Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Dinna_

Zlatna sredina

(10)

• »Dinna_« je žensko
  • »Dinna_« je autor ove teme

Datum registracije: 01.04.2003

• Poruku poslati

1

Srijeda, 08. Oktobar 2003

Sta vidimo u coveku?

Koliko puta ste videli nekoga i zakljucili da je on eto takav,jer je uradio nesto sto je stvarno bilo glupo?

Moze biti covek fantasticna osoba i dobra covek,uzoran domacin ali ako samo jednom napravi gresku,odmah, imamo sasvim drugu sliku o njemu. :O

[SIZE=2] Veseo čovjek je kao sunce; kud god ide osvjetljava[/SIZE]

2

Srijeda, 08. Oktobar 2003

nacin naseg vidjenja ljudi je ustvari nacin vidjenja nas samih...

Zdravo Dinn_a
Vec neko vreme se bavim ovom problematikom, cak sam i sama dolazila u iskusenje da zapocnem jednu ovakvu temu…
Imate prijatelja za koga mislite da ga jako dobro poznajete. Ipak, desi se nesto (neki njegov postupak) koji vas “natera” da promenite svoje (dobro) misljenje o njemu?

Svim silama pokusavam da se oduprem ovako ustaljenoj praksi, losoj navici osudjivanja i podcenjivanja, nekada nazalost i ismevanja , kojoj smo mi ljudi skloni. Trudim se pre svega da na to ne gledam osudjivacki vec se pokusam postaviti u situaciju svog prijatelja. Onda razmisljam sta i kako bih ja postupila na njegovom mestu, pod istim okolnostima u istom trenutku. Iznenadim se ponekad sopstvenim zakljuchcima…Tek nakon toga pokusavam shvatiti svog prijatelja. Normalnim, pametnim i moralnim smatram ono sto u mojoj svesti ne izaziva nijednu negativnu reakciju i sto se ne kosi sa vec ustaljenim, naucenim normama; nesto, ciji uticaj na mene i okolinu moze biti samo pozitivan. To ipak ne znaci da je sve sto ja smatram dobrim zaista tako i da svi ljudi na to gledaju istim ocima kao ja.

Uv

Svi ljudi su gresni i svi su razliciti. Samo je jedan koji je bezgresan i koji nam moze suditi.

U ljudima ne treba traziti njihove mane i pogreske, vec njihove vrline i dobra dela. Ne treba ni ove druge zaboraviti , ali im nikako ne treba dozvoliti da nas zaslepe!

Uvek se trudim da za prijatelje budem tu kada me zatrebaju, bilo da ih saslusam, pomognem, razumem…

Ja sam jedna od onih koji svoje misljenje ne menjaju tek tako lako.

pisacu jos o ovome…
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

Dinna_

Zlatna sredina

(10)

• »Dinna_« je žensko
  • »Dinna_« je autor ove teme

Datum registracije: 01.04.2003

• Poruku poslati

3

Četvrtak, 09. Oktobar 2003

Puno sam razmisljala o ovoj problematici.Skvaki put kada moja prijateljica/prijatelj naprave neku glupost, uvijek pokusam da ih shvatim.Vazno je koliko dugo poznajemo tu osobu i kakve imamo odnese sa njima? Ako je u pitanju dobra osoba sa kojom nisam bas za dobro, a napravi neku glupost u mojim ocima on i dalje ostaje dobra i fina osoba ali eto ipak je zapecacen sa etiketom koju sam mu prisila.
A opet dovoljna je sitnica da mi se neko skrsi \"u ocima\".. sto je glupo jer ljudima treba dati sansu, valjda je sve to samo individualno.Mislim da svoje vreme, paznju i energiju treba pokloniti ljudima koji su nam bliski i koji to zasluzuju a sve osalo je gubljenje vrmena.

Sklonost za brzu procene neke licnosti je nezahvalna.
Postoji mnogo parametara da bi se ocenila neka licnost. Nedostatak vremena kao i povrsnost,obicno ucine da ocena nije adekvatna.

Sta vidimo u drugom coveku?
Vidimo uglavnom sebe ili sto nam strah od ogledanja sopstvene duse kaze da bi mogla da bude slika o nama samima. Kako sudish tako ti se sudi.

[SIZE=2] Veseo čovjek je kao sunce; kud god ide osvjetljava[/SIZE]

Selmica

Učenik

(10)

• »Selmica« je žensko

Datum registracije: 24.09.2003

• Poruku poslati

4

Sve moje najbolje prijateljice i prijatelje sam gresno procenila kad sam hi prvi put srela.
I sada smo nerazdvojni. A poneke osobe sa kojima sam mislila da cu se dobro drugiti, o njima neznam vise nista, i niti zelim da znam, jer nije to bilo to.

Od tad sam nucila da nikada vise ne pratim stereotyp.
Jer odeca koju jedna osoba nosi ili musiku koju slusa nisu znacajnje njenog karaktera.

U mojem odeljenju (pre 2 godine) je imala jedna devojka koja se nosila sve crno i slusala neku cudnu muziku. Druzila se samo sa jednom devojkom iz odeljenja. Na vrh mesec dana nas je professorica sastavila da sedimo zajedno u klupu. Na pocetak nismo puno pricala, onda kad smo pocele niko nije mogao da nas zaustavi. Super smo se slagali i idalje se dobro slazemo.

Tako da uz nju sam naucila da izgled nemoze nikad da opise karakter jedne osobe.

:D

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

5

Kad jednom izgubim poverenje u nekog nikad ne menjam mišljenje, ali poverenje ne gubim nakon jedne greške

Trudim se da u čoveku vidim čoveka, dakle biće koje je sklono između ostalog i da greši. I to traje tako do jedne granice - dok u čoveku ne prepoznam nečoveka. Kad se to desi jednostavno ga izbrišem ...
Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

... al lahko je tebi kad imas olovku sa gumicom

Dado

Profesionalac

(10)

• »Dado« je muško

Datum registracije: 09.08.2002

• Poruku poslati

6

Ja obichno vidim u choveka jedno 60 kila mesa sa kostima... Nije mi vazno sta se vidi no sta je IN....
....da li si toliko dobar
da mozes mirno spavati.....

rifche_golup

Profesionalac

(10)

• »rifche_golup« je muško

Datum registracije: 09.12.2002

• Poruku poslati

7

U coveku mozes videti ono kakvim ga ocima zelis gledati ....
Sto se mene tice rudim se gledati samo mi interesantne a one ostale .... ko zna ako ja budem njima interesantan onda reagujem na poglede :D u svakom pogledu !!!
Fq the Politics ... Fq it,fq them ...
Pokusacu da te probudim a ti se pravi budna ....

HaNuMa_78

Profesionalac

(10)

Datum registracije: 01.09.2002

• Poruku poslati

8

Postujem svakog coveka onako kao sto bi htela da on/ona postuje mene. U svom tom procesu postovanja se pronadje poneka "srodna dusa" koja jednostavno iste misli ima. Nekad nisu potrebne reci, potreban je i dovoljan samo taj osecaj obostranog razumevanja.

Uvredu sam spremna da zaboravim brzo ako je onaj ko me je uvredio spreman za razgovor, jer mrzim svadju i rastanke bez zakljucnog razgovora!!! Jer za svaki postupak postoji i razlog, mozda u svemu tome ima i moje krivice :rolleyes: Ali, ne podnosim nepromisljene postupke, pljune me pa kaze izvini, takvim ljudima se lako desi da budu izbrisani sa moje liste prijatelja.

Interesantna tema Dinnche :]
EŠ-HEDU EN LĀ ILĀHE ILLELLĀH, VE EŠ-HEDU ENNE MUHAMMEDEN ABDUHŪ VE RESŪLUHŪ

vagabundo

Početnik

(10)

• »vagabundo« je muško

Datum registracije: 28.08.2002

• Poruku poslati

9

Petak, 10. Oktobar 2003

misao o ljudima

dino tema ti je interesantna i vrlo objektivna, sto znaci da maltene za moj pojam bas svako moze dati svoj komentar ako je dobre volje, mogu ti reci da ocena ljudi provodi se na razlicite nacine. :rolleyes:

ti si navela krug osoba koje znas s kojima se druzis, ima i druga vrsta koje neznas i ocenis ih "na prvi pogled", bez obzira smatram da smo mi koji postojimo smo neka vrsta glumaca u jednom filmu i na zalost ili da kazem srecom taj film za vecinu od nas nije kratak a boga mi i dosta prostran. neznas jednostavno sta coveku sudbina donese zasto je on ili ona takav/-va sta nanelo na to, sto kaze sans treba i vremena coveka oceniti, ne treba ga ubaciti u jednu fioku i ne vaditi ga odatle.
kao sto ima glumaca sto glume uvek dobre i odjednom se odluce da glume loseg, zasto? zato sto covekova priroda od njega trazi da se menja.prema tome treba se i sa mislima o nekom covek svrstati, ako te je pljunuo hanuma, obrisi pljuvacku, razmisli sta ga je nateralo na to, iracionalizam? o|
mozda treba covek se distancirati za neko vreme, ali kao sto rekoh u prirodi je nasoj da se menjamo, to znaci ako te je pljunuo, mozda se posle akcije on i kaje zbog toga i zeleo bih da se izvine a ti mu to ne dozvolis. ljudi kratak je ovaj zivot da ga zivimo principijalno, globalno receno moramo jednostavno u danasnjem vremenu biti spremni na sve pa i na posebne zgoditke nasih priajtelja, rodbine ili okoline. mozda me ne shvata neko, ko moj stari dopisnik s foruma babbha, kojeg davno nisam kontaktirao, ali fakt je to.... :klanja:

zasad pozdrav od vagabunda

P.S. dado imas izgleda sve sportiste u tvojoj okolini meruci po tezini :D

Srce_

Zlatna sredina

(10)

• »Srce_« je žensko

Datum registracije: 09.10.2003

• Poruku poslati

10

Petak, 10. Oktobar 2003

svako svoje mishljenje ima o ovoj temi ... ali mene je proshlost i ono shto sam prezhivela nateralo da sada ovako mislim ... pre nebi nikad osobu procenila i prestala da se druzhim ili mislila dobro o njoj/njemu posle jedne greshka, mislila sam da je to samo jedan pad bio i da che se to zaboraviT ...

oprostish jedno oprostish sto i jednom ... o|

a ta osoba se ne menja ... mozhda sam i ja pala na neke hajvane pa je to tako bilo ... :rolleyes:

sad za mene jedna osoba bilo to u ljubavi u prijatejstvo ako nezna da ceni ono shto mu pruzhash i ono shto mu znacish, ako pogreshi jednom za mene nema vishe izvini ... nema vishe nechu ... kraj !!

PS : ja se malo loshije izrazhavam na nash jezik nemojte neshto zamerit :O
ups :O ... uhvatili ste me na delu 8o ... kako ponovo lupam :)) :))

HaNuMa_78

Profesionalac

(10)

Datum registracije: 01.09.2002

• Poruku poslati

11

Petak, 10. Oktobar 2003

Citirano

originalno od vagabundo
zato sto covekova priroda od njega trazi da se menja.prema tome treba se i sa mislima o nekom covek svrstati, ako te je pljunuo hanuma, obrisi pljuvacku, razmisli sta ga je nateralo na to, iracionalizam?

a ja rekoh.....

Citirano

Jer za svaki postupak postoji i razlog, mozda u svemu tome ima i moje krivice

Mislim da smo se razumeli ;)
EŠ-HEDU EN LĀ ILĀHE ILLELLĀH, VE EŠ-HEDU ENNE MUHAMMEDEN ABDUHŪ VE RESŪLUHŪ

Prolazzznica

Zlatna sredina

(10)

• »Prolazzznica« je žensko

Datum registracije: 16.10.2003

• Poruku poslati

12

Četvrtak, 13. Novembar 2003

Ljudi cesto prebrzo i lako osudzuju i ocenju osobu koju neznaju. Prvi pogled je zaista vazan i moze veoma dosta reci o jednoj osobi al se takodje covjek cesto zamaje i lose ocijeni i protumaci ponasanje druge osobe.

Treba covjek prvo upoznati tu osobu, a zato treba vise vremena, pa je onda ocijeniti. Ako se na kraju osoba pokaze losa, jednostavno je mozes ignorisati.

PAUK_

Profesionalac

(10)

• »PAUK_« je muško

Datum registracije: 27.08.2002

• Poruku poslati

13

Petak, 14. Novembar 2003

I ja ko i dado vidim od 50 do 100 kila mesa. A u njemu trazim VEDRINU .....
Dijela su uoblicene slike, a nijet sa kojim su cinjena njihov su duh.

galaksija

Profesionalac

(10)

• »galaksija« je žensko

Datum registracije: 09.10.2005

• Poruku poslati

14

Subota, 15. Oktobar 2005

sta vidimo u covjeku

Pa na osnovu vasih postova moze se logickim putem zakljuciti kakav je ko.Neki od vas zaista imaju smisla za humor,neki su kreativni,neki dragi i simpaticni,neki iskompleksirani a neki se prave pametnjakovicima.
Kad pogledam u osobu prvo sto primjecujem je njegova/njena odbojnost ili privlacnost,sto se cesto (mada ne sigurno) ocituje na licu.Dopadaju mi se osobe sa kojima mogu da pricam o svemu.Dopadaju mi se iskreni ljudi,ljudi prijatni u drustvu koji me uvijek mogu oraspoloziti i dati mi neki cool savjet.Volim jednostavnost u razgovoru,ne podnosim ogranicensot kod ljudi,mrzim licemjerstvo i osobe koje ismijavaju druge.......
Toliko.
Ako kliknete OVDJE nista se nece dogoditi :D

Nisam stvarna.Ja ne postojim.Ja sam laz....varka....vidis me samo uz pomoc Lysergic Acid Diethylamide

• »annonimus« je muško

Datum registracije: 15.12.2002

• Poruku poslati

15

Nedjelja, 16. Oktobar 2005

Hmmmmmmmm Sta vidim u coveka?

Vidim COVEKA i znacaj toga.Ali ako se uspostavi da nije COVEK onda je ono drugo!!!
" Bilen alemlere rahmettir "

Spain

Profesionalac

(10)

• »Spain« je muško
  • »Spain« je zabranjen

Datum registracije: 04.09.2005

• Poruku poslati

16

Ovo je veliko pitanje, koje pokrece sve moguce teme o covjeku da se sagledaju.

Naime, moze se kratko odgovoriti sa "ja vidim to i to...", ali potrebno je, po meni, reci i to da je vecina vidjenja subjektivno vidjenje koje je produkt zapazanja neke osobe.

Ako neko gleda ovaj svijet kroz jedno staklo crvene boje onda ce i svijet i ljude oko sebe gledati kroz to crveno staklo i vidjet ce ga u crvenim nijansama.

Dakle, postavlja se pitanje kako mi ustvari sagledavamo sebe i kako mi sebe vidimo, a to ce nam i dati odgovor o tome kako vidimo druge.

Kada je covjek na ispravnim mjerilima, tj. oslobodio se je sebe i svoje subjektivnosti onda on realno vidi i primjenjuje principe pravde, iskrenosti, poniznosti, skromnosti, srece, itd.

Dakle, naravno je da ce se svako pozvati na iskrenost, pravdu, srecu, istinu, itd. Medjutim, pitanje je samo koliko su ta mjerila "zloupotrijebljena" u svoje licne, egoisticne svrhe, tj. za promociju, odnosno odbranu sebe i svoga ega.

Dakle, savjetuje se da covjek bude sto ispravniji, da se trudi barem, u odnosu na Allaha Uzvisenog. Sto bude vise bio ispravan u tome bice slobodniji od sebe i svoje subjektivnosti, ega i tako cew sve realnije vidjeti i svijet i osobe oko sebe.

Oni koji se nisu oslobodili sebe u drugima vide samo sebe, jer ne vide realnost, vec samo sebe i svoja mjerila toga sto vide. A oni koji su slobodni od sebe vide stvari realnim i samo je njihovo vidjenje okoline i ljudi realno.

Iskreni vjernici, bogougodnici, Allahovi miljenici, siddikini, itd. su ti koji su slobodni od sebe i svojeg ega pa je i njihovo vidjenje realno, a ostali pribjegavaju manipulisanjem istinama i svetinjama da samo sebe promovisu ili svojeg ega brane.

Dakle, nemojte biti bas zadovoljni svojim vidjenjem i shvatanjem stvari, vec uvijek radite na popravljanju svojeg "srcanog vida", a to se radi slijedjenjem Poslanika a.s. Hvala.
[SIZE=5]ZELENO, VOLIM TE![/SIZE]

galaksija

Profesionalac

(10)

• »galaksija« je žensko

• Poruku poslati

17

Ne budi ni ti toliko siguran u sebe da je tvoj "srcani vid" toliko ispravan.Zaboravio si da Allah svoje robove kad ih zavoli stavlja u iskusenja.

Nisam stvarna.Ja ne postojim.Ja sam laz....varka....vidis me samo uz pomoc Lysergic Acid Diethylamide

Spain

Profesionalac

(10)

• »Spain« je muško
  • »Spain« je zabranjen

• Poruku poslati

18

Naravno da ih stavlja u iskusenje. Ali kako ces vidjeti da si pala na iskusenju? A kako da si na iskusenju prosla?

galaksija

Profesionalac

(10)

• »galaksija« je žensko

• Poruku poslati

19

Citirano

Orginalno od Spain
Naravno da ih stavlja u iskusenje. Ali kako ces vidjeti da si pala na iskusenju? A kako da si na iskusenju prosla?

Kad prodjem to iskusenje onda ga tek na kraju prepoznam. :)

Spain

Profesionalac

(10)

• »Spain« je muško
  • »Spain« je zabranjen

• Poruku poslati

20

A sta koristis kao mjerilo u toku tih iskusenja? Jer iskusenja su svakako prisutna cijelog zivota, zar ne? Sta te vodi kroz zivot (iskusenja)?

Social bookmarks