Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

Datum registracije: 04.01.2005

• Poruku poslati

181

Petak, 20. Oktobar 2006

Ubi me ova cetvrta godina.Na faxu ostajem do 8 sati uvece,komotno bih mogao ponet posteljinu pa da prespavam,da ne gubim vreme vracajuci se kuci. ?(

Srecom te me ramazan nije mnogo uhvatio na faxu a i ja sam ispucao minuse za ceo zimski semestar zbog ove nedelje i predstojeceg Bajrama.A vec od cetvrtka pa do Kurban Bajrama nema mi mrdanja od ponedeljka do petka. ?( ?(
Jednom odlazi svako,putem svog zivota,na rastanku samo srce kaze,ja cu se vratiti...

• »And_U_Price« je muško

Datum registracije: 28.07.2002

• Poruku poslati

182

Subota, 21. Oktobar 2006

@EdinA. Odmah pored faksa ti je moj nekada omiljeni (vise nije) kafe Plato (a ispod kafica preskupa knjizara) :). Ali nemoj puno vremena da povodis u Platou. Evo ja ti pruzam podrsku. Studiranje u Beogradu je prava stvar (naravno ovo ne znaci da nije isto u Nisu ili Novom Sadu, ali ja znam za Beograd)... :)

@Tashke: Zao mi je sto vise ne moram da brinem za minuse i da ih "pucam" za Bajram, jer vezbi i pradavanja vise i nemam. Ali stvarno mi je zao... Ostarilo se brate...
Sit Hungry Doesn't Believe

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

Datum registracije: 14.12.2003

• Poruku poslati

183

Subota, 21. Oktobar 2006

Vala Tashke i to sto kazes...Mene ce tek ova godina da ubije jer imam osamsnaest predmeta i dva koja sam prenijela iz ove godine, ukupno dvadeset. Ima da ucosam! ?(

Bog da pomogne.... :)
Sabur ti je da gutas kiselo, gorko i ljuto, a da ti se na licu nista, sem osmjeha, ne vidi.

Abfangjäger

Zlatna sredina

(10)

• »Abfangjäger« je muško
  • »Abfangjäger« je zabranjen

Datum registracije: 03.05.2004

• Poruku poslati

184

Subota, 11. Novembar 2006

Na tehnickom univerzitetu u Bremenu moj drug ce u subotu, 18-tog Novembra prezentirati svoj naucni radi na temi dinamika visokih zgrada gde ce zakone fizike i sve moguce detalje pokusati usporediti sa avio-tehnikom. Dakle, ocekuju se jako zanimljva izlaganja iz tog rada.
A sad ako se pitate da li ovo vredi ili treba li posetiti, ja mislim da treba ! Pokajati se necete, to vec unapred tvrditi mogu ! Jer ovo sto ce biti prezentirano je slika vrha sestomesecnog istazivanja i sprovodjenja ekperimenata. Za mnoge ce verujem najinteresantije biti upravo ti ekperimenti, unapred zelim samo reci da od profesora imamo odobrenje da idemo na limit ;-) ;-) Dakle bice i obaranja i zgrada i aviona ;-))) :-)

P.S. I jos nesto.
Svi zainteresovani koji zele prisutvovati, a sa podrucja su Frankurt-a, Offenbach-a, Darmstadt-a, Mainz-a, ako zele postoji bezplatna ponuda jos za dvoje, da putuju na istoj voznoj karti.
Vertrauen ist, einem Menschen sogar dann glauben zu können, wenn man genau weiß, dass man an seiner Stelle lügen würde!

185

Utorak, 14. Novembar 2006

Abfangjäger ti il ne rece il ja ne shvatih jel ti ovaj drug Nemac ili je Sandzaklija?
Ja za 18. Novembar imam u planu da odem do Mannheim-a da se treffim malo sa mojim narodom.

Pricaces nam kako je bilo u Bremenu.
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

Abfangjäger

Zlatna sredina

(10)

• »Abfangjäger« je muško
  • »Abfangjäger« je zabranjen

Datum registracije: 03.05.2004

• Poruku poslati

186

Petak, 17. Novembar 2006

Citirano

Orginalno od pink
Abfangjäger ti il ne rece il ja ne shvatih jel ti ovaj drug Nemac ili je Sandzaklija?
Ja za 18. Novembar imam u planu da odem do Mannheim-a da se treffim malo sa mojim narodom.

Pricaces nam kako je bilo u Bremenu.

Sandzaklija ( odnosno has pazarac ) sam ja a on je naravno nemac.
U Mannheim-u nisam predvidjen za govornika ;) tako da tamo o tome kako je bilo o Bremenu pricati ne mogu. Salim se, znam da tako to mislila nisi :-).
Ali ako stignem u Mannheim-u, posto sam primetio da volje za studensko okuplnjanje ima, ja predlazem da svi studenti koji budu tu prisutni, u 23:55, dakle u pet do dvanajest :D ( primetite krajni trenutak :-) ) svi kao jedan ustanu i dodju recimo pred vrata gde su ulazi u halu da bi se tako okupili na jednom mestu, sve po motom " Cemu je vrijeme tome je i vakat"
A pored studenata jer ni sam to vise nijesam pozvani su naravno svi zainteresovani sa foruma.
P.S Neka neko ponese aparat :D, obavezno ! Eto ako ja ne budem stigao u Mannheim da znam da od ove moje ideje je ipak nesto bilo :]
Vertrauen ist, einem Menschen sogar dann glauben zu können, wenn man genau weiß, dass man an seiner Stelle lügen würde!

iMan-a

Profesionalac

(10)

• »iMan-a« je žensko

Datum registracije: 11.11.2004

• Poruku poslati

187

Srijeda, 14. Februar 2007

Prodje i ovaj ispitni rok, hvala Dragom Allahu. Sad cu da se ispavam, odmorim i najedem ko insan. I ovaj put, po Bog zna koji, govorim sama sebi da necu cekat ispitni rok vec da cu ranije spremit ispite... :( dal ce biti ko do sada...vidjet cemoo, insallah :)
"Primjer onoga koji se sjeća svoga Gospodara spominjući Ga i onog koji Ga se ne sjeća je kao primjer živog čovjeka i mrtvaca."

Dinna_

Zlatna sredina

(10)

• »Dinna_« je žensko

Datum registracije: 01.04.2003

• Poruku poslati

188

Srijeda, 14. Februar 2007

Huraa imana!

Ja vala mogu plaho da pojedem i kad imam ispite! :D
[SIZE=2] Veseo čovjek je kao sunce; kud god ide osvjetljava[/SIZE]

Roneldinho

Zlatna sredina

(10)

• »Roneldinho« je muško

Datum registracije: 03.01.2007

• Poruku poslati

189

Petak, 16. Februar 2007

Ja imam problem sa anatomijom,ali nije do mene,nego do kriterijuma profesora.Ljudi polazu,ne znaju da pokazu kako im stoji zeludac,a ja padam jer ne znam da kazem kako nastaje foramina cribrosa na beonjaci,sto skoro da nema nikakvog znacaja u zivotu :(
Nadam se da cu se skoro resiti ove bolesti,jer vec gubim jednu godinu zbog anatomije,ne smem ni da zamislim da gubim jos jednu zbog ove gluposti .
I naci siguran stari trag,
biti andjeo i biti vrag..
DA MOGU...

• »And_U_Price« je muško

Datum registracije: 28.07.2002

• Poruku poslati

190

Subota, 17. Februar 2007

Roneldinho, nemoj ti da se sekiras. To sto te pitao profesor nije antomija vec embriologija i nemoj da te obesrabri. Tvoje je samo da sto bolje savladas natomiju jer ce ti sve dalje biti mnogo lakse, a ispit ces polozit ako Bog da. Ovo ti ja kazem iz licnog iskustva.
Sit Hungry Doesn't Believe

Dinna_

Zlatna sredina

(10)

• »Dinna_« je žensko

• Poruku poslati

191

Subota, 17. Februar 2007

Sta se sekirate? Pokusavaj dok ne uspes! :) To je jednostavno tako dok se studira, covek mora da nauci sta je uspeh i pad. Druge mu nema! Ako to ne savlada onda bolje da prestane da studira, jer sta ce ti posle diploma u rukama kad si ti unisten?

Glavu gore. I borimo se! :O

iMan-a

Profesionalac

(10)

• »iMan-a« je žensko

• Poruku poslati

192

Subota, 17. Februar 2007

Citirano

Orginalno od Dinna_
Huraa imana!

Ja vala mogu plaho da pojedem i kad imam ispite! :D

Blago tebi, ja kad imam ispite prepolovim se :) ( ma salim se, ali stvarno imam manji apetit, ili ga uopste nemam ).
Ja sam u prvoj godini imala dva uzasna predmeta ( Staroslovenski jezik i Uporednu gramatiku slovenskih jezika ) i cinilo mi se kad je to proslo sve ce proci ali u drugoj sad imam jos jedan nimalo laksi ni ljepsi od ova dva, ustvari...samo nastavak, istorija jezika. o| Samo da jos taj predjem pa...
"Primjer onoga koji se sjeća svoga Gospodara spominjući Ga i onog koji Ga se ne sjeća je kao primjer živog čovjeka i mrtvaca."

Dinna_

Zlatna sredina

(10)

• »Dinna_« je žensko

• Poruku poslati

193

Subota, 17. Februar 2007

@iMan-a:
Nema od toga nejednjena nista !

Blago tebi za te slovenacke jezike. To su stvari koje se mogu "nauciti" ! Gore je kad imas matematiku, statisticke analize i tako, tad stvarno zagusti, jer bubanje ti nepomaze nego logicno misljenje...

Roneldinho

Zlatna sredina

(10)

• »Roneldinho« je muško

• Poruku poslati

194

Nedjelja, 18. Februar 2007

And_U_Price,znam da je embriologija,to me i nervira.
Trebalo bi da cu da polozim uskoro,ja sam savladao anatomiju ,razumem je,znam je,al ne mogu da je polozim :S
Imaju ovi moji profesori neku posebnu,glupu literaturu,iz koje mi traze da ucim,a ja sam je bojkotovao,i ucio iz savremenijih knjiga.Izgleda da cu morati po njihovom ...
Hvala na recima utehe u svakom slucaju :D
I naci siguran stari trag,
biti andjeo i biti vrag..
DA MOGU...

yascool

Učenik

(10)

• »yascool« je muško

• Poruku poslati

195

Srijeda, 21. Februar 2007

Biti student kayu da je najljepse doba u zivotu...Mozda bih se i mogao sloziti dok imamo samo predavanja i vjezbe,ali sta kad dodju ispitni rokovi,a tebi nikako ne ide...i uvjek ti fali onaj famozni jedan dan...Ako je jos taj ispitni rok oktobarski,onda te to kosta mnogo zivaca,neprospavanih noci,patnje...
Ja trenutno spremam anatomiju,sad krajem februara imam ispit...Panika me hvata svaki put kad pomislim na to. Kad polozim zelio bih da castim forum (samo ne znam kako) - mozete msilit koliko cu srecan biti...ne brinite javicu vam ja...
Selam za sve kolege studente.
Ko igra za raju i zanemaruje taktiku,zavrsice karijeru u nizerazrednom Vratniku!

iMan-a

Profesionalac

(10)

• »iMan-a« je žensko

• Poruku poslati

196

Četvrtak, 22. Februar 2007

Ambasada Savezne republike Nemačke u Srbiji u saradnji sa 5 nemačkih fondacija aktivnih u Srbiji pokrenula je projekat Dobrodošli u Nemačku.
Ovaj projekat je namenjen mladim ljudima od 15 do 26 godina koji do sada nisu imali prilike da se bliže upoznaju sa Nemačkom, njenim građanima, kulturom, prirodnim lepotama...Suština projekta Dobrodošli u Nemacku je da u iduće dve godine kulturu, običaje i građane jedne od zemalja osnivača EU upozna 200 mladih ljudi i to grupa do 55 studenata i blizu 150 srednjoškolaca.Cilj konkursa je da se omogući da 55 studenata od 23. aprila do 9. maja 2007. godine otputuje na studijsko putovanje u Nemačku.
Pobednici na konkursu dobijaju dvonedeljno putovanje sa pokrivenim troškovima vize (osiguranje i taksa), prevoza, smeštaja i hrane, a obezbeđen je i simboličan džeparac.

Osnovni kriterijumi na osnovu kojih će žiri izvršiti selekciju su:

Prijave mogu podneti isključivo državljani i državljanke Republike Srbije od 18 do 26 godina starosti.
Prosečna ocena iznad 8 (kandidat podnosi original potvrdu o položenim ispitima i prosečnoj oceni)
Dužina studiranja
Društveni aktivizam kandidata ( humanitarni ili volonterski rad, članstvo ili saradnja sa nevladinim organizacijama, sindikatima, političkim partijama)
Znanje engleskog jezika je obavezno. Znanje nemačkoj jezika će se uzimati kao prednost.
Prioritet će imati oni kandidati koji do sada nisu putovali u zemlje EU.

Ko je zainteresiran nek se bolje informise ovdje:

http://www.dobrodosliunemacku.org

iMan-a

Profesionalac

(10)

• »iMan-a« je žensko

• Poruku poslati

197

Srijeda, 28. Februar 2007

Na Internacionalnom Univerzitetu se organizuje takmičenje u besedništvu na temu “Ako danas ne uspemo, jedini razlog smo mi sami.” Ovo takmičenje ce biti održano u Novom Sadu, Subotici, Beogradu, Kragujevcu, Užicu, Kikindi, Nišu i Novom Pazaru.

Takmičari moraju biti izmedju 18 i 30 godina. U Novom Pazaru takmičenje će biti održano 6. marta u 19 sati.

interesantno

Profesionalac

(10)

• »interesantno« je žensko

Datum registracije: 17.11.2006

• Poruku poslati

198

Ponedjeljak, 19. Mart 2007

Ne znam ni sama kako cu smoci snage da spremim tri ispita (otprilike svaki od 350-400 str.),a dolaze duzi dani :( ,suncani uz to :( ,sa mnoogo ljudi koji setaju vani ;(
Insallah da ih polozim,bar necu zaliti :P
"Dragulj ostaje na cijeni i ako padne u blato; prašina ostaje prašina makar se digla do neba."

scout

Učenik

(10)

• »scout« je muško

Datum registracije: 19.03.2007

• Poruku poslati

199

Utorak, 20. Mart 2007

Tri najvece studentske lazi:
1. daj mi cenera vraticu ti sutra!
2. od sutra pocinjem da ucim!
3. udji u sobu, necu ti nista...
Da li se slazete sa ovim konstatacijama i da li ih primenjujete? pozz

Dinna_

Zlatna sredina

(10)

• »Dinna_« je žensko

• Poruku poslati

200

Nedjelja, 13. Maj 2007

Citirano

Orginalno od scout
2. od sutra pocinjem da ucim!

Ovo neka nam ne bude "laz" nego trebamo bas poceti da ucimo...

Neka je sa hajirom period ispita! Treba se polako spremat. :]

Social bookmarks