Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Giovanni

Profesionalac

(10)

• »Giovanni« je muško

Datum registracije: 13.09.2002

• Poruku poslati

21

Utorak, 12. August 2003

Ne znam odakle da pocnem...

Citirano

Orginalno od maleccka
Studiranje je zaista najljepši dio života, mada dok ste studenti i ne primjećujete sve ljepote takvog življenja. Možda je razlog ove moje rečenice i taj što sam baš studirala u Sarajevu, najljepšem gradu u bivšoj nam zajedničkoj zemlji.

Maleccka, za ovaj citat imas pice od Giovannija u Ziroskopu...Pricu koju si ispricala sam cuo od jarana i jaranica s masinstva (koji i ja upisah pored ETF-a jer neko je znacke, salvete skuplj'o a Giovanni marljivo indexe 8) ), a da je istina vjerujem svim srcem jer ko je u Saraj'vu studirao zna mentalitet profesora a Boga mi i studenata(vecine je li...) a bit' ce jos prica uskoro.

Citirano

Orginalno od maleccka
Pokušavah da se sjetim kako spremiti 5 ispita za 15 dana, pa mi nešto baš ne ide.
Ako podrazumijevamo da se rezultat ispita racuna po formuli=(učenje)*(sreća)/(loša volja profesora) možda bi se moglo doći do nekih zaključaka

Ja bih samo malo dopunio ovu formulu...

(ucenje)*((sreca + umjesnost prepisivanja - umjesnost dezurnog)^n)/ (losa volja profesora)

n = [0..beskonacno]
sreca->0 (obicno tezi k nuli)
umjesnost prepisivanja je varijabla koja je usko vezana za virtuelnu varijablu oprez a u obrnutoj srazmjeri (proporciji) sa varijablom umjesnost dezurnog koja najcesce zavisi od varijable godine iskustva istog kad je ovaj bio student (iskustvo pokazuje da u 90% slucajeva mladji dezurni su umjesniji od starijih u nakani da umjesnost prepisivanja svedu na nulu) i varijable broj dezurnih ocito...

Iliti matematicki (umjesnost prepisivanja)/ (strelica gore) (umjesnost dezurnog)\ (strelica dole)

Citirano

Orginalno od PAUK_
Pitanje za studente sa stazom? Kako se sprema 5 ispita za 15 dana

Tesko, ali izvodljivo...Metod Maksa Shtelinger-a ti je moj savjet ako studiras u ex-Yu, ako ne - onda pogledaj ovu formulu iznad.Zivio i srecno

Citirano

Orginalno od fingersbroken
Jedna od zanimljivosti na internacionalnom univerzitetu jeste engleski jezik koji svi studenti moraju govorit. Al tu ima provalaaaaaaaa..

Jedna od zecih je od Bosanca jednog koji je rekao: "I had my film broken" kad je hteo reci "Puko mi film"

Mocna je i "The color of my language" za "Boju glasa" (isto Bosnjak.. )

A meni kad sam nosio gips kaze jedan afrikanac "Ooh, you broke up with your leg!"

Meni je najjaca pak ova iako bas nema direktne veze s faksom...

Dvoje mladih u Kanadi se zagledali na dok su studirali i kad zavrsise faks, rijesise da se uzmu. Momak nas, djevojka iz fine kanadske familije. Dodjose njegovi starci u Kanadu ne bi li se upoznali s prijateljima i poslije rucka kako to red ovdje nalaze, ustade se prija kanadjanka da opere sudje (i naravno nastavi konverzaciju dok to radi) a majka od ovog naseg brze-bolje ustade, do sudopere i za ruke priju u stilu da ne bude, mi gosti a nista ne radimo. Sad ono standardno, neka ja cu, ma ja cu...I kaze njoj kanadjanka, Vi ste gosti - ne ide da Vi perete sudje a ova ce nasa "No problem, we are all ours now " (nema problema, svi smo mi sad nasi)...

Pozdrav svima
Giovanni

[SIZE=1]Sarajlija rozdenijem, Pazarac podrijetlom, Kanadjanin dekretom!

Homo homini lupus iliti Covjek je covjeku Vucko![/SIZE]

22

Utorak, 12. August 2003

Dobra giovanni, dobra... ti bukvaliteti su najzesci :D

Nego ne znam sta meni htede jednom prilikom da govorim kako je lako studirat po ovom sistemu (americkom).. sve kvizovi sve testovi sve pesme sve uzivanje... a bio sam na pocetku pa me tako docekalo za uvod. A sad.... spominja djordje neku krv nekud... E da radim sve sto mi se namece ovih dana drugo mi i ne bi bilo. Al ima tu neceg diiiivnog sto se nosi iz naseg okruzenja (dole) a uzrok mu je malo lijenstinje: moc snalazenja i moje VECITO pronalazenje rupa tj obilaznih, zaobilaznih PO MOGUCSTVU IZBEGAVAJUCIH puteva za sve sto pripadne potesko. Eto i sad.. stigo ja zavrsit jedno 80% posto obaveza, al.. psssssss... ne pitajte kako. Zivela nasa skola (zivotna ;) ).
mogu ja da se potpisem i bolje...

23

Utorak, 12. August 2003

no da vam pricam

Kad spomenuh snalazenje.. evo sta se dosetio jedan nas student (Bosanac):

Naime ovamo na univerzitetu, u domovima, po sobama ne dozvoljavaju drzanje frizidera. A kad Bosnjo nameraci nema tu ne moze :). Otiso on kod doktora i naprico mu da je pre nego je doso u Maleziju bio do Nemacke jer su ga poslali na pregled tamo kod dokotra specijalista. Kaze u Bosni mu nisu mogli nista nac, a ovaj mu u Nemackoj naso svasta nesto. E taj mu iz Nemacke treba poslat lekove nekakve i on ih mora drzat u frizideru... pa sad bi mu moro dr potpisat pismo da mu odobre drzanje mini bara u sobi. Kolko god dr tero da mu nesto pobije ovaj dublje zalazio sa problemom i na kraju pismo dobio i frizider smestio u sobu. Znaci sve se moze kad se hoce :D

24

Utorak, 12. August 2003

A za doktore na ovoj klinici ovde. Ja otiso jedan dan da uzmem opravdanje, te onako lupim boli me stomak (a naravno nista mi nije bilo.. trebalo mi opravdanje), kad poce me covek pregledavat. Vide nista ne moze da nadje slusalicama, i uobicajenim metodama, pa me poce ubadat nekakvim stapovima da vidi kako reagujem. Muke moje: ne znam kako da reagujem jer mi nista nije.... aj.. tu boli.. tu ne..e e.. bas tu :D. Dolazilo mi se da mu kazem: aman covece za opravdanje sam dosao, kakav stomak (sto bi nas dokotr dovek uvek znao i pre nego zines da ti kaze :D.. ne zbog poznavanja medicine vec.. razumemo se mislim :) .. (za ovo do medicine: desavalo mi se dole da mi prepisuju zdravom injekcije.. a ja dosao takodje samo za opravdanje :D).
Na kraju mi on ne znade rec sta mi je, al dade mi opravdanje i rece mi da se odmaram pa da odem sutra da vidi ako me i dalje boli da me salje na ispitivanje :D.
Al mene sutra nije bolelo ;)

DjordjeRd

Profesionalac

(10)

• »DjordjeRd« je muško

Datum registracije: 26.07.2002

• Poruku poslati

25

Utorak, 12. August 2003

Heh, Fingers, evo jedne ''kontra'' pričice.

Zima '93/'94, u Beogradu raspad sistema u studentskim domovima. Uglavnom nema grejanja ili je preslabo. K'o što se to pravi, jaka zima. Studenti ponabavljali grejalice i troše nemilice struju koja je ionako džabaka.

Međutim, u 4. Aprilu je glavna instalacija bila toliko loša/dotrajala da je krenula da se topi!!! Naravno, zabrane korišćenje grejalica. I, uvedu kontrole. Antigrejalične trojke. I opet se studenti smrzavaju. Ali ne i oni najpametniji i najsnalažljiviji...

Sistem je sledeći: koristi se grejalica nemilice. Kad čuješ kontrolu u hodniku ide uhodana varijanta. Grejalica se isključuje iz zida u ubacuje na unapred pripremljeno mesto ispod kreveta, dok za to vreme drugi cimer otvara širom najveći prozor. Spreme se ćebad i kad kontrola pokuca na vrata, dok im neko otključa, prozor je već zatvoren a svi cimeri ušuškani ispod ćebadi na svojim krevetima, jer se, tobože, smrzavaju...

Bistroumni kontrolori uđu u hladnu sobu i zaključe da tu ne treba da gube vreme.

Ovo spada u onu: "Sve se može kad se mora."...
Ovaj član foruma želi da se, ovim putem, javno odrekne prava i obaveza čitanja i komentarisanja tema u forumima 'Politika' i 'Religija', i možete smatrati da nije kompetentan za takvu vrstu sadržaja u javnom mediju kakav je Internet. Svaka aluzija ili komentar na gornje rečenice će biti ignorisana od strane autora. Hvala na razumevanju.

P.S. 37!

• »And_U_Price« je muško

Datum registracije: 28.07.2002

• Poruku poslati

26

Srijeda, 20. August 2003

Citirano

Orginalno od DjordjeRd
Heh, Fingers, evo jedne ''kontra'' pričice.

Međutim, u 4. Aprilu je glavna instalacija bila toliko

Sistem je sledeći: koristi se grejalica nemilice. Kad čuješ kontrolu u hodniku ide uhodana varijanta. Grejalica se isključuje iz zida u ubacuje na unapred pripremljeno mesto ispod kreveta, dok za to vreme drugi cimer otvara širom najveći prozor. Spreme se ćebad i kad kontrola pokuca na vrata, dok im neko otključa, prozor je već zatvoren a svi cimeri ušuškani ispod ćebadi na svojim krevetima, jer se, tobože, smrzavaju...

Ne može bit' da bar u jednoj situaciji nije proradio neki od Marfijevih zakona, u ovom slučaju da se recimo prozor zaledio... ;)
Sit Hungry Doesn't Believe

@ngi3

Zlatna sredina

(10)

• »@ngi3« je žensko

Datum registracije: 29.07.2003

• Poruku poslati

27

Ponedjeljak, 25. August 2003

ili ovako nesto:

Where are you, sick = Đe si, bolan

Boys from the end = Momci iz kraja

How yes no = Kako da ne

More mars! = Više Marsova!

Dark of the job = Taman posla
Naucila sam...
Najlaksi nacin da kao osoba rastem jest da se
okruzim ljudima koji su pametniji od mene

Phikret

Profesionalac

(10)

• »Phikret« je muško

Datum registracije: 27.07.2002

• Poruku poslati

28

Ponedjeljak, 25. August 2003

Predavanja :(

Kad je profesor sociologije pitao da li neko zna kada licna prelazi u privatnu svojinu, jedan kolega je posto niko nije znao i nije izgovarao "ni crnu ni bijelu", dobacio " SIGURNO SLOVO ?????...."

PAUK_

Profesionalac

(10)

• »PAUK_« je muško

Datum registracije: 27.08.2002

• Poruku poslati

29

Subota, 30. August 2003

Dobar stos bi sa jednim mojim drugom kad je dobio zesce opekotine od sunca (u Maleziju). Toliko je izgoreo da su mu plihovi na celo poceli izlazi. Nateko je tako da mu se oblik glave skroz poremetio. I tako vidno uplasenog ga povedem ja do univerzitetske bolnice, pazim samo da ga ne uznemirim nekako. I u tako nabijenoj i krajnje neizvesnoj atmosferi ulazi on kod lekara, i vraca se posle pet minuta.
Sta ti rece doktor, pitam ga ja. Kaze: "Pita me sta ti je ovo zuto po glavi"! :) o| ;) :klanja:
Dijela su uoblicene slike, a nijet sa kojim su cinjena njihov su duh.

30

Subota, 30. August 2003

Nije nikad video tip da je nekog sunce unistilo onako... njemu je to strana pojava da se razumet..

Al @ngi3 sto napisa ono ja ne mogu da verujem. Jel to stvarno neko lupao (da se smijem cijelog zivota) il je to fora tipa one 'on the face of the place' (na licu mesta) smisljenih kao dobri fazoni?

Ja ono sto rekoh, lupali su Bogami :]

A imam i ja da lupam ovamo, imacu 6 ispita u roku od 27/09 - 05/10... ni deset dana :(

31

Četvrtak, 04. Septembar 2003

E, danas sistem za preregistration bio uredu i uspreo sam da PREregistrujem neke predmete za sledeci sem, koji ce biti kad dodjem od kuce ako Bog da.. (plavi su samo rezervisani, i mogu samo da se nadam da ce biti na listi). Screenshot pokazuje da je forum, bilo kada, bilo gde (ovo je u labu), kod mene aktivan ;). Fingersov study plan za next sem (ako Bog da):
fingersbroken je dodao/la ovu sliku:
  • preregistration.jpg

32

Četvrtak, 04. Septembar 2003

Kladim se da se je vecini vas barem jednom u toku studiranja desilo da pozelite da znate zadatke ( pitanja) koja vas ocekuju na ispitu dan pre ispita? :D 8)

Nekome je uspelo da ih "otkrije"?

:D:D:D Meni jos nije, samo pitam ...ha ha ha ... svasta i ja pitam :O
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

• »And_U_Price« je muško

Datum registracije: 28.07.2002

• Poruku poslati

33

Petak, 05. Septembar 2003

Hehe stvarno Pink pa jel mislis da ce neko da se "otkuca"? :) Salim se! Ja taj osecaj imam pred svaki test ali sam nekako skroman pa pozelim da mi je znati bar pola! Medjutim nikad se od toga (naravno) nista ne ostvari, ako se izuzme par (slicnih) pitanja koja su bila na nekom ranijem testu a ja to nabavio u popularnoj skriptarnici JARAC na faxu! Eha da kad smo vec kod tog Jarca, da kazem da osim nje imamo i jednu koja se zove PINGVIN! Citava fauna na medicinskom faxu u BGD-u!!! :)
Sit Hungry Doesn't Believe

34

Subota, 06. Septembar 2003

Eh pinki, moglo je to meni da se lako desi za finalni ispit, al nije... Bosanac jedan otisao u office kod profesorice is database, trebalo mu je nesto, i ona mu rekla da sam prebaci sa njenog kompa na usb storage, posto je imao kod sebe. E on kaze, da je kod nje na kompu bio i folder sa pitanjima za finalni ispit, i da je mogao lako da ga skine zajedno sa tim sto je uzimao za sebe ali, on postenjacina, nije o| o| o|

35

Petak, 12. Septembar 2003

Ona gore slika je screenshot appleta za registraciju predmeta. Dosad smo, a i dalje, sve potvrde mogli da vidimo po zahtevu sa sajta, samo se unese linci id i pin, i dobije se 'slip' koji se trazi (raspored casova, lista svih ispita, potvrda da ste student, rezultati ispita..
Od sad su nam dodali i 'infonet' koji sa jednim logovanjem daje pregled na sve sto se tice logovanog pojedinca. Evo meni predmeta koje privodim kraju ovog semestra :
  • infonet1.jpg

36

A ustvari sam onu gore sliku postavio samo zbog sledece, a to je muka koja me ocekuje za dve nedelje.. timetable mojih finalnih ispita o| (al makar idem kuci odmah posle njih :]
  • infonet2.jpg

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško
  • »sans« je autor ove teme

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

37

Citirano

Fingersbroken:

Bosanac jedan otisao u office kod profesorice is database...

Očigledno da se ne radi o istom Bosancu iz one priče o frižideru... o|
Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

... al lahko je tebi kad imas olovku sa gumicom

38

Odlicna primetacija :). Da je kojom srecom bio to taj student ima bih ja sad pitanja za finalni ispit i jednu bi brigu mogao da brisem sa one liste :D

hadzied

Profesionalac

(10)

• »hadzied« je muško

Datum registracije: 10.08.2002

• Poruku poslati

39

Subota, 13. Septembar 2003

Aman ljudi, vi ko da niko nije bio student, osim vas. :D :D :D

Šalim se, naravno... :)) :)) :))

Kada sam polagao Mikrobiologiju, davne 199 i neke, neznam tačno godinu zaboravio sam, propustio sam jedan rok, tako što sam izvukao kviticu sa 5 pitanja, i na moju nesreću znao sam 4 poslednja pitanja, i kažem ja profesoru:

H: Profesore, moguli da odgovaram prvo, drugo pitanje? :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

On me zanimljivo pogleda 8o i reče,

P: Prvo prvo pitanje kolega... X( X( X(

I ja vratih kviticu, a znao sam sva ostala pitanja sem prvog. o| o| o|

Sledećeg roka, sam ja znao sva pitanja i normalno odgovarao redom, prvo prvo pitanje... :)) :)) :))

pozdrav

P.S.

Ocena, nije bitno koja je bila... ;) ;) ;)

Pozdrav

Dinna_

Zlatna sredina

(10)

• »Dinna_« je žensko

Datum registracije: 01.04.2003

• Poruku poslati

40

Četvrtak, 06. Novembar 2003

Pozdrav raja,

potrebna mi je mala pomoc, za koji dan cu morati da napisem koju sam temu izabrala.Sa nekom odabranom temom cu stajati pred 120 studenata i polako prezenitirati svoj posao.Razmisljala sam puno sta da izaberem, ali nisam jos sigurna, mozda cete mi vi pomoci. Samo da to nije nesto iz Ekonomije, jer toga imamo svi dosta.Mislila sam da izaberem "islam" ima jedna mana, prije sam o tome pricala, ne zelim da steknu neko pogresno misljenje.Onda sam razmisljala nesto napisati iz literature, kao napr. Ivo Andric nas jedini autor koji je dobio nobelovu cenu za literaturu, to takodje nebi bilo lose. Volela bih da izaberem nesto zanimljivo, sto ce rado svi saslusati.

Ako imate neku ideju, volela bih je cuti, mozda ce mi to biti inspiracija. Posle cu ja sve fino srediti, samo je glavo "naci nesto originalno".

[SIZE=2] Veseo čovjek je kao sunce; kud god ide osvjetljava[/SIZE]

Social bookmarks