Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

DjordjeRd

Profesionalac

(10)

• »DjordjeRd« je muško
  • »DjordjeRd« je autor ove teme

Datum registracije: 26.07.2002

• Poruku poslati

1

Utorak, 10. Decembar 2002

Stare igre

Prisetimo se starih, omiljenih i, čini mi se, nenadmašnih igara. Arkade ili mikroračunari, Commodore ili Spectrum svejedno. Rekordi, finte, cake i folovi. Pokušajte da u jednom postu opišete jednu (omiljenu) igru ili jednostavno postavite pitanje koje vas kopka...

Malo ćemo da ispromovišemo ''Mame'' emulatore. Odlična odskočna daska je ovaj domaći sajt:
http://www.emulationgalaxy.co.yu/mame.htm

Ja bih da krenem sa svojim favoritom. Definitivno Asteroidi...

Asteroids, 1979, Atari. Šta reći? Vektorska grafika, jadan zvuk ali magična igra. Pojavila se kod Baska u ''Amoru'' i bila je postavljena preko puta vrata, odmah pored furunčeta. Bila je poznata po ''nestajanju'' i paranoičnim situacijama sa puno razbijenih kamenova koji plutaju okolo. Inače, omiljena gazdina igra koji dugo vremena nije mogao da dostigne moj rekord, sada smešnih, 49120 poena. Malo se ''raspitah'' po internetu i saznadoh da je neki amer došao do nekih 700.000 poena!?!
Ovaj član foruma želi da se, ovim putem, javno odrekne prava i obaveza čitanja i komentarisanja tema u forumima 'Politika' i 'Religija', i možete smatrati da nije kompetentan za takvu vrstu sadržaja u javnom mediju kakav je Internet. Svaka aluzija ili komentar na gornje rečenice će biti ignorisana od strane autora. Hvala na razumevanju.

P.S. 37!

hobbes

Profesionalac

(10)

• »hobbes« je muško

Datum registracije: 21.08.2002

• Poruku poslati

2

podmornica

Auh đe me naze...
Moj favorit je Podmornica, hm ne mogu da se setim orginalnog imena...
Nekad je bila kod Baska, zakivali smo je. Sećam se da je imala bag i kad bi se preteralo s rezultatom nisi mogao da se upišeš.
Više puta sam je zakucavao a i dobio sam žuljeve i bolove u zglobovima od nje.
Plaćam piće onom ko je ima za "Mame"

Tulumba4All

Profesionalac

(10)

• »Tulumba4All« je muško

Datum registracije: 04.09.2002

• Poruku poslati

3

Citirano

Orginalno od hobbes
Plaćam piće onom ko je ima za "Mame"

Mislim da je nema na Mame-u jer je igrica, cini mi se, od Nintendo-a. Treba pogledati emulatore za Nintendo.

Moje omiljene: Galaxian, Mr. Do i RadarScope.
Da li se neko seca igre (obicno smo je zvali Altair, ali to nije pravi naziv) koja je bila kod Basara, kad udjes desno pa do kraja uza zid ? Svemirska pucacina, a bila je specificna jer kad odes sa brodom do vrha ekrana, brod se okrene naopako i puca na dole ?
... And Tulumba for all
[SIZE=1]If you can't convince them, confuse them.

A fanatic is one who can't change his mind and won't change the subject

[/SIZE]

Dado

Profesionalac

(10)

• »Dado« je muško

Datum registracije: 09.08.2002

• Poruku poslati

4

Srijeda, 11. Decembar 2002

dal se seca ko igre Kraljica podseti me Thumba kad reche baskovi bilijari kod crkve ja se setih Kraljice al nikako da se se setim pravog imena te igre ?? isto i Donkey Kong :)
....da li si toliko dobar
da mozes mirno spavati.....

hobbes

Profesionalac

(10)

• »hobbes« je muško

Datum registracije: 21.08.2002

• Poruku poslati

5

Četvrtak, 12. Decembar 2002

Citirano

Orginalno od Tulumba4All
Mislim da je nema na Mame-u jer je igrica, cini mi se, od Nintendo-a. Treba pogledati emulatore za Nintendo.

Igra se zvala N-SUB (10x to Ježo) Segina je...Nisam našao emulator...
Ponuda za piće važi i dalje onome ko je nabavi...

Tulumba4All

Profesionalac

(10)

• »Tulumba4All« je muško

• Poruku poslati

6

Citirano

Orginalno od Dado
... ja se setih Kraljice al nikako da se se setim pravog imena te igre ?? isto i Donkey Kong :)

"Kraljica" se zove Phoenix. Donkey Kong je prva igra gde se pojavio cuveni lik Mario, sada vlasnistvo Nintendo-a. Postoje razne verzije te igre Donkey Kong, Crazy Kong, Donkey Kong Junior ...
... And Tulumba for all

[/SIZE]

DjordjeRd

Profesionalac

(10)

• »DjordjeRd« je muško

• Poruku poslati

7

Moon cresta iliti ''sastavljanje'', Nichibutsu. Igra čivena po nekoliko stvari:

1. Protivnici imaju neki čudesan hipnotički algoritam u kretanju tako da i kad vidiš da vam se putanje ukrštaju teško možeš nešto da preduzmeš.

2. Postojali su ljudi koji su bili imuni na to. Amko&Migo. Legende sastavljanja. Igrali su i paru jer nisu mogli da izdrže po šest sati bez menjanja...

3. Igra je imala vrlo, vrlo snažan zvučnik. Ali ne snažniji od podmornice...
Ovaj član foruma želi da se, ovim putem, javno odrekne prava i obaveza čitanja i komentarisanja tema u forumima 'Politika' i 'Religija', i možete smatrati da nije kompetentan za takvu vrstu sadržaja u javnom mediju kakav je Internet. Svaka aluzija ili komentar na gornje rečenice će biti ignorisana od strane autora. Hvala na razumevanju.

P.S. 37!

Tulumba4All

Profesionalac

(10)

• »Tulumba4All« je muško

• Poruku poslati

8

Citirano

Orginalno od hobbes
Igra se zvala N-SUB (10x to Ježo) Segina je...Nisam našao emulator...

N-SUB je Segina igra. Napravljena je za SG-1000 i SG-3000 masine. Emulator postoji i zove se BrSMS, zadnja verzija je mislim 21r. Problem je medjutim u tome sto SEGA zabranjuje koriscenje svojih igrica, kao i ostali proizvodjaci, s time sto SEGA prednjaci u tome. Probaj da nadjes ROM za N-sub, koji ima ekstenziju .sg.
Nadam se da se ton moze smanjiti za ovu igru . :D
... And Tulumba for all

[/SIZE]

hadalj

Profesionalac

(10)

• »hadalj« je muško

• Poruku poslati

9

igra Kulara

od starija igara ja bih vam preporucio igra Kulara, sjajna irga, dinamicna i moguce umrezavanje i multiplayer
malo za promenu

Administrator

Urednik foruma

(121)

• »Administrator« je muško

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

10

Srijeda, 25. Decembar 2002

Bomb Jack

Ne znam da li se neko seca ove igre, ali znam da je to bila moja omiljena, zbog koje se cak bezalo i sa casova :))

Inace igra je proizvedena davne 1984 od firme Tehkan. U Pazaru se prvo pojavila, ako se dobro secam, "kod Mikija" u salonu AS. Miki je izbacio ovu igru iz salona posto smo nas dva tri potrosili silni novac i taman mogli da sa jednim zetonom igramo satima dugo (ceo dan :)) ). Dobro se secam da je rekord bio oko 12.000.000, drugo mesto nesto oko 4.500.000, dok sam ja stigao "samo" do nekih 3.500.000 :rolleyes:.

Juce sam nasao emulator ove igre za PC kao i ROM fajlove. Ukoliko je neko zainteresovan okacit cu ih u bazu podataka foruma.

A evo i par screen shots:

Sve je ovo samo igra! Nema tog foruma koji je vrijedan Vasih zivaca! / Dokoni umovi - Sejtanska igralista

DjordjeRd

Profesionalac

(10)

• »DjordjeRd« je muško

• Poruku poslati

11

Mislim da nisi u pravu za AS! Ne bih se smeo zakleti, ali mi se čini da je ovu igru prvo dovukao Basko u AMOR. Sećam se da je bila skroz čudna jer joj je ručka bila na desnoj strani, nije imala kuglicu na vrhu i okretala se u ruci oko uzdužne ose. Zbog toga smo svi imali žulj na desnici junačkoj. Moja malenkost je prva probila 1,000,000 i ubrzo zatim i 2,000,000 u vreme kad niko nije mogao da pređe 700,000. Čim sam progurao tih 2,000,000 prestao sam da je igram jer je igra izgubila smisao.

Sećam se da je 11. reda imala oblik ćiriličnog slova 'p' sa jednom platformom u sredini. Umeo sam da posle prvog 'Power' zarobim sve neprijatelje u slovu 'p' tako što bih jednostavno čekao da se svi materijalizuju dok sam ja na vrhu ekrana. Algoritam njihovog kretanja je garantovao beskonačnu bezbednost ako ostanete na gornjoj platformi. Tu je onda moglo da se skakuće i prikuplja 10 po 10 poena i bonus za bonusom sve do petog bonusa. Onda pokupite 'Power' koje strpljivo čeka u mrtvoj petlji pošlamite one likove koji su se smrzli i brže-bolje pokupite poslednju bombu. Na taj način je samo sa tog nivoa moglo da se uzme preko 250,000 poena. Jednom sam specijalno raspoložen, naterao prisutne kibicere da mi priznaju beskonačnu superiornost kad je Bomb Jack u pitanju, prostim skakutanjem na 11. redi.

Godinu dana kasnije me je neko bukvalno presreo na ulici i rekao da je 'neko negde oterao 4,500,000'...

P.S. 37!

Administrator

Urednik foruma

(121)

• Poruku poslati

12

U pravu si za Amor, secam se sad vrlo dobro. Ja sam njenu pojavu vezao za AS, jer sam poceo tek tamo da je igram. Inace za 3.500.000 bilo mi je potrebno nesto oko 180 reda, dok je Denis postavio rekord 12.000.000 sa nesto oko 500 predjenih reda.
Sve je ovo samo igra! Nema tog foruma koji je vrijedan Vasih zivaca! / Dokoni umovi - Sejtanska igralista

Administrator

Urednik foruma

(121)

• Poruku poslati

13

UFO Robo Dangar

Evo jos jedne igre koje se vrlo rado setim a zvali smo je jednostavno "Robot".
Igra je prosetala kroz vise salona za zabavu u Pazaru i bila vrlo popularna.
Pocinjalo se sa malom letilicom koju vremenom nadogradjute do pravog svemirskog broda.
Igra je imala "BUG" tako da je bilo moguce posle odredjenog nivoa da se vrti na istom nivou i skupljaju zivoti i poeni.
Secam se da smo ponekad igrali u smenama od jutra do mraka dok bi postavili rekord i skupili 30-tak zivota, pa onda nastavljali prelaziti sledece nivoe. Secam se da sam drzao rekord od ako se ne varam 24.000.000 :)) .

UFO Robo Dangar
©1986, published by Nichibutsu
Authors:
S. Fujiwara (director)
Vabi Vube (soft)
I. Shiki (hard)
K. Nakagawa (design)
K. Yoshida (sound)

Administrator je dodao/la ovu sliku:
  • dangar-01.gif

vaha

Učenik

(10)

• »vaha« je muško

Datum registracije: 18.09.2002

• Poruku poslati

14

Ponedjeljak, 20. Januar 2003

:)

po celi dan igram micro mashines 2 :)
Trazio sam RAMBA 1 ili 2
ako neko naidje slucajno nek me obavesti(hvala)
nasao sam ramba 3, no nije to to....

vaha

Učenik

(10)

• »vaha« je muško

Datum registracije: 18.09.2002

• Poruku poslati

15

Utorak, 08. Juli 2003

sajt by cuncator :)

www.vaha.co.yu
www.vaha.net
[list]
[/list]

Gerilac

Profesionalac

(10)

• »Gerilac« je muško
  • »Gerilac« je zabranjen

Datum registracije: 28.03.2003

• Poruku poslati

16

Četvrtak, 03. Juni 2004

Selam alejkum Bosnjakinje, Bosnjaci i Bosnjacad.

Poznata ljegenda za Video-igre u pazaru sam naravno bio ja. :) Nema koju nisam zakovo. :)

Sjecate li se one karataske sa dvije rucke sto se igra. Raznim kombinacijama rucki se izvode udarci.

Vi ste vec naveli one glavne najstarije, pa ja samo mogu da dodam neke koje nisu bas najstarije, ali dosta su stare. Mada jednu niste naveli koja je imala kod najstarijeg Baska, gore navrhcarsije. Ime kako joj je nesjecam se, ali znam da smo je mi zvali Brus Lji. Karataska je i redom se boris sa raznim tipovima boraca. Nesjecam se bas detaljno igre, mada sam stizao do TRECEG BLUES-a. Jer, kada se pobjede svi protivnici koji imaju onda se igra iz pocetka ali su oni mnogo brzi nego u prvom krugu. Imala je jedna sa Shurikenima, pa onda POLE sa motkom, pa ona sa lepezama, pa onaj sa lancOm, itd. :) Imala je fora zaradjivanja velikog broja zivota na Shurikenima i Lepezama. :)

A sjecate li se one igre gdje strijelama busite balone. Cini mi se da se neki vuk spominjase.

Pa onda, Wonderboy, ono skakanje na odredjena mjesta gdje se pojavljuju PARE i prilikom uzimanja zlatnika dobijao se razlicit broj zlatnika (brojevima), ali najveci broj zlatnika se dobijao ako bi se u tom momentu zlatnik uzeo u skoku uz brzo mrdanje "ruchke" lijevo-desno. :) Tu je foru trebalo provalit. :)

Pa Atletika. :) ko je najbrze znao da "puca" on bi i najvise rekorde postavljao. Skok u dalj, skok uvis, ugao se odredjivao ruchkom. :)
itd.

ako se sjetim jos neke jake, napisat cu. :)

Allahimanet.
HER DZAN ASURA, HER VER KERBELA - SVAKO VRIJEME JE ASURA, SVAKO MJESTO JE KERBELA. Imam Dzafer Essadik r.a.

Gerilac

Profesionalac

(10)

• »Gerilac« je muško
  • »Gerilac« je zabranjen

• Poruku poslati

17

Ponedjeljak, 07. Juni 2004

Pa ona legendarna, ni njoj neznam ime, sa onim covjekom sa sesirom. Ide preko alijana, iznad glava krokodila, pa onda skorpioni, a skuplja neke vrece dolara. I ona je bil jaka. :)

Allahimanet.
HER DZAN ASURA, HER VER KERBELA - SVAKO VRIJEME JE ASURA, SVAKO MJESTO JE KERBELA. Imam Dzafer Essadik r.a.

Giovanni

Profesionalac

(10)

• »Giovanni« je muško

Datum registracije: 13.09.2002

• Poruku poslati

18

Ponedjeljak, 07. Juni 2004

Ja sam se preko vikenda ubio igrajuc' igrica moje mladosti. Naravno ZX Spectrum je u pitanju a stivo se moralo ponoviti...Nadjoh odlican emulator koji podrzava gotovo sve formate i nekog idola koji je ponudio badza bezmalo sve programe i igre napisane za ovaj ma(i)kroracunar.

Manic Miner, Supertest, Dechatlon, Green Beret, Formula One, Hyper Sports, Match Point, Match Day 1 i 2, Saboteur i saso mange cuda jos.

Cini mi se da u ovim igricama ima nekog smisla i ljepote dok ove nove su vise kano filmovi. A baska to sto su spakovane nekim cudom u 48KB...

Ej ba cijelih 48KB...Mnogo to bijase u ta doba...

Zivili
Giovanni
[SIZE=1]Sarajlija rozdenijem, Pazarac podrijetlom, Kanadjanin dekretom!

Homo homini lupus iliti Covjek je covjeku Vucko![/SIZE]

Gerilac

Profesionalac

(10)

• »Gerilac« je muško
  • »Gerilac« je zabranjen

• Poruku poslati

19

Utorak, 08. Juni 2004

Eh, kakva je to tehnologija bila onda. Sjecam se tadasnjih FLASH memorija od 5,25 inca. :) A jos ranije FLASH memorija je bila takva da su se podaci memorisali na busenim karticama, a kasnije trakama. :)

Eh, Pekom stari, pa onda Lira (bila kompatibilna sa IMB, mogao Pascal). :) A monitor ko televizor, tj. televizor mali sa crnom pozadinom i zelenim slovima. Meno se je baska svidjalo sto ima ZELENA slova. :)

Ti u posljednjih sedam dana sve nesto biras zelenu kuglu, nije to slucajno. :)

A tek igrice, auuuuu.

Allahimanet.

PaZaRaC

Profesionalac

(26)

• »PaZaRaC« je muško

• Poruku poslati

20

Utorak, 08. Juni 2004

Ja sam najvise hajo da igram igricu Days of Oblivion...to je jedna erotsko/akciona igrica u kojoj glavnu ulogi igra jedan glumac iz erotskih filmova koji na pocetku igrice izgubi pamcenje pa posle mora od pocetka da sazna kako je do toga doslo da se on nicega ne seca.....pose u toku igre se on vrce u svoju proslost i polako saznaje ko je i staje i cime se bavio...

Igrica je salj za odrasle osobe...18 + godina:)

I zisto da ne zaboravim igricu Alex Kid koju sam prvi put igro na Sega Master System.....

Prva igrica koju sam uopste igro je bila tenis...ono dje na obe strane imaju po dvije linije(teniseri) koje se dobacuju sa tackom(loptom)...neznam kako se zvase:)

eve nadjoh i sliku:)

PaZaRaC je dodao/la ovu sliku:
  • pongsnap2.gif

Social bookmarks