Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško
  • »Tashke« je autor ove teme

Datum registracije: 04.01.2005

• Poruku poslati

1

Ponedjeljak, 21. Januar 2008

Citirano

Radnici preduzeća "Čistoća" iz Novog Pazara već deseti dan štrajkuju, tražeći isplatu zaostalih zarada. Predsednik Asocijacije slobodnih i nezavisnih sindikata u ovom preduzeću Jasmin Ahmetović rekao je radiju Sto plus da uprava firme još uvek nije ispunila obećanje o isplati zaostalih plata. On je rekao da novopazarski komunalci traže isplatu zarada za novembar, decembar i deo plate za januar. „U skladu sa poštovanjem zakonskog minimuma procesa rada, smeće iznosimo samo iz ustanova od javnog značaja, a to su škole, bolnice, opština i druge“, rekao je Ahmetović. Prema podacima komunalnog preduzeća, svakoga dana iz kuća, stanova i poslovnih objekata u Novom Pazaru se iznese oko 100 tona smeća.

Radio sto +
Jednom odlazi svako,putem svog zivota,na rastanku samo srce kaze,ja cu se vratiti...

Jahja

Profesionalac

(10)

• »Jahja« je muško

Datum registracije: 15.08.2007

• Poruku poslati

2

Utorak, 22. Januar 2008

Sutra u jedan sat Inicijativa za promene, organizuje protestni skup, zbog prljavstine u gradu i neisplacenih primanja radnicima javnog komunalnog preduzeca. Ljudima koji nam ciste grad nemaju para da daju plate, a prave proslavu, trose pare na vatromet i na Hari Mata Harija. Bruka o| o|

I mi neki GRAD.
Svi smo Allahovi i svi se Njemu vracamo.

Junus

Profesionalac

(10)

• »Junus« je muško
  • »Junus« je zabranjen

Datum registracije: 10.07.2007

• Poruku poslati

3

Utorak, 22. Januar 2008

Citirano

Orginalno od Jahja
Sutra u jedan sat Inicijativa za promene, organizuje protestni skup, zbog prljavstine u gradu i neisplacenih primanja radnicima javnog komunalnog preduzeca. Ljudima koji nam ciste grad nemaju para da daju plate, a prave proslavu, trose pare na vatromet i na Hari Mata Harija. Bruka o| o|

I mi neki GRAD.

A zna li neko nešto malo više u vezi ovog problema sa JKP Čistoća i tim platama? O čemu se radi?
Samo bih molio da mi se ne daju svoja lična mišljenja, nego da mi neko navede konkretne informacije u čemu je problem.
[SIZE=3]Ako u ogledalu vidiš ružnoću svoga lica, razbijanjem ogledala ružnoću otjerati nećeš.[/SIZE]

Phikret

Profesionalac

(10)

• »Phikret« je muško

Datum registracije: 27.07.2002

• Poruku poslati

4

Utorak, 22. Januar 2008

Problem je u tome da ljudima kasne plate (dvije ili tri).

Da li bi ti radio posao a da te ne plate?
A ovaj posao koji oni rade?

Eto o tome se radi.

Junus

Profesionalac

(10)

• »Junus« je muško
  • »Junus« je zabranjen

• Poruku poslati

5

Utorak, 22. Januar 2008

Naravno da ne bih radio kada mi ne bi nekoliko mjeseci dali platu, osim ako za to postoji neki jako dobar i valjan razlog.
Čuo sam i ja tu informaciju da im kasne plate, ali sam mislio da mi neko nešto više kaže o tome šta je problem što te plate kasne?
[SIZE=3]Ako u ogledalu vidiš ružnoću svoga lica, razbijanjem ogledala ružnoću otjerati nećeš.[/SIZE]

Jahja

Profesionalac

(10)

• »Jahja« je muško

• Poruku poslati

6

Utorak, 22. Januar 2008

Citirano

Orginalno od Phikret
Problem je u tome da ljudima kasne plate (dvije ili tri).

Da li bi ti radio posao a da te ne plate?
A ovaj posao koji oni rade?

Eto o tome se radi.

Tacno o tome. Tri plate nisu stigle, ljudi se jedva prehranjuju, jedva sastavljaju kraj sa krajem. A i sam znas kolike mogu biti plate komunalcima. Zbog toga je grad ovako prljav. Novac se daje za nepotrebne stvari a obavezne se izbegavaju.

Pozivam sve da dodju sutra u jedan na protestni skup.

Junus

Profesionalac

(10)

• »Junus« je muško
  • »Junus« je zabranjen

• Poruku poslati

7

Utorak, 22. Januar 2008

Znam ja da im plate kasne, to sam čuo, ali, rekoh, mene zanima zašto kasne? ŠTa je problem? Gdje je zastoj? Da neko to malo detaljnije pojasni o čemu se radi.

green

Učenik

(10)

• »green« je žensko

Datum registracije: 19.04.2005

• Poruku poslati

8

Utorak, 22. Januar 2008

Jadni djubretari. Em su im plate male em ih jos i ne dobijaju.BRUKA!

Pa njima bi trebale da plate budu vece nego nekim funkcionerima, jer je njihov posao zaista tezi.
Al kod nas, na zalost, nema pravdee. ?(
Zatvori oci, zelenooka...

Jahja

Profesionalac

(10)

• »Jahja« je muško

• Poruku poslati

9

Utorak, 22. Januar 2008

Citirano

Orginalno od Junus
Znam ja da im plate kasne, to sam čuo, ali, rekoh, mene zanima zašto kasne? ŠTa je problem? Gdje je zastoj? Da neko to malo detaljnije pojasni o čemu se radi.

Pa da ti objasnim, kad vec hoces. To je zato sto su pare potrosene za druge nepotrebne stvari umesto da budu potrosene za plate komunalaca.

Jedna od takvih stvari je 7 miliona dinara pomoci rijasetu.
Druga je vatromet za koji takodje trebaju pare.
Treca stvar je pare koje su date Hari Mata Hariju za koncert, jer on ne drzi dzabe koncert, veruj mi. trebal ti jos sta. Ove pare bi pokrile te plate i jos mnogo, mnogo bi ostali da se pametno iskoristi.

Junus

Profesionalac

(10)

• »Junus« je muško
  • »Junus« je zabranjen

• Poruku poslati

10

Utorak, 22. Januar 2008

To ti govoriš o raspodjeli Budžeta, a ubjeđen sam da je u Budžetu odvojen i novac za JKP Čistoća, ako se finansira iz Budžeta? I to bi dobro bilo kada bi neko pojasnio, kako se finansira JKP Čistoća?
Dakle, ne pitam ja ovdje kako je i je li dobro raspoređen Budžet Opštine, već me zanima onaj dio novca iz Budžeta koji je namijenjen JKP Čistoća, ako takva stavka u Budžetu postoji, gdje je i zašto nije proslijeđen tamo gdje treba, tj. gdje je zastoj?

Baš bih volio da čujem nekog ko je konkretno uključen u rad JKP Čistoća.

green

Učenik

(10)

• »green« je žensko

Datum registracije: 19.04.2005

• Poruku poslati

11

Utorak, 22. Januar 2008

Citirano

Orginalno od Jahja

Pa da ti objasnim, kad vec hoces. To je zato sto su pare potrosene za druge nepotrebne stvari umesto da budu potrosene za plate komunalaca.

Jedna od takvih stvari je 7 miliona dinara pomoci rijasetu.
Druga je vatromet za koji takodje trebaju pare.
Treca stvar je pare koje su date Hari Mata Hariju za koncert, jer on ne drzi dzabe koncert, veruj mi. trebal ti jos sta. Ove pare bi pokrile te plate i jos mnogo, mnogo bi ostali da se pametno iskoristi.

Upravo tako. Evo odgovora gde su pare!
Zatvori oci, zelenooka...

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

12

Utorak, 22. Januar 2008

Proverite kući da li ste uredno izmirili obaveze prema ovom javnom komunalnom preduzeću. Ovo je najmanje sto možemo učiniti pojedinačno za ove jadne ljude koji nisu primili svoje plate.
Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

... al lahko je tebi kad imas olovku sa gumicom

Jahja

Profesionalac

(10)

• »Jahja« je muško

• Poruku poslati

13

Utorak, 22. Januar 2008

Pa junuse ja ti odgovori.

Slusaj me opet. Nas budzt nije kao budzet Njujorka. Vec mnogo manji. Nigde u budzetu, nijedne opstine se ne izdvajaju pare za vjerske institucije. A ni za vatromet , ni za koncert. E prati me. Sad , posto su te pare morale da se stvore, lepo su uzete od komunalaca,odnosno od dela budzeta koji je namenjen njima.

Junus

Profesionalac

(10)

• »Junus« je muško
  • »Junus« je zabranjen

• Poruku poslati

14

Utorak, 22. Januar 2008

Očigledno je da ti ne poznaješ ovu materiju, a ipak pokušavaš o tome pisati. Ne smeta meni, piši ti, ali moj brate prvo se informiši, nemoj tako jurišati bez informacija.

Prvo treba da nam neko kaže kako se finansira JKP Čistoća?
Iz toga ćemo vidjeti u kakvoj je vezi JKP Čistoća za Budžetom Opštine.
Nakon toga u Budžetu Opštine MORA postojati stavka JKP Čistoća i iznos koji se iz Budžeta izdvaja za to Preduzeće.
Dakle, ja ne pitam da li je dobro osmišljen Budžet Opštine, već pitam gdje je zastoj u prenosu novca iz Budžeta u JKP Čistoća?
To je pitanje.

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

• Poruku poslati

15

Utorak, 22. Januar 2008

Citirano

Orginalno od Jahja
Sutra u jedan sat Inicijativa za promene, organizuje protestni skup, zbog prljavstine u gradu i neisplacenih primanja radnicima javnog komunalnog preduzeca.
...
I mi neki GRAD.

Ulaznica za ovaj protestni skup je knjižica sa uplaćenim svim računima - ili nije???

Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

Jahja

Profesionalac

(10)

• »Jahja« je muško

• Poruku poslati

16

Utorak, 22. Januar 2008

Evo opet glupih odgovora. Sta sad svi koji dodji ili ne dodju su platili ili nisu platili sve racune. Ja cu biti tamo i donecu knjizicu sa svim uplatama , ako neko bude ispitivo. Ti doji i donesi svoju. Al opet sanse branis opstinu, kako ona nije kriva , vec samo gradjani. A svi znamo ko je kriv.

Jastreb

Profesionalac

(10)

• »Jastreb« je muško

Datum registracije: 12.03.2007

• Poruku poslati

17

Utorak, 22. Januar 2008

bicu tamo i necu platiti niti jedne banke, niti jednog dinara, niti jednog evra SVE DOK NASE PARE IDU ZA FINANSIRANJE ADEMA ZILKICA I NJEGOVE HORDE NECU PLATITI NISTA... I TO TREBA DA JE JASNO SVIMA.
"Velikim Bogom se kunemo, robovi biti necemo!"

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

• Poruku poslati

18

Utorak, 22. Januar 2008

Jastreb mi je uštedeo vrijeme u pisanju odgovora. Hvala

P.S. Ukoliko Opština nije platila svoje račune za smeće, i ona je kriva a ne samo nesavesni građani.

i ... bode mi oči

Optimus

Zlatna sredina

(10)

• »Optimus« je muško

Datum registracije: 17.04.2007

• Poruku poslati

19

Utorak, 22. Januar 2008

Citirano

22. januar 2008. | 15:29 | Izvor: Tanjug
Novi Pazar -- Predstavnici novopazarskih vlasti prihvatili zahteve radnika komunalnog preduzeća "Čistoća" da im se isplate zaostale zarade.

Komunalci, koji su štrajkovali 12 dana, će sutra početi da rade, rekao je Tanjugu predstavnik Asocijacije slobodnih i nezavisnih sindikata u tom preduzeću Jasmin Ahmetović. On je kazao da je sa novopazarskom opštinom potpisan i ugovor o međusobnim obavezama preduzeća i osnivača, što do sada, uprkos zahtevima sindikata, nije bilo učinjeno.

"Dobićemo plate za novembar i decembar, nadoknade za prevoz i topli obrok, i sutra ćemo početi da radimo normalno", rekao je Ahmetović.

Novopazarski komunalci počeli su da štrajkuju 10. januara. Na ulicama su stvorene prave deponije smeća koje je, u skladu sa minimumom procesa rada, iznošeno samo iz ustanova od opšteg interesa.
Nemoj ništa silom, uzmi veći čekić!

• »muhasibi« je muško

Datum registracije: 20.09.2007

• Poruku poslati

20

Utorak, 22. Januar 2008

Obzirom da je strajk prekinut i da ce plate biti isplacene radnicima JKP cistoce,zanima me sta ce biti sa protestom koji je za sutra zakazan u 13 na trgu?Zna li neko?
"Jucer sam bio pametan. Stoga sam želio mijenjati svijet. Danas sam mudar. Stoga mijenjam sebe."

Social bookmarks