Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško

Datum registracije: 11.02.2004

• Poruku poslati

21

Utorak, 22. Januar 2008

Sva je prilika da nece. Zanimljivo je da 1 000 tona smeca na ulicama Novog Pazara nije bilo dovoljno da opstina isplati dugovanja radnicima JKP "Cistoca", ali zato zakazani miting opozicije jeste.
Relax, take it easy, for there is nothing that we can do.

• »muhasibi« je muško

Datum registracije: 20.09.2007

• Poruku poslati

22

Utorak, 22. Januar 2008

Jesi li siguran da to opstina isplacuje?
"Jucer sam bio pametan. Stoga sam želio mijenjati svijet. Danas sam mudar. Stoga mijenjam sebe."

Jahja

Profesionalac

(10)

• »Jahja« je muško

Datum registracije: 15.08.2007

• Poruku poslati

23

Utorak, 22. Januar 2008

Citirano

Orginalno od muhasibi
Jesi li siguran da to opstina isplacuje?

Veze to nema , to je obicna dezinformacija. Cim se culo za protest, odma jedna laz.

Vest je stigla u pola cetiri. A ja sam sad gledo emisiju na Bosnjackoj televiziji u kojoj su bila dva radnika JKP-a i koji pozivaju gradjane da izadju i da im pomognu u protestu.
Svi smo Allahovi i svi se Njemu vracamo.

Root

Profesionalac

(10)

• »Root« je muško

Datum registracije: 01.06.2003

• Poruku poslati

24

Utorak, 22. Januar 2008

Prepali se suljovci od protesta pa brze bolje im dali jednu platu.
Ovaj narod vise nece SULJA! Predlazem mu da promijeni narod.

SUTRA NA PROTEST U 13h!

UPRAVO SAM NA BTV CUO DA CE RADNICI CISTOCE SUTRA BITI NA SKUPU BEZ OBZIRA NA SVE!

• »muhasibi« je muško

• Poruku poslati

25

Srijeda, 23. Januar 2008

Vala meni nekad zao ovaj narod(i mene),a nekad jok.

Ja sam neki pesimista po svakom pitanju,sve nam nekakvi "ljepotani" dolaze,a cim ih covjek vidi seti se da je kijametski dan blizu... xx(
"Jucer sam bio pametan. Stoga sam želio mijenjati svijet. Danas sam mudar. Stoga mijenjam sebe."

Junus

Profesionalac

(10)

• »Junus« je muško
  • »Junus« je zabranjen

Datum registracije: 10.07.2007

• Poruku poslati

26

Srijeda, 23. Januar 2008

Evo, Root je svojim boldiranim pisanjem kazao šta se iza ovoga krije. Dakle, neko svo vrijeme samo čeka bilo kakav problem kako bi iskazao svoje neprijateljstvo prema Dr. Sulejmanu Ugljaninu i aktuelnoj opštinskoj vlasti. Znači politički obračun.

To je ono što me još više zgražava od ove muke koju imaju radnici JKP Čistoća.

Zbog toga, da se ne bismo povodili za emocijama, a neko tamo izvanredno dobro manipuliše emocijama naroda, potrebno je stvari jasno definisati. Bez jasne definicije stvari ćemo samo slijediti svoje emocije, odnosno strasti i od tog našeg posla haira neće biti sigurno.

Dakle, još uvijek nam niko ne reče (a ovi što pozivaju na protest su dužni da pojasne detaljno o čemu se radi, jer ako to ne urade onda je to znak da oni samo žele uzburkati narodne emocije i nastaviti svoju kampanju) detaljno, kako se JKP Čistoća finansira? Koja je veza JKP Čistoće i Budžeta Opštne? Finansira li se JKP Čistoća iz Budžeta Opštine, sa kojim procentom, sa koliko novca?

Kada to definišemo, onda ćemo preciznije moći dati odgovor gdje je zastoj u prilivu novca za to Preduzeće. Onda ćemo konkretnije i jasnije moći da uperimo prstom u krivca, ako se ispostavi da je neko kriv.

Dakle, pozivači na protest, bujrum pojasnite o čemu se radi? Ili samo jednostavno ovim želite nastaviti dizanje "euforije rušenja opštinske vlasti", tj. zloupotrebljavate muku ovih radnika?

P.S. Nadam se da, ako neko od ovih što pozivaju na proteste mi odgovori, neće jurnuti na mene i izliti tonu emocija, već da će fino i smireno mi pojasniti (i ne samo meni, već je to dužnost prema javnosti) o čemu se radi.
[SIZE=3]Ako u ogledalu vidiš ružnoću svoga lica, razbijanjem ogledala ružnoću otjerati nećeš.[/SIZE]

Root

Profesionalac

(10)

• »Root« je muško

• Poruku poslati

27

Srijeda, 23. Januar 2008

Sta se prosipas ovuda Junuse?
Treba da trazis od Sulja da ti to objasni.

Junus

Profesionalac

(10)

• »Junus« je muško
  • »Junus« je zabranjen

• Poruku poslati

28

Srijeda, 23. Januar 2008

Eto, ti izgleda pojma nemaš o čemu se radi, ali nema veze, ipak pozivaš na protest.

Bilo bi lijepo da nam izneseš ovdje detaljno o čemu se radi i zašto pozivaš na protest?

A ako ne izneseš detaljno o čemu se radi onda ću ja to shvatiti kao da tebi nije bitno o čemu se radi, samo ti je bitno da protestuješ protiv Dr. Sulejmana Ugljanina.
[SIZE=3]Ako u ogledalu vidiš ružnoću svoga lica, razbijanjem ogledala ružnoću otjerati nećeš.[/SIZE]

Root

Profesionalac

(10)

• »Root« je muško

• Poruku poslati

29

Srijeda, 23. Januar 2008

:)) :)) :))

Ti nisi normalan.

Junus

Profesionalac

(10)

• »Junus« je muško
  • »Junus« je zabranjen

• Poruku poslati

30

Srijeda, 23. Januar 2008

Pa jedino ti ostaje da se tako ponašaš. Nadam se da će Administracija reagovati na ovakvo ponašanje.
Mnogo tebe briga za radnike JKP Čistoća. xx(

Jahja

Profesionalac

(10)

• »Jahja« je muško

Datum registracije: 15.08.2007

• Poruku poslati

31

Srijeda, 23. Januar 2008

LJUDI PROTESTA CE BITI JER RADNICI JKP CISTOCA NISU PRIMILI TRI PLATE. DANAS U JEDAN KOD HOTELA VRBAK.

Ono juce , i danas na regionalnoj je cista laz. Pominje se Jasmin Ahmetovic ,koji je predsednik sindikata , da je on bio na razgovoru u Opstini i da je on rekao da se strajk prekida. To veze nema. Pokusavaju da zbune narod da ne bi dosao danas u jedan. Sinoc je JASMIN Ahmetovic bio na bosnjackoj i obijasnio situaciju i pozvao sve sugradjane da i m se pomogne u strajku.

Svi smo Allahovi i svi se Njemu vracamo.

• »muhasibi« je muško

• Poruku poslati

32

Srijeda, 23. Januar 2008

Sto se tice strajka kako rece sinoc Jasmin(predesdnik nezavisnih sindikata)na BTV strajk jeste prekinut,odnosno dogovor o isplati plata je postignut.

Medjutim,razlog zbog koje se izlazi na protest(kako sam ja to razumeo)jeste da se iskaze nezadovoljstvo sto se u poslednjem trenutku(onda kada dolaze zvanicnici)dolazi do nekog resenja,a nije prvi put da radnici strajkuju i da se grad napunio smeca!
Dakle,to sto je dogovor postignut nece da ih spreci da protestvuju zbog jos sledecih razloga:

Sica je spomenula da ima opstinski dokument gde je utrvrdjeno da je nestalo nezna se u kom pravcu vise od 2 mil.evra iz opstinskog budzeta za jednu godinu i da svako ko zeli moze u to da se uveri!]

Zatim Jasmin je okrivio lokalnu samoupravu za stanje u JKP "Cistoca" i spomenuo cinjenicu da Raska ima vise kamiona i boljih kamiona od N.Pazara.

Takodje spomenuo je cinjenicu da imaju samo jednu cisternu za ciscenje ulica,a potpisan je ugovor(valjda sa opstinom) da im se plati koliko ociste.On zavapi sa cime da ciste,kada nemaju cisterne?

Zatim deponija 'Golo brdo" i na nju su se zalili...

Idemo dalje,razlog za strajk i poziv gradjana na strajk jeste davanje iz budzeta novca za organizovanje vatrometa,i koncerta!

Sve u svemu strajk se pokusava predstaviti kao nezadovoljstvo gradjana prema radu lokalne samouprave,zatim kao neposlusnost gradjana da nase pare iz budzeta idu za koncerte,vatromete(finansiranje IZ-ovo sma ja dodao)

E sada forumasi da li je strajk opravdan i o cemu se zapravo radi,tj.kako na papiru funkcionise budzet opstine i JKP 'Cistoca" to neznam,to su duzni da pojasne JKP "Cistoca" i Urban-in prije svega koji su pozvali na protest i da pocne ciscenje obraza Novog Pazara danas u jedan,kao i cescenje duse!

Junus je u pravu sto se tice toga da je protest uperen protiv rada lokalne samouprave,odnosno dr. Sulejmana Ugljanina,to se u sinocnoj emisiji jasno moglo videti!Nije bas adekvatna rijec uperen,vec se radi o protestu nezadovoljstva radnika cistoce i gradjana uopste radom lokalne samouprave...

Phikret

Profesionalac

(10)

• »Phikret« je muško

Datum registracije: 27.07.2002

• Poruku poslati

33

Srijeda, 23. Januar 2008

Citirano

Originalno od Junus: Štrajk u Ćistoći prekinut, politizacija i kontramiting se nastavljaju Predsjednik Asocijacije slobodnih i nezavisnih sindikata JKP "Čistoća" iz Novog Pazara Jasmin Ahmetović izjavio je danas da je postignut dogovor sa rukovodstvom te firme o tome da se okonča štrajk u tom preduzeću. „Novembarski lični dohodak će biti uplaćen radnicima, zatim će do prvog u mjesecu biti uplaćena i druga plata i troškovi prevoza za četiri mjeseca. Radićemo, ako treba i u tri smjene, i za najviše dvije sedmice ćemo sve dovesti u red“, rekao je Ahmetović. Radnici "Čistoće" su štrajk počeli prije desegt dana. Ne znajući da je dogovor postignut, SDP Rasima Ljajića, SZS i novopečena političarka Aida Ćorović iz Urban-in'a su i ovaj problem pokušali da ispolitiziraju i zakazili su za sutra u 13h protestni skup u centru Novog Pazara u vrijeme kada je povodom dobijanja statusa grada za Novi Pazar zakazana svečana sjednica u Hotelu Vrbak na kojoj su povodom ove historijske odluke pozvani mnogobrojni ugledni ljudi iz zemlje i inostranstva . Izvor: Sandžaknews P.S. Ovu sam vijest postirao ovdje, jer se ovdje postiraju vijesti, a diskusija vezana za štrajk u JKP Čistoća se može voditi u temi koja je posebno otvorena za tu namjenu.

Ugledni ljudi: Bidža, Palma, Raka, Mika, Žika... i ko još od uglednih dolazi kod uglednog?

Datum registracije: 15.01.2008

• Poruku poslati

34

Srijeda, 23. Januar 2008

Jahja:

Citirano

RADNICI JKP CISTOCA NISU PRIMILI TRI PLATE

Sirotinja koja ne prima plate jeste u pravu i treba da strajkuje, jer je to iustavom i zaknom zagarantovano pravo i sredstvo radnika da ostvaro svoja prava.

ali...

Prica o tri plate je dezinformacija plasirana od onih koji zarad politickih poena i borbe za vlast zloupotrebljavaju sitorinju koju toboze toliko brane, pa im ko bajagi toliko zao.
S obzirom da po Zakonu o radu poslodavac moze kasniti sa platom jedan mjesec, a da radnici cistoce nisu primili plate za novembar i decembar znaci da subile u pitanju dvije plate jer je danas 23. januar. Sto znaci da su trazili platu unaprijed (prije nego sto su je zaradili) ili je onaj koji se toliko "bori" za prava komunalaca jednostavno slagao.

Svaki normalni covjek, pa i onaj koji to nije voleo bi da mu je grad cist. Kada ovo preduzece bude privatizovano, njemu, ili bilo kojem drugom ko ce to htjeti da radi, Grad, opstina ili pojedinac davace oderdjenu sumu novca kako bi ocistili javne povrsine u gradu, ulice ili ti nasa dvorista.
Cist racun duga ljubav i svaki problem vezano za ovu pricu ce biti rijesen.

Sto se tice nastupa nekakvih "dusebriznika" koji su vise nego ocigledno po necijem nalogu dosli da na nekoj televiziji,koja nema nikakvu dozvolu (sem jedne stranke pod cijom direktivom radi), iznose oniliki broj optuzbi i kleveta na racun pojedinaca i institucija sasvim je jasna stvar da je to dio kampanje za predstojece lokalne izbore.
S obzirom da je ta televizija divlja (citaj protivzakonita) to dovoljno govori o onika koji je finasiraju, podrzavaju i nastupaju na njoj.

Ljudi sve ce ovo proc, trebamo se jednog dana pogledat u oci.

• »muhasibi« je muško

• Poruku poslati

35

Srijeda, 23. Januar 2008

Hvala Sandzacki_sokole na pojasnjenju nekih stvari...

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

Datum registracije: 14.12.2003

• Poruku poslati

36

Srijeda, 23. Januar 2008

Ja se nademonstrirah. :)

Hajmo i sutra. :D

Sabur ti je da gutas kiselo, gorko i ljuto, a da ti se na licu nista, sem osmjeha, ne vidi.

Jastreb

Profesionalac

(10)

• »Jastreb« je muško

Datum registracije: 12.03.2007

• Poruku poslati

37

Srijeda, 23. Januar 2008

novi pazar
Jastreb je dodao/la ovu sliku:
  • a.JPG
"Velikim Bogom se kunemo, robovi biti necemo!"

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško

Datum registracije: 11.02.2004

• Poruku poslati

38

Srijeda, 23. Januar 2008

www.radiostoplus.com

Citirano

NOVI PAZAR- Predstavnici nevladinih organizacija, sindikata i opozicionih partija okupljenih u okviru “Pazarske inicijative za promene“ protrestovali su danas u centru Novog Pazara protiv opšteg lošeg stanja u ovom gradu. Protest je organizovan u isto vreme kada je u hotelu Vrbak počela svečana sednica novopazarske skupštine povodom dobijanju statusa grada. Predsednik lokalnog parlamenta Zekerija Dugopoljac je na svečanu sednicu i ručak pozvao predsednike tridesetak opština u Srbiji. Učesnici protesta su se okupili na trgu između opštine, hotela u kojem se održava sednica i bine na kojoj bi tim povodom večeras trebalo da se održi i javni koncert sarajavske grupe Hari mata Hari. Nekoliko stotina učesnika protesta su svo vreme zviždali i skandirali „Suljo, lopove“, dok je na transparentima pisalo „Selo gori a babo se češlja“, „Samo jedite mi vas gledamo“, „Ne pristalo vam“. Tokom protesta je umalo došlo do sukoba, kada je grupa protestanata krenula prema novinaru i kamermanu Regionalne televizije koju kontroliše predsednik opštine Sulejman Ugljanin. Deo obezbeđenja predsednika opštine se pridružilo novinaru i snimatelju RTV, kada je u njihovom pravcu bačena i jedna kamenica. Policija je kordonom razdvojila dve grupe, a učesnici protesta pod nazivom „Uklonimo smeće iz Novog Pazara“ su se par stotina metara udaljili od zgrade opštine. Jedna od predvodnika protesta koordinatorka NVO Urban in Aida Ćorović izjavila je Beti da je cilj protesta da opštini ukaže na „ogromno“ nezadovoljstvo građana. Prema njenim rečima, direktan povod za protest je bio to što radnici Čistoće mesecima nisu primali plate, a grad “užasno” prljav. “Nezadovoljstvo građana raste iz dana u dan i bojim se da može da dođe do eskalacije”, rekla je Ćorovićeva. Ona je lokalnu samoupravu optužila da organizuje nepotrebna slavlja, dok se radnicima ne isplaćuju plate.“Niko ko ima i trun obraza nema razloga da slavi. Ko god dođe sa strane biće rado dočekan, ali on (gosti predsednika Ugljanina) treba da zna da su to pare otete od tuđe dece”, rekla je Ćorovićeva. U Novom Pazaru je juče postignut dogovor štrajkača i opštine o isplati dve zaostale plate i okončan štrajk JKP “Čistoća”, koji 12 dana nisu iznosili smeće. Protest “Pazarske inicijative za promene“ i svečana sednica SO Novi Pazar zakazani su pre nekoliko dana.
Relax, take it easy, for there is nothing that we can do.

Junus

Profesionalac

(10)

• »Junus« je muško
  • »Junus« je zabranjen

• Poruku poslati

39

Srijeda, 23. Januar 2008

Evo i sama pisanja članova Foruma pokazuju jasno o čemu se ovdje radi i koliko "protestante" zanima stanje radnika JKP Čistoća.

Idemo redom:

Citirano

Orginalno od Jahja
Veze to nema , to je obicna dezinformacija. Cim se culo za protest, odma jedna laz.
Vest je stigla u pola cetiri. A ja sam sad gledo emisiju na Bosnjackoj televiziji u kojoj su bila dva radnika JKP-a i koji pozivaju gradjane da izadju i da im pomognu u protestu.

Dokaza se da nije dezinformacija. I očigledno je da autora baš briga što to nije dezinformacija. Prahlo čovjeku da protestuje.

Citirano

Orginalno od Root
Prepali se suljovci od protesta pa brze bolje im dali jednu platu.
Ovaj narod vise nec SULJA! Predlazem mu da promijeni narod.
SUTRA NA PROTEST U 13h!
UPRAVO SAM NA BTV CUO DA CE RADNICI CISTOCE SUTRA BITI NA SKUPU BEZ OBZIRA NA SVE!

Ovdje se vidi zašto će ovaj član da ide na protest. Zato što hoće da "makne" Sulja sa vlasti. Mnogo njega briga za radnike JKP Čistoća. Čovjeku prahlo da protestuje.

Citirano

Orginalno od Phikret
Ugledni ljudi: Bidža, Palma, Raka, Mika, Žika... i ko još od uglednih dolazi kod uglednog?

Evo i ovaj član nam "reče" zašto je on za proteste. Zato što ne voli Sulja. Mnogo njega briga za radnike. Prahlo mu da protestuje.

Citirano

Orginalno od Altuna
Ja se nademonstrirah. :)
Hajmo i sutra. :D

A ovo je najjasniji primjer onoga o čemu govorim. Jednostavno, njoj se protestuje. Ih, kamo sreće da ima ovako nešto svaki dan. :D Mnogo nju briga za radnike JKP Čistoća. Bitno je samo da se nešto dešava. Da je interesantno.

Jedini kojeg je imalo zanimalo da malo realnije sazna o ovom problemu sa JKP Čistoća jeste muhasibi.

Dakle, šta dalje dodavati, ovo je dovoljno jasno, kao dan.

• »DOM-ZDRAVLJA« je muško

Datum registracije: 30.11.2004

• Poruku poslati

40

Srijeda, 23. Januar 2008

Dragi forumasi

PROTESTA JE BILO

Danas smo poslali jasnu poruku da je narodu doslo do guse. Iako je juce postignut dogovor da Opstina isplati zaostale plate radnicima JKP Cistoca do 15 casova danas od plata nista.

Zato ce vecerac predsednik opstine iz budzeta platiti nekoliko hiljada eura za rucak sa svojim prijateljima iz Jagodine, Trstenika, Svilajinca i dr opstina u Srbiji i narodu priustiti zadovoljstvo da cuju Harija. To je stvarno bruka dok jedni gladaju drugi caruju.

Stvarno su one danasnje parole rekle sve "Taksirat vas ufatijo" "NE pristalo vam" "Samo vi jedite ja vas gledam" "Dobro doasli na deponiju"

E zato ce 5 oktobra - 11 maja 2008- gradjani Novog Pazara reci svoje

"GOTOV JE"

Pozdrav

Social bookmarks