Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

interesantno

Profesionalac

(10)

• »interesantno« je žensko

Datum registracije: 17.11.2006

• Poruku poslati

201

Nedjelja, 13. Maj 2007

Period stresa,tek mi predstoji. Samo da Allah pomogne. :P
"Dragulj ostaje na cijeni i ako padne u blato; prašina ostaje prašina makar se digla do neba."

inaa

Zlatna sredina

(10)

• »inaa« je žensko

Datum registracije: 30.07.2006

• Poruku poslati

202

Nedjelja, 13. Maj 2007

..ii kod mene se polakooo alii sigurnoo :).. priblazavajuu ispitii (prve dvije sedmicee jula)..svaki semestar kad naidje period ucenjaa kazem sebii.. "eh sljedecii semestar cu sigurno ranije da pocnem sa ucenjem"..alii uvijek see ponavlja istoo :O ..2-3 sedmicee prije startaa ispitaa ja pocnem da ucim..alii onda bas non-stopppp... tada zaista nista drugo ne radim..samoo ucim..ucim..ucim...sobaa mi izgledaa kaooo da je bombaa eksplodiralaa..svudaa papiriii..knjigeee...ajjjj...katastrofaaa..to stvarno nije dobroo..punoo je lakse i bolje da se postepenoo pripremaa za ispit..a ne u takoo kratkom perioduu za visee ispitaa od jednom..alii menii nesto too ne uspijevaa.. ?(
..mjeri svoj uspjeh po tome cega si se sve trebao odreci da bi to ostvario..

Jaeger

Zlatna sredina

(10)

• »Jaeger« je muško

Datum registracije: 02.07.2003

• Poruku poslati

203

Subota, 26. Maj 2007

Bez komentara

" Zdravo Jaeger [odjavi se]
Vasa poslednja poseta: 01.08.2006, 12:36. | Od tad: 12142 novih priloga u 671 tema (303 nove teme) i 27 foruma"

Sta moze da uradi fax od co`eka
Basimi veririm, Sancakin bir tasi vermem!

Abfangjäger

Zlatna sredina

(10)

• »Abfangjäger« je muško
  • »Abfangjäger« je zabranjen

Datum registracije: 03.05.2004

• Poruku poslati

204

Subota, 26. Maj 2007

Citirano

Orginalno od Jaeger
" Zdravo Jaeger [odjavi se]
Vasa poslednja poseta: 01.08.2006, 12:36. | Od tad: 12142 novih priloga u 671 tema (303 nove teme) i 27 foruma"

Sta moze da uradi fax od co`eka

Pa jaeger-u evo ruka. Svaka ti cast, znaci zavrsio sa fakultet. Sad insAllah da budes jos dobar BOSS. ;)
Vertrauen ist, einem Menschen sogar dann glauben zu können, wenn man genau weiß, dass man an seiner Stelle lügen würde!

Optimus

Zlatna sredina

(10)

• »Optimus« je muško

Datum registracije: 17.04.2007

• Poruku poslati

205

Utorak, 19. Juni 2007

Ima li koga da studira Diplomatiju i medjunarodne odnose na Internacionalnom univerzitetu u NP???
Nemoj ništa silom, uzmi veći čekić!

didy

Zlatna sredina

(10)

• »didy« je žensko

Datum registracije: 21.10.2006

• Poruku poslati

206

Utorak, 19. Juni 2007

Ima li neko uradjen seminarski rad iz bankarstva, nije vazna tema :) Bicu mu duznik do kraja zivota ;)
Po rubu duge hodati, na dlanu mraz zapupiti.
Sta jos o tebi dodati,
da te je lako prodati, al te je tesko kupiti.

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

Datum registracije: 14.12.2003

• Poruku poslati

207

Srijeda, 20. Juni 2007

Citirano

Orginalno od Optimus
Ima li koga da studira Diplomatiju i medjunarodne odnose na Internacionalnom univerzitetu u NP???

Ja. Sto? :)
Sabur ti je da gutas kiselo, gorko i ljuto, a da ti se na licu nista, sem osmjeha, ne vidi.

Optimus

Zlatna sredina

(10)

• »Optimus« je muško

• Poruku poslati

208

Srijeda, 20. Juni 2007

Trebao sam da kazem "jos neko, osim Altune"!

Ma cisto informativno pitam, a za tebe znam da to studiras!

Usput jos da pitam da ne znas ima li interesovaja za taj smer za ovu godinu?

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

• Poruku poslati

209

Petak, 22. Juni 2007

Citirano

Orginalno od Optimus

Ima, mahsus sam se raspitala zbog tebe. U studentskoj sluzbi rekose da ima vec nekoliko prijavljenih.
Sabur ti je da gutas kiselo, gorko i ljuto, a da ti se na licu nista, sem osmjeha, ne vidi.

Optimus

Zlatna sredina

(10)

• »Optimus« je muško

• Poruku poslati

210

Petak, 22. Juni 2007

Citirano

Orginalno od Altuna

Citirano

Orginalno od Optimus

Ima, mahsus sam se raspitala zbog tebe. U studentskoj sluzbi rekose da ima vec nekoliko prijavljenih.

Hvala ti najlepse! :D :D :D

• »seherzada« je žensko

Datum registracije: 08.09.2006

• Poruku poslati

211

Petak, 22. Juni 2007

Ljudi moje muke još mi nema termina za filozofiju ?(
Vala da bi ovaj rok da prođe da dahnem dušom :]
BUDIMO REALNI ... :D

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

• Poruku poslati

212

Subota, 23. Juni 2007

Citirano

Orginalno od seherzada
Ljudi moje muke još mi nema termina za filozofiju ?(

Da nisi mozda na IUNP? Nama je Krcic zakazao za 27.

Muhammed_Alim

Zlatna sredina

(10)

• »Muhammed_Alim« je muško

Datum registracije: 29.03.2004

• Poruku poslati

213

Subota, 23. Juni 2007

Definitivno mora da se uradi jedna zestoka reforma skolstva kod nas. Da se stari ( a i mladi ) profesori ili edukuju po pitanju didaktickih i pedagoskih sposobnosti ili da se macinju. I predmeti da se predaju na mnogo savremeniji nacin i da se uci ono sto treba da se uci, a jok da se forsira bubanje manje bitnih cinjenica, a da se te cinjenice vrednuju isto kao sustina predmeta koji se izucava, ili cak vise od toga. I kada ce doci vise vrijeme da ucimo NAUKU, a ne O nauci? Da profesori budu olicenje onoga o cemu govore? ma... daleko smo ti mi... dako mi budemo bolji kad sazrenemo...

Kad ce doci vrijeme kada ce se talenti traziti jer predstavljaju novi pogon za napredovanje cijelog drustva u svakomplanu, umjesto da se potiskuju jer se smatraju opasnom konkurencijom koju treba ukloniti prije nego sto ugrozi neciju fotelju? Kada ce se forsirati TEHNIKE RAZMISLJANJA I kreativno razmisljanje, UMJESTO sto se forsira "ima da pricas kako ja hocu da pricas i da bubas ono sto trebas inace nemas kud!"?! X(

Mnogo mi se svidja kada profesor daje prostor uceniku da bude kreativan i da razvija talenat, da bude originalan da bude ZIV, a ne da bude suhoparan, necija kopija koja je MRTVA.

Desilo mi se da iz jednog predmeta (metodologija naucno-istrazivackog rada) nisam znao napamet definicije nekih pojmova, pa sam smislio svoje licne definicije, na osnovu razuma, koje apsolutno odgovaraju istini i odrazavaju sustinu onoga sto se definise, i pitao sam profesora da li moze tako, na sto je odgovorio "Moze ako odgovara istini". To sam uradio i iz jednog drugog predmeta, a iz kojeg je profesor koji ima, nazalost, stav "e, ne more to kako ti hoj, nego kako pise", sto bi rekli zargonski. Ovaj prvi profesor mi je proglasio rad za najbolje uradjen, i rekao da ne voli sablonski rad, a ovaj drugi mi je smanjio ocjenu X( o| I kako da se ne iznerviram? Evo makar na forumu mogu da se istresem :D nemojte zamjerit ;)

Dole na IUNP sam dosad nailazio uglavnom na ove profesore sto vole kreativnost i originalnost ( osim jednog starog iz teorije knjizevnosti xx( ), i to treba forsirati. Jer tako ti se mili da ucis i mnogo je lakse psihicki.

da Allah pomogne.
„Moguce“ upita „Nemoguce“: Gdje zivis? Rece: U snovima nesposobnih.

zucky_85

Zlatna sredina

(10)

• »zucky_85« je žensko

Datum registracije: 03.08.2006

• Poruku poslati

214

Nedjelja, 24. Juni 2007

Citirano

Orginalno od Muhammed_Alim ...( osim jednog starog iz teorije knjizevnosti xx( ),

Samo mi nemoj reć' da se radi o Milinkoviću,ah i ja sam imala grdne muke sa njim -hoće čovek formalnost i gotovo o|

Lovers don't finally meet somewhere
they're in each other all along...

Muhammed_Alim

Zlatna sredina

(10)

• »Muhammed_Alim« je muško

Datum registracije: 29.03.2004

• Poruku poslati

215

Nedjelja, 24. Juni 2007

hehe, jok, ovo je jedan drugi, sto nosi "svetu bogorodicu" (neuzubillah, cush bogorodica o| ) u dzep.

Svidjelo mi se sljedece zapazanje, vezano za vecinu nasih fakulteta:

“Nasi fakulteti i akademije su bezdani za gutanje energije i vremena. postoje radi dekana i profesora
ne radi edukacije studenata. Nema ohrabrivanja kreativnosti niti programa za profiliranje originalnih ljudi. Dobro je ako covjek poznaje jezik pa ih moze zaobici zajedno sa onim sto izdaju i predaju.”

A zatim kaze za praksu u sarajevu, gdje traze da onaj koji zavrsi u Maleziji izvrsi nostrifikaciju svoje diplome:

“To je redovna praksa u sarajevu kad su u pitanju strane diplome. U biti ja ne priznam ovaj nazadni sistem obrazovanja i ne dam ni da mi je nostrifikuju. Ovdje je na sceni politika isceniranog odljeva pameti kroz sikaniranja ljudi koji su se drznuli da studiraju vani. Nostrifikacija je samo kazna sbog te smjelosti.”

A za profesore koji se non-stop nesto prave, drze veliku distancu izmedju sebe i ucenika i dizoglavi su, kaze:

“Tako to biva sa kvaziautoritetima. Pravi profesor je raja, sa njim ti mora biti fino. Laznog autoriteta je najlakse prepoznati po mucnoj atmosferi koju stvara oko sebe.”

Na pitanje “a sta ako to prijateljstvo profesora ucenici pokusaju zloupotri-je-biti", kaze:

“Zato treba imati ogromno znanje. Tek tada covjek moze sebi priustiti takav luksuz, losi profesori moraju druge drzati na distanci da ne bi vidjeli koliko su suplji.”

i dodaje:

“Sistemi obrazovanja svugdje u svijetu uglavnom su tu da stovre solidnu bazu za popunjavanje mijesta u radnickoj klasi i sitnim cinovnicima.”

(Edin Tule)

„Moguce“ upita „Nemoguce“: Gdje zivis? Rece: U snovima nesposobnih.

iMan-a

Profesionalac

(10)

• »iMan-a« je žensko

Datum registracije: 11.11.2004

• Poruku poslati

216

Nedjelja, 24. Juni 2007

Citirano

Orginalno od Muhammed_Alim
Dole na IUNP sam dosad nailazio uglavnom na ove profesore sto vole kreativnost i originalnost ( osim jednog starog iz teorije knjizevnosti xx( ), i to treba forsirati. Jer tako ti se mili da ucis i mnogo je lakse psihicki.

A znas kad udje i cijela ucionica za njim umirise na bijeli luk. A ona njegova bocica za voduu eh ya Rabbi.... :(

I ono diktiraaanjeee... Fala Allahu sto nemamo teoriju visee. :klanja:

A Milinkovic je prosecni prof. ni najbolji ni najgori. Al se meni njegoov predmet mnooogoo dopada tako da mi je i prof. zanimljiv uz predmet.
"Primjer onoga koji se sjeća svoga Gospodara spominjući Ga i onog koji Ga se ne sjeća je kao primjer živog čovjeka i mrtvaca."

interesantno

Profesionalac

(10)

• »interesantno« je žensko

Datum registracije: 17.11.2006

• Poruku poslati

217

Ponedjeljak, 25. Juni 2007

Kad se zavrsi rok,insallah,javljam se sa sumiranim rezultatima. ;)
"Dragulj ostaje na cijeni i ako padne u blato; prašina ostaje prašina makar se digla do neba."

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

Datum registracije: 04.01.2005

• Poruku poslati

218

Petak, 29. Juni 2007

Vreme je za svodjenje racuna,barem kod mene.
Junski rok je za mene zavrsen,od januara do juna 5 polozenih ispita i jedan pismeni deo,prosek ocena 9.2 :]

Cena svega ovoga je poslednji boravak u Pazaru 17-og februara,tacnije 16-og jer sam 17-og bio na Kop-u da skijam.Znaci vise od 4 i po meseca,ili 130 dana u Nisu,konstantno ucenje,od ponedeljka do petka odlazak na fax,subota i nedelja rad grafickih...
Vredelo je truda,sve je vredelo,i opet bih isto,i opet cu isto uradit ako bog da.
Jednom odlazi svako,putem svog zivota,na rastanku samo srce kaze,ja cu se vratiti...

2211

Početnik

(10)

• »2211« je muško

Datum registracije: 13.06.2007

• Poruku poslati

219

Ponedjeljak, 02. Juli 2007

Citirano

Orginalno od didy
Ima li neko uradjen seminarski rad iz bankarstva, nije vazna tema :) Bicu mu duznik do kraja zivota ;)

imaš dosta toga na www.puskice.info

i ja sam tu skin'o par stvari...

ustvari, bbilo je nekad, ja sam skin'o semiraski iz koncepcije ekonomske politike otadle, ali vidim da sad nema ništa u vezi finansija i ekonomije
samo elektrotehnika,ybga

imate dosta toga i na NA WWW.PUSKICE NET
bio je i neki sajt tuzlanskog faxa ali neznam kako se zove

inaa

Zlatna sredina

(10)

• »inaa« je žensko

Datum registracije: 30.07.2006

• Poruku poslati

220

Srijeda, 11. Juli 2007

...ispiti kod mene konacno gotovii za ovaj semestar..hvala Boguu..bilo je bas stressnoo.. alii ok...valjda se isplatioo trud... :)...rezultatii ce biti tek za nekih mjesec-dvaa (malo bez veze sto toliko traje..ali sta je tu je).. sad je odmor na reduu :)...
..mjeri svoj uspjeh po tome cega si se sve trebao odreci da bi to ostvario..

Social bookmarks