Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

PASHA

Zlatna sredina

(5)

• »PASHA« je zabranjen
  • »PASHA« je autor ove teme

Datum registracije: 29.01.2004

• Poruku poslati

1

Srijeda, 18. Februar 2004

Status quo, autonomija, specijalni status ili nezavisni Sandzak?

Selam alejkum dobri ljudi..

2004 je godina a Sandzacko pitanje jos nije rijeseno. Sjetih se 90-tih pa pitah sebe sta li danas Sandzaklije, bili oni Bosnjaci ili Srbi misle o rjesavanju statusa Sandzaka. Molim vas da vam odgovori budu konkretni uz neko vase vidjenje rjesavanja statusa Sandzaka..

Hvala....
PASHA je dodao/la ovu sliku:
  • grbs.gif

• »pustinjar« je muško

Datum registracije: 11.01.2003

• Poruku poslati

2

Četvrtak, 19. Februar 2004

""Sandzak treba biti regija koja spaja, a niposto nesto sto razdvaja"

Nadjoh ovaj citat slucajno OVDJE .

a evo i ovdje u tekstu neshto vezano za Status-e

• »carsijaner« je zabranjen

Datum registracije: 25.09.2004

• Poruku poslati

3

Četvrtak, 09. Decembar 2004

Interesantna tema.

Po meni Sandzak treba da bude
NEZAVISNA DRZAVA BOSNJAKA, SRBA, CRNOGORACA I OSTALIH GRADJANA NAPRAVLJENA PO PRINCIPU TROJNOG PREDSJEDNISTVA (BOSNJAK, SRBIN, CRNOGORAC) KAO U BIH.
Inace sa Srbijom necemo mi daleko. Mozda ovo za sada izgleda nevjerovatno ali vrijeme trpi i jede sve.

muhadzer

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 08.11.2004

• Poruku poslati

4

Četvrtak, 09. Decembar 2004

Ako govorimo o zeljama, ja bih volio da Sandzak bude jedan od entiteta BiH.
A sada da se vratim u stvarnost. Sandzak o kom govorimo je u stvari NP, Tutin, pa malo manje Sjenica i Rozaje. Ovo drugo sto je ostalo ionako nema Bosnjacku vecinu. Ako pitas Bosnjake u CG dijelu Sandzaka dali su za nezavisnu CG ili autonoman Sandzak 90% ce izabrat CG a bogami dosta ce njih reci da je Crnogorac. U zapadnom dijelu Sandzaka s druge strane Bosnjaci Pazar ne prihvataju kao svoj centar. Imajuci ovo u vidu za Pazar(i Sandzak u cjelini) je najbolje regionalna decentralizacija Srbije uz garantovanu kulturnu autonomiju. U nesto sirem kontekstu smanjivanje tenzija izmedju Srbije i CG kao i Srbije i Kosova pojacalo bi poziciju NP kao centra ekonomske saradnje u regionu. Cini mi se da bi ovo bio najbolji scenarij za nas.
Svijet pociva na cetiri stuba: znanju ucenih, pravdi mocnih, hrabrosti odvaznih i molitvi pravednih.

Social bookmarks