Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

PaZaRaC

Profesionalac

(26)

• »PaZaRaC« je muško
  • »PaZaRaC« je autor ove teme

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

1

Ponedjeljak, 07. April 2003

Startpage, komentari, kritike, pohvale....

Evo nakon malo duzeg vremena naidje mali projektic.

Posto sam tek poceo hteo bih da priupitam kakv je dosad pocetak.
Ko i uvek zanima me funkcija, harmonija boja, brzina loadovanja i ostale sitnice koje su vazne kod jedog mini portala.

Ko sto rekoh, funkcijonalitet Sajta ce se dalje prosiriti, ovo je samo jedandeo.

LINK

Tulumba4All

Profesionalac

(10)

• »Tulumba4All« je muško

Datum registracije: 04.09.2002

• Poruku poslati

2

Utorak, 08. April 2003

Nije lose !
Onako kako se meni svidja - kratko i jasno.
Malo su ti mutne slike na prvoj stranici. Svidja mi se dizajn, sem stranice "Berater" - izgleda ko umrlice ...

"Kontakt" ti je super.

Mogao bi da na stranicu "info" dodas linkove ka mapama (npr. Berlin )
... And Tulumba for all
[SIZE=1]If you can't convince them, confuse them.

A fanatic is one who can't change his mind and won't change the subject

[/SIZE]

Giovanni

Profesionalac

(10)

• »Giovanni« je muško

Datum registracije: 13.09.2002

• Poruku poslati

3

Utorak, 08. April 2003

Evo da i ja recem koju...
Posto je u pitanju stranica kompanije ideja vodilja ti je odlicna, sto znaci akcenat na jednostavnosti i prezentovanju informacija, nikako divljanje raznoraznim script-ovima i flash-om.
Meni se licno ne svidja izbor boja (doduse prilicno skladno ukomponovan) jer cini mi se da siva daje neku tuznu notu u globalu covjeku (putniku-namjerniku) koji otvori stranicu prvi put i misljenja sam da neke toplije boje mogu uciniti izgled prezentacije boljim(opet moje misljenje). E sad kod izbora boja je uvijek pitanje sta narudzbodavac zeli pa ako je to njihov izbor zaboravi prethodni komentar.
Za stranicu berater stoji Tulumbina opaska kao i da su na prvoj stranici slike malo mutne (pogotovo team_deininger.jpe) iako to pravdam tvojom zeljom za vecom kompresijom jpeg-a zarad brzine ucitavanja, no ja bih dodao da i neke slike na berater stranici (sabine_von_anhalt.jpe, siegfried_lamprecht.jpe i jos par drugih sa svjetlijom pozadinom) su takodje malo razvodnjene pa izgleda malo neujednaceno...
Iako znam da se ovo moze svrstati pod sitnicarenje -na rezoluciji 1024*768 a vjerujem i na ostalim pri maksimalnoj velicini prozora - ivice tabele ispod banera idu 1-2 px u desnu stranu i meni je uocljiv nesklad pa mozda bi mogao to da popravis naravno ako ti ovo nije bila namjera.
I na kraju moram da primjetim da si za baner koristio sliku (rukovanje - iako si primjenio gradient jos uvijek je prepoznatljiva) koja je jako rasprostranjena
na net-u (makar ovdje u Sjevernoj Americi jer je mozes kupiti kao i pregrst drugih sa http://www.gettyimages.com/ ) pa mozda da je promijenis u neku originalniju.
Sve u svemu, imas jako dobru podlogu i shvati moje i Tulumbine kritike kao konstruktivne i ne zaboravi da si ipak ti taj koji daje posljednju rijec.
Zivio
[SIZE=1]Sarajlija rozdenijem, Pazarac podrijetlom, Kanadjanin dekretom!

Homo homini lupus iliti Covjek je covjeku Vucko![/SIZE]

Dado

Profesionalac

(10)

• »Dado« je muško

Datum registracije: 09.08.2002

• Poruku poslati

4

Utorak, 08. April 2003

he he he

Citirano

Posto je u pitanju stranica kompanije ideja vodilja ti je odlicna, sto znaci akcenat na jednostavnosti i prezentovanju informacija, nikako divljanje raznoraznim script-ovima i flash-om.

sta si hteo da kazesh ovim. Da je ispravnije otic na
www.PHP-Nuke.com www.phpnuke.com www.phpnuke-service.de www.phpnuke.de ........................
i tako dalje Skinut gotovu Formu Editovat je i zavrshit poaso ?? pa sto bi onda najvece modne agencije radile sajtove u Flash Nije mi jasno .... stvarno vas ne razumem
....da li si toliko dobar
da mozes mirno spavati.....

PaZaRaC

Profesionalac

(26)

• »PaZaRaC« je muško

• Poruku poslati

5

Srijeda, 09. April 2003

Hvala pojedncima na Konstruktivnoj kritici.

Pod prvo, slike koje se nalaze na Prezentaciji sam nazalost tako dobio od strane Firme, vec sam im reko da kvalitet slika nije standard na internetu... i one slike Berater nece biti vise u dovrsenoj verziji prezentacije, nalazice se vecinom text sa opstim informacijama pojedine osobe..

Ona slika Handshake koja se nalazi na baneru je slika kako se rukuju Sef ove Firem i jedan od vodnih poslovodja kompanije, imas pravo da je slika bas puno prosirena ali ipak ima jedan znacajan simbol....

Sto se tice izboru boja, glavna prezentacija od Firme deininger je plava, zadatak je bio da ovaj deo Sajta nekako odvojim od glavne prezentacija tako da posetioc odma vidi da se radi o necemu podpuno novom, i tako pade izbor pod Siva boja.

@dado
posto vidim da pokusavas da mi naturis da je dizajn ukradjen, otvori source code ako znas staje to, i videces da je prezentacija kompletno uradjena sa Photoshopom i Image Readijom koju sam licno crtao, mislim da Babbha to jedini moze da primeti jer se u to razumije. Drugi aspekt, bilo bi to podpuno katastrofalno kad bi za jednu firmu koja spada na vrhu bisnisa sto se tice Company Support u Nemackoj, da za njih koristim dizajn koji je skinut sa nekih prezentacija koje nude templates. Ali to je vec veca skola....i necu o tome

Hvala

PaZaRaC

Profesionalac

(26)

• »PaZaRaC« je muško

• Poruku poslati

6

Srijeda, 09. April 2003

Datoteka

Sto se tice flasha, jos uvek je pokusaj ponekih "dizajnera" da barem malo na sebe skrenu paznju, kad vidim poneke Flash Prezentacije onda mi dodje da padnem na dupe kako je to fino i elegantno uradjeno, u drugom pravcu postoje "dizajneri" koji urade sajt tako da dobijem osecaj da se nalazim na ciganskom vasaru, sve svitka skace i kotrlja se, dijete bi dobilo epilepticki napad.... al to je sad druga tema :D

Tulumba4All

Profesionalac

(10)

• »Tulumba4All« je muško

• Poruku poslati

7

Srijeda, 09. April 2003

Citirano

Orginalno od Dado
... pa sto bi onda najvece modne agencije radile sajtove u Flash Nije mi jasno .... stvarno vas ne razumem

Sajtovi se rade u Flash-u kad zelis nesto da prezentujes. Ako zelis to da prodas preko neta - ZABORAVI FLASH ! Jednostavno nema te mogucnosti. Ne znam ni jedan sajt radjen u Flash-u koji prodaje online. Svi veliki (Amazon, Barnes&Noble, HMV, Google ...) koriste HTML, PHP, JAVA, ASP, CGI, PERL.

Ovo naravno nije nikakva zamerka Flash-u, jednostavno nije namenjen za to. Mozda u buducnosti i bude takve funkcionalnosti u Flash-u, ali moraju da se preleze decje bolesti (sigurnost, lakoca, brzina).
... And Tulumba for all

[/SIZE]

Tulumba4All

Profesionalac

(10)

• »Tulumba4All« je muško

• Poruku poslati

8

Srijeda, 09. April 2003

Zaboravih da napomenem jos nesto.

Sajtovi koji sadrze Flash se redovno skeniraju od strane Macromedia zbog autorskih prava. U prevodu, moras da imas licencirani Flash ako hoces da budes miran.

PHP, JAVA, HTML, Perl i ostale tehnologije su besplatne i svima dostupne.
... And Tulumba for all

[/SIZE]

Giovanni

Profesionalac

(10)

• »Giovanni« je muško

Datum registracije: 13.09.2002

• Poruku poslati

9

Srijeda, 09. April 2003

Citirano

Orginalno od Dado

Citirano

sta si hteo da kazesh ovim. Da je ispravnije otic na
www.PHP-Nuke.com www.phpnuke.com www.phpnuke-service.de www.phpnuke.de ........................
i tako dalje Skinut gotovu Formu Editovat je i zavrshit poaso ?? pa sto bi onda najvece modne agencije radile sajtove u Flash Nije mi jasno .... stvarno vas ne razumem

Mislim da su Tulumba4All i Pazarac odgovorili na ovo pitanje, no evo da rezimiram.

Flash nikako ne negiram kao i koriscenje script-ova jer bez jednih i drugih slazem se da je neke stvari nemoguce odraditi, medjutim moj akcenat je bio na umjerenom koriscenju istih nikako divljanju tipa da stavim flash cisto da raja vidi koji sam ja majstor ili pokupio sam super script koji skroluje i gore i dole i lijevo i desno i time odvlaci paznju sa onoga sto ja hocu da prezentujem a to je kompanija i podrucje djelovanja iste, kako je kontaktirati i slicno zbog cega je ova moja recenica i napisana.
Zaista, razni skrolovi, animacije i cuda su jako rijetki na web-u kad je u pitanju prezentacija kompanije (a narocito u slucaju pretrazivaca i stranica namijenjenoj prodaji) jer su se pokazala suvisnim ne samo za odvlacenje paznje sa bitnih cinjenica vec i na ucitavanje korisnika na dial-up konekciji. Licno kada vidim neki pre-loader uradjen u flash-u koji se ucitava 10 sec na cable/DSL vezi gotovo redovno zatvaram stranicu jer znam da je u pitanju samoprezentovanje autora i znanja mu a nikako informacija koje bih ja zelio saznati o kompaniji...

Za Pazarac

Citirano

Ona slika Handshake koja se nalazi na baneru je slika kako se rukuju Sef ove Firem i jedan od vodnih poslovodja kompanije, imas pravo da je slika bas puno prosirena ali ipak ima jedan znacajan simbol....

Vidim da si momak na mjestu i da si slike vjerovatno dobio od svojih pretpostavljenih kako i obicno biva kad se radi prezentacijama kompanije no ako je istina da je to jedna od kopanija u Njemackoj u samom vrhu mislim da bi trebalo da ih upozoris na podrijetlo slike rukovanja jer kao sto rekoh ista je vrlo prisutna na web-u (royalty free). Evo i par linkova sa malim modifikacijama slike u Phostoshopu da ih uvjeris u moju tvrdnju

Link1

Link2

Ovdje kao sto napomenuh u prethodnom javljanju je mozes i kupiti

http://creative.gettyimages.com/source/s…%2C0&UQR=wluwwe

Naravno, ukoliko su sliku pazarili samo ignorisi ovo moje naprijed receno inace kao sto rece Tulumba4All mogu ih tuziti zbog autorskih prava.

Inace meni se dizajn dopada jer je cist i jednostavan, nekima mozda i ne ali ne treba nista shvatati licno ipak su ovo samo diskusije i budi spreman na kritike najgore vrste.
Veliki pozdrav
Giovanni

[SIZE=1]Sarajlija rozdenijem, Pazarac podrijetlom, Kanadjanin dekretom!

Homo homini lupus iliti Covjek je covjeku Vucko![/SIZE]

Babbha

Profesionalac

(10)

• »Babbha« je muško
  • »Babbha« je zabranjen

Datum registracije: 23.07.2002

• Poruku poslati

10

Četvrtak, 10. April 2003

Eh pa da :)

Vazno je da je BRZO - KRATKO i JASNO ostalo je pomodarstvo. Licno, skratio bi sve silne detalje u KONTAKT sekciji OSIM ako ista nije namenjena TACNO odredjenoj grupi korisnika t.j. facama koje ce pomenutu firmu kontaktirati zarad konkretne stvari. Opet, velim, ne poznam njemacki tako da ne mogu komentarisati.

SourceCode je Straight & Clean, bez mnogo praznih i stripovanih linija - to mi se dopada i vazno je da takav ostane. Uvek probaj da IMG SRC bude definisan npr. 320 x 240 pxl jer tako browser "ne mora" da ceka dno slike da bi skonto koje je velicine nego se ODD i EVEN u GIF i JPG fotkama u potpunosti pokazuju kao opravdano primeljive te je i ubrzavanje brze. Usput, u JPG photo uvek podesi da je progressive ako fotke idu na web :)

Autorizovano. Gore pomenuto. Ljudi su u pravu. Javi se. Mailuj. Imam tone fotografija koje se mogu iskoristiti za slicne delice (a necu te tuziti, samo treba da pitash) posebno ako koristish PhotoShop, ko shto i rece da radish (shto I poshtujem).

Sve o autorizaciji na http://www.wipo.org koji je, usput, uradjen uz dodavanje DHTML-a :)

Na posletku: "Vezi konja dje ti gazda kaze". T.j. ok, boja je je jebiga boja, o ukusima nije fino raspravljati a najvaznije je da je ONAJ koji placa ili josh vaznije na zapadu ONAJ koji daje preporuku Zadovoljan. Onda, onda cesh i ti biti zadovoljan :]
Dnevno: http://babbha.blogspot.com
Can't Rain All The Time

Dado

Profesionalac

(10)

• »Dado« je muško

Datum registracije: 09.08.2002

• Poruku poslati

11

Četvrtak, 10. April 2003

Citirano

posto vidim da pokusavas da mi naturis da je dizajn ukradjen, i videces da je prezentacija kompletno uradjena sa Photoshopom i Image Readijom koju sam licno crtao, mislim da Babbha to jedini moze da primeti jer se u to razumije. Drugi aspekt, bilo bi to podpuno katastrofalno kad bi za jednu firmu koja spada na vrhu bisnisa sto se tice Company Support u Nemackoj, da za njih koristim dizajn koji je skinut sa nekih prezentacija koje nude templates. Ali to je vec veca skola....i necu o tome

Citirano

Citirano

Sto se tice flasha, jos uvek je pokusaj ponekih "dizajnera" da barem malo na sebe skrenu paznju, kad vidim poneke Flash Prezentacije onda mi dodje da padnem na dupe kako je to fino i elegantno uradjeno, u drugom pravcu postoje "dizajneri" koji urade sajt tako da dobijem osecaj da se nalazim na ciganskom vasaru, sve svitka skace i kotrlja se, dijete bi dobilo epilepticki napad.... al to je sad druga tema

Eh ovako sad odakle da krenem ... Prvo niko nije reko da se kradu gotova resenja za design stranice nego uopste php forma i php sourci kojija je pun internet i to daju dzabe .......................

Sad drugo : sto se tiche flasha Najmanje sto mi treba to je da skrenem paznju na sebe veruj mi da to mene ne znaima jednostavno ja sam se odlucio na taj korak i teram dalje ti si se odluchio na php i vozi niko ti ne brani chini mi se .................

e sad

Citirano

otvori source code ako znas staje to

he he he Ako se secas mi i dalje zivimo u jednoj drzavi gde imash ilegalnog softwera kolko hoces tako da sam imo Dreamweaver jos od verzije 2 ultra dev ....

sta si josh ono pomenuo adobe in design i photoshop
ista pricha opet davno i davno ................................ ti bio mnogo maljiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii..............

opet kazem radim flash zato sto ga lijepo varim kome smeta stvarno mu ne mogu nishta .
....da li si toliko dobar
da mozes mirno spavati.....

PaZaRaC

Profesionalac

(26)

• »PaZaRaC« je muško

• Poruku poslati

12

Srijeda, 23. April 2003

Opet ja,

morado ipak da razjasnim stvar sa ovim handshakom, slika je definitivno uradjena od Kompanije od koje sam dobio materijal. Tako da sam u tom slucaju na sigurno strani.

Dokaz
PaZaRaC je dodao/la ovu sliku:
  • hand.jpg

Administrator

Urednik foruma

(121)

• »Administrator« je muško

• Poruku poslati

13

Četvrtak, 24. April 2003

Na stranici Info hiperlinkovi:

Kontaktaufnahme
weitere Infos zum Berater

nisu bas uocljivi. Mozda bi bolje bilo da menjaju boju ili da budu podvuceni prilikom pozicioniranja kursora na njih.
Sve je ovo samo igra! Nema tog foruma koji je vrijedan Vasih zivaca! / Dokoni umovi - Sejtanska igralista

Crumb

Početnik

(10)

• »Crumb« je muško

Datum registracije: 10.05.2003

• Poruku poslati

14

Subota, 10. Maj 2003

ok su boje..

Social bookmarks