Niste prijavljeni

Emnid

Učenik

(10)

• »Emnid« je zabranjen

Datum registracije: 24.12.2005

• Poruku poslati

61

Ponedjeljak, 17. April 2006

Citirano

Orginalno od annonimus

Citirano

Orginalno od Karakterna
I jos nesto licno, ja nemam cisti pazarski naglasak, ali ne volim da govorim odakle sam, volela bi da gledaju na mene kao na Pazarku dok sma tamo, ali nazalost naglasak mi to nekako onemogucava. Pricam ja dobro nase, ali Pazarci odma zapaze da nisam iz Pazara. Znate i sami kako je to. :)

Ako si luda da se nerviras onda nastavi.Nije bitan naglasak bitne su reci koje ih ta osoba izgovori,to je najbitnije !!!

Da upravu je annonimus

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

Datum registracije: 14.12.2003

• Poruku poslati

62

Ibn Mesud, smatram da ako je neko par godina u Nemackoj a rodjen je ovdje,nije korektno sepuriti se "ja sam iz Nemacke" reko bi covjek i para dedo mu je tamo rodjen! Kao,ako sam iz inostranstva drugacije se na mene gleda kao na momka kog jure cure zbog para,auta ili papira i obrnuto ako je djevojka,pa sam ja sad faca ako sam trenutno u Njemackoj i otud mogu da me firiknu kad god hoce. Ali sam ipak faca jer...ne moze svako biti u Nemackoj...znate.. :rolleyes:

Nadam se da smo se razumjeli. :) Moze reci a i korektnije je: Iz Pazara sam, ili iz tog i tog sela,ali sam trenutno na radu u Njemackoj ili godinama sam u Njemackoj ili trenutno zivim u Njemackoj." Nas narod je neopisivo tafrali.
Sabur ti je da gutas kiselo, gorko i ljuto, a da ti se na licu nista, sem osmjeha, ne vidi.

63

Ja sam iz Pazara, a studiram u Hannoveru.
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

Jaeger

Zlatna sredina

(10)

• »Jaeger« je muško

Datum registracije: 02.07.2003

• Poruku poslati

64

Citirano

Orginalno od Altuna
Nadam se da smo se razumjeli. :) Moze reci a i korektnije je: Iz Pazara sam, ili iz tog i tog sela,ali sam trenutno na radu u Njemackoj ili godinama sam u Njemackoj ili trenutno zivim u Njemackoj." Nas narod je neopisivo tafrali.

Ada jes, jes, i nash forum je iz Pazara, ali trenutno na radu u Nemacko. :D
Basimi veririm, Sancakin bir tasi vermem!

ZAMBAK

Učenik

(10)

• »ZAMBAK« je muško

Datum registracije: 24.08.2002

• Poruku poslati

65

Sta ljulja zaljulja to motika zakopa. Ma gdje god bili zna se kosmos stasmos. Na kraju krajeva niko od nas nije birao gdje ce da se rodi i ko ce da mu budu roditelji prema tome ovakvim temama jos vise se proizvode streotipi ovakve vrste.
O ukusima je suvisno raspravljat.Ako ih ovdje uopste ima.
[SIZE=4][SIZE=3]"Interes (ma kakav on bio) je jedini motiv ljudskih postupaka"[/SIZE] [/SIZE]

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

Datum registracije: 14.12.2003

• Poruku poslati

66

Utorak, 18. April 2006

Ne ,Jeager,nas forum je iz Pazara. Ako ne vjerujes, dodji kod mene u Pazar pa ces vidjet. ;) :D
Sabur ti je da gutas kiselo, gorko i ljuto, a da ti se na licu nista, sem osmjeha, ne vidi.

PaZaRaC

Profesionalac

(26)

• »PaZaRaC« je muško

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

67

Utorak, 18. April 2006

ja sam rodjen u dojclandu a odrasto u NP ... sta da kazem onda ja kad me neko pita odakle sam ? :(

Giovanni

Profesionalac

(10)

• »Giovanni« je muško

Datum registracije: 13.09.2002

• Poruku poslati

68

Utorak, 18. April 2006

Citirano

Orginalno od PaZaRaC
ja sam rodjen u dojclandu a odrasto u NP ... sta da kazem onda ja kad me neko pita odakle sam ? :(

Dr. Arsla bi rek'o da ti reknes, a Arsla je meni (pa da me raja ne kritikuju vi masti na volju)...

"Ja nisam odavle..."

Aj zivio
Giovanni

[SIZE=1]Sarajlija rozdenijem, Pazarac podrijetlom, Kanadjanin dekretom!

Homo homini lupus iliti Covjek je covjeku Vucko![/SIZE]

björn

Profesionalac

(10)

• »björn« je muško

Datum registracije: 29.08.2003

• Poruku poslati

69

Utorak, 18. April 2006

Citirano

Kao,ako sam iz inostranstva drugacije se na mene gleda kao na momka kog jure cure zbog para,auta ili papira i obrnuto ako je djevojka,pa sam ja sad faca ako sam trenutno u Njemackoj i otud mogu da me firiknu kad god hoce. Ali sam ipak faca jer...ne moze svako biti u Nemackoj...znate..

Slazem se i ne vidim sto se to ubraja u neke zasluge ili vrline ako je neko iz Nemacke ili je rodjen tamo(isto vazi i za bilo koju zamlju).I u Nemackoj se zivi i umire ko i u NP, mozda punijeg trbuha al to je to :]
14. Kad bismo njih radi kapiju na nebu otvorili i o­ni se kroz nju uspinjali,
15. opet bi o­ni, zacijelo, rekli: "Samo nam se pričinjava, mi smo ljudi opčinjeni!" (Kur'an)

Ibn Masud

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 07.02.2004

• Poruku poslati

70

Srijeda, 19. April 2006

Citirano

Ibn Mesud, smatram da ako je neko par godina u Nemackoj a rodjen je ovdje,nije korektno sepuriti se "ja sam iz Nemacke" reko bi covjek i para dedo mu je tamo rodjen!

Ne razumem uopste. Zbog cega bi to tebi smetalo ako neko zeli da se izrazi da je iz Nemacke? Svi mi imamo razlicit nacin izrazavanja i ne znaci automatski ako osoba kaze da je iz Nemacke da se 'sepuri' kao sto ti kazes. Ako neki iz pazara vidi da je neka osoba iz inostrastva i zeli znati iz koje drzave dolazi i pita ga jednostavno odakle si? Inostranac moze jednostavno odgovoriti 'ja sam iz Nemacke' ili 'ja sam iz drzave X'. Ne razumem zbog cega bi morao ispricati svoju istoriju? Sta tu ima lose u ovom kratkom i jednostavnom odgovoru? Mozda ti pretpostavljas da sve osobe koje kazu da su iz Nemacke ili inostranstva se 'sepure' s ovim odgovorom. Medjutim ne vidim razlog zasto bi to prihvatio? Osoba moze iskreno reci bez ikakvog 'sepurenja' da je iz Nemacke bez ikakve eksplanacije (npr. koliko je god. u Nemackoj, sta radi, kojim se biznisom bavi, koliko para ima i tako dalje...).

Interesantno je osobe iz Sandzaka (posebno iz Pazara) koje kritikuju Zapad, Zapadne obicaje, i inostrance iz dijaspore, imaju tendenciju adaptirati engleske fraze i rijeci kao da su iz Hollywood-a ili iz New Yorka. Prica mi drug kad je bio prosle godine u Pazar (ispravi te me ako gresim) da su nase devojke pocele da upotrebljavaju engleske fraze kao naprimer 'hi', 'bye' 'cool'. Moj odgovor bi bio: 'Sta je bre? Sta se sepurite? Sta upotrebljavate taj engleski, daj smirite te dozivljaje covek bi reko da ste iz Hollywood-a ili New Yorka.'

Citirano

Kao,ako sam iz inostranstva drugacije se na mene gleda kao na momka kog jure cure zbog para,auta ili papira i obrnuto ako je djevojka,pa sam ja sad faca ako sam trenutno u Njemackoj i otud mogu da me firiknu kad god hoce. Ali sam ipak faca jer...ne moze svako biti u Nemackoj...znate..

Nije bas tacno. To je nekad bilo popularno kad stranci dodju iz inostranstva, medjutim, sad to vise ne pali. Mislim da su pazarke puno pametnije od toga i njih vise nije briga odakle dolazis. Toga vise nema!

Citirano

Nas narod je neopisivo tafrali.

Jes vala, interesantan smo mi narod. Zelimo kritikovati inostrance samo zbog toga sto kazu da su 'iz Nemacke'.

Inace, pitam se, koja je poenta ovoj nasoj diskusiji? Mislim da je nasa diskusija beskorisna i zbog toga bih da zavrsim s ovom temom.

P.S. i nije Ibn Mesud, nego Ibn Masud.

Wassalam.

HaNuMa_78

Profesionalac

(10)

Datum registracije: 01.09.2002

• Poruku poslati

71

Srijeda, 19. April 2006

Rodjena sam u Novom Pazaru, a pola svog zivota sam provela u Nemackoj, gde cu i ostat. Kada odem dole u nase krajeve me zovu "svabica", u Nemackoj sam stranac a ja bih najradje bila kozmopolit.

EŠ-HEDU EN LĀ ILĀHE ILLELLĀH, VE EŠ-HEDU ENNE MUHAMMEDEN ABDUHŪ VE RESŪLUHŪ

zuti cvijet

Profesionalac

(10)

• »zuti cvijet« je žensko

Datum registracije: 24.01.2006

• Poruku poslati

72

Srijeda, 19. April 2006

Nekako mi je ružno da se priča o tome šta koga iritira kod sandžačke dijaspore ?( Ko da nema prečih stvari za iritaciju i za muhabet o toj iritaciji :rolleyes: Što bi nas iritirala braća i sestre? Možda ima među njima pojedinaca koji imaju mahane, kod kojih se zbog života u inostranstvu javila oholost, ali braći i sestrama treba pokrivat mahane. Sem toga, to su samo pojedinci.
‚‚Malom Radojici su zabijali dečake pod nokte" (nepoznata djevojčica u pismenom zadatku iz srpskog jezika)

Social bookmarks