Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

• »annonimus« je muško

Datum registracije: 15.12.2002

• Poruku poslati

41

Četvrtak, 30. Juni 2005

Bacili se svi da kude "dijasporase" ctctctct !!!A pital se ko zasto su oni tamo otisli i zbog cega su otisli tamo?Ne verujem!!!!!
" Bilen alemlere rahmettir "

joku

Učenik

(10)

• »joku« je muško
  • »joku« je autor ove teme

Datum registracije: 04.06.2005

• Poruku poslati

42

Četvrtak, 30. Juni 2005

Tacno kao sto sam i mislio da ljudi koji zive u Sanzaku ne znaju mnogo o nama iz dijaspore i da su puni predrasuda,od toga da zivimo po cumezima,jedemo pastete do toga da se na zapadu radeci na bausteli za kratko vreme moze zaraditi jahta.ima dosta kritika koje stoje(komuniciranje na stranim jezicima...)Sto se tice zasto smo otisli?Otisao sam zbog boljeg zivota i meni je domovina tamo gde mi je lijepo i gde mogu da obezbedim egzistenciju za mene i moju porodicu.Johni nije sjajno na zapadu ali ti nas bas ocrni ne znam imam osecaj da bi vrlo rado bio na nasem mestu.

Phikret

Profesionalac

(10)

• »Phikret« je muško

Datum registracije: 27.07.2002

• Poruku poslati

43

Četvrtak, 30. Juni 2005

Citirano

Orginalno od Abfangjäger
Phikrete to sto ti opisujes je nekultura koju i zapad neuspesno leci. Nasi "seljaci" se nemogu nauciti da nemoze prekoreda jer postoji redosled kao se ko usluzuje. Ja nesto nisam primeti ovo o cemu ti govoris ali ti verujem da je tako.

I jos nesto tebi. Nemoj da si maliciozan. Ako ti se nesto neslidja reci mi slobodno da nisam upravu ili da je pogresno. Nevolim skrivenost u pisanju kao sto je tvoja poslednja recenica upucena meni. Mislim da ces prihvatiti zbog toga hvala ti u napred. Selam

Abfangjäger ja ti se iskreno izvinjavam ako sam tebe ili bilo koga uvredio! Trudio sam se da tako ne ispadne, ali mozda nisam uspeo. Nisam siguran da znam na koju recenicu mislis, da li na onu o jezicima i padezima ili na onu :"KO zna za sta je to dobro". Ja te molim da mi kazes na koju si mislio recenicu da bih objasnio (izvadio se ;), ako imam pravo na pokusaj ;)). Bilo kako bilo, nemam nameru da vredjam nikoga na ovom forumu! Takodje mi nije namera da generalizujem stvari i da samo jednu stranu optuzujem. Mislim da sam u tome jasan jer sam pisao u temi :" Ovako je prosao dan u.." o situaciji koja je u Pazaru. Znaci spreman sam da kritikujem SVE sto mi smeta, za sta ja mislim da nije u skladu sa kulturnim, moralnim, obicajnim nacelima - dakle prema mom sistemu vrednosti. A i na kraju krajeva forum jeste za to da se razmene misljenja. Bilo bi dosadno kad bi svi imali isto misljenje. Setite se kad je orange rekla da mora da zakuha :). Dakle, kritikujem ja, kritikuju ostali pa, pa razmenimo kritike, misljenja i onda sve kada sumiramo vidimo u cemu smo pogresili i ispravimo.

Meni apsolutno ne smeta ova konverzacija koja se ovde vodi. U svakom trenutku sam spreman da priznam gresku! Ali to moze da funkcionise samo onda ako i drugi imaju takav pristup. Pokusao sam svojim prilogom da malo ublazim temu i snizim temperaturu koja je porasla posle nekoliko priloga. Lako je latit se tastature i popljuvat po svemu uz uvelicavanja i sa ogromnom dozom besa. Misljenja sam da treba da se pise hladne glave. Ako treba, prilog prociitati pa odgovoriti sledeceg dana (Phikrete i tebi govoriim :D). Jos jednom se izvinjavam zbog toga sto sam mozda nekoga uvredio. :O

@nostalgija: Ne znam sta ces da mi kupis! Ti mi reci pa cu ti rec koji broj nosim :) ;). A za ono, hoce li moja devojka da se zagleda u nekog sa papirima... ;) - SAMO PREKO MENE MRTVA! :]

nostalgija

Početnik

(10)

• »nostalgija« je žensko

Datum registracije: 18.01.2005

• Poruku poslati

44

Četvrtak, 30. Juni 2005

Pfikret:Plasim se reakcije tvoje cure :)) :))
"Dream as if you'll live forever, and live as if you'll die today" - James Dean

Johhny

Profesionalac

(10)

• »Johhny« je muško

Datum registracije: 17.12.2003

• Poruku poslati

45

Petak, 01. Juli 2005

Chovjek koji vidi ptice u vodi,vidi i ribe na grani...

Joku...brate to stoji da vam nije lako...ali...

imate i vi neke vashe...joj nemam rech za to...

nejse...

a to shto kazhesh da sam vas ocrneo...uopshte nije tako...ustvari..to su chinjenice...jer vi nas gledate sa nekog 100-og sprata kada dodjete ovamo...kao da mi nishta ne znamo...kao da nemamo pojma ni o chemu... (o)

I zato shto mozhemo pozhel`ti...mozhemo pozhel`ti da nam i iduche godine rodi zhito...Hvala!!!

:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:
[SIZE=1]Ako ikad dospijem tamo gdje prestaje strah, bit` chu spreman da zaboravim...[/SIZE]

joku

Učenik

(10)

• »joku« je muško
  • »joku« je autor ove teme

Datum registracije: 04.06.2005

• Poruku poslati

46

Petak, 01. Juli 2005

Johni brate to su oni komplesasi koji stave 1000 eura u dzep budu 2 godine na zapad i misle da su popili svu pamet sveta.Nemoj kroz njih da gledas sve nas.

Phikret

Profesionalac

(10)

• »Phikret« je muško

Datum registracije: 27.07.2002

• Poruku poslati

47

Petak, 01. Juli 2005

Citirano

Orginalno od nostalgija
Pfikret:Plasim se reakcije tvoje cure :)) :))

Verovatno bi sad ona napisala: " Samo preko mene mrtve (e sad nisam siguran da ne bi napisala mozda i " Samo preko tebe mrtve" ;))" ;). :)) :))

P.S. Ako si umeracila nesto da mi kupis, ti slobodno, nece ona to saznat' ;) :] !!

P.P.S.
Nego, pade mi na pamet, mog'o bi neko da otvori temu: "Sta vas iritira kod Sandzacke populacije", pa raspalite ;). Da bude ravnopravno!

Abfangjäger

Zlatna sredina

(10)

• »Abfangjäger« je muško
  • »Abfangjäger« je zabranjen

Datum registracije: 03.05.2004

• Poruku poslati

48

Petak, 01. Juli 2005

Selam Phikrete

Hvala na iskrenom odgovoru,brate. Naravno da mi nisi nista nazao ucinio jer smatram da ono sto si ti rekao je tvoje licno misljenje i da nisi imao nameru da delis kritiku, bilo kome pa ni meni. A i da jesi, kao sto sam kazes na to imas pravo,ja se slazem sa tobom. Ja sam tako svatio, jednokratnu prepisku sa tobom i nema razloga zbog cega bi se ti meni izvinjavao. Cak i onu poslednju na prvi utisak eufeministicku recenicu posto sam je vise puta procitao ali nazalost posle mojeg posta gde ti spocitavam malicioznost,sam,nadam se svatio priznajem tek kasnije kako je isparvno a ne kako mi je u privi pogled delovala. Pa zbog toga ako bi se neko trebalo izvinuti nekom onda bi ja to trebao uciniti tebi. Isparavna je tvoja recenica gde napominjes, parafraziram u nedostatku vremena da je citiram, da posle citanja treba ostaviti vremenu danak i tek onda racionalno odgovoriti. Slazem se sa tobom u potpunosti u pogledu na takav stav .
Znas ono kad sa nekim pocenes sa svadjom obicno u potonjem vremenu bivaju bas oni koji postanu najbolji drugovi. Imamo predospoziciju :D Nadam se tome A kad to dostignemo onda ces se sloziti samnom da se netrebamo onda jedno drugom izvinuti.

Selam brate i svako dobro.
Vertrauen ist, einem Menschen sogar dann glauben zu können, wenn man genau weiß, dass man an seiner Stelle lügen würde!

• »annonimus« je muško

• Poruku poslati

49

Subota, 02. Juli 2005

Dobro je polako ali siguirno stvari leze na svoje mesto.

Ja jos nisam zenjen,ali akobogda kad se ozenim i vidim da mi ovde nema prosperiteta nikad se ne bih dvoumio da napustim ovu zemlju.
Ima mnogo razloga za napustanje zemlje:

1-Bolja buducnost svog deteta
2-Sigurnost u svim segmentima zivota
3-I nesto sto je najbolje,necu bit uperen necijim prstom da kaze on je Musliman.Tako reci osecacu se slobodnim (mozda jer jos nisam bio gore) bez nekog verskog ili nacionalnog uperivanja prstom.

A po meni najbolja stvar je stvoriti DECI bolju i sigurniju BUDUCNOST.

sarajka_

Početnik

(10)

Datum registracije: 06.04.2006

• Poruku poslati

50

Utorak, 11. April 2006

Isto je i sa nasim dijasporcima,znaci ne radi se samo o Sandzaklijama..tacnije je bosnjacima :D

No,ono sto sam osjetila jeste da ljudi iz Evrope realniju pricu pricaju,tj pricaju vise istinu nego laz,dok je sa ljudima iz Amerike,Australije obrnuto...tamo zive kao u dzennetu a kad odes tamo nadjes ih u najgorem ghettu

Ibn Masud

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 07.02.2004

• Poruku poslati

51

Utorak, 11. April 2006

To sto neki tvrde koji dolaze iz Amerike da je ovde u Americi kao u dzenetu i nije bas tacno. Kao i svugde po svijetu i ova ja zemlja puna problema, niti se moze reci da se i ovde lako zivi. I ovde ima siromastva, bede, i ostalih problema kao i svugde. Svi krvavo rade da bi opstali u zivotu kao i svugde. Vecina nas koji smo u Americi, moze se reci da se ovde relativno OK. Hrana, odeca i ostale osnovne nuzne stvari se mogu obezbedeti, medjutim, a za nesto vise to je puno teze (kao naprimer, dobra kuca, dobar auto i tako to). Takodje, mislim da prosecna familija moze obezbedit skolu (fakultet), i ako moram priznati da vecina djaka isplacuju skolu kreditom (loan). A isto tako zavisi o kojoj skoli govorimo. Ako govorimo o Harvardu, Yale, Princeton, Columbia, Brown, i ostale koje kostaju preko 40, 000 godisnje onda ce tesko bilo koja prosecna familija finansirati bilo koga. Ali za relativno jeftine skole, moze se reci da nasa prosecna familija moze finansirati skolarinu. Evo nekoliko reci kako jedan Pazarac u Americi zivi kao sto sam ja. Zivim skromno, imam dovoljno da opstanem i da se skolujem, nesto vise nemam. Neki ozbiljan poso jos nemam. Radio sam delimicno na 'valet parking' a to jest; parkiro sam auta na svadbe i bio konobar koliko bi imo da izadjem s drustvom. Vozim babov stari auto koji je star 12 god., vise sam platio za njegov popravak nego sto sam ga i kupio. Eto vidis, ni ovde nije lako ko sto neki zamisljaju da jeste.

Da zivimo u nekom ghetu (ako nas uporedjujes sa meksikancima i crncima), to nije tacno. Ali moze se reci da i NE zivimo u nekom bogatom okruzenju. Vecina nas u dijaspori (Americi) zive sa ostalim imigrantima pretezno iz evrope (poljacima, grcima, italijanima i relativno mali broj amerikanaca) tako bar u New Jersey-u i New Yorku a za ostale delove Amerike nisam siguran.

Mozda ste vi (sarajka) imali neko lose iskustvo s nekim koji je dosao iz Amerike, a ima ih i dosta koji se sire sto su iz Amerike jer personalno znam momka koji voli da se siri i hvali kad ide Sandzak (ne u Pazar nego u neki drugi grad) sto je iz Amerike i tako to. Ali mogu ti reci da ima dosta nas sto nisu takvi i nisu egoisticni kao neki.

Interesantno je da sam primetio nekoliko nasih mladih iz amerike idu u sandzak i biraju vreme da idu kad samo stranci dolaze negde tamo kraj ljeta, kao da im je jedini razlog da se okupe s ostalim iz dijaspore kao da je to neki skup 'kongres sandzaklija iz dijaspore' da izadju zajedno u carsiju da im se vidi da su iz inostranstva i kako imaju para. Nikako da cujem neko da kaze 'idem da vidim familiju, uzeleo sam da vidim tetku, daja, amidzu, nanu' i tako to. Kao da je to postalo turisticko mesto gde se sandzaklije iz dijaspore sastavljaju samo zbog razonode i tako to. Tako je bilo samnom kad sam hteo da izvadim kartu da dodjem ovog ljeta i evo sta meni kaze jedan sandzaklija. Ja cu biti pod nazivom 'Ja' a on nek bude 'On', i ovako je isla konverzacija.

Ja: 'E fala bogu sve sam sredio sta treba i uzeo sam kartu i ako bog da, inshallah, idem u Maj. Nemogu vise da cekam da vidim familiju i rodjake'

On: 'E fala bogu i ti da odes posle ovolikih godina. Nego sto to ides tako rano u Maj? Brate, slusaj ti mene, najbolje ti je da odes sa mnom krajem Jula i Avgust, u to vreme najvise iz inostranstva dolaze. Ja znam, slusaj ti mene, ja skoro svake godine idem, znas kakvih dobrih devojaka dodje iz inostranstva, videces! Ovako ako odes u Maj onda ce ti se dosadit odma, svi su u skolu u to vreme i neces se imat s kim druzit.'

Ja: 'Ja brate idem familiju da vidim koju nisam video nekoliko godina. A to kad se oni okupljaju to me i ne zanima. Ja idem zbog familije a ne zbog inostranaca.'

On: 'Pa dobro, ja te razumem, al ti samo kazem kad je najbolje, razumes? U to vreme se svi okupljaju. Znas?'

Kao sto se vidi iz ove konverzacije, da je primarni razlog sto neke osobe idu u Sandzak jeste razonoda i okupljane. A familija tek dodje na drugo ili trece mesto.

S druge strane, citajuci neke odgovore interesantno je kako su neki spremni osuditi nas iz dijaspore kao da mi (iz dijaspore) nismo dovoljno moralni i nesto nam nedostaje (ili nismo dobri muslimani kao sto su oni ili nesto drugo, ali uglavnom nama nesto fali sto oni ustvari imaju a mi nemamo). Medjutim, zeleo bi da preokrenem pitanje i pitati vas, ako nama nesto fali sto smo u dijaspori, sta bi vi nama mogli da ponudite i naucite kad dodjemo u Pazar? Prostituciju? Drogu? Ubistvo na svaki cosak? Samoubistva? Ekstremizam? Isto tako sto optuzujete Zapad za ove stvari, iste stvari se desavaju u Pazar. Sto vise, siguran sam da mnogi mi koji zivimo u Zapadu smo moralniji i puno vise se drzimo Islama nego vi koji ste citav zivot ziveli u Pazar. (Ne govorim partikularno o sebi, nego onako generalno).

'Ne sudite da vam se ne sudi; Jer kakvim sudom sudite, onakvim će vam suditi; i kakvom merom merite, onakvom će vam se meriti. A zašto vidiš trun u oku brata svog, a brvna u oku svom ne osećaš? Ili, kako možeš reći bratu svom: Stani da ti izvadim trun iz oka tvog; a eto brvno u oku tvom? Licemere! Izvadi najpre brvno iz oka svog, pa ćeš onda videti izvaditi trun iz oka brata svog.' (Matej 7:2-5)

Nego me zanima, sta je bilo s podforumom religija? Zbog cega je nestala?

Wassalam.

sarajka_

Početnik

(10)

Datum registracije: 06.04.2006

• Poruku poslati

52

Utorak, 11. April 2006

Esselamu alejkum

Ne nisam imala posebno lose iskusenje nego samo sam cula price od prijatelja i poznanika koji tamo vec zive.

Za "ghetto" mislim mjesta gdje vecinom zive stranci,tako mi prijatelj kaze iskreno "ja ti zivim tamo gdje su sami bosanci,pakistanci i nekoliko somalijaca,i tako nas vecina zivi"...dok ce ti drugi koji zivi na istom mjestu kao i ovaj prvi meni "super je tamo gdje zivim nema kriminala, nista,nije kao u Evropi da svi stranci zive u jednom bloku odvojeno od ostalih" :))

selam

Karakterna

Zlatna sredina

(10)

• »Karakterna« je žensko

Datum registracije: 21.02.2006

• Poruku poslati

53

Petak, 14. April 2006

........ slazem se da dijaspora voli da se tafrenise, ali isto tako mislim da i nisu za sve sami krivi, jer ako jedne godine odes sa nekim koliko toliko dobrim autom, a sledece odes sa manje dobrim autom, svi govore da si propao, da si u krizi itd. Ili ako slucajno imas mercedes ili passata, a sledece godine dodjes sa drugim autom, pa mozda i skupljim, narod ga opet drugacije gleda jer nema mercedes. Bezveze je sve to.

A oko tog lijepog zivota u dijaspori; prije neki dan je moj otac pricao sa amidzom koji zivi u Nemackoj i pitao dal ima jos nasih ljudi, jer je nekad bilo bas mnogo naroda gore, kaze svakog sretnes, a moj mu amidza kaze:"Ma jok, nesto malo i oni neki rade na baustelu, a neki spavaju na klupama, jer nemaju posla i nemaju od cega da placaju stan." I eto, poznanici tih ljudi koji spavaju na klupama, misle kako oni uzivaju gore, imaju sve, a ovi se sigurno ni ne javljaju jer nemaju nameru da govore kako ipak Zapad nije ostvario njihove snove.

I jos nesto licno, ja nemam cisti pazarski naglasak, ali ne volim da govorim odakle sam, volela bi da gledaju na mene kao na Pazarku dok sma tamo, ali nazalost naglasak mi to nekako onemogucava. Pricam ja dobro nase, ali Pazarci odma zapaze da nisam iz Pazara. Znate i sami kako je to. :)
Rodjena si sa krilima. Zasto zelis da puzis kroz zivot?

Jaeger

Zlatna sredina

(10)

• »Jaeger« je muško

Datum registracije: 02.07.2003

• Poruku poslati

54

Subota, 15. April 2006

Citirano

Orginalno od Karakterna

A oko tog lijepog zivota u dijaspori; prije neki dan je moj otac pricao sa amidzom koji zivi u Nemackoj i pitao dal ima jos nasih ljudi, jer je nekad bilo bas mnogo naroda gore, kaze svakog sretnes, a moj mu amidza kaze:"Ma jok, nesto malo i oni neki rade na baustelu, a neki spavaju na klupama, jer nemaju posla i nemaju od cega da placaju stan." I eto, poznanici tih ljudi koji spavaju na klupama, misle kako oni uzivaju gore, imaju sve, a ovi se sigurno ni ne javljaju jer nemaju nameru da govore kako ipak Zapad nije ostvario njihove snove.

Imam osjecaj da citam komentare nekoga, ko nije nikada bio u Njemackoj, ili u najmanju ruku uopshte ne poznaje prilike u Njemackoj, pa samim tim i doprinosi iritacijama, koje se pripisuju sandzackoj dijaspori.
Basimi veririm, Sancakin bir tasi vermem!

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

Datum registracije: 14.12.2003

• Poruku poslati

55

Subota, 15. April 2006

Kad nekog dijasporca pitate :Izvini,odakle si? a on kaze : "Iz Nemacke." Ustvari je iz nekog sela u "coravoj strani" a od nedavno je u Nemackoj na radu po baustelama i ciscenju fekalnih kanalizacija. E, to me nervira! o|
Sabur ti je da gutas kiselo, gorko i ljuto, a da ti se na licu nista, sem osmjeha, ne vidi.

Ibn Masud

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 07.02.2004

• Poruku poslati

56

Subota, 15. April 2006

Tehnicki, ako je neka osoba iz Nemacke i zivi u Nemackoj onda je ispravno za njega reci da je 'iz Nemacke'. Nema veze da li on zivi na baustelama ili u neko 'coravo selo' u Nemackoj ili u poznatim gradovim kao sto je Minhen, Berlin ili Stuttgart. Ne razumem zbog cega tolika mrznja prema nekom iz inostranstva kad kaze 'ja sam iz Nemacke' ili 'ja sam iz Amerike'? Izgleda inostranci kad dodju u Sandzak nesmiju ni reci odakle su. A sta ako me neko pita odakle sam? Jel ja moram lagat i reci da sam iz Rozaja ili Tutina a ne iz Amerike da me neko nebi pogresno razumeo, jel tako Altuna? E, to me nervira!

I ako se slazem da ima nekih koji arogantno kazu 'ja sam iz Nemacke' ili 'ja sam iz Amerike' ali njih je lako prepoznati po prici, naravi, izgledu i njih se treba klonit.

Wassalam

boss_a

Početnik

(10)

• »boss_a« je muško

Datum registracije: 27.03.2006

• Poruku poslati

57

Nedjelja, 16. April 2006

Za mene postoje dvije vrste dijaspore.

prva: To su oni koji su otišli (iz bilo koih razloga) i tamo u svijetu prezentiraju duh kulturu i običaje odakle dolaze. Naravno u pozitivnom smislu riječi. Jedva čekaju da dođu u zavičaj da vide svoje najbliže.

druga: Oni koji su otišli vani želeći zaboraviti ko su, šta su, gdje za dva mjeseca postaju Njemci, Austrijanci, Šveđani, Amerikanci, Bosanci.....
Pri tom kudeći sve ono što oni ustvari jesu. Poništavajući sve što valja i nevalja iz kraja odakle dolaze.

Lično mislim da ova druga vrsta kada dođe kući se i ponaša kako ste naveli u gornjum postovima.

A što se tiče ove prve grupe na njih trebamo ipak biti ponosni jer nas predstavljaju u pravom i najljepšem svjetlu.
boša

Karakterna

Zlatna sredina

(10)

• »Karakterna« je žensko

Datum registracije: 21.02.2006

• Poruku poslati

58

Nedjelja, 16. April 2006

Citirano

Orginalno od Jaeger
Imam osjecaj da citam komentare nekoga, ko nije nikada bio u Njemackoj, ili u najmanju ruku uopshte ne poznaje prilike u Njemackoj, pa samim tim i doprinosi iritacijama, koje se pripisuju sandzackoj dijaspori.

Ne znam na koga mislis ovim: mene, mog oca ili amidzu, ali u svakom slucaju, moj amidza je jos u Nemackoj, a otac i ja nismo bili neke dvije godine. Ali oni koji istinu govore, reci ce svi da je sad mnogo losije gore nego sto je bilo. A i mene je sokiralo za to spavanje na klupama, ipak moguce je sve. Ja sam samo napisala sta sam cula, a naravno da nikome ne zelim da tako zivi, posebno ne nekome "zemljaku".
Rodjena si sa krilima. Zasto zelis da puzis kroz zivot?

59

Nedjelja, 16. April 2006

Citirano

Orginalno od Karakterna

I jos nesto licno, ja nemam cisti pazarski naglasak, ali ne volim da govorim odakle sam, volela bi da gledaju na mene kao na Pazarku dok sma tamo, ali nazalost naglasak mi to nekako onemogucava. Pricam ja dobro nase, ali Pazarci odma zapaze da nisam iz Pazara. Znate i sami kako je to. :)

Pazar ti je vazda bio takav. Ko najbolji skener. :)

A sto se onih koji spavaju po klupama u parkovima tice, njih ima. Ne mogu reci da nema nasih medju njima jer to ne znam. Istina jos nikad ni jednog naseg nisam videla. Moguce je da ima i beskucnika koji poticu sa nasih krajeva. No ipak mislim da se u prvim redovima radi o tzv. "Penner" dakle narkomanima, beskucnicima, asocijalnim ljudima i sl. Ti isti ljudi bivaju zbrinuti od strane drzave i to "spavanje po klupama" koliko ja znam, nije dozvoljeno.

Moj babo je ranije pricao da je za vreme Tita u SFRJ bilo tolike slobode da su ljudi bezbedno spavali u parku. Pitam se sto li su tada spavali na klupama?

Selamce
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

• »annonimus« je muško

• Poruku poslati

60

Nedjelja, 16. April 2006

Citirano

Orginalno od Karakterna

Ako si luda da se nerviras onda nastavi.Nije bitan naglasak bitne su reci koje ih ta osoba izgovori,to je najbitnije !!!

Social bookmarks