Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

• »ERTAN-72-NP« je muško
  • »ERTAN-72-NP« je autor ove teme

Datum registracije: 25.02.2006

• Poruku poslati

1

Četvrtak, 28. Decembar 2006

Status novih gradova

Sellam!!
Slusam danas na dnevniku da ce 12 "gradova"u Srbiji dobiti status grada !!! Nigde nema naseg PAZARA???????????????????????
Sta vi mislite ?? 8o

Tutinac

Zlatna sredina

(10)

• »Tutinac« je muško

Datum registracije: 05.09.2004

• Poruku poslati

2

Petak, 29. Decembar 2006

Brate zavisi,

ako budu trebali nasi poslanici buducoj vladajucoj vecini mozda Pazar i dobije status grada....
[SIZE=3][SIZE=4]"VELIKIM BOGOM SE KUNEMO DA ROBOVI BITI NEĆEMO"[/SIZE] [/SIZE]

DjordjeRd

Profesionalac

(10)

• »DjordjeRd« je muško

Datum registracije: 26.07.2002

• Poruku poslati

3

Petak, 29. Decembar 2006

Pa, ne znam, ako već nosimo titulu najprljavijeg grada u Evropi, onda nas, valjda, sleduje status grada i u zemlji Srbiji...
Ovaj član foruma želi da se, ovim putem, javno odrekne prava i obaveza čitanja i komentarisanja tema u forumima 'Politika' i 'Religija', i možete smatrati da nije kompetentan za takvu vrstu sadržaja u javnom mediju kakav je Internet. Svaka aluzija ili komentar na gornje rečenice će biti ignorisana od strane autora. Hvala na razumevanju.

P.S. 37!

• »ERTAN-72-NP« je muško
  • »ERTAN-72-NP« je autor ove teme

Datum registracije: 25.02.2006

• Poruku poslati

4

Petak, 29. Decembar 2006

Vlada Srbije predložila je da 12 dosadašnjih opština dobije status grada.

Predlog zakona o teritorijalnoj organizaciji predvidja da status grada dobiju Vranje, Zrenjanin, Kraljevo, Leskovac, Kruševac, Pančevo, Smederevo, Sremska Mitrovica, Subotica, Užice, Čačak i Šabac.

Do sada su status grada imali samo Beograd, Niš, Novi Sad, Kragujevac i Priština

ja mislim da je i pazar trebao da bude ovde to jest medju ovih 12 opstina!!!!!!!!!!!!!

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško

Datum registracije: 11.02.2004

• Poruku poslati

5

Petak, 29. Decembar 2006

Zna li neko koji su kriterijumi primenjivani prilikom odredjivanja statusa grada?
Relax, take it easy, for there is nothing that we can do.

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

Datum registracije: 17.12.2002

• Poruku poslati

6

Petak, 29. Decembar 2006

Ne znam koji kriterijumi su primjenjivani ali koliko mogu da primjetim svi predlozeni gradovi su centri okruga sto nije slucaj sa Novim Pazarom koji pripada Raskom okrugu sa centrom u Kraljevu. Nepravda, jedna za drugom ...
Čvrsto je ubijeđen u svoje stavove. Nemojte ga zbunjivati činjenicama!

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško

Datum registracije: 11.02.2004

• Poruku poslati

7

Petak, 29. Decembar 2006

Radio 100+
NOVI PAZAR - Skupština opštine Novi Pazar usvojila je danas budžet za sledeću godinu i Generalni urbanistički plan razvoja do 2020. godine. Usvojeni budžet je u odnosu na prethodnu godinu uvećan za 30 odsto i iznosi skoro 1,4 milijarde dinara. Prema planu raspodele budžeta, najviše novca (497 miliona dinara) biće utrošeno za razvoj komunalne infrastrukture opštine. Odbornici lokalnog parlamenta su usvojili i Generani urbanistički plan, kojim se predviđa da Novi Pazar dobije status grada.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Navodno bi usvojeni urbanisticki plan trebao da Novom Pazaru obezbedi status grada. Ono sto je meni nejasno je da li bi to trebalo da se desi nakon 2020-te godine kada plan bude eventualno realizovan ili je samo usvajanje plana dovoljno za dobijanje statusa grada. Drugo sto vidim kao potencijalni problem je da bi sledeca skupstinska vecina mogla da zaustavi realizaciju urbanistickog plana. Znamo da svaka nova lokalna vlast menja rezim saobracaja u centru grada, tako da sumnjam u to da nece pokusati da se cacka i oko urbanistickog plana.
Zna li neko gde se moze pogledati usvojeni urabinisticki plan?
Relax, take it easy, for there is nothing that we can do.

Diksi

Početnik

(10)

• »Diksi« je žensko

Datum registracije: 22.12.2006

• Poruku poslati

8

Utorak, 02. Januar 2007

Sve je to mLogo lijepo... Naravno, i da imamo uslove za dobijanje statusa grada, vrlo verovatno da nam ih ne bi ni priznali ali sto govoriti o tome u opste kad ih nemamo? Razumem ja sujetu i sve ali dzaba... Fejsujte se s truthom molim vas. :(
God may have created man before woman,
but there is always a rough draft
before the masterpiece...

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

Datum registracije: 04.01.2005

• Poruku poslati

9

Subota, 06. Januar 2007

Ed-e,nije kriterijum(barem ne glavni) da su ti gradovi centri nekih regiona,Nis je centar i za Vranje i za Leskovac a ove 2 opstine ce dobit status grada.Isto vazi i za Uzice i Cacak,kao i za Pancevo i Smederevo.

Moje licno misljenje je da postoji mnogo stavki "za" i "protiv" da Pazar dobije status grada i mislim da je trenutno vise ovih "protiv".
Status grada donosi vise novca iz budzeta Republike za Pazar i jos par nekih ingerencija,koje svakako nisu zanemarljive ali sevo sta ja mislim da je lose u tome:

-Prvi i najvazniji:
Da bi se dobio status grada,treba napraviti par opstina,a siguran sam da bi neki to jedva docekali i trazili(i dobili naravno)posebnu opstinu i tako se na jos jedan nacin odvojili od Pazara.Poznat vam je scenario K.Mitrovice,garantujem da bi sa umovima lokalnih politicara doslo do slicne situacije u Pazaru.

Ovo je samo u grubim crtama, imalo bi svakako jos dosta toga da se napise.
Ovo je samo u najgrubljim crtama,a imalo bi ovde jos mnogo toga da se razradi i opsirnije napise...
-Opet,zbog katastrofalno losih politicara,doslo bi do neravnomernog ulaganja u opstine od strane grada jer u opstini moze da vlada koalicija koja nije na vlasti na nivou grada pa bi se ulagalo samo tamo gde vladaju isti.To se cak i sad desava,kad se zna gde vladajuca stranka u delu opstine ima vise biraca,tu se rade putevi...

-Taj dodatni novac,opet zbog politicara,bi opet zavrsavao po principu "pola pije,pola sarcu daje",znaci,gradjani bi opet imali minimalne koristi.

Znaci,u principu gradjanima je potreban status grada jer bi lakse ostvarivali svoja prava putem opstina ali problem je taj sto nemamo kvalitetne kadrove jos uvek koji bi sproveli samo pozitivne stvari a razumno,ostrom borbom protiv korupcije sprecili da se dese ove lose stvari.
Jednom odlazi svako,putem svog zivota,na rastanku samo srce kaze,ja cu se vratiti...

Tutinac

Zlatna sredina

(10)

• »Tutinac« je muško

Datum registracije: 05.09.2004

• Poruku poslati

10

Srijeda, 17. Januar 2007

Poslanicki kandidat Liste za Sandzak Bajram Omeragic izjavio danas na zavrsnoj konvenciji ove koalicije u Novom Pazaru da ce na sutrasnjoj sjednici vlade Novom Pazaru biti dodijeljen status grada.

Haj sto nisu ovi izbori svaka tri mjeseca....
[SIZE=3][SIZE=4]"VELIKIM BOGOM SE KUNEMO DA ROBOVI BITI NEĆEMO"[/SIZE] [/SIZE]

Social bookmarks