Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

galaksija

Profesionalac

(10)

• »galaksija« je žensko

Datum registracije: 09.10.2005

• Poruku poslati

21

Nedjelja, 16. Oktobar 2005

Citirano

Orginalno od Spain
A sta koristis kao mjerilo u toku tih iskusenja? Jer iskusenja su svakako prisutna cijelog zivota, zar ne? Sta te vodi kroz zivot (iskusenja)?

Ne,ne vode me iskusenja.Kroz zivot me vodi Allah dz.s.,ako se predam iskusenjima Allah me njima i prepusta,ako osjetim bar trun da nesto nije u redu,Allah me usmjeri na pravi put.Tek kad stupim na pravi put osjetim njegovu cvrstinu pod nogama i tek tada shvatim da sam se izvukla iz nekog promasaja.
Ako kliknete OVDJE nista se nece dogoditi :D

Nisam stvarna.Ja ne postojim.Ja sam laz....varka....vidis me samo uz pomoc Lysergic Acid Diethylamide

Spain

Profesionalac

(10)

• »Spain« je muško
  • »Spain« je zabranjen

Datum registracije: 04.09.2005

• Poruku poslati

22

Ahaa, ti si dakle Autoritet neki. Pa sto ne kazes. Pa kako to da se tvoje djelovanje kosi sa Kur'anom i Sunnetom i sa nacelima Serijata?

Kako to da si protiv Mahrame? Kad je nosenje mahrame farz (obaveza)?
[SIZE=5]ZELENO, VOLIM TE![/SIZE]

galaksija

Profesionalac

(10)

• »galaksija« je žensko

• Poruku poslati

23

Citirano

Orginalno od Spain
Ahaa, ti si dakle Autoritet neki. Pa sto ne kazes. Pa kako to da se tvoje djelovanje kosi sa Kur'anom i Sunnetom i sa nacelima Serijata?

Nemoj da me pogresno citiras !Nisam rekla da imam ista protiv marame!Rekla sam da ja ne zelim da se pokrijem i to je ta moja slobodna volja koju mi je Allah dz.s. dao.Ima mnogo stvari koje su obaveza po Serijatu ali ni mnogi vjernici se toga ne pridrzavaju.Grijeh izlazi i na usta ako nisi znao,ali isto tako i ono sto pomislis o nekome Allah dz.s. cuje :)

Nisam stvarna.Ja ne postojim.Ja sam laz....varka....vidis me samo uz pomoc Lysergic Acid Diethylamide

Spain

Profesionalac

(10)

• »Spain« je muško
  • »Spain« je zabranjen

• Poruku poslati

24

Citirano

Orginalno od galaksija

Citirano

Orginalno od Spain

Nemoj da me pogresno citiras !Nisam rekla da imam ista protiv marame!Rekla sam da ja ne zelim da se pokrijem i to je ta moja slobodna volja koju mi je Allah dz.s. dao.Ima mnogo stvari koje su obaveza po Serijatu ali ni mnogi vjernici se toga ne pridrzavaju.Grijeh izlazi i na usta ako nisi znao,ali isto tako i ono sto pomislis o nekome Allah dz.s. cuje :)

Nisam te pogresno citirao, vec sam upravo govorio o tvojem licnom odabiru. Dakle, nisam mislio da ti imas nesto protiv mahrame uopsteno, vec u svojem licnom slucaju.

Niko ti naravno slobodnu volju ne osporava, samo ovdje govorimo o ispravnosti ili neispravnosti donesenih zakljucaka i postupaka pri koriscenju slobodne volje.

I opet se hvatas za druge grijehe u pokusaju odbrane svojeg postupka, sto nije dobro.

U ovom trenutku spomenusmo mahramu, a ne neke druge grijehe. Nije to nikakvo opravdanje.

Zar ces na Sudnjem danu, kada te Allah dz.s. upita, zasto nisi nosila mahramu kada sam Ja to naredio ti reci, pa ima i drugih grijeha Ja Rabbi, nije to najveci grijeh, ili ces reci, ada Ja Rabbi, ja sam ti dobra kakavih robova tvojih ima, eno pogledaj, Ja Rabbi, one tamo pokrivene, one su munaficile, a bile pokrivene, itd.

Zar ces tako odgovarati na pitanje, zasto nisi nosila mahramu?

Dakle, i dalje nisi mi dala odgovor na pitanje, zasto neces da nosis mahramu ako je to farz (obaveza)?

galaksija

Profesionalac

(10)

• »galaksija« je žensko

• Poruku poslati

25

Ne mogu da nosim maramu i da se ujedno sminkam.Ne mogu da nosim maramu i da imam nokte.Ne mogu da nosim maramu i da se bavim poslom kojim se bavim (naravno posao je halal da ne shvatis pogresno),jer nemam nikog drugog da me izdrzava,pa sama to moram.Ne mogu da nosim maramu jer.......ovdje cu prekinuti....ipak na Sudnjem danu kad me dragi Allah dz.s. bude upitao to ili AKO me bude pitao NJEMU cu da iznesem svoje razloge,ljudima ne.SVI imamo svoje razloge ZASTO nesto cinimo i ZASTO nesto ne cinimo,pa i ja.Naravno da se necu braniti time sto cu reci OVAJ JE GORI OD MENE jer ja nisam u mogucnosti da shvatim njegovu dusu i njegovu iskrenost i pravicnost kao sto to moze Bog.Meni i ljudima to nije dato.Nasi mozgovi i nasa vidjenja su ipak ograniceni.Nismo savrseni,zato prepustimo to Allahu dz.s. da nas pita ,a da imam grijehova vjerovatno imam.

• »annonimus« je muško

Datum registracije: 15.12.2002

• Poruku poslati

26

Ponedjeljak, 17. Oktobar 2005

Citirano

Orginalno od galaksija
Ne mogu da nosim maramu i da se ujedno sminkam.Ne mogu da nosim maramu i da imam nokte.Ne mogu da nosim maramu i da se bavim poslom kojim se bavim (naravno posao je halal da ne shvatis pogresno),jer nemam nikog drugog da me izdrzava,pa sama to moram.Ne mogu da nosim maramu jer.......ovdje cu prekinuti....ipak na Sudnjem danu kad me dragi Allah dz.s. bude upitao to ili AKO me bude pitao NJEMU cu da iznesem svoje razloge,ljudima ne.SVI imamo svoje razloge ZASTO nesto cinimo i ZASTO nesto ne cinimo,pa i ja.Naravno da se necu braniti time sto cu reci OVAJ JE GORI OD MENE jer ja nisam u mogucnosti da shvatim njegovu dusu i njegovu iskrenost i pravicnost kao sto to moze Bog.Meni i ljudima to nije dato.Nasi mozgovi i nasa vidjenja su ipak ograniceni.Nismo savrseni,zato prepustimo to Allahu dz.s. da nas pita ,a da imam grijehova vjerovatno imam.

@ galaksija

Imas moju podrsku za sve ovo gore sto si napisala.
" Bilen alemlere rahmettir "

harunh

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 14.09.2005

• Poruku poslati

27

Pa sta bi sa onim sto mu na liniju nosi sirnicu, ako si sada "sama" pa se platom svojom izdrzavas. I jos jedna molba prvo razmislite o onome sto pisete nemojte lupati gluposti.
Hvala Allahu dz. s. Koji je dao da se nadjem na pravom mjestu kad je bilo najpotrebnije! :klanja:

galaksija

Profesionalac

(10)

• »galaksija« je žensko

• Poruku poslati

28

Citirano

Orginalno od harunh
Pa sta bi sa onim sto mu na liniju nosi sirnicu, ako si sada "sama" pa se platom svojom izdrzavas. I jos jedna molba prvo razmislite o onome sto pisete nemojte lupati gluposti.

To isto vazi i za tebe.
P.S. Onaj je poginuo sa nepunih 17.g.

• »annonimus« je muško

Datum registracije: 15.12.2002

• Poruku poslati

29

Citirano

Orginalno od galaksija

Citirano

Orginalno od harunh

To isto vazi i za tebe.
P.S. Onaj je poginuo sa nepunih 17.g.

Nije "poginuo" vec je preselio,i blago njemu.
" Bilen alemlere rahmettir "

Sting Lady

Profesionalac

(10)

• »Sting Lady« je žensko

Datum registracije: 07.08.2005

• Poruku poslati

30

Chovek...

Treba, pre svega, da shvatimo da smo svi mi nesavrshena bica, i na taj nachin da nadjemo umerenost u onome shto ochekujemo od drugih...
Ranije mi se chesto deshavalo da me neko "razochara", te bih posle toga mislila kako on (ili ona) nije uopshte onakav kakvim se preedstavlja... Chesto bih to znala da okarakterishem kao licemerje...
Neko vreme posle toga sam shvatila da mi, zapravo, i nemamo pravo da sudimo ljudima i o ljudima. Medjutim, svi smo u nekoj meri skloni tome.
Saznanje koje mi je najvishe pomoglo je to da ne treba razocharanja koja nam ljudi donesu gledati kao njihove greshke, vec kao nashe greshke u proceni.
I dan danas mi se deshava da neko uradi neshto (negativno) neochekivano, ali, istog trenutka shvatim da sam jednostavno tu osobu pogreshno procenila...
...i da se sve shto se deshava - deshava za hair...
Makar nauchim jednu vishe lekciju.

Ima u meni tmine,
no ima u meni i vedrine,
i moja divna sloga.

Spain

Profesionalac

(10)

• »Spain« je muško
  • »Spain« je zabranjen

• Poruku poslati

31

Utorak, 18. Oktobar 2005

Citirano

Orginalno od galaksija
Ne mogu da nosim maramu i da se ujedno sminkam.Ne mogu da nosim maramu i da imam nokte.Ne mogu da nosim maramu i da se bavim poslom kojim se bavim (naravno posao je halal da ne shvatis pogresno),jer nemam nikog drugog da me izdrzava,pa sama to moram.Ne mogu da nosim maramu jer....

Okej, ovo su sve sad neke stvari koje su moguci razlozi oslobadjajuci za tebe. To je okej. Medjutim ,ti si govorila nekako kao da ti nikad ne bi, niti ces. Kao da si imala nesto protiv mahrame ili sam ja pogresno skonto?

Citirano

Orginalno od galaksija
Ipak na Sudnjem danu kad me dragi Allah dz.s. bude upitao to ili AKO me bude pitao NJEMU cu da iznesem svoje razloge,ljudima ne.

Ovdje ja nisam trazio da ti se meni pravdas kao da si na Sudnjem danu, vec sam samo naveo jednu mogucnost kako da o necemu razmislis i da na osnovu toga vidis da to nije opravdanje. Dakle, htio sam reci da bi covjek trebao da sada u ovom zivotu razmislja i postupa kao da se nalazi na Sudnjem danu, jer ce se tako najbolje pripremiti za taj dan. Dakle, jos jednom, nisam trazio sad da se ti meni pravdas. Nemoj molim te karikirati stvari, jos jednom ti zelim reci da nemam namjeru da te napadam, vec imam namjeru da razmjenjujem misljenje sa tobom, ako hoces.

U svakom slucaju, za ono sto javno pises ili govoris snosis jednu vrstu odgovornosti, tako da kada na nekom javnom mjestu nesto kazes onda ce to naravno podleci kritici ili pohvali, ali ce svakako biti predmet diskusije. Mi se ovdje trudimo izbjeci svadju, a uspostaviti konstruktivan dijaloh u kojem se saucesnici trude zajednicki da razmisljaju. Ovdje nismo dosli da navijamo jedni za druge. Zar ne?

Citirano

Orginalno od galaksija
SVI imamo svoje razloge ZASTO nesto cinimo i ZASTO nesto ne cinimo,pa i ja.Naravno da se necu braniti time sto cu reci OVAJ JE GORI OD MENE jer ja nisam u mogucnosti da shvatim njegovu dusu i njegovu iskrenost i pravicnost kao sto to moze Bog.Meni i ljudima to nije dato.Nasi mozgovi i nasa vidjenja su ipak ograniceni.Nismo savrseni,zato prepustimo to Allahu dz.s. da nas pita ,a da imam grijehova vjerovatno imam.

I evo ovdje opet ista ona optuzba koja nije na mjestu, a to je optuzba za sudjenje. Ne ja ne sudim, vec razmisljam i svoje misljenje iznosim o necemu, da li je to nesto ispravno ili nije, sto i ti takodjer radis. Nije mi jasno zasto ti non-stop ides na to da me osudis za sudjenje? Nije to, u najmanju ruku, fer i korektno prema sugovorniku, zar ne?

Takodjer, nije lijepo kada se razgovara sakupljati simpatije drugih da bi se na kraju svoje misljenje po svaku cijenu odrzalo, to pokazuje jednu nezelju za dijalogom, a to je za mene netolerancija, zar ne?

Dakle, ne sudim, vec govorimo svoje misljenje i nista vise. A o postupcima i stavovima se moze diskutovati da li su ispravni ili ne. Ne moze ti niko nametati nasilno svoj stav, ali moze se o stavovima diskutovati, osporavati, potvrdjivati, itd. To nije sudjenje.

Nemojmo se time koristiti, jer to nije lijepo i nije hrabro. To samo govori o nasoj slabosti da nismo spremni ili ne zelimo saznati mogucu istinu, jer nismo mozda dovoljno hrabri da to prihvatimo.
To je bjezanje, to je kukavicluk.

Pa ako covjek nije dovoljno hrabar da u potragu za istinom krene, onda nek se barem povuce, nemoj da pribjegava niskim udarcima i optuzuje drugog za nesto sto ta jneko drugi nije. Hvala.

galaksija

Profesionalac

(10)

• »galaksija« je žensko

• Poruku poslati

32

Utorak, 18. Oktobar 2005

Spain
Ipak si pogresno shvatio onaj moj post.
Kao prvo ja nikad nisam rekla da imam nesto protiv bula,ali sam rekla da se ja ne bih pokrila I to je MOJA licna stvar.To sto ja smatram da odjeca ne treba biti nacin na koji se pokazujes kao vjernik je isto MOJA stvar.Jasno mi je sta je farz I za svoj grijeh tj.grijehove odgovarat cu pred Bogom.Ali na kraju krajeva to se tice samo mene jer je MOJ grijeh.
Kao drugo…za Sudnji dan se pripremam mozda na drugaciji nacin od tebe,ali svakako racunam na to da cu ga docekati I da cu pred Allahom dz.s. odgovarati kako za sitne greske tako I krupne.Za sada ( kao I uvijek ) samo mislim o svojim greskama I svojim losim postupcima jer se plasim Boga ..ne plasim se ljudi.Nemam vreman da mislim o tudjim greskama I tudjim promasajima I kako drugi ljudi zive ,dal zive po serijatu ili ne zive po serijatu ili misled a zove po serijatu,to nije moja stvar.Isuvise je moj zivot pun sadrzaja da bih imala vremena da razmisljam o drugima.
Kao trece….Naravno da sam svjesna toga da je ovo otvoreni forum I sve sto napisem mogu svi da citaju…I naravno jasno mi je I to da cu biti nekada kritikovana,nekada pohvaljena (naravno da se misljenja razlikuju) I ja se ne mogu ljutiti na nekoga ko misli kontra od mene.Jasno mi je I to da ovdje nismo dosli da navijamo jedni za druge,vec da diskutujemo.Bujrum…sve sto galaksija kaze samo ti izvoli prodiskutuj,pa bilo pozitivno ili negativno,sasvim je svejedno.Ja se radujem da neko primjecuje moje postove . -) (hehe sala).
Kao cetvrto.Citirao si I moj kraj kojeg pazljivo analiziras.U tom zadnjem sam govorila u mnozini I nisam se TEBI obracala.Citiram tebe` Ne,ja ne sudim…` ,ko je TEBI rekao sta????Procitaj jos jednom…..i vidjet ces da tebi niko nista nije rekao.
Kao peto….ja ovdje na forumu zasigurno ne skupljam simpatije.Ako si mislio da sam tvoju simpatiju htjela da pridobijem onda (heheh sorry) nemoj da laskas sebi . -).Sala naravno,malkice na tvoj racun,jer si isuvise ozbiljan……….(slobodno se Sali I ti na moj)
I na kraju…prijatelju,svakako da imas prava da mi kazese sta god mislis.Ja postujem onog koji mi kaze istinu u lice ,jer sam I sama takva.Kod men enema nista iza.Sasvim sam direktna i to mi je jednostavnije nego okolisati.
Za hrabrost,kukaviclike I ostale slicne nabrojane rijeci koje eto shvatih na neki nacin da BI MOGLE imati veze samnom jer ja ispade po tvom NAMECEM SVOJE STAVOVE mogu ti reci ukratko pa shvati prijatelju kako god hoces NE ZNAS TI STA JE TO HRABROST!
Selam iz Gradacca od galaksije.

Spain

Profesionalac

(10)

• »Spain« je muško
  • »Spain« je zabranjen

• Poruku poslati

33

Utorak, 18. Oktobar 2005

Vecinu stvari koje si napisala je ok, jer si vecinom stavljala tacku. Evo od mene jos par komentara. :)

Citirano

Orginalno od galaksija
Jasno mi je sta je farz I za svoj grijeh tj.grijehove odgovarat cu pred Bogom. Ali na kraju krajeva to se tice samo mene jer je MOJ grijeh.

E ovo je kraj nase polemike po ovom pitanju, jer ti si rekla da je to grijeh, tj. da je mahrama farz. Dakle, to je stav do kojeg sam ja mislio da dodjemo, a da li ce tebi Bog to oprostiti ili nece, ja to ne znam naravno, to ces ti saznati na Sudnjem danu.

Citirano

Orginalno od galaksija
Kao drugo…za Sudnji dan se pripremam mozda na drugaciji nacin od tebe,ali svakako racunam na to da cu ga docekati I da cu pred Allahom dz.s. odgovarati kako za sitne greske tako I krupne.Za sada ( kao I uvijek ) samo mislim o svojim greskama I svojim losim postupcima jer se plasim Boga ..ne plasim se ljudi.Nemam vreman da mislim o tudjim greskama I tudjim promasajima I kako drugi ljudi zive ,dal zive po serijatu ili ne zive po serijatu ili misled a zove po serijatu,to nije moja stvar.Isuvise je moj zivot pun sadrzaja da bih imala vremena da razmisljam o drugima.

Opet ovdje usmjeravas pricu u pogresnom smjeru. Nisam ja pricao niti se bavio drugim, vec sam zajedno sa drugima koji na ovoj planeti zive, a clanovi su ovog foruma pokusavao razmijeniti (tragati) za istinom za svoje dobro, jer mi je to potrebno da bih sto bolje sebe sagledao. Naravno, ako se je neko ukljucio u razgovor treba da je spreman na to da ono sto pise je i u stanju odbraniti i objasniti. Dakle, nisi mi u ovoj prici bila cilj ti (zasto to tako shvatas, ne znam).
Meni ovdje takodjer nije jasan tvoj nacin traganja i ucenja? Zar je po tebi iskljuceno ucenje od drugih, iz knjiga, itd.? Malo mi je to nejasno? Prihvatas li da se nesto od ljudi nauciti moze?

Citirano

Orginalno od galaksija
Kao cetvrto.Citirao si I moj kraj kojeg pazljivo analiziras.U tom zadnjem sam govorila u mnozini I nisam se TEBI obracala.Citiram tebe` Ne,ja ne sudim…` ,ko je TEBI rekao sta????Procitaj jos jednom…..i vidjet ces da tebi niko nista nije rekao.

Dakle, ja nisam u toj mnozini koji sudi?

Citirano

Orginalno od galaksija
Kao peto….ja ovdje na forumu zasigurno ne skupljam simpatije.Ako si mislio da sam tvoju simpatiju htjela da pridobijem onda (heheh sorry) nemoj da laskas sebi . -).Sala naravno,malkice na tvoj racun,jer si isuvise ozbiljan……….(slobodno se Sali I ti na moj)

Nisam mislio na te simpatije, nego na jedne druge, ali nema veze, neka ga to, jer to je siroko polje po kojem bi se moglo nadaleko i nasiroko trckarati. :)
Sto se tice humora, naravno, umijem se ja i saliti, medjutim, ovdje se radi o ozbiljnim temama.

Citirano

Orginalno od galaksija
Za hrabrost,kukaviclike I ostale slicne nabrojane rijeci koje eto shvatih na neki nacin da BI MOGLE imati veze samnom jer ja ispade po tvom NAMECEM SVOJE STAVOVE mogu ti reci ukratko pa shvati prijatelju kako god hoces NE ZNAS TI STA JE TO HRABROST!

Ovo ne bih da komentarisem, jer se radi ocigledno o necemu sto je skakljivo. Samo cu reci da je veca hrabrost sebe promijeniti i biti otvoren za istinu nego poginuti na bojistu. Hvala.

galaksija

Profesionalac

(10)

• »galaksija« je žensko

• Poruku poslati

34

Utorak, 18. Oktobar 2005

Svakako da se od ljudi moze svasta nauciti,pa ja I jesam cijeli zivot ucila od ljudi (evo naprimjer od tebe sam naucila gdje se stavlja tacka)I iz vlastitog iskustva,zato bih ti dala jedan mali savjet….kad dozivis rat (a ne do ti Bog ne samo tebi NIKOME) onda ces shvatiti sta je veca hrabrost ili mjenjati sebe u tom smislu na koji TI mislis ili poginuti na bojistu………
Toliko.Tacka..-)

Spain

Profesionalac

(10)

• »Spain« je muško
  • »Spain« je zabranjen

• Poruku poslati

35

Utorak, 18. Oktobar 2005

Bravo za ovaj odgovor. Dobila si me. (o)

I ja cu ovdje stavit tacku.

Datum registracije: 25.05.2005

• Poruku poslati

36

Srijeda, 19. Oktobar 2005

Covek

je coveku zelena salata.

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

Datum registracije: 14.12.2003

• Poruku poslati

37

Srijeda, 26. April 2006

U covjeku (ili zeni) vidim povjerenje, oslonac,podrsku, stjeciste tajni, bliskost, prijateljstvo cak i onda kada se radi ocovjeku\zeni koje sam tek upoznala ( moja mahana). I sve to vidim dok ne otvorim malo bolje oci i ne shvatim da on\ona to nije...Poslije toga ne vidim vise nista nekoliko dana,dok nakon te faze dolazi faza nepovjerenja cak i prema onima koji je ne zasluzuju,dok se opet ne vratim u staru formu i ponovo pocnem da vjerujem svakome...i sve tako u krug. ?(
Sabur ti je da gutas kiselo, gorko i ljuto, a da ti se na licu nista, sem osmjeha, ne vidi.

sirri

Početnik

(10)

• »sirri« je muško

Datum registracije: 30.03.2006

• Poruku poslati

38

Srijeda, 26. April 2006

selam
Allah dz.s je pocastio covjeka na taj nacin sto mu je podario razum.Sa vjerom u allaha dz.s i razumom insan moze dostici cak i visi stepen kod allaha dz.s od meleka, a moze se spustit cak i ispod hajvanskog teftera svojom gluposcu i nerazumevanjem. Medjutim svaki covjek je gresan, i to je urodjeno kod covjeka ,da bi skontali njegovu gresku ili stav moramo se spustiti na njegov stepen shvatanja prijateljstva i druzenja.Boziji Poslanik je rekao da se trebamo obracati ljudima prema njihovom stepenu svacanja , jer ako bi ih gledali sa visine onda nam ne bi bili jasni njihovi pokreti i ponasanja . Hazreti Omer radijallahu anhu je rekao ne mozes nekog upoznati sve dok ne budes putovao sa njim ili imao neki trovacki posao . Prema tome traziti prijatelja bez greske je suluda stvar i nikad ga necemo nac . A iskreni prijatelj ti je onaj koji ce i na tvoje greske prec sa razumevanjem, jer ne bi bio prijatelj ako ne bi imao snage da oprosti. 8)

Jaeger

Zlatna sredina

(10)

• »Jaeger« je muško

Datum registracije: 02.07.2003

• Poruku poslati

39

Četvrtak, 27. April 2006

Sta vidimo u covjeku....Na neki nachin vidimo sebe u tom drugom. Neko vidi uvijek negativnosti, a neko se trudi da vidi neshto lijepo kod drugog. U svakom sluchaju, svaka druga osoba ti dodje kao ogledalo, gdje vidish samog sebe.
Basimi veririm, Sancakin bir tasi vermem!

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

Datum registracije: 14.12.2003

• Poruku poslati

40

Četvrtak, 04. Januar 2007

Jeager, u pravu si. U drugome vidimo refleks nas samih pa se shodno tome i ponasamo kako se ponasamo.
Sabur ti je da gutas kiselo, gorko i ljuto, a da ti se na licu nista, sem osmjeha, ne vidi.

Social bookmarks