Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Arhitetkinja

Zlatna sredina

(10)

• »Arhitetkinja« je žensko
  • »Arhitetkinja« je zabranjen
  • »Arhitetkinja« je autor ove teme

Datum registracije: 22.09.2004

• Poruku poslati

1

Četvrtak, 30. Septembar 2004

Streber

Namerno sam izbegla zenksi rod,ma to kod nas nepostoji :D
Salu na stranu!

Zelja mi je cuti kako dozivnjavate i sta vi mislite o ljudima koji su prvenstveno usresredjeni na svoj licni uspeh.Postoje ljudi koji verovatno iz zelje za sto bolji ugled u drustvu (sto nije lose slozice te se samnom ako nema sledecih posledica) pokusava sa svojim znajem privuce paznju tj.imponuje svoje drustvo Naravno znaje se stice marljivim ucenjem u kojem oni preteruju tako da im knjiga zakloni ljude sa nepobitnom cinjenicom da su ostvarili nacelo kontru tome cemu su stremili izgube/zanemare u puno slucajeva drustvo koje su imali ranije.

JA NIKAD NISAM VOLELA SE ISTICATI NIJE NI BILO MOGUCE JER SAM UVEK ISLA LINIJOM NAJMANJEG OTPORA RADECI SAMO STO MORAM!!! :D

SuddenDeath

Zlatna sredina

(10)

• »SuddenDeath« je muško

Datum registracije: 25.07.2006

• Poruku poslati

2

Četvrtak, 25. Januar 2007

I kakve veze imaju shtreberi sa ovim? :)
Shtreberi su ti oni koji MLOGO UCHU :P i fulaju se nastavnicima to shto more :)

Ja se fulam po malo, ali ne uchim neshto specijalno... :D
There I am, on the road again. There I am, up on the stage, there I go, playin' the star again, there I go, turn the page..

3

Petak, 26. Januar 2007

@ SuddenDeath: Znaci ti si pomalo streber?
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

SuddenDeath

Zlatna sredina

(10)

• »SuddenDeath« je muško

• Poruku poslati

4

Petak, 26. Januar 2007

Ma jok...Stvarno, ali Allaha mi jedinog nastavnici me jednostavno vole, ne ufulavam im se uopshte..samo pricham opushteno, ne ushtogljeno i zezam se sa njima, a plus znam...a uchim skroz minimalno... (vishe volim da citam knjige)...Tako da, ako hocete da me nazovete shtreberom ok, mada se ja u srcu ne osecam k'o shtrepko :)
U nashoj shkoli postoji zvanichno drushtvo koje se naziva "D-SH" (Delegacija Shtrebera) i ne pripadam tu :D

Hwala

A ti? Jesi l' bila shtreber :)
There I am, on the road again. There I am, up on the stage, there I go, playin' the star again, there I go, turn the page..

yascool

Učenik

(10)

• »yascool« je muško

Datum registracije: 03.01.2007

• Poruku poslati

5

Ponedjeljak, 29. Januar 2007

A zasto misu pomenuti oni koji imaju vremena i za drustvo,a koji sa druge strane postizu dobre rezultate...To uopste nije merilo...
Streber je onaj koji uci,a ne zna sta uci i zasto to uci...
Ko igra za raju i zanemaruje taktiku,zavrsice karijeru u nizerazrednom Vratniku!

Roneldinho

Zlatna sredina

(10)

• »Roneldinho« je muško

• Poruku poslati

6

Utorak, 30. Januar 2007

Ovo je promasena tema.Vecina profesora srpskog jezika dalo bi cistu jedinicu postavljacu teme. ;)
Streberi su ljudi koji samo uce,slazem se sa Jaskom..
A Suddendeath sigurno nije streber,vidi se po svakom njegovom postu..Svaka cast brate,jos kad uzmem u obzir koje si godiste..Samo tako nastavi .. (o)
I naci siguran stari trag,
biti andjeo i biti vrag..
DA MOGU...

SuddenDeath

Zlatna sredina

(10)

• »SuddenDeath« je muško

• Poruku poslati

7

Utorak, 30. Januar 2007

Hwala bratkich :)

Mislim..shta reci :)

Ja imam druga u odeljenju, ne bih da ga imenujem...Chovek znachi uchi po ceo dan...izadje da igramo kosharku mozda...jednom u tri meseca il tako neshto...al pazi ironije, njemu majka BRANI da uchi toliko, al' on je ne slusha :)
Elem...ima chovek sve petice, al mu dzabe...po meni te ocene nisu merilo uopshte..mislim, naravno da su vazne za dalje shkolovanje i sve to, al' ako cesh ti imat sve petice, a ne umesh nishta od tog znanja da iskoristish il tako nesto...dzabe ti sve.
Npr, on ima 5 iz fizike, a ne ide na takmichenje. Ja sam ovo polugodje imao 3, 4 pa na kraju 5 [a ne uchim fiziku uopshte :D i nastavnica hoce da me ubije, al puko ne moze...] i ipak idem na takmichenje.. Znachi, jacha je moja trojka, nego njegova petica...
Mozda malo skrecem sa teme, ali mi se ne svidja sshto u nashim osnovnim i srednjim shkolama ne ucimo da znanje primenimo. Nashim nastavnicima je vazno (cast izuzecima naravno) da im mi to znamo dok smo u osnovnoj, kad je napustimo...zabole njih da l' je to nama ostalo u glavi il jok....

E, zato su americhke shkole konza :D

Pozz

P.S. Ovo nije kompleks nize vrednosti, ovo je puka istina :D

EdinA`

Zlatna sredina

(10)

• »EdinA`« je žensko

Datum registracije: 22.02.2006

• Poruku poslati

8

Utorak, 30. Januar 2007

Citirano

Orginalno od SuddenDeath
P.S. Ovo nije kompleks nize vrednosti, ovo je puka istina :D

Vishe vrednosti, valjda.. ;)
[SIZE=2]Hocesh protiv njih ? ? Onda, budi bolji od njih ! ![/SIZE]

Karakterna

Zlatna sredina

(10)

• »Karakterna« je žensko

Datum registracije: 21.02.2006

• Poruku poslati

9

Srijeda, 31. Januar 2007

Citirano

Orginalno od SuddenDeath

E, zato su americhke shkole konza :D

Koliko sam uspela da procitam jednom u nekom clanku u vezi toga, OSNOVNE skole u Americi su medju najslabijima u kategoriji sticanja znanja.
Rodjena si sa krilima. Zasto zelis da puzis kroz zivot?

SuddenDeath

Zlatna sredina

(10)

• »SuddenDeath« je muško

• Poruku poslati

10

Srijeda, 31. Januar 2007

Jeste da su skroz uske sa znanjem, al te brate nauche da razmishljash, shto je po meni vaznije od gomile nekih istorijskih datuma i sranja koji ti u zivotu nikad nece sluzit kao RAZUM!...

Pozz

@ngi3

Zlatna sredina

(10)

• »@ngi3« je žensko

Datum registracije: 29.07.2003

• Poruku poslati

11

Srijeda, 31. Januar 2007

ja sam 'strebere' shvatala pogresno sve do dve godine unazad kad sam imala za cimerku koleginicu s faksa. Koja u toku dana za obaveze oko hrane potrosi 1sat vremena, za obaveze oko higijene 1sat vremena, za spavanje 4 sata a ostatak vremena od 24h potrosi na ucenju.
Jednom prilikom ja spavam i u snu cujem zvono. Ustanem, misleci da u stanu nema nikog i otvorim vrata, kad komsinica- kaze: 'zvonim vec 10 minuta'...Ja slucajno provirim u sobu od moje cimerke, kad ona sela za sto i uci. Pitam je sto ne otvoris vrata znas da sam bolesna i da spavam. Kaze ona "ZNAM DA NIJE ZA MENE I ZATO NE MOGU DA GUBIM VREME,VIDIS DA UCIM"o| o| o| o| o|

I vise mi nije bila cimerka :d
Naucila sam...
Najlaksi nacin da kao osoba rastem jest da se
okruzim ljudima koji su pametniji od mene

Muhammed_Alim

Zlatna sredina

(10)

• »Muhammed_Alim« je muško

Datum registracije: 29.03.2004

• Poruku poslati

12

Srijeda, 31. Januar 2007

Moze li ovdje neko definisati pojam "streber", pa da se na osnovu te konacne definicije daju misljenja? Da li je to neko ko samo uci (sto je po islamu itekako pohvalno) ili je to neko ko samo uci ali pored toga radi jos nesto sto kalja to njegovo ucenje (kao npr da uci radi niskih ovosvjetskih ciljeva - ocjena, para, ugleda, polozaja...). Jer znanje, ono koje je korisno, je prvo sto je naredjeno Kur'anom Muhammedu s.a.w.s.. Prva mu je objava bila "Uci, u ime Gospodara tvojeg koji stvara", a aksioma la ilahe illallah je uslovljena znanjem u ajetu - "Znaj da nema drugog boga osim Allaha" - sura Muhammed, 19 ajet. Cak stavise, u islamu je ucenje toliko vazno, da onaj koji umre dok uci, razlika izmedju njega i poslanika je samo u tituli poslanstva... eee, al treba ocistiti nijet. radi koga ili cega se uci... a za svaki protraceni momenat u zivotu bicemo pitani.

Ja sam razmisljao u srednjoj skoli kao ovaj momak sudden death, al se posle na faxu pokajah sto nisam i ja puno ucio ko oni srbi, pa da posle imam naviku obilnog ucenja, a jok uzmem knjigu, i posle 2 sahata meni se spava (dobro je i to, u pocetku mi se posle 5 minuta spavalo). Citati je lahko, ali naprezati mozdane celija u pamcenju i razumijevanju je tesko. Dok se mi zezamo, i kupimo smece zapadne proizvodnje poput ideologija "ua streberi", oni tamo kupuju "mozgove" i prave atomske bombe. Drugima plasiraju jedno, ali sami izuzetno cijene naucnike i daju im velike polozaje i plate (to je ono za sta oni njihovi i uce).

Problem je u tome sto se u nasem skolskom sistemu prave katastrofalne greske prilikom forsiranja suhoparnog bubanja podataka (koji su vise od 50% lazni i apsolutno beskorisni), umjesto da se pritom djeca uce tehnikama razmisljanja i koriscenja svojih potencijala, te tehnikama sto efikasnijeg ucenja i povezivanja uzrocno-posljedicnih pojava i zakonitosti. Nema u nasim skolama puno toga sto ce covjeka da podstakne na istrazivanje, na ljubav prema nauci, na razvoj kreativnosti, a ne samo na puko kopiranje i bubanje tudjih dostignuca (vec ucenje kako da i mi dodjemo do nasih dostignuca). Jednostavno se ne daje sve od sebe na tom polju. Znate sta mi ucimo? Iz geografije ucimo masu netacnih statistickih podataka kojima je rok trajanja odavno prosao (iz '91 godine), iz historije ucimo toliko namjestenih podataka i lazi da nije ni cudo odakle genocidan duh u dusama srpskog naroda (nadojeni su mrznjom prema 'turcima i poturicama' od prvih razreda osnovne pa do zadnjih visoke skole), iz biologije ucimo gluposti koje nam nikad nece trebati u zivotu (nikad mi nije bilo jasno zasto sam morao da ucim onolike biljke i njihove latinske nazive te gluposti poput teorije evolucije i slicno), zatim su tu apsolutno nepotrebni predmeti muzicko i likovno koji bi trebali biti, ako ne potpuno izbaceni, onda makar fakultativni. zatim je tu srpski jezik i knjizevnost koji je pun demagogija i gluposti poput usmrdjelog 'gorskog vijenca' i 'marko pije uz ramazan vino' i ostale gluposti koje su posljedica sprskog kompleksa koji potice iz poraca na kosovskom boju o| a to da se mi, bosnjaci, zaobilazimo u potpunosti kao narod, i da se definisemo kao 'poturice', izdajice i budale, to nam samo jos vise otvara oci pred tim komunisticko-velikosrpsko-milosevicevskim planom sa ispiranje mladih mozgova o velicini 'nebeskog' srpskog naroda. totalno promasen obrazovni sistem koji treba veliku reformu. a da ne pricamo jos i o tome kako je vecina nastavnike debilski sposobno da efikasno prenese svoje znanje ucenicima i zainteresuje svoje ucenike za svoj predmet :rolleyes: xx( o| o| obavezno bi trebalo uvesti pedagosku obuku za nastavnike i za svakog ko zavrsi fakultet, barem u trajanju od pola godine, kao jedan kurs, na kojem ce se uciti kako da se prenese znanje, kako da se zainteresuju prisutni i aktiviraju svi u procesu ucenja i da se sve to ucini zanimljivih a ne monotonim, zatim kako da se ocjenjuje (za sta imaju posebne knjige napisane) i tome slicno.

Bila je jedna evropska komisija u srbiju koja je organizovala kurseve za profesore (to je bilo nesto za neke odabrane profesore, koji su uspjeli da se prijave u roku na to) gdje su ih poducavali metodama drzanja nastave i kako zainteresovati ucenike a da ujedno i bolje nauce. toliko je tih tehnika razvijeno, a mi smo potpuno glupi za to.

Evo sad primijetih potpis osobe prije mene, a koji je veoma inspirativan. Upravo to odslikava zalosno stanje vecine nase omladine i njihov odnos prema onima iz njihovih odjeljenja koji imaju znanje, a koje oni odmah okarakterisu nekim imenom poput 'streber', ni sami ne definisuci potpuno jasno taj pojam. "U gradu slepih viditi je zlocin" ...

i za kraj...

Have u eva wonda why r u so sleepy on some classes? it's just a natural reaction of ur brain who is objectin' and complainin' on torture ;)
„Moguce“ upita „Nemoguce“: Gdje zivis? Rece: U snovima nesposobnih.

EdinA`

Zlatna sredina

(10)

• »EdinA`« je žensko

• Poruku poslati

13

Srijeda, 31. Januar 2007

o| o| o|

Citirano

Orginalno od @ngi3
ja sam 'strebere' shvatala pogresno sve do dve godine unazad kad sam imala za cimerku koleginicu s faksa. Koja u toku dana za obaveze oko hrane potrosi 1sat vremena, za obaveze oko higijene 1sat vremena, za spavanje 4 sata a ostatak vremena od 24h potrosi na ucenju.
Jednom prilikom ja spavam i u snu cujem zvono. Ustanem, misleci da u stanu nema nikog i otvorim vrata, kad komsinica- kaze: 'zvonim vec 10 minuta'...Ja slucajno provirim u sobu od moje cimerke, kad ona sela za sto i uci. Pitam je sto ne otvoris vrata znas da sam bolesna i da spavam. Kaze ona "ZNAM DA NIJE ZA MENE I ZATO NE MOGU DA GUBIM VREME,VIDIS DA UCIM"o| o| o| o| o|

I vise mi nije bila cimerka :d

Blago njoj za pamet.. Ne mogu da shvatim da to neko mozhe tako... Ne razumem... :rolleyes: o| xx(

SuddenDeath

Zlatna sredina

(10)

• »SuddenDeath« je muško

• Poruku poslati

14

Utorak, 13. Februar 2007

Citirano

Orginalno od Muhammed_Alim
Moze li ovdje neko definisati pojam "streber", pa da se na osnovu te konacne definicije daju misljenja? Da li je to neko ko samo uci (sto je po islamu itekako pohvalno) ili je to neko ko samo uci ali pored toga radi jos nesto sto kalja to njegovo ucenje (kao npr da uci radi niskih ovosvjetskih ciljeva - ocjena, para, ugleda, polozaja...). Jer znanje, ono koje je korisno, je prvo sto je naredjeno Kur'anom Muhammedu s.a.w.s.. Prva mu je objava bila "Uci, u ime Gospodara tvojeg koji stvara", a aksioma la ilahe illallah je uslovljena znanjem u ajetu - "Znaj da nema drugog boga osim Allaha" - sura Muhammed, 19 ajet. Cak stavise, u islamu je ucenje toliko vazno, da onaj koji umre dok uci, razlika izmedju njega i poslanika je samo u tituli poslanstva... eee, al treba ocistiti nijet. radi koga ili cega se uci... a za svaki protraceni momenat u zivotu bicemo pitani.

Ja sam razmisljao u srednjoj skoli kao ovaj momak sudden death, al se posle na faxu pokajah sto nisam i ja puno ucio ko oni srbi, pa da posle imam naviku obilnog ucenja, a jok uzmem knjigu, i posle 2 sahata meni se spava (dobro je i to, u pocetku mi se posle 5 minuta spavalo). Citati je lahko, ali naprezati mozdane celija u pamcenju i razumijevanju je tesko. Dok se mi zezamo, i kupimo smece zapadne proizvodnje poput ideologija "ua streberi", oni tamo kupuju "mozgove" i prave atomske bombe. Drugima plasiraju jedno, ali sami izuzetno cijene naucnike i daju im velike polozaje i plate (to je ono za sta oni njihovi i uce).

Problem je u tome sto se u nasem skolskom sistemu prave katastrofalne greske prilikom forsiranja suhoparnog bubanja podataka (koji su vise od 50% lazni i apsolutno beskorisni), umjesto da se pritom djeca uce tehnikama razmisljanja i koriscenja svojih potencijala, te tehnikama sto efikasnijeg ucenja i povezivanja uzrocno-posljedicnih pojava i zakonitosti. Nema u nasim skolama puno toga sto ce covjeka da podstakne na istrazivanje, na ljubav prema nauci, na razvoj kreativnosti, a ne samo na puko kopiranje i bubanje tudjih dostignuca (vec ucenje kako da i mi dodjemo do nasih dostignuca). Jednostavno se ne daje sve od sebe na tom polju. Znate sta mi ucimo? Iz geografije ucimo masu netacnih statistickih podataka kojima je rok trajanja odavno prosao (iz '91 godine), iz historije ucimo toliko namjestenih podataka i lazi da nije ni cudo odakle genocidan duh u dusama srpskog naroda (nadojeni su mrznjom prema 'turcima i poturicama' od prvih razreda osnovne pa do zadnjih visoke skole), iz biologije ucimo gluposti koje nam nikad nece trebati u zivotu (nikad mi nije bilo jasno zasto sam morao da ucim onolike biljke i njihove latinske nazive te gluposti poput teorije evolucije i slicno), zatim su tu apsolutno nepotrebni predmeti muzicko i likovno koji bi trebali biti, ako ne potpuno izbaceni, onda makar fakultativni. zatim je tu srpski jezik i knjizevnost koji je pun demagogija i gluposti poput usmrdjelog 'gorskog vijenca' i 'marko pije uz ramazan vino' i ostale gluposti koje su posljedica sprskog kompleksa koji potice iz poraca na kosovskom boju o| a to da se mi, bosnjaci, zaobilazimo u potpunosti kao narod, i da se definisemo kao 'poturice', izdajice i budale, to nam samo jos vise otvara oci pred tim komunisticko-velikosrpsko-milosevicevskim planom sa ispiranje mladih mozgova o velicini 'nebeskog' srpskog naroda. totalno promasen obrazovni sistem koji treba veliku reformu. a da ne pricamo jos i o tome kako je vecina nastavnike debilski sposobno da efikasno prenese svoje znanje ucenicima i zainteresuje svoje ucenike za svoj predmet :rolleyes: xx( o| o| obavezno bi trebalo uvesti pedagosku obuku za nastavnike i za svakog ko zavrsi fakultet, barem u trajanju od pola godine, kao jedan kurs, na kojem ce se uciti kako da se prenese znanje, kako da se zainteresuju prisutni i aktiviraju svi u procesu ucenja i da se sve to ucini zanimljivih a ne monotonim, zatim kako da se ocjenjuje (za sta imaju posebne knjige napisane) i tome slicno.

Bila je jedna evropska komisija u srbiju koja je organizovala kurseve za profesore (to je bilo nesto za neke odabrane profesore, koji su uspjeli da se prijave u roku na to) gdje su ih poducavali metodama drzanja nastave i kako zainteresovati ucenike a da ujedno i bolje nauce. toliko je tih tehnika razvijeno, a mi smo potpuno glupi za to.

Evo sad primijetih potpis osobe prije mene, a koji je veoma inspirativan. Upravo to odslikava zalosno stanje vecine nase omladine i njihov odnos prema onima iz njihovih odjeljenja koji imaju znanje, a koje oni odmah okarakterisu nekim imenom poput 'streber', ni sami ne definisuci potpuno jasno taj pojam. "U gradu slepih viditi je zlocin" ...

i za kraj...

Have u eva wonda why r u so sleepy on some classes? it's just a natural reaction of ur brain who is objectin' and complainin' on torture ;)

Idemo redom...
Shtreberi su osobe koje uche lekcije napamet i bez razumevanja i samo za ocenu i da donekle nastavnici vide da njega taj predmet zamina ili shtavec.
Imao sam jednom priliku da slusham drugaricu koja ima 4 iz predmeta iz kojeg je odgovarala tog dana...DA STE JE SAMO slushali. Mislim da je u pitanju bila geografija. Ne bih sad da je citiram, da ne prenesem neshto pogreshno...ali u pitanju je ono..prica, a ne zna ni sama sta prica, a boga mi ni kako prica (jednom upotrebi imenicu u mushkom rodu jednine (lupam), drugi put za istu tu stvar, koristi prvo lice mnozine...(opet lupam)). Ja takve osobe ne podnosim i zaista mi je krivo shto drugi ne shvataju ko su i sta su shtreberi u stvari. Mnogo mojih drugarica i drugova koji su odlicni ucenici su prozivani od strane uchenika kojima je skola gubljenje vremena i mnogo mi je zao, jer pouzdano znam da ne uce zbog ocene vec zbog sebe, da ne uce po ceo dan i da ne uce lekcije napamet! Ali..boze moj. Ko se zadanji smeje, najsladje se smeje!
A daleko zlo bilo da iko shvati da je ucenje (CITAJ: Potrebnih stvari) lose!

Malo, ali stvarno malo nastavnika je uspelo mene da zainteresuje za svoj predmet (srpski (SAMO gramatika i strana literatura :P), matematika (mylove) i fizika (opet mylove) . Ostalo..heh..Volim i engleski, ali nije nastavnik taj koji je uspeo da me zainteresuje (DEJA VU).
Problem kod mene je u tome shto je meni DOSADNO da uchim ovo, jednostavno mi nije zanimljivo i moj mozak odbija da zapamti one stvari...ali kad uchim npr fiziku, lekciju procitam jednom i znam da je obijasnim (ili ni jednom, jednostavno slusham shta nastavnica prica i zapamtim). E da, isto tako sam ucio i geografiju do proshle godine (ove godine je geografija TOTALNI SMOR!!!! Tako da se ni ne trudim).

Citirano

Problem je u tome sto se u nasem skolskom sistemu prave katastrofalne greske prilikom forsiranja suhoparnog bubanja podataka (koji su vise od 50% lazni i apsolutno beskorisni), umjesto da se pritom djeca uce tehnikama razmisljanja i koriscenja svojih potencijala, te tehnikama sto efikasnijeg ucenja i povezivanja uzrocno-posljedicnih pojava i zakonitosti.

U potpunosti tachno...to sam i ja rekao :)
Za likovno, muzicko, pa i tehnicko bogami si isto u pravu. Za vreme likovnog se raspravljam sa nastavnikom zbog chega ova ili ona knjiga valja/ne valja. Shto je turbo folk losha muzika, kad cemo da pokrenemo te proklete shkolske novine etc...

E u Americi je sve ovo ispravljeno i ponameshteno bash super...oni te uche da razmishljash, ko shto vec rekoh. Meni je razvijen mozak prechi, nego mozak pun nekih podataka koji mi nikad u zivotu nece trebat (npr, Darvinova teorija evolucije, srpske narodne pemse (svi ciklusi, do jednog!). o|). Al shta god...

Edina, da je u pitanju kompleks vishe vrednosti, pa i nije. To bi znachilo da su nashe shkole ustvari bolje od americkih. A poshto sam ja rekao da su americke shkole bolje od nashih onda bi neko mog'o da pomisli da sam ja to samo rekao da je ovo nashe loshe zbog toga shto je nashe, a ovo americko bolje iz istog razloga - zato shto je americko. :)

Citirano

"Have u eva wonda why r u so sleepy on some classes? it's just a natural reaction of ur brain who is objectin' and complainin' on torture"

Donekle si u pravu :)

POzzZ

Edina, u potpisu imash "Hoces protiv njih? Onda budi bolji od njih!". To je deo texta iz jedne Marchelove pesme. Po tvojim pojedinim prilozima sam zakljucio da rap ne podnosish..kako to da citirash rappere sad? :) Samo primetih..necu nishta da se svadjam ili slichno... :) :) :)

Endzi, mogu samo da kazem:"Blago njoj za njen mozak." Nishta vishe :)
Alooo bre! Ccc. Tima je knjiga precha od drushtva. NIKAD! Znachi NIKAD!
Da npr sutra imam test, a da nishta nisam ucio i da me drug zove da idemo da igramo kosharku, ja bih popre otishao igrat kosharku, nego da uchim. Shkola je prolazna, friends su tu forever! Relativno.

Pozz i hvala..evo, necu vishe da obradjujem prilog :)

@ngi3

Zlatna sredina

(10)

• »@ngi3« je žensko

Datum registracije: 29.07.2003

• Poruku poslati

15

Utorak, 13. Februar 2007

Citirano

Orginalno od Muhammed_Alim

Alime, svi mi znamo o kom ucenju je ovde rec. I u mom postu se ne vidi nikakva ljbomora,zavidnost ili ti shvacanaje pogresno onih koji imaju znanje .Nedaj bože.

Citirano

Orginalno od SuddenDeath
A daleko zlo bilo da iko shvati da je ucenje (CITAJ: Potrebnih stvari) lose!
Cak sta vise, uvek se pohvalim kako imam uspesnog druga ili drugaricu. Za osobu koju sam navela,mogu reci samo jedno...Zavrsila je Informatiku pri ETF'u sa prosekom AA a jos nema ni jedu drugaricu ni druga pa cak ni sa kolegama s posla nema nikakav kontakt. Dok uci ne reaguje na zvono, na bolest cimerke, ni na koga ko treba njenu pomoc. I ti kazes pogresno karakterisem imenicu 'streber'.
A u mom potpisu jedino vidim gramaticku gresku jer ne pricam ikavski te sam trebala upisati 'Videti'. No brate sve u svemu vazno je da smo mi zdravo i dobro.

Mislim da se sa EdinA' i SuddenDeath slazem po ovom pitanju.

@SuddenDeath ma obradjuj ti priloge samo nemoj ove ovako duge (nema ljutiš ;)) mozes navesti samo @name+post_date
Naucila sam...
Najlaksi nacin da kao osoba rastem jest da se
okruzim ljudima koji su pametniji od mene

EdinA`

Zlatna sredina

(10)

• »EdinA`« je žensko

• Poruku poslati

16

Utorak, 13. Februar 2007

@Sudden: Nemam ni ja nameru da se svadjam, ali hajde reci gde sam ja to rekla da ne podnosim rap? Nemoj molim te tako da pirichash, kad ne znash!

Tachno je, ne slusham rap intenzivno, ali mi se dopada par tekstova koje sam chula od Marchella. Nose odredjenu poruku i to mi se svidja.
O svom muzichkom ukusu nikad ni sa kim nisam raspravljala, i mislim da je to suvishno. Svako ima pravo da slusha ono shto zheli i shto mu odgovara.
A kod tebe sam primetila da uzhivash u tome da ispravljash ljude i da se pravish najpametniji, a da pri tom ne povedesh rachuna, makar malo, o godinama...
Nejse...
Sve shto zhelim da kazhem o muzici, napishem tamo gde je to i predvidjeno. Toliko..
Pozz..

Dinna_

Zlatna sredina

(10)

• »Dinna_« je žensko

Datum registracije: 01.04.2003

• Poruku poslati

17

Utorak, 13. Februar 2007

Kakvi su vas to streberi skopalji? :))
[SIZE=2] Veseo čovjek je kao sunce; kud god ide osvjetljava[/SIZE]

SuddenDeath

Zlatna sredina

(10)

• »SuddenDeath« je muško

• Poruku poslati

18

Utorak, 13. Februar 2007

Edina, halali Allaha ti jedinog, pomeshao sam te sa jednom drugom osobom o| Allaha mi evo...Izvini!!!!! To sam tek malopre shvatio :( :( :(

Oprashtash? :(

Dino...oni sa malim mozgovima koji su natekli zbog toga shto ne mogu nishta da shvatU a puno uchU :D

Pozz

Edina, izvini!!!!

Roneldinho

Zlatna sredina

(10)

• »Roneldinho« je muško

• Poruku poslati

19

Subota, 17. Februar 2007

Streber je rec engleskog porekla. :P
LJudi se po ucenju dele na Strebove,Strebere i Strebeste.To je komparacija ovog prideva.Streb je osoba koja pomalo uci,shvata,ima dovoljno dobre ocene da upise ono sto hoce.
Streber je osoba koja vise uci od streba,manje zna,ima bolje ocene od streba,upise fax,zavrsi ga,al nije neki strucnjak.
Strebesti,to su budale,to ti je ova devojka koja je @ngie bila cimerka.
:P
Zimi sve,nisam nista izmis'io,ovo je po IUOSC nomenklaturi.
IUOSC- International Union of Streb Community :P
I naci siguran stari trag,
biti andjeo i biti vrag..
DA MOGU...

SuddenDeath

Zlatna sredina

(10)

• »SuddenDeath« je muško

• Poruku poslati

20

Subota, 17. Februar 2007

Roni, POSHTOVANJE !!!hahahahahahaahahahahahahahahahahhahahahahhaha

To da je shtreber reche engleskog porekla je tachno i oznachava "lovce na znanje", ali je kod nas to malo izuvijano i ima skroz drugo znachenje :P

Evo, dala mi drugarica (koja je inache osnivach DSH) svesku iz istorije da prepishem neshto i nije proshlo dva dana devojka mi je trazi, ne moze da se odvoji od nje (a ima ocenu!). MISLIM.
Shto jedna moja drugarica reche: Pusti, sve su to patjenici!

Pozz

Social bookmarks