann glauben zu können, wenn man genau weiß, dass man an seiner Stelle lügen würde!

nostalgija

Početnik

(10)

• »nostalgija« je žensko

• Poruku poslati

32

Phikret

Post koji sam napisala bio je upucen personi"Johhny"jer doticni tvrdi kako ovamo na zapadu pojedinci jedu pastetu i da im iskace iz auspuha,a takodze da jedu samo suhe kiflice i krema i zive po cumezima,nemam nameru nikog da vredzam ali i mi dole nemamo bas neki prostani jelovnik to su tradicionalna jela koja mi ovamo isto spremamo kao i svaki drugi narod.Mozda nekad probamo i ta internacionalna ali se drzimo svog opskrifta.Mogu ti reci da se radujem da dodzem da vidim familiju i moje rodno mesto i sve jedno mi je sta cu jesti za to vreme,nisam ljubitelj ni pecenja vise sam za zdravu hranu(povrce i voce,i razne zitarice)Mnogo se osudzuju posteni ljudi na racun nekolicine a sto mi je najcudnije kakve komentare imaju da daju osobe kojima se sluzi"jutarnja"kaffa u dva sata posle podne.

Neznam velicinu garderobe koju nosis nesto bih ti donela(za tebe samo markirano posto si me pristojno i kulturno opmenuo da sam pogresila)nisam sa zlom namerom ali se izvinjavam samo onima koji su realni i iznesu stvar onakva kakva je u sustini.Nema sta lepse na svijetu nego mirno zaspat i ustat i sa spokojom zapocet svakodnevne obaveze.Pazi curu sa kojom si u vezi moze se desit da se ona naljuti i pozeli da upozna nekog sa"papirima" ;) ;) :( :(

Selam

joku

Učenik

(10)

• »joku« je muško
  • »joku« je autor ove teme

Datum registracije: 04.06.2005

• Poruku poslati

33

Phikret

Pomenuo si vecinu sto ne stoji,mislim da je to jedan mali broj ali sa takvim ponasanjem upadaju u oci pa se cini da ih je vise.To nije oholost nego nekultura koju su poneli od kuce i nazalost nisu naucili da se ponasaju.Oni se ponasaju tako i na zapadu sto i meni smeta.Ne robuj predrasudama.

34

Utorak, 28. Juni 2005

Eto, umesto da se svako pozabavi samim sobom i gleda svoja posla, ovde se naveliko raspravlja o tome sta jedne kod drugih iritira... Zalosno. Sto ne pustite narod da zivi onako kako moze i misli da treba? Svakome se cini da je najpametniji i dobro je da je tako, samo neka tu spoznaju svako sacuva za sebe. Terajte svi svoju tafru, i prodjite se prazne price i interesa, ne trosite vreme na kojekakve gluposti i sporedne stvari dok vam zivot izmice pred nosom. Ko radi neka radi, ko ne radi neka ne radi, ko je gladan neka jede sta je Allah dao, a ko je sit neka ne truni vodu zednima.
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

Johhny

Profesionalac

(10)

• »Johhny« je muško

• Poruku poslati

35

Utorak, 28. Juni 2005

:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
[SIZE=3]Gastarbajterska [/SIZE] pesma

Na priredbi kod Frankfurta
Peva Kurta peva Murta
Sinan, Hasan, Jasar, Saban
Nino, Seki i jos neki
I naravno Dzej.

Mala Maja, Marijana
Anci, Brzi i Dajana
Keba, Kemis, Rodja, Jami
Svi zajedno u galami
I naravno Dzej.

Mica, Cica i Zorica
Zoki, Boki, Rodic Roki
Sladja, Kobra, Stela, Nela,
Slatka mala Karamela.
I naravno Dzej.

ref:
Is'o sam kod oni stranci
Da im otmem njini franci
Imam jednu zelju zarku
Da im uzmem koju marku.

Lepa Brena, Ekstra Nena
Lepa Lana i Cakana
Lepi Bora, Lepi Gagi
Lepi Mica, svi su dragi
I naravno Dzej

Era, Gedza, Bekic Beki
I naravno Super Sneki
I sa njima zmija Veki
Viki, Siki, Viki, Riki
I naravno Dzej

Peva Sinko i Marinko
Mitar Miric, Skoric Mira
Dok muzika grozno svira
Peva hitic Mile Kitic
I naravno Dzej

(o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o)

Tulumba4All

Profesionalac

(10)

• »Tulumba4All« je muško

Datum registracije: 04.09.2002

• Poruku poslati

36

Utorak, 28. Juni 2005

Citirano

Orginalno od Johhny
[SIZE=3]Gastarbajterska [/SIZE] pesma
........................................

Jel' to tebe kod sandzacke dijaspore nervira ova pesma ? 8)
... And Tulumba for all
[SIZE=1]If you can't convince them, confuse them.

A fanatic is one who can't change his mind and won't change the subject

[/SIZE]

Johhny

Profesionalac

(10)

• »Johhny« je muško

• Poruku poslati

37

Utorak, 28. Juni 2005

TulumbaZaSve...

brate ima i ona druga...samo ne smijem da da je otpevam...puno se psuje u njoj...

nego nejse...

ali ova pesma je pravo uradjena za ove u inostranstvu...H

(o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o)

björn

Profesionalac

(10)

• »björn« je muško

Datum registracije: 29.08.2003

• Poruku poslati

38

Srijeda, 29. Juni 2005

johhny haj sto si pun merhameta to na dunja nema :]
14. Kad bismo njih radi kapiju na nebu otvorili i o­ni se kroz nju uspinjali,
15. opet bi o­ni, zacijelo, rekli: "Samo nam se pričinjava, mi smo ljudi opčinjeni!" (Kur'an)

juskos

Profesionalac

(10)

• »juskos« je muško

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

39

Srijeda, 29. Juni 2005

Interesantna tema

Ne znam toga sto ima jahte ko je i sta je ali ne znam kolko vi znate o jahtama ili kakvim jahtama se radi posto cesto idem za marmaris dosta sam toga naucio o njima i znam da su stvarno prave one jahte skupe i da im cijena pocinje od jednog milionceta eura pa na gore. Ima nasih ljudi koji uzmu neko korito pa prica da mu je jahta. Samo parkiranje za jahtu u marini je izuzetno skupo.

No to sve nije bitno...
Vidim da mnogo ljudi nije zadovoljno zapadom narocito prelaskom na euro.

Ljudi ja sam na istoku TURSKA je zemlja obecana.

Ko god moze bujrum nek dodje ovde uslovi nisu ko na zapadu nema te nikakvog dobrog osiguranja nemate nikakve sigurnosti u poslu imate problema sijaset i ako niste obrazovani nemozete da zaradite mnogo tolko samo da se prehranite.

Ali ako mozete da napravite neki dobar biznis i da se uklopite u ovdasnju ekonomiju onda imate prilika da zaradite velike pare ali sa velikim radom.

I pored toga tesko je ovdee kupiti neko korito a nekmoli jahtu.

Kola je teskjo kupiti ovde jer su preskupa u odnosu na evropu duplo su skuplja ...

Jedino su stanovi siri veci i jeftiniji od evrope tako da za nekih 50 hiljada eura mozete kupiti nov stan neuseljen od 150 metara kvadratnih...

A i oni su polako poceli da skupe..

PA BUJRUM TE KO VOLI NEK IZVOLI
Velicina jednog naroda se ne meri brojem ljudstva vec brojem alima

Administrator

Urednik foruma

(121)

• »Administrator« je muško

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

40

Srijeda, 29. Juni 2005

Citirano

Orginalno od Johhny
ali ova pesma je pravo uradjena za ove u inostranstvu...H

Uh sto je jak tekst, da nemas mozda MP3?
Sve je ovo samo igra! Nema tog foruma koji je vrijedan Vasih zivaca! / Dokoni umovi - Sejtanska igralista

Social bookmarks