Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško
  • »sans« je autor ove teme

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

41

Četvrtak, 06. Novembar 2003

Zašto to ne bi bila recimo bošnjačka epika.
Ovde na forumu imaš deo materijala u temi:Bošnjačka epika a i Google ima puno zanimljivih putokaza koji vode ka toj temi. Ujedno, tema je sigurno zanimljiva za mnoge koji nisu imali prilike da se upoznaju sa stihovima Avda Mehmedovića, Murata Kurtagića, ZlatanaČolakovića i dr.

P.S. Ukoliko se odlučiš za ovako nešto, ima nekoliko interesantnih linkova koje bih ti mogao proslediti.

Pozdrav!
Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

... al lahko je tebi kad imas olovku sa gumicom

CLOUD_no9

Početnik

(10)

• »CLOUD_no9« je žensko

Datum registracije: 06.11.2003

• Poruku poslati

42

Četvrtak, 06. Novembar 2003

kazu najlepse je to vreme

oni koji su studirali govore da je to pravi zivot, jos ako ne studiras u svom gradu to je provod, al sta ces sad, toliki fakulteti kod nas u pazaru!
Ja ne studiram u pazaru, al mi se cini da bih bolje znala da organiziram slobodno vreme da sam kod kuce. Ovako sam' knjiga, knjiga :D , salim se nisam streber :D

hadzied

Profesionalac

(10)

• »hadzied« je muško

Datum registracije: 10.08.2002

• Poruku poslati

43

Nedjelja, 09. Novembar 2003

Pozdrav za sve prijatelje foruma...

Danas se podsetih, onih divnih dana iz Prištine od 92-98.

Ovde u Nišu, kod jednog kolege, pravismo kolektivni iftar, okupili se studenti, postači, subota, i neko kuha, neko, pomaže, neko ide u nabavku, i u 16 i 28h spreman iftar...

Kokošja supa, prava domaća, ne iz kesice...

Birijan, puna tepsija...

Kokoška na sred tepsije...

Baš smo fino prošli, i prisetili se iftara kod kuće, a ja bogami i u Prištini, kada smo se po meni mislim bolje družili, pomagali i tako to...

Sellam i pozdrav svima...

P.S.
nedostajale nam samo ramazanke iz Ćuretove ili Beskove pekare...

Pozdrav

44

Utorak, 18. Novembar 2003

Juce na predavanju ( koje usput receno slusam bas u "iftarski vakat" ;( ) isprica nam Profa ( bese nesto dobro raspolozen) jednu anegdotu o "najcescim pitanjima" koja profesori postavljaju studentima prava na zavrsnom ispitu.

Na samom kraju ispita,student vec presrecan sto je sve znao i odlicne odgovore dao, nestrpljivo ceka da cuje jos to poslednje pitanjce, odgovori ga, istrci vani i raduje se svom uspehu.
Profesor: - " Kolega, vidite li ovo drvo napolju?"
Student ustane, pridje prozoru, pogleda vani i kaze : "Vidim".
Profesor: - "Kad ovo isto drvo ponovo dobije zelene listove, vi cete ga opet gledati"

I mi se zapitasmo kako? Zasto,opet?Mislimo...kad je sve tacno odgovorio?!
Na to ce nas profa : - Pravnici "vide" i "smeju da vide" samo osobe i stvari. :rolleyes:

Sreca te ja smem da vidim i drvece ;).
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

Dinna_

Zlatna sredina

(10)

• »Dinna_« je žensko

Datum registracije: 01.04.2003

• Poruku poslati

45

Četvrtak, 04. Decembar 2003

@Sans (googlje man) :D

Uzela sam nesto drugo, sta nebih morala da prevodim. U svakom slucaju hvala na preporuci, pa mozda drugi put. ;)
[SIZE=2] Veseo čovjek je kao sunce; kud god ide osvjetljava[/SIZE]

nikica

Početnik

(10)

• »nikica« je žensko

Datum registracije: 08.01.2004

• Poruku poslati

46

Subota, 10. Januar 2004

Kad smo vec kod OET-a,evo i mog dozivljaja sa ispita!
Ispit polozen iz drugog puta,zadnji oktobarski rok i od njega mi zavisio upis druge godine, od svega toga najgore je to sto je ispit bio odlicno uradjen...
bacam koleginici koja sedi dva mest ispred mene puskicu sa uradjenim zadatkom, a ustvari puskica je bila moja prijava za ispit(jedini papir koji sam imala kod sebe),zadatak uspesno prepisan,sa malo problema(asistenti koji paradiraju gore-dole)...a, sa puno problema prolazi bacanje puskice,odnosno puskica pada izmedju mene i koleginice,amfiteatar naravno cist bez ijednog papira sem te moje puskice,koja biva primecna,oduzeta i ................................. i nista asistent nije ili se napravio da nije provalio cija je to prijava,samo je nervozno bacio u korpu za otpatke!!!!!!!
najodlucniji postupci u nasem zivotu najcesce su nepromisljeni

vini

Početnik

(10)

• »vini« je žensko

Datum registracije: 13.11.2003

• Poruku poslati

47

Utorak, 27. Januar 2004

E bruka za vas koji ne studirate u Beogradu ne mozete da osetite stvarni studentski zivot(mucenj-ucenje,cosanje)nego bezite po inostranstvu,po Bosni i unutrasnjosti SCG! Evo vam povod da dodjete u bg ,@kiki pravi zurku za muslimansku novu godinu! :D

Belma

Početnik

(10)

• »Belma« je žensko

Datum registracije: 27.01.2004

• Poruku poslati

48

Utorak, 27. Januar 2004

(o) (o) (o) (o)

49

Utorak, 27. Januar 2004

Citirano

Orginalno od vini
kiki pravi zurku za muslimansku novu godinu! :D

@ vini : Neka chora ne drazi ne , grehota ti je!!!
Selam za kiki i lepo se provedite na party-u!!!
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

kiki

Zlatna sredina

(10)

• »kiki« je žensko

Datum registracije: 08.04.2003

• Poruku poslati

50

Utorak, 27. Januar 2004

Citirano

Orginalno od vini
@kiki pravi zurku za muslimansku novu godinu! :D

Mala ada ostav se ti toga :D
Nemoj sekirat ljude,a otkud to da ja pravim zur za novu?!

Kad smo vec kod toga,imam ja super neku ekipu na faxu,naravno sve su Srbi ali to meni nije bitno,elem,dogovaramo se mi da se skupimo kod mene negde da se malo provedemo i ne mozemo da odredimo kad,ovi nisu tu pa posle neki drugi i ispade da su svi tu za srpsku novu godinu i kazu e pa hajdemo tad,kad ja poceh da se smejem rekoh pa jestel vi normalni hocete kod mene da slavite srpsku novu godinu,rekoh pa Pazarci bi me se preko novina odrekli-a oni svi crkose od smeha,i naravno ne skupismo se tad. :D
Pazi koju igru igras.

hadzied

Profesionalac

(10)

• »hadzied« je muško

Datum registracije: 10.08.2002

• Poruku poslati

51

Utorak, 27. Januar 2004

"E bruka za vas koji ne studirate u Beogradu ne mozete da osetite stvarni studentski zivot(mucenj-ucenje,cosanje)nego bezite po inostranstvu,po Bosni i unutrasnjosti SCG!"- originalno od VINI...

Vala, Vini, volio bih da mi pojasniš ovu tvoju konstataciju...

Da nismo mi indijanski vračevi, što studirasmo medicinu po unutrašnosti, ili pećinski ljudi, možda...

Mogla bi nam pojasniti prednosti studiranja u Beogradu, a i mane strudiranja u unutrašnjosti...

Baš bih voleo da čujem tvoje obrazloženje ove teme...

Pozdrav, ili možda hauk... (o) (o) (o)

52

Četvrtak, 29. Januar 2004

Citirano

Orginalno od vini
E bruka za vas koji ne studirate u Beogradu ne mozete da osetite stvarni studentski zivot(mucenj-ucenje,cosanje)nego bezite po inostranstvu,po Bosni i unutrasnjosti SCG!

Ovo je ono tipicno balkansko (a najvise karakteristicno za nasu zemlju dole): "sta god ja da imam mora bit najbolje a svi ostali ne znaju (il su glupi, il.. )"...
Kako je to tuzno.. Umesto ljudi da sagledaju sta stvarno ima vani pa neka.. neka vole svoje.. i ja volim Pazar (recimo) vise od svega, ali po svaku cenu u svim uslovima braniti nesto (bilo sta) gde smo mi to nema smisla, a pogotovu kad to nesto nije stvarno bolje od bilo cega drugog.
Istina da BG ima drugu atmosferu od drugih svetskih studentskih centara, ali koliko sam ja primetio to je najvise zbog toga sto se po svijetu uci, a nasi Bg dozivljavaju kao mesto za provod i ono tipicno nase kvazi studiranje (spremanje ispita pred ispit, (sa naravno izuzetcima u svemu sto govorim)).

I sto je jos slucaj to je da 90% nasih ljudi se drze samo sa nasim ljudima tamo (Sto jeste dobro) ali su 'slobodniji' jer nisu kuci, a rade sve isto sto bi radili i kuci (tracanja, skupljanja na kafu.. ), a onda pricaju kako je super da se 'studira' tamo... a naravno bilo gde da su govorili bi da je na tom doticnom mestu najbolje..

Nemam nista protiv bilo koga.. i znam da svi nisu isti (sto je najbolje), ali me jednostvavno nervira sve tipa "moje je najbolje.. ne znate vi.. pojma nemate", a pogotovo od onih koji ni malo ne poznaju drugo osim svojeg..
mogu ja da se potpisem i bolje...

• »pustinjar« je muško

Datum registracije: 11.01.2003

• Poruku poslati

53

ne daje se to svakom

Nije lijepo kad neko po nekad prica o necemu sto nikada nije mogao ni da sanja...
Sta mislite kako je nalaziti se na prostorima odakle je civilizacija pocela...a tu ce se i zavrsiti.

Beirut!

p.s. taman da posaljem jednu sliku kad ono ne moze vise od 80KB, moram da je smanjim pa cu vam nedje insallah poslati...

björn

Profesionalac

(10)

• »björn« je muško

Datum registracije: 29.08.2003

• Poruku poslati

54

kad budes videla kakvi su uslovi za studiranje u svedskoj maleziji ili naprimer beirutu onda mozes porediti sa BG.mada tada ce te biti sramota da poredis :D
p.s kad yuga bude imala svedske uslove za studiranje ljudi ce odavde naseljavati planetu mars,znaci mozemo racunati jedno 50 do 100 godina ili nikad :D
14. Kad bismo njih radi kapiju na nebu otvorili i o­ni se kroz nju uspinjali,
15. opet bi o­ni, zacijelo, rekli: "Samo nam se pričinjava, mi smo ljudi opčinjeni!" (Kur'an)

• »pustinjar« je muško

Datum registracije: 11.01.2003

• Poruku poslati

55

Subota, 07. Februar 2004

ono sto nema kod nas a ima ovamo...

Jedna od ljepsih stvari koje ostavljaju dozivotno zadovoljstvo studiranja(makar u mom slucaju) je vidjenje necega sto je neobicno za predjele gdje sam rodjen, tako npr. dzuma u jednom od mesdzida oko kojeg se nalazi prelijepa bahcha i ova fontana sa bazenom oko koje su cesme gdje ljudi uzimaju abdest.
Toliko prirodnih stvari je vezano za Blisko Istok, odavdje je pocela civilizacija-ovdje ce se i vratiti...

Comments?
pustinjar je dodao/la ovu sliku:
  • dzuma u mesdzidul-Tinal.JPG

HaNuMa_78

Profesionalac

(10)

Datum registracije: 01.09.2002

• Poruku poslati

56

Četvrtak, 26. Februar 2004

Eh ti ispiti :rolleyes:

Pisala sam krajem januara dva ispita a rezultate smo dobili dve sedmice posle. Posto je puno studenata polagalo taj uzasni ispit, podelili su dodelu rezultata na dva dana. Mene je palo da dodjem drugi dan po rezultate (i to po podne), tako da sam mogla da osetim svoj strah da po drugi put panem na taj ispit. Srce mi je sigurno palo u pete kada sam stajala ispred kancelarije i gledala uplakane studente kako izlaze. Dodjo i ja konacno na red, sva blijeda i preplasena al eto, profesor izgorovi "You passed well" 8o U tom momentu nisam bila sigurna dal mi covek rece da sam polozila il pala. Toliko njih je palo a ja sam imala srece.

Eto, podelih sa vama svoju srecu, sad mi lakse ;)
EŠ-HEDU EN LĀ ILĀHE ILLELLĀH, VE EŠ-HEDU ENNE MUHAMMEDEN ABDUHŪ VE RESŪLUHŪ

meSSko

Zlatna sredina

(10)

• »meSSko« je muško

Datum registracije: 26.06.2003

• Poruku poslati

57

cestitke !!!!!!!

.

Citirano

org.od Hanum-e :

Dodjo i ja konacno na red, sva blijeda i preplasena al eto, profesor izgorovi "You passed well" U tom momentu nisam bila sigurna dal mi covek rece da sam polozila il pala. Toliko njih je palo a ja sam imala srece.

Eto, podelih sa vama svoju srecu, sad mi lakse

[SIZE=4]Od mene iskrene cestitke [/SIZE]

M.S. ......meSSko...... selam svima
[SIZE=1]Šta god ko čini,..ono sve sebi !!! ;) [/SIZE]

58

Zaista je divan osecaj kad se vas trud i rad isplate.
Kad cujete ono : " ... Sie haben die Prüfung bestanden" i osetite blagi osmeh koji istog trenutka ozari citavo vase lice...
Lep osecaj.

@ HaNuMa_78 : Vilo, cestitam!

8)

Dinna_

Zlatna sredina

(10)

• »Dinna_« je žensko

Datum registracije: 01.04.2003

• Poruku poslati

59

Posto je pinky heute die Prüfung bestanden , od srca joj cestitam!

P.S-Prazni taj PM BOX! :D
[SIZE=2] Veseo čovjek je kao sunce; kud god ide osvjetljava[/SIZE]

60

@ Dinna_ : Danke vilogorka :)

Svim studentima zelim puno srece i uspeha i da poloze sve ispite ovog semstra !!!

Social bookmarks