Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

PAUK_

Profesionalac

(10)

• »PAUK_« je muško
  • »PAUK_« je autor ove teme

Datum registracije: 27.08.2002

• Poruku poslati

1

Subota, 07. August 2004

STARI GRAD 2004

Od 21 do 23 jula u basti Doma kulture u Novom Pazaru odrzan je prvi muzicki festival pod nazivom Stari grad 2004.
Novopazarskoj publici se predstavilo 22 pevaca sa ovih prostora, dok su specijalni gosti bili: Zlatni prsti, Neverne bebe i Emina Jahovic.
Prvo mesto pripalo je mladom Enesu Ukicu, Imran Birdjozlic zadovoljio se drugim, a trece mesto je pripalo Senadu Mahmutovicu iz Sjenice.
Organizatori festivala, clanovi nevladine organizacije "Mass Entertainment group" iz Novog Pazara se nadaju da ce festival kroz nekoliko godina postati nasa tradicija.

Dijela su uoblicene slike, a nijet sa kojim su cinjena njihov su duh.

PAUK_

Profesionalac

(10)

• »PAUK_« je muško

• Poruku poslati

2

Nedjelja, 08. August 2004

Interesantno kako se niko od forumasa nije setio da napise rec dve, o ovom festivalu. Snimak je bio emitovan na svim televizijama, cak je imao i prenos, nemoguce da nema bas nikakbog odjeka na nasem forumu.

Ovo je po meni jedan veliki dogadjaj za NP jer je konacno bar na trenutak ozivljena basta Doma kulture. Imalii smo live svirku na otvorenom posle koliko godina, a nije sviro niko drugi do Neverne bebe, najbolja rock grupa proglasena na festivalu u Herceg Novom, . Onda Emina Jahovic se po prvi put predstavila domacoj publici, a pored nje jos 22 pevaca (amatera) sa nasih prostora. U gradu ovo je bio jedan veliki dogadjaj i mislim da mu i ovde treba posvetiti malo paznje.

Pa krenimo. Kljucna pitanja su "utisci"? Sta ovaj festival znaci za nas grad? I koliko je vazno da se odrzi kontinuitet, kako se festivalom tako i sa svirkama u basti Doma kulture?

Ja iskreno mislim da basta, kao i dom omladine treba da se vrati mladima. Ali sam isto tako ubedjen da se nista nece desitit sve dosk se ne potrudimo da se nesto desi...

3

Nedjelja, 08. August 2004

Hi PAUK_U :)

Pitah ja nedavno znal ko vise o tome ...STARI GRAD hvala ti sto rece koju rec. ;)

"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

kiki

Zlatna sredina

(10)

• »kiki« je žensko

Datum registracije: 08.04.2003

• Poruku poslati

4

Utorak, 10. August 2004

Prisustvovala sam zavrsnoj veceri ovog festivala i imadoh nameru da otvorim ovu temu ali bejah umorna i ostavih za kasnije. :D

Dakle, moji utisci se odnose samo na finalno vece. Obzirom da sam vec duze vreme odsutna iz Pazara i da sam na neki nacin neupucena u ovdasnje dogadjaje, ovoaj festival je za mene bio jedno veliko, prijatno iznenadjenje. Ovo je bio jos jedan dokaz koliko su ljudi sa ovih prostora spremni da se odgovorno postave prema svakom zadatku. Zelim da pohvalim organizatore, mlade momke, koji svakodnevno isticu svoju kreativnost, svoju spremnost za unosenje novina u ovaj grad.
Meni se posebno svideo naziv i logo Stari grad. Moram da spomenem da je ceo fetsival medijski propracen i da je glasanje bilo kao na evroviziji.

Basta Doma kulture je, bar na kratko, ponovo bila ozivljena i ispunjena lepim zvucima. Bilo je i onih koji su se prisetili svojih prvih ljubavi, i iskrica rodjenih bas na tom mestu ali mnogo godina pre, meduj njima i moja majka koja je na trenutak ponovo plesala prvi ples sa mojim ocem.

Moj favorit je nastupao pod rednim brojem jedan i zavrsio osvoivsi prvo mesto. Enes Ukic je celu publiku digao na noge otpevavsi pesmu na francuskom jeziku, a kao nagradu je dobio maksimalan broj poena od svakog clana zirija. Odmah za njim je i Imran koji je pevao pesmu Zdravka Colica. Sjenicak Senad Mahmutovic, kom je pripalo trece mesto, me je odusevio svojim humorom i opustenim stavom.

Blistavoscu veceri je umogome doprinela Emina Jahovic, kako svojim izgledom tako i glasom, a njen brat Mirsad i svojim stasom :D .

Istina da mi nemamo Kanli-kulu kakvu ima Herceg Novi ali mislim da imamo entuzijazam i ja verujem da ce ovaj festival svake godine rasti i biti sve bolji i bolji. (o)
Pazi koju igru igras.

PAUK_

Profesionalac

(10)

• »PAUK_« je muško

• Poruku poslati

5

Utorak, 10. August 2004

Citirano

Bilo je i onih koji su se prisetili svojih prvih ljubavi, i iskrica rodjenih bas na tom mestu ali mnogo godina pre, meduj njima i moja majka koja je na trenutak ponovo plesala prvi ples sa mojim ocem.

Stvarno interesantna je generacijska razlika prisutnih na fastuvalu. Specijalan pozdrav za forumasa Nermina, malo neaktivnog doduse, ali me odusevilo to sto je sa svojih 30 i kusur godina kupio karte za sve tri veceri, i sa svojim kolegom Klokdzijom bio jedan od poslednjih sto su napustili bastu. Postujem (o)

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

Datum registracije: 14.12.2003

• Poruku poslati

6

Petak, 13. August 2004

Nisam prisustvovala ovom festivalu, ali sam propratila na TV-u sve sto su prenosili u vezi s tim. Mislim da je lijepo sto mladi nalaze nekakav prostor i nacin da se zabave, sve je to ok..Medjutim, postojalo je nekoliko stvari koje se meni licno nisu dopale. Recimo, primjetila sam da (vjerovatno prije nastupa takmicara) "pjevale" su neke dvije djevojke (ili sta su vec radile..) kako bi vjerovatno zabavile publiku jer je to bilo u sastavu programa. Te dvije djevojke su mi toliko isle na nerve svojim izvodjenjem da je to uzasno. Ni na sta nije licilo...nekako su vristale, glupirale se, izvodile neke neprirodne pokrete, uvijanja..Sve je to bilo toliko gadno da...ali eto.

Kazem, lijepo je da se kulturne manifestacije odrzavaju u Novom Pazaru jer to nam toliko treba. Kultura je na nezavidnom nivou i treba joj svakako posvetiti puno paznje. Ali, voljela bih da muzicki festivali ne budu jedini odraz kulturnih zbivanja u nasem gradu. Mislim da muzike u cijeloj nasoj drzavi ima...i na pretek :rolleyes: jer se sve svodi na muziku cesto nekvalitetnog i ocajnog sadrzaja. Nasem gradu i omladini uopce, potrebne su i druge svecanosti iz oblasti umjetnosti, knjizevnosti, slikarstva, dizajna..uopce kulture. Nadam se da cemo i to docekati.

A za festival... (o) :)
Sabur ti je da gutas kiselo, gorko i ljuto, a da ti se na licu nista, sem osmjeha, ne vidi.

PAUK_

Profesionalac

(10)

• »PAUK_« je muško

• Poruku poslati

7

Subota, 14. August 2004

Citirano

Originalno od Altuna
primjetila sam da (vjerovatno prije nastupa takmicara) "pjevale" su neke dvije djevojke (ili sta su vec radile..) kako bi vjerovatno zabavile publiku jer je to bilo u sastavu programa. Te dvije djevojke su mi toliko isle na nerve svojim izvodjenjem da je to uzasno. Ni na sta nije licilo...nekako su vristale, glupirale se, izvodile neke neprirodne pokrete, uvijanja..Sve je to bilo toliko gadno da...ali eto.

Mnogo mi interesantna ta varijacija u dozivljaju. Jer slusali smo istu svirku, tebi je to bilo gazenje po zivcima, a za mene i vecinu prisutnih - spektakl. Odoh da razmisljam malo na ovu temu ;)

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

Datum registracije: 14.12.2003

• Poruku poslati

8

Subota, 14. August 2004

I ja odoh da razmisljam kako nesto onako moze za nekoga biti spektakl... ;)

Opet, svako ima pravo na svoju "varijaciju u dozivljaju"...
Sabur ti je da gutas kiselo, gorko i ljuto, a da ti se na licu nista, sem osmjeha, ne vidi.

• »And_U_Price« je muško

Datum registracije: 28.07.2002

• Poruku poslati

9

Nedjelja, 15. August 2004

Citirano

Orginalno od PAUK_
Interesantno kako se niko od forumasa nije setio da napise rec dve, o ovom festivalu. Snimak je bio emitovan na svim televizijama, cak je imao i prenos, nemoguce da nema bas nikakbog odjeka na nasem forumu.

Pa krenimo. Kljucna pitanja su "utisci"? Sta ovaj festival znaci za nas grad? I koliko je vazno da se odrzi kontinuitet, kako se festivalom tako i sa svirkama u basti Doma kulture?

Pa nije bas da se niko nije setio da napise rec dve o festivalu. Ako pogledas OVDE u to ces se i uveriti. Ja samo nisam hteo da otvaram novu temu poucen ranijim iskustvom da ljudi sa ovog foruma ne vole mnogo da pricaju o dogadjajima koji su prosli,

Sto se tice utisaka, slazem se da je ovaj festival pravo osvezenje nase muzicke a i celokupne (nikad siromasnije) kulturne scene i da u svakom slucaju treba da preraste u tradiciju. Ipsk, ovo je samo bilo takmicenje pevaca, ne i festival u pravom smislu rijeci ali ako se ostvari ambicija da dogodine bude i autorsko vece, onda mozemo da razmisljamo i ozbiljnijem dogadjaju.

Jos ako se ja prijavim... ;) ;) ;)
Sit Hungry Doesn't Believe

iMan-a

Profesionalac

(10)

• »iMan-a« je žensko

Datum registracije: 11.11.2004

• Poruku poslati

10

Subota, 23. April 2005

STARI GRAD 2005

Novopazarski muzički festival “Stari grad” se po drugi put ove godine održava 21.jula.”Festival će trajati tri večeri,pripreme su u toku a program će ove godine biti ozbiljnije koncipiran” rekao je u izjavi za naš radio predsednik organizacionog odbora festivala Tigrin Kačar”.Prve večeri nastupiće prošlogodišnji učesnici festivala,drugo veče će biti veče novih nada,a treća noć biće rezervisana za autorske kompozicije što je ujedno i najvažniji deo festivala ističe Kačar”.Ove godine planirana je i saradnja sa “menadzer group”BK fakulteta a potpredsednik organizacionog odbora festivala Aferdita Crnišanin je rekla da joj je drago što ispred “menadzer group”može svojom podrškom da pomogne mladima da se afirmišu i što će BK televizija biti jedan od pokrovitelja festivala.”Direktor festivala Aladin Imamović je istakao da je sada najbitnije raspisivanje konkursa i dobra priprema marketinškog i medijskog plana,kako bi se svi zainteresovani informisali o detaljima festvala”. Medijski sponzori festivala biće pored lokalnih medija i BK televizija,Pink i bosanska nezavisna televizija Hajat.

radio 100+
"Primjer onoga koji se sjeća svoga Gospodara spominjući Ga i onog koji Ga se ne sjeća je kao primjer živog čovjeka i mrtvaca."

green

Učenik

(10)

• »green« je žensko

Datum registracije: 19.04.2005

• Poruku poslati

11

Nedjelja, 24. April 2005

iMan-a, zaboravila si spomenuti da je:

OBAVEZNO DOSTAVITI
- Prijavu o autoru i izvođaču
- Demo snimak (audio kaseta, CD, mini disc)
- Tri primerka teksta kompozicije

i da je:

KONKURS JE OTVOREN DO 5. JUNA 2005.

Pa forumaši, ako ima talentovanih i zainteresovanih, bujrum, prijavite se, ukoliko ne, onda dođite da zajedno propratimo sve to
Zatvori oci, zelenooka...

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

Datum registracije: 04.01.2005

• Poruku poslati

12

Nedjelja, 10. Juli 2005

Izasle su reklame za ovogodisnji festival!
gostovace Kemal Monteno(trece veceri),Van Gogh i dr!
drago mi je sto se cela organizacija dize na mnogo veci nivo i sto festival poprima karakter ozbiljnih i cenjenih festivala kakvi su oni na primorju(kako u Hrvatskoj,tako i u Scg)! (o) (o) (o) (o) (o)
Jednom odlazi svako,putem svog zivota,na rastanku samo srce kaze,ja cu se vratiti...

13

Nedjelja, 10. Juli 2005

@Tashke: A kad je ovaj festival? Hocul barem bit u NP u to vreme? Da nije opet 21-23 Jula, ako jeste steta bi bilo :(.
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

Abfangjäger

Zlatna sredina

(10)

• »Abfangjäger« je muško
  • »Abfangjäger« je zabranjen

Datum registracije: 03.05.2004

• Poruku poslati

14

Nedjelja, 10. Juli 2005

Ja koliko sam cuo ovaj festival je prosao. Nemoj te mi , momentalno,verovati jer ima nesto u pesmi Vesne Zmijanac :D Iz daleka nevidi se sve iz bilza je sve drugacije :D
Hajde recite jeli bio ili nije jos ? Mada je ovo moje pitanje suvisno ja i ako bih se zadeso dole verovatno nebih isao jer sevdalike slusam samo od imenjaka mi Seja Pitica i Hanke Paldum. :D
Vertrauen ist, einem Menschen sogar dann glauben zu können, wenn man genau weiß, dass man an seiner Stelle lügen würde!

Sandokan

Profesionalac

(10)

• »Sandokan« je muško
  • »Sandokan« je zabranjen

Datum registracije: 12.12.2003

• Poruku poslati

15

Nedjelja, 10. Juli 2005

Nadam se da chesh biti tu.
Pazare jedini ,pazaree jedinii najboljiiiii, oooo ooooo oooooo ooooooo!!!!![/URL]

Abfangjäger

Zlatna sredina

(10)

• »Abfangjäger« je muško
  • »Abfangjäger« je zabranjen

Datum registracije: 03.05.2004

• Poruku poslati

16

Nedjelja, 10. Juli 2005

Da vi niste svojte, rodjaci ili ti rod pa bi ti voleo da ona bude tu ?
Vertrauen ist, einem Menschen sogar dann glauben zu können, wenn man genau weiß, dass man an seiner Stelle lügen würde!

Sandokan

Profesionalac

(10)

• »Sandokan« je muško
  • »Sandokan« je zabranjen

Datum registracije: 12.12.2003

• Poruku poslati

17

Nedjelja, 10. Juli 2005

Citirano

Orginalno od Abfangjäger
Da vi niste svojte, rodjaci ili ti rod pa bi ti voleo da ona bude tu ?

Ne brate vala,nego nju ko je upoznao LICHNO, nemozhe da joj odoli!! :klanja:
Pazare jedini ,pazaree jedinii najboljiiiii, oooo ooooo oooooo ooooooo!!!!![/URL]

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

• Poruku poslati

18

Nedjelja, 10. Juli 2005

Citirano

Orginalno od pink
@Tashke: A kad je ovaj festival? Hocul barem bit u NP u to vreme? Da nije opet 21-23 Jula, ako jeste steta bi bilo :(.

Na tvoju zalost,festival se odrzava od 21.-23-eg jula.Bas kao i sto si i predvidela,odnosno slutila. :]
I nije prosao vec tek pocinje za 10 dana.(@Abfangjaer)
Jednom odlazi svako,putem svog zivota,na rastanku samo srce kaze,ja cu se vratiti...

• »And_U_Price« je muško

Datum registracije: 28.07.2002

• Poruku poslati

19

Ponedjeljak, 11. Juli 2005

Ne mogu a da ne primetim da je datum festivala ista kao lane! :) Ne znam sto sam to primetio.

Imam jedno pitanje, posto nisam dovoljno upoznat. Da li je ove godine festival autorski? Jer samo ako je takav, zasluzuje ime festival, u protivnom to je obicno takmicenje pevaca amatera. Kemal Monteno ce svakako uvelicati ovaj dogadjaj.

Ja sam hteo prosle godine da se prijavim (ali ozbiljno), medjutim ove godine ne mogu posto su me stigle godine a i glas me polako izdaje :)
Sit Hungry Doesn't Believe

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

• Poruku poslati

20

Utorak, 12. Juli 2005

Citirano

Orginalno od And_U_Price
Ne mogu a da ne primetim da je datum festivala ista kao lane!
Ja sam hteo prosle godine da se prijavim (ali ozbiljno), medjutim ove godine ne mogu posto su me stigle godine a i glas me polako izdaje :)

Pa dobro,datum festivala je isti kao i prosle godine ali tako je i sa ostalim festivalima(Budva,Herceg Novi,Split,...),svi ovi festivali padaju u isto vreme kao i prethodne godine(eventualno su razlike dan-dva zbog prenosa na tv i nekih drugih stvari tehnicke prirode)
Pa nisi valjda ostarao 20 godina za jednu godinu pa te glas izdade ????(osim ako nisi celu godinu proveo u svemiru :)) :)) )
Bebek peva u sezdesetoj a ti nemos' u dvadeset i ...
(prija li ti ovo poredjenje sa Bebekom?) 8)
ene stigle ga godine,mnogo ti glup razlog,daj nesto opipljivije...

Social bookmarks