Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško
  • »sans« je autor ove teme

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

1

Subota, 18. Oktobar 2003

Stereotipi o Pazaru i Pazarcima

»Šta je stereotip?«

Po klasičnom određenju Voltera Lipmana (Public Opinion, 1922.): stereotipi su nekakve »slike u glavama« koje pružaju okvir za objašnjenje događaja o kojima smo nedovoljno, delimično obavešteni i koje se, budući da su samo (slike) u našim glavama, znatno razlikuju od dela spoljašnjeg sveta na koji se odnose, pa se, prema tome, ispostavljaju kao činjenično netačne, rigidno nefleksibilne konstrukcije, zasnovane na nelogičnom rasuđivanju.
No, ta se definicija pokazala u izvesnom smislu prekratkom, isuviše jasnom da bi mogla biti jasna i isuviše samorazumljivom da bi mogla biti ozbiljnije iskorišćena u promišljanju jednog fenomena koji predstavlja začuđujuće lak plen političkih grabljivaca.Pitanje se mora postaviti drugačije:
Šta je to što stereotip čini tako prijemčivim za sve vrste političkih manipuilacija i zloupotreba? Šta je to u samim stereotipima što omogućuje da tako lako prodru u mase i da se zapanjujućom brzinom »nakaleme« na najgore resantimane, najcrnje predrasude, najopasnije zablude, najbanalnije ideološke kalupove?
Odgovor se, delimično, nameće i u etimološkom razgrađivanju toga pojma. Tip (grčki: τύπος) znači otisak, slika; uzor, uzorak, obrazac; praslika koja sadrži u sebi sve bitne oznake izvesnog broja ili niza slika; karakterni opšti oblik, lice konvencionalnog karaktera, karaktrističan primerak nekog roda, neke vrste. Stereo (grčki: στέρέός), prefiks koji se javlja u složenicama i znači čvrst, tvrd, jak, gust, telesni, prostorni (navedeno prema: Milan Vujaklija, Leksikon stranih reči i izraza, Prosveta, Beograd 1972). Stereotip je, dakle, neka vrsta ukočenog znaka, uzor, nekakva praslika koja odaje opšti karakterni oblik. Stereotip je isticanje neke bitne, najbitnije crte koja odlikuje neki kolektivitet: zajednicu, rasu, pol. S obzirom da je reč o bitnom, suštinskom, dakle nepromenljivom i nepomerljivom određenju, sve što toj biti pridolazi od drugorazredne je važnosti, slučajno, pridolazeće.
Zavodljivost stereotipa upravo je u njegovoj »nepodnošljivoj lakoći postojanja«, u tome što savršeno lako i savršeno »precizno« daje objašnjenje veoma složenih i, zapravo, nesvodivih pojava. Večiti malograđanin, onaj svakodnevni fašista (Umberto Eko), ciljna je grupa kojoj se stereotipi obraćaju: lenj i nezainteresovan, ćifta će uvek pre izabrati jasno, kratko, ali »sveobuhvatno« objašnjenje složene pojave, nego krenuti u komplikovane razvrgavanje, analitičko razgrađivanje koje oduzima vreme, angažuje intelekt i ne obećava ništa unapred. Stereotip svodi ono nesvodivo. A kad god se složena pojava, kakva je, recimo, narod, svede na jednu crtu (dobar, loš, zao, prepreden, hrabar, kukavički, pritvoran, junački, mali, veliki, gramziv...), ili kada se polu negira pamet (duga kosa kratka pamet...), onda nema nikakve sumnje da se iza tog nepodnošljivog svođenja valja volja za moć.

Moja ideja, kao autora i pokretača ove teme, je da se pozabavimo sa stereotipima vezanim za našu zajednicu, za naš grad. Da se pozabavimo uzrocima nastanka kao i analizom postojećih stereotipa o Pazaru i Pazarcima uopšte. Ne možemo izbeći da se pozabavimo stereotipima koji vladaju i o našem užem i širem okruženju, jer su delom stereotipi vazani za nas proistekli ili su deo stereotipa o Balkancima, Slovenima, Turcima, Srbima, Bošnjacima. Kroz sve te stereotipe se provlače pozitivne, negativne ili utešne konotacije i slike. Prepoznavanjem i forsiranjem pozitivnog, prepoznavanjem i suzbijanjem negativnog, možemo doprineti da slika nekog budućeg stereotipa o Pazarcima bude bolji i verniji prikaz opšte slike o nama.

Da počnem:

verovatno ste čuli već da su Pazarci:

• rođeni trgovci
  • najopasniji i najžešći momci (naročito za vreme odsluženja vojnog roka)
  • najbogatiji i da imaju najbolji "šmek" za biznis
  • najvatreniji navijači
  • odlični vernici za razliku od recimo Bosanaca
  • najbolji šverceri sa izuzetnom nadarenošću za izbegavanje svih vrsta nepredvidivih situacija na carini i sl.
  • ...

Ovoj listi se sigurno može pridodati još puno stereotipa koji vladaju u samom gradu, i u nastavku očekujem od svih učesnika foruma da daju svoj doprinos u tome , kao i u objašnjenju ovih već pobrojanih stereotipa. S druge strane, verovatno ste (a možda i niste) čuli i stereotipe koji govore o Pazarcima u negativnom svetlu, a koji svoje izvorište imaju uglavnom negde van Pazara, pa se možemo pozabaviti i time kakvi stereotipi vladaju o Pazarcima u svetu, u Beogradu, u Sarajevu, i povesti diskusiju zbog čega?

Od svih učesnika u diskusiji očekujem jedan što realniji pristup, mada iskren da budem, ne očekujem da i kroz samu diskusiju ne bude protkana nit stereotipnih gledišta koja nas okružuju. Prepoznavanje istih takođe je jedna od ideja zbog kojih je ova tema i pokrenuta.
Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

... al lahko je tebi kad imas olovku sa gumicom

DeeDee

Početnik

(10)

• »DeeDee« je žensko

Datum registracije: 24.09.2003

• Poruku poslati

2

Subota, 18. Oktobar 2003

Shto se Sarajeva tiche,ovde je vec to sve malo generalizovano.Naime,ovde se ne razlikuje da li je neko Pazarac,Sjenichak,Tutinac ili neki drugi Sandzaklija,svi smo ovde "SANDZE" i ogorchena sam njihovim predrasudama....Sude nam svima na osnovu nekih pojedinaca koji su se loshe pokazali(ima ih prilichno,nazalost :( ),ali to nije opravdanje da od svih nas ochekuju to isto,ali tu na scenu dolazi momenat imucnosti Sandzaklija pa zbog zavisti sve se too josh vishe naduva ,tako da smo MI ovde okarakterisani ko neki prostaci,divljaci,neobrazovani parajlije....Tuzno :( ....Ali nechemo mi to tako ostaviti,naravno :] Trudicemo se da pokazemo da smo od njih u svakom pogledu bolji,obrazovaniji,poshteniji,iskreniji i (shto ih najvishe boli) imucniji.
Iznerviralo me je jednom prilikom kad mi je bilo recheno:"TI IZ SANDZAKA?!BASH NE IZGLEDASH TAKO..."A ja sam onda rekla:"Pa oprosti,rogove sam danas ostavila kuci.."
eto ,toliko od mene.
Pozdrav!
Istina je poput zvezde , koja skoro da se ugasi u nocnoj tami....

juskos

Profesionalac

(10)

• »juskos« je muško

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

3

Subota, 18. Oktobar 2003

Pozdrav

Odlicna tema.....

Naravno za vreme srednjeg skolovanja i ja sam jedan od onih SANDZA koji je boravio u sarajevu...

Samo tada su nam govorili da skinemo opanke na bembasi pa da zgazimo u sarajevo...

Ili ti da smo papci iz sandzaka...

Dosta je ovih predrasuda bilo a kolko vidim ima toga i danas . Ne znam kakva je situacija sa beogradom ali verovatno i tamo situacija nije nista bolja moguce je da je jos i gora.

Naravno vremeno kad nas ljudi upoznaju i shvate da smo stvarno ljudi posteni od reci i da se mogu osloniti na nasu pomoc polako i oni menjaju misljenje o nama ali to je naravno ograniceno na broj ljudi koji se direktno znaju sa nama.

Mada po ovom pitanju bi trebalo da se vise strateski prilazi.

Sa porastom broja sandzaklija koji nose osobine koje sam maloprije nabrojao i ovaj ce se stereotip polako menjati. Ali pre svega se mi samo moramo zapitati sta je to sto je dovelo to takvog stereotipa. Koje su to nase greske koje se ne bi trebale ponavljati ili ih jednostavno iskorijeniti.

NAPRED DOBRA JE TEMA I MORA SE PODROBNO OBRADITI DAVNO NISAM NAISAO NA NESTO OVAKO ZANIMLJICO.

SANSE PUN POGODAK
Velicina jednog naroda se ne meri brojem ljudstva vec brojem alima

DeeDee

Početnik

(10)

• »DeeDee« je žensko

Datum registracije: 24.09.2003

• Poruku poslati

4

Subota, 18. Oktobar 2003

A dok sam bila u Beogradu, pitali su me :"Je l' vi u Pazaru u kuci prichate turski ili albanski?!?!" ?(
Znachi vecina nema pojma kako je to kod nas,a bilo je i onih koji bi se zakleli da je NP na Kosovu....Uglavnom,znachi,ne znaju,dok Sarajlije vrlo dobro znaju i nekako se ne bi to od njih ochekivalo,al dobro ,nekad ce mozda shvatit'......
Istina je poput zvezde , koja skoro da se ugasi u nocnoj tami....

Administrator

Urednik foruma

(121)

• »Administrator« je muško

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

5

Subota, 18. Oktobar 2003

Jos za vreme studija u BG imao sam kao pazarac poseban tretman kod kolega. Poseban status se ogledao u tome sto me je vecina kolega iako su znali moje ime zvali "pazarac". U razgovoru sa njima saznao sam za puno stereotipa za koje nisam bio svestan da postoje.
Na prvom mestu kod njih je preovladavalo misljenje da su svi pazarci bogati ljudi. Pored toga vladalo je misljenje o nama da smo veliki kavaljeri, sto mi je vrlo cesto donosilo plus poene posebno kod pripadnica lepseg pola :D.
Vecina stereotipa, kako pozitivnih tako i negativnih, su stvoreni tadasnjim izvestavanjem zute i one druge stampe koja je od svega i svacega pravila senzacije, pa i vrlo cesto preuvelicavala mnoge dogadjaje.
Cesto je vrlo tesko ubediti ljude da u stvari nije sve tako kako se prica, a to se najbolje postize svojim primerom.

Sve u svemu mogu reci, barem iz licnog iskustva, da je veci deo stereotipa koji postoje o nama, pozitivne prirode.
Sve je ovo samo igra! Nema tog foruma koji je vrijedan Vasih zivaca! / Dokoni umovi - Sejtanska igralista

Elvinov babo

Profesionalac

(10)

• »Elvinov babo« je muško

Datum registracije: 15.05.2003

• Poruku poslati

6

Subota, 18. Oktobar 2003

Pre odprilike 10 meseci,kad sam dobio sadasnji posao,za vreme pauze sedeo sam sa jednim bosancem(tad jos nisam upoznao sve zemljake koji rade tu) i pricamo onako bez veze.
Sóbzirom da taj bosanac radi tu duze vreme i svi ga normalno poznaju prilazi tip kod nas i obraca se meni:
Sta je ovo dobili smo jos jednog zemljaka!
Tip je iz Bosne,pravoslavne veroispovesti,ali heljenejse!!
I tako u toku upoznavanja pita on mene odakle si?
A ja ko i svi iz Sandzaka odgovaram da sam iz Novog Pazara!
Njegova reakcija na moj odgovor je bila k´o iz puske.

-Kako nagovarate vi decu da bolje uce u skolu?

Meni ne pada na pamet sta on tim hoce da pita, i ja odgovaram:

-Ja ... neznam ... kako?

On nastavlja ovim rijecima:

-E ovako vice Babo sinu.

Ako ne budes ucio dobro,kupicu ti JUGA da ti se cijela carsija smije. :)) :)) :))

Ja samo zinuo ne kapiram odkuda on to zna(ja sam vec cuo za tu foru),posle smo malo vise pricali o njemu i saznao da su za vreme dolaska izbeglica iz bosne u Svedsku bili u raznim kampovima i da su tu srecali nase ljude pazarce,ali da skratim.
Hocu da kazem da jedan od stereotipa moze da bude da smo i "najduhovitiji"!!!

Toliko.

Sellam svima!!!
Zaboravi na probleme,sutra dolaze novi.

Dado

Profesionalac

(10)

• »Dado« je muško

Datum registracije: 09.08.2002

• Poruku poslati

7

Subota, 18. Oktobar 2003

super tema ; Dok sam bio u vojsci daleke 1997-e godine ... Imali smo prvo bojevo gadjanje iz pushke i bio samnom jedan zemo rodom iz sebecheva, dok smo stojali u rvo jedan pored drugog prishao je komadant kasarne i rekao pogledaj ih Njih dvojicu ovi moraju da su iz pazara Gledaj ga kako drzi Pushku Ko da je rodjen Sa njom.... (a drugi komentarishe(tamo dijete kad se rodi kupi mu babo pistolj)) veoma duhovito jer meni nije babo kupio pistolj kad sam se rodio...
....da li si toliko dobar
da mozes mirno spavati.....

Elvinov babo

Profesionalac

(10)

• »Elvinov babo« je muško

Datum registracije: 15.05.2003

• Poruku poslati

8

Subota, 18. Oktobar 2003

Cudo Dado da ti nije kupljen pistolj kad si se rodio??

Kod nas na pester se to kupuje za prvi rodjendan!!! :))
Zaboravi na probleme,sutra dolaze novi.

Dado

Profesionalac

(10)

• »Dado« je muško

Datum registracije: 09.08.2002

• Poruku poslati

9

Subota, 18. Oktobar 2003

babo ga je duzio pa ga sramota bilo od kolega.... da ga kupuje...
....da li si toliko dobar
da mozes mirno spavati.....

angel undercover

Zlatna sredina

(10)

• »angel undercover« je žensko

Datum registracije: 30.08.2003

• Poruku poslati

10

Nedjelja, 19. Oktobar 2003

zbog cega....

Citirano

Orginalno od DeeDee
Trudicemo se da pokazemo da smo od njih u svakom pogledu bolji,obrazovaniji,poshteniji,iskreniji i (shto ih najvishe boli) imucniji.

... mozda zato sto se ne volite faliti ?:)
I am a woman above everything else

björn

Profesionalac

(10)

• »björn« je muško

Datum registracije: 29.08.2003

• Poruku poslati

11

Ponedjeljak, 20. Oktobar 2003

ja sam bogomi iz pozara :D sisao iz neke vuko****** i kaze ja sam iz pazara :rolleyes: zbog takvih mislim da ljudi imaju takvu sliku kakvu imaju o nama u sarajevu...najvise mi glupo zvuci kad neko kaze da su u pazaru svi bogati.haha glupost ziva,to uopste nije istina.ima bogatih ali ima MNOGO vise onih koji teraju TAFRU ili prdu sto bi rekli pazarci :P ili kad dodjem u pazar pitaju me kaze'kakve su svedjanke?jelde da nemogu sa pazarkama u lepoti?'
hehe ima pazarki lepih nema sta,ali ima i svedjanki.znaci nije samo lepota razervisana za pazarke. :P jedno jeste istina, a to je da je vecina snalazljiva. ;)
14. Kad bismo njih radi kapiju na nebu otvorili i o­ni se kroz nju uspinjali,
15. opet bi o­ni, zacijelo, rekli: "Samo nam se pričinjava, mi smo ljudi opčinjeni!" (Kur'an)

meSSko

Zlatna sredina

(10)

• »meSSko« je muško

Datum registracije: 26.06.2003

• Poruku poslati

12

°°°rođeni trgovci °°°

Po pitanju ove opaske od Sansa,ja cu iznijet jednu zgodicu koja dosta govori o tome !!!

Jedne prilike sam kupovao lubenicu (bostan) kod jednog trgovca u NP,i teklo je ovako:

* Bgoti,...valjal ti ovaj bostan ?
° Eneee,...cujes,nema ga nidje takoog.!
* No,... je li sladak ?
° Eneee,...evo probaj med,i moj bostan.....[U]i videces da je med sladji[/U] !!
* Valla to ti vjerujem!!!

Na sto se ja osmjehnuh,uzeh bostan,i u tome moj prijatelj vidje jabukov sok u tetrapaku,koji je uvezen iz Njemacke.

* Prijatelju,...smije li ovaj sok da piju i teski secerasi ?
° Enee ....ne smiju,daj da ti nadjem...tu sigurno i pise !

pogledavsi po pakovanju,buljio je par minuta...okrtao pakovanje desetak pua po rukama ,i ne razumijuci ama bas nista , sta tu stoji,on mu tek pokaza tamo gdje je opisano :sastojci ...i kaze mu :

° Ovo ti je specijalni za secerase ,dijabeticare,...cak i ko boluje od epilepsije...preporuceni su ovi sokovi !!!
Samo sto je to iz uvoza,pa je na strani jezik...te mi to ne razumijemo!
Ali pitaj koga goj hoj...pa ces videt !!!
[U]To ljudi kod mene kupovalji paketima [/U] !!!

:)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :))

Ja sam se danima smijao njegovoj dovitljivosti u toj hvali svoje robe,...kako on to uvjerljivo prica,i ubjedjuje kupca,....ko ono :

'' to samo on ima ,ne moze svako da dobavi...i sve je ljekovito i vrhunsko kod njega ''

M.S. ...........meSSko........... selam svima
[SIZE=1]Šta god ko čini,..ono sve sebi !!! ;) [/SIZE]

Djuturum

Početnik

(10)

• »Djuturum« je muško

Datum registracije: 17.10.2003

• Poruku poslati

13

hahahahahahhhahaah e ta ti vic bese jak slusa imam ja jedan kad su pitali malog ciganin sta ces ti biti kad budes porasto on im reko bicu zena hehhe ni ova moj nije los sta mislite heheh hahahhhahhaha
djuturum se vratio

meSSko

Zlatna sredina

(10)

• »meSSko« je muško

Datum registracije: 26.06.2003

• Poruku poslati

14

Utorak, 21. Oktobar 2003

nije \'\'vic \'\'djuturume...!!

Care...Djuturume,...ovdje nije mjesto za viceve.

Citirano

originalno od Djuturuma :

hahahahahahhhahaah e ta ti vic bese jak slusa imam ja jedan

Ova tema je sasvim drugacijeg smjera i karaktera,neko sto si je ti razumio,zato te molim..kad nesto zelis negdje da upises i postujes,prvo procitaj temelj i ideju teme,da ne bismo pravili besmisleni buckuris.

Na pocetku je ,osnivac teme ,vrlo lijepo rekao:

Citirano

originalno od Sans-a :

Da počnem:

verovatno ste čuli već da su Pazarci:

°rođeni trgovci

°najopasniji i najžešći momci (naročito za vreme odsluženja vojnog roka)

°najbogatiji i da imaju najbolji "šmek" za biznis

°najvatreniji navijači

°odlični vernici za razliku od recimo Bosanaca

°najbolji šverceri sa izuzetnom nadarenošću za izbegavanje svih vrsta nepredvidivih situacija na carini i sl.

...

a na osnovu ove opaske,

Citirano

originalno od Sans-a

°rođeni trgovci
ja sam kao i predhodnici opisali dogadjaje, '' koji nijesu vicevi '' , nego slucajevi na osnovu kojih se formiraju stereotipi,u ovom slucaju o pazarcima ...kao rodjenim trgovcima !!!

M.S. ............meSSko............ selam svima
[SIZE=1]Šta god ko čini,..ono sve sebi !!! ;) [/SIZE]

Srce_

Zlatna sredina

(10)

• »Srce_« je žensko

Datum registracije: 09.10.2003

• Poruku poslati

15

Utorak, 21. Oktobar 2003

i ja sam chula jedan vich o tom stereotip-u koji valjda i vi znate al' haj da napishem neshto i ja ... :O

pricha je o jednom pazarcu koji je otisho da studira u Sarajevo ... normalno Babo mu dao Mercedesa na raspolaganju da bi se vozio do fakulteta i po gradu ... posle neko vreme chuju se oni na telefon ...

Babo : kako te sluzhi sine mercedes

Sin : ma dobro, ali nekako mi nije sve jedno, gledaju me i tako dalje, jedini sam s'mercedesom po shkoli ...

Babo : a kako se oni voze

Sin : sa tramway

Babo : ma kupiche Babo i tebi tramway ;)

PS : nemojte zameriT na greshke :O :rolleyes:
ups :O ... uhvatili ste me na delu 8o ... kako ponovo lupam :)) :))

angel undercover

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

16

Utorak, 21. Oktobar 2003

Tema je stvarno super, i de ovi sto pisu samo da bi povecali broj postova neka pisu nesto vezano za temu, a ne da je razvodnjavaju.
Mene opet kopka ova izjava:

Citirano

Orginalno od DeeDee
Trudicemo se da pokazemo da smo od njih u svakom pogledu bolji,obrazovaniji,poshteniji,iskreniji i (shto ih najvishe boli) imucniji.

DeeDee mozes li biti ljubazna i cinjenicama potkrijepiti svoju izjavu? Bas me zanima na osnovu cega si zakljucila to gore.:rolleyes:

love

Dinna_

Zlatna sredina

(10)

• »Dinna_« je žensko

Datum registracije: 01.04.2003

• Poruku poslati

17

Utorak, 21. Oktobar 2003

Citirano

Orginalno od meSSko

* Bgoti,...valjal ti ovaj bostan ?
° Eneee,...cujes,nema ga nidje takoog.!
* No,... je li sladak ?
° Eneee,...evo probaj med,i moj bostan.....[U]i videces da je med sladji[/U] !!
* Valla to ti vjerujem!!!

Ovo me sada podsetilo na Pazarce.Bas sam se puno nasmejela.Fino od Meska.

Sans, odlicna tema! :]
[SIZE=2] Veseo čovjek je kao sunce; kud god ide osvjetljava[/SIZE]

Giovanni

Profesionalac

(10)

• »Giovanni« je muško

Datum registracije: 13.09.2002

• Poruku poslati

18

Petak, 24. Oktobar 2003

Cccccc...

Pa nemojte odmah na Sarajlije ljudi...Nema me par dana i vidi cuda...
Sad nije da nije, Sarajevo ne gotivi nesto dosljake (bili oni iz NP, Cazina ili sa Pala) ali zar nije i na ovom forumu bilo izjava tipa "Stipu njih to je sve sljeglo ko zna od kuda - nisu to pravi Pazarci". U SA je uvijek neka podjela postojala na RAJU i PAPKE u koju vecina, nazalost, svrstava ljude iz Sandzaka nepravedno a na osnovu aktova pojedinaca...

Ja cu jedan stereotip u mom stilu a tice se za**banosti reva (revizora) GRAS-a koji eto slucajnoscu bijahu iz Sandzaka..

Pocetkom tih 90-tih neakva poplava revizora u gradskim busevima je zavladala niotkud, moralo se ulaziti na prva vrata busa, pokazati karta vozacu i revama (da ono sto je normalno u svijetu u SA nikad bilo nije), u velikim trolama za Dobrinju si i mogao uletiti nekako bez karte; i obicno si kad bi bio uhvacen bez karte (zavisno od spretnosti) mogao uhvatit' sturu, ili se izvuc' uz ono "Nemoj ciko i slicno", no otkako su ljudi iz Sandzaka preuzeli kontrolu bilo je tu i batina i verbalnog maltretiranja jer ljudi su radili svoj posao onako kako treba je zapisano u pravilima sluzbe sto neobjektivnoj sarajevskoj raji nikako nije pasovalo pa su ih tretirali kao vrlo za**ebane... (moram li reci da je moje fol znanje pazarskog me spaslo belaja u nekoliko prilika).

No moram li dodati da kud god sam obitavao u bivsoj SFRJ (pa i Pazaru) sam imao prilike cuti "Glup ko Bosanac" i da budem iskren nisu mi smetali, koliko vidim mojim prethodnicima, neki stereotipi o mojim/njihovim zemljacima.

Sto rece moj jaro
It's all R'N'R...

E pa zivili u to ime
Giovanni

[SIZE=1]Sarajlija rozdenijem, Pazarac podrijetlom, Kanadjanin dekretom!

Homo homini lupus iliti Covjek je covjeku Vucko![/SIZE]

angel undercover

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

19

Subota, 25. Oktobar 2003

Giovanni tvoj sam fan od sad i ako ne budes u pravu sve cu govoriti: slazem se, tako je.. :)

Ja cekam da mi deedee odgovori pa da se ja navijem onda :)

love

Mikov_sin

Zlatna sredina

(10)

• »Mikov_sin« je muško

Datum registracije: 24.10.2002

• Poruku poslati

20

Nedjelja, 26. Oktobar 2003

opet tipovi ovakvog tipa...

A smem da se kladim da je i sam siso od nekud,al nema veze...

Citirano

Orginalno od björn
ja sam bogomi iz pozara :D sisao iz neke vuko****** i kaze ja sam iz pazara :rolleyes: zbog takvih mislim da ljudi imaju takvu sliku kakvu imaju o nama u sarajevu...

Opet komentari nevezani za temu. :(
Mene kao jednog od onih koji je sisao iz neke vuko***ine ovo bode u oci i osecam se uvredjeno.
Ovakva i slicna zapazhanja i komentare nikad nisam(u Pazaru) cuo od nekog profesora ili akademskog gradj., vec samo od ljudi koji su i sami sisli, ili koji su emigrirali i odselili daleko daleko od "svoga" rodnog Pazara.
Izvinjavam se zbog mog skretanja sa teme.
[SIZE=3]
A HEAD
[/SIZE]

1 korisnik osim vas pregledava ovu temu.

1 Gostiju

Social bookmarks