Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

Datum registracije: 04.01.2005

• Poruku poslati

101

Petak, 24. Juni 2005

Citirano

Orginalno od °thats_me°
ja bas volim integrale :D :)

Pa i ja ih volim ali ne u ovolikim kolicinama!! :D
sto je mnogo,mnogo je.
pre neki dan umesto da pitam kolegu 'koji ti je to privezak',ja ga pitam 'koja je to vrsta integrala'!!! :O
Jednom odlazi svako,putem svog zivota,na rastanku samo srce kaze,ja cu se vratiti...

°thats_me°

Zlatna sredina

(10)

• »°thats_me°« je žensko

Datum registracije: 20.03.2004

• Poruku poslati

102

Utorak, 28. Juni 2005

Citirano

Orginalno od Tashke

Citirano

Orginalno od °thats_me°

sto je mnogo,mnogo je.
pre neki dan umesto da pitam kolegu 'koji ti je to privezak',ja ga pitam 'koja je to vrsta integrala'!!! :O

pa jest BogOmi, sta je previse previse je :D :)

Citirano

Orginalno od Phikret
Joj integrali! Ja eto muku mucim sa diferencijalnim jednacinama. Tj. ne mucim se mnogo nego treba na ispitu razabrat koja je koja...

A verovatnoca... i statistika :). Time cu da se pozabavim preko leta ako Bog da! Isao sam na sve vezbe i "aktivno" prepisivao sa table :))-NIsta mi nije bilo jasno... Valjda ce biti :)).

ja predavanja nisam ni posecivala (shame on me :O ), ali sam iz skripta videla sta me ceka xx( nije mi se svidelo.. aaaliii toplo preporucujem knjigu "das ziegenproblem" autor Gero von Randow... ne znam da li je ta knjiga prevedena na nasem, al je stvarno super :) jednostavno kroz salu covek uci da razmilja u verovatnocama :)
Ne hodi po zemlji nadmeno, jer zemlju ne mozes probiti ni brda u visinu dostici, sve je to ruzno, Gospodaru tvome mrsko. (Al-Isra)

Abfangjäger

Zlatna sredina

(10)

• »Abfangjäger« je muško
  • »Abfangjäger« je zabranjen

Datum registracije: 03.05.2004

• Poruku poslati

103

Utorak, 28. Juni 2005

Citirano

Orginalno od °thats_me°

Citirano

Orginalno od Tashke

Citirano

Orginalno od °thats_me°

sto je mnogo,mnogo je.

pa jest BogOmi, sta je previse previse je :D :)

Citirano

Orginalno od Phikret
Joj integrali! Ja eto muku mucim sa diferencijalnim jednacinama. Tj. ne mucim se mnogo nego treba na ispitu razabrat koja je koja...

A verovatnoca... i statistika :). Time cu da se pozabavim preko leta ako Bog da! Isao sam na sve vezbe i "aktivno" prepisivao sa table :))-NIsta mi nije bilo jasno... Valjda ce biti :)).

ja predavanja nisam ni posecivala (shame on me :O ), ali sam iz skripta videla sta me ceka xx( nije mi se svidelo.. aaaliii toplo preporucujem knjigu "das ziegenproblem" autor Gero von Randow... ne znam da li je ta knjiga prevedena na nasem, al je stvarno super :) jednostavno kroz salu covek uci da razmilja u verovatnocama :)

Tebi je that-me barem lako. Ako pod verovatnocom sto stanujes u Frankurtu uzmen za verovatno da studiras na Geothe univerzitet i pod uslovnom verovatnocom da mozda ne studiras prirodne nauke najverovatnije da neces imati probleme sa verovatnocom.

Osecam titranje i velike talasne frekvenzije tako da ocekujem tvoje verovatno ukljucenje i komentar, u stilu ti nisi n.......

Vertrauen ist, einem Menschen sogar dann glauben zu können, wenn man genau weiß, dass man an seiner Stelle lügen würde!

°thats_me°

Zlatna sredina

(10)

• »°thats_me°« je žensko

Datum registracije: 20.03.2004

• Poruku poslati

104

Utorak, 28. Juni 2005

Citirano

Orginalno od Abfangjäger

Tebi je that-me barem lako. Ako pod verovatnocom sto stanujes u Frankurtu uzmen za verovatno da studiras na Geothe univerzitet i pod uslovnom verovatnocom da mozda ne studiras prirodne nauke najverovatnije da neces imati probleme sa verovatnocom.

do Goethe univerzitet mi treba 15 min pesice :) al ne studiram na tom univerzitetu ;) Fachhochschule Frankfurt nudi isto interesantne smerove :)

Citirano

Osecam titranje i velike talasne frekvenzije tako da ocekujem tvoje verovatno ukljucenje i komentar, u stilu ti nisi n.......

nisam sigurna sta si htio sa ovim reci :) valjda je do mene, ucila sam (pokusala ucit :P) externes Rechnungswesen (*financial reporting*..kako se na nasem kaze, ne znam :rolleyes: ) sta uopsteee ne volim :( toliko suvo xx( ... i bas mi je zao sto pisemo ispit u tom predmetu a ne u controlling :( ...

alii sta je -tu je :)

selam alejkum svimaa
Ne hodi po zemlji nadmeno, jer zemlju ne mozes probiti ni brda u visinu dostici, sve je to ruzno, Gospodaru tvome mrsko. (Al-Isra)

Phikret

Profesionalac

(10)

• »Phikret« je muško

Datum registracije: 27.07.2002

• Poruku poslati

105

Nedjelja, 03. Juli 2005

Da obevestim clanove foruma da ce od 01.07.2005. u temi "Studentski kutak" biti dosta lakse skrolati jer se Tashke nece zaliti na integrale ubuduce (jeste, polozio je matematiku 2), ali sad cu ja da vam se zalim ;).

Cestitamo Tashke!!!

HaNuMa_78

Profesionalac

(10)

Datum registracije: 01.09.2002

• Poruku poslati

106

Utorak, 16. August 2005

Cestitam Tashketu sa malim zakasnjenjem a sto se mene tice, ja i dalje verujem u najvecu studentsku laz, koja glasi: "Od sutra cu da pocnem da ucim, al 100%!" Strasno! 8o
EŠ-HEDU EN LĀ ILĀHE ILLELLĀH, VE EŠ-HEDU ENNE MUHAMMEDEN ABDUHŪ VE RESŪLUHŪ

107

Četvrtak, 01. Septembar 2005

I ja se, sa vecim zakasnjenjem pridruzujem Hanuminim cestitakama Tashketu :)

Ja pokusavam samu sebe da ubedim da ucim jos malo nadajuci se da cu od sutra moci da se odmorim od ucenja. Konacno da se naspavam!!!

Nikad nisam razumela sto to narod kaze "Vama studentima je lako, vi uvek imate vremena"? Mozel mi to neki student il' bivsi student objasnit, sta ovaj narod ovime misli?
Ja nesto mi se cini nemam toliko toga vremena...
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

• Poruku poslati

108

Petak, 02. Septembar 2005

Nanum-o,Pink,hvala na cestitkama,uh,jedino mi studenti znamo kako je to olaksanje kad se poolozi nesto vazno i tesko(u mom slucaju,matematika II).
Al Phikret mi se jos uvek muci sa tom dvojkom,ali nadam se da ce DANAS dobro da uradi(mislim da mu je danas ispit)pa da se i njega otaraksimo. 8)
Vala pink,u pravu si za to,ja kad god kazem nani ili tetkama da nemam vremena da dodjem,oni mi uvek kazu:"ene,nemas vremena,vi uvek imate vremena". :(
To ispada ko da mi nista ne ucimo,ne radimo... :O 8)
Jednom odlazi svako,putem svog zivota,na rastanku samo srce kaze,ja cu se vratiti...

HaNuMa_78

Profesionalac

(10)

Datum registracije: 01.09.2002

• Poruku poslati

109

Petak, 02. Septembar 2005

A sta je jos sa studentima, koji rade i studiraju? Tesko njima! ;( Trenutno sam pustila suzu za sebe i sve studente, koji se nalaze u istoj situaciji. Izgubila sam osecaj za vreme, a pogotovo za ono koje zovu slobodnim.
EŠ-HEDU EN LĀ ILĀHE ILLELLĀH, VE EŠ-HEDU ENNE MUHAMMEDEN ABDUHŪ VE RESŪLUHŪ

110

Subota, 03. Septembar 2005

Citirano

Orginalno od HaNuMa_78
A sta je jos sa studentima, koji rade i studiraju? Tesko njima! ;(

I jos dodju tamo neki i kazu nam kako mi imamo puno slobodnog vremena?! ?(
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

• »And_U_Price« je muško

Datum registracije: 28.07.2002

• Poruku poslati

111

Subota, 03. Septembar 2005

To se sigurno odnosi na mene. Jer ja se tri dana pred ispit obretnem u Nisu :)
Sit Hungry Doesn't Believe

Phikret

Profesionalac

(10)

• »Phikret« je muško

• Poruku poslati

112

Ponedjeljak, 05. Septembar 2005

Citirano

Orginalno od Tashke
Al Phikret mi se jos uvek muci sa tom dvojkom,ali nadam se da ce DANAS dobro da uradi(mislim da mu je danas ispit)pa da se i njega otaraksimo. 8)

NEMO' TI DODJEM DOLE U NIS DA TE OTARAKSIM :). Mata nije problem, bas je zanimljiva, a ispit mi je odlozen za oktobarski rok ;)

113

Ponedjeljak, 05. Septembar 2005

Zamislite sledece : vani sunce, svi se setaju, suncaju se, odmaraju, jedu sladolede i piju sokice, a vi morate da sedite u citaonici i ucite. Kako se motivisete?

Meni slabo uspeva. Do 15h i nekako, al' posle toga nema sanse!

Adia

Početnik

(10)

• »Adia« je žensko

Datum registracije: 16.08.2005

• Poruku poslati

114

Utorak, 06. Septembar 2005

Postavi se iznad problema

Pomirisi index; idi do zgrade fakulteta da te visina
plafona i hladni mermer uplase ;pozovi majku telefonom da ti kaze''knjiga od 100 strana?! STA JE TO ZA TEBE!''
Sedi i uci! 8)

115

Adia zanimljiv nacin motivacije :). Pokusacu. Samo sto ja nemam index i moja knjiga ima prilicno vise od 100 strana, al' opet nema veze , pokusacu!

Phikret

Profesionalac

(10)

• »Phikret« je muško

• Poruku poslati

116

Adia zanimljivo :)). Evo kao sto rece Pink, vrlo je tesko da se insan motivise. Ja se jutros probudio rano, otisao do fakulteta, zavrsio neke stvari, izjadao se usput zeni koja radi na salteru studentske sluzbe :) i u 09:00 poceo sa ucenjem. Ucio do 16:00 i dosao u studentski internet klub i evo vec dva sata radim, a crkoh gladan. Odoh! Recite mi kako savladavate san koji vam dolazi dok ucite u citaonici? Ja ponekad odspavam ;)

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

• Poruku poslati

117

Četvrtak, 08. Septembar 2005

Citirano

Orginalno od Phikret
ispit mi je odlozen za oktobarski rok ;)

Od kad se to za "padanje"kaze da ti je ispit odlozen? :)) :)) :)) :)) :)) shalim se tebra :O 8)
P.S.manje setnje po Kalishu i vishe ucenja 8) ...nema te odkad....

Abfangjäger

Zlatna sredina

(10)

• »Abfangjäger« je muško

• Poruku poslati

118

Petak, 09. Septembar 2005

Citirano

Orginalno od pink
Nikad nisam razumela sto to narod kaze "Vama studentima je lako, vi uvek imate vremena"? Mozel mi to neki student il' bivsi student objasnit, sta ovaj narod ovime misli?
Ja nesto mi se cini nemam toliko toga vremena...

Pink ! odlicno te svacam. Razumem osecaj zlobe bas kao da se meni trenutacno u tom folu obraca neko. U pravu si, potpuno, pink . Dali je suvisno da jos ja napomenem koliko puta sam sam vec cuo tu frazu i da spomenem da mi je taj fazon izlizan barem dvaputa vise, ponekad mi se bogami ucini i mnogo puta vise od onog put koliko ga u stravnosti zaista ponovljenog cujem.
Ko da nije dovoljno srkletiti sto te / (nas) na UNI-ju sa svih strana pate , razni professori, visestruko dosadnim predmetima nego jos plus van UNI-ja se nadje jos neko da surfuje po zivcima.
Ali tu netreba zaboravljati……………………………………… skroz na jednu cinjenicu iz koje mozemo zakljuciti jako bitnu stvar ! Sa tim pitanjem , drzi se dobro  , se na jedan cudan nacin ocituje obostrano postovanje . Prepostavljam, pinkin uuuh…  neverjuje mi ? :-) Vidi. Nisi sama  Ista spocitavanja cuje nas vise ako ne svi studenti, neki se vec i javise. Generalno kod mene je babo taj koji prednjaci sa izjavama tog tipa i u principu ja nemam nista protiv toga za mene je moj babo, bilo to sad subjektivno ili ne, ipak pametan covek. E reci ce te,sad, babo tamo babo ovamo, emocije tamo emocije ovamo. Mogu da razumem nevericu  ,odricete mi nepodilazljivost u onom ispravnom smislu kako je sans protumaci a ne nikako onako kako je fingerbroken gore nego sto je njena kontra toliko nakaradno cak katastofalno lose spozna.  Hajde onda babo ko vrhovnog autoriteta kojem se u brk ne krese da ostavimo po strani ali ,istina je, stvarno, zaista je tako, uvek ali bas ono bukvalno uvek ja smatram i svakog drugog ko to kaze da dokazuje da se tu radi o veoma pametnom coveku koji dobro rezonuje stvar, to moramo da priznamo,studenti, hteli mi ili ne hteli, semestar traje 6 meseci ima se vremena- imaju pravo znaci. Ali sto je najlepse u tome je zakljucak da ta presona kojoj priznajemo mudrosti uzvratno drzi nas same za takodjer njima srazmerno pametne insane. Haaaa (sad ne razumes nista )  :-) Gledaj. Mada je neizneverit ocekivanja vraski tesko ipak uspeva nam, a priori studenti, misle oni, valj(d)a iz takve do kraja ne aritkulisanje izjave kao sto je”vi imate vermena” po sadrzaju isto sto i nista oni ipak ocekuju od nas da mi mozemo/moramo/trebamo valjda izvuci iz nje vise nego sto su se oni trudili, reci. Imali Ahaaaa ,pink (verujem da si svatila). Zar to nije dovoljan dokaza da imaju poverenje u nase sposobnost razlucivanja i veruju u nas razum. Da nebrajam sam … tesko je sam u potpunosti izmastati/izfilozofirati sta bi oni mogli sceti, verovatno u najgorem slucaju da smo lenji ili sta? E hajde jok vise da razmisljamo  da nebismo blago poludeli .Hajmo biti hamal ili hadzije, neka nas to manje tangira , zbog toga haira prekidam ovde. Ali unatoc toj pozitivnoj precepciji ostaje muka i krivina  sto oni predvidjaju da jedan student zapavo ima puno manje veremena nego sto je u zbiru potrebno za prepripremnu fazu gde smatram skupljanje materijala i kopiranje klasura/ispita, onda sami tok ucenja i naravno zatim potonji odmor posle ispita za koji je neke ce cuditi , zaista, potrebno vremena.  Da se nezanemari i za odmor, verovali ili ne i za odmor je potrebno vermena. Zna to svak ko je studirao da je neobhodno a zna se i ko na kraju pojede jezikovu corbu od nerazumnih koji bi da nam potru ideju o odmoru u toku studiranja. Nije bitno, svejedno. Neka ih kako im je cejf pa ako im je volja neka misle da imaju pravo da nam uzmu bez zadrske svo slobodno vreme.  Meni je bilo samo od toga da naglasnim to pozitivno u toj recenici da student ima ipak jos uvek kakavu takvu cenjenost od drugih jer nebi oni pricali o nama bez interesovanja . Ali da se to primeti vazno je gledati svari iz pravog ugla. A ako nam je istina nacelao onda pink ima pravo, odkud im to ..... gde su puki argumenti ?

Samo ti,pink, strebaj dalje, treba ce ti….i bice insallah nafake. Za motivaciju, ti veruj u sebe da ti to mozes mi vec znamo daces uspeti  Hajde bre cuces od drugih studenata pred ispit se, dobro primetite zbog ucenja, dve noci nekako moze i nespavati pa kako god  jel da. Toliko o slobodnom vremenu kojeg zapavo nema. U svakom slucaju…..
Neka ti svaki izlazak na ispit bude hairli i srecan i da ostanes vesela kao sto jesi.
A onima sto samo im na fiksu i tapeti…nije im istizac da bi brinuli…zato od nas,hladno, ma ko ih shisha, (naravno ako nije uza rodbina za njima sam da im se opet, strpljivo, objasniti ako treba).
Ali jedno je cudno, kad zavrsimo i ohladimo im tersanje bice im neobicno nemaju vise nista nasta bi mogli izvoljevati , cujem, onda cesto pitaju gde smo sto nas nema ali onda im je razumno radi se, kao da ucenje nije bio vec jedan vid rada.

Ako imas vermena,pink, daj javi se da promuhabetimo koju .
8) ;)
Vertrauen ist, einem Menschen sogar dann glauben zu können, wenn man genau weiß, dass man an seiner Stelle lügen würde!

Spain

Profesionalac

(10)

• »Spain« je muško
  • »Spain« je zabranjen

Datum registracije: 04.09.2005

• Poruku poslati

119

Ne vjerujem da ce ona muhabetiti vise, jer je ocigledno da je stavila tacku. I to Pink tacku. Pogledni joj Avatar.
[SIZE=5]ZELENO, VOLIM TE![/SIZE]

Abfangjäger

Zlatna sredina

(10)

• »Abfangjäger« je muško

• Poruku poslati

120

Ovo je prevashodno namenjeno za moja dva antipoda Giovanni-ja i muhadzira. Zajednicki pozdrav za obojicu. E ovde predaju profesori koji ne poznaju N. Teslu. A vidi kakav ugled ima univerzitet kod najveceg naucnika svih vremena A. Einstein. Ovo je pismo gde on savetuje svom sina gde bi trebao studirati. Pisamo stoji na web stranici univerziteta i poslat je svim absovlentima i aktuelnim studientima tog univerziteta. Cilj pisma je da olaksa izbor mesta studiranja buducim brucosima.

Einsteins Empfehlung - eine Verpflichtung für die TU Darmstadt

("Meiner Meinung nach müsstet Ihr unbedingt nach Darmstadt gehen. Dort ist ein gutes Polytechnikum, und Ihr könntet dort nicht nur viel besser leben als in Zürich sondern noch erhebliches ersparen...")

Albert Einstein in einem Brief an seine Familie, 1919. Darin empfiehlt er besonders seinem Sohn Albert, das Studium in Darmstadt aufzunehmen.

Trenutno se vodi rasparava da TU-Darmstadt postane prvi elitni univerzitet u nemackoj. To mozda moze biti dodatni motiv zbog cega bas treba ovde studirati.

1 korisnik osim vas pregledava ovu temu.

1 Gostiju

Social bookmarks