Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Gyerzelez

Zlatna sredina

(10)

• »Gyerzelez« je autor ove teme

Datum registracije: 25.06.2003

• Poruku poslati

1

Utorak, 01. Juli 2003

Stvarna slika zdravstva u Sandzaku?!

Selam/vozdra svima

Evo jedan clanak prenesen sa: http://www.nin.co.yu/2003-06/26/29606.html

Bez pomoći opštine

Skupština opštine Novi Pazar nije izdvojila nijedan dinar za zdravstvo iz opštinskog budžeta koji iznosi oko 900 miliona dinara

Zdravstveni centar u Novom Pazaru jedina je ustanova koja brine o zdravlju stanovnika Novog Pazara, Tutina, Raške, a delimično je zadužen i za pacijente iz Sjenice i Zubinog Potoka. Kao što je slučaj i sa drugim bolnicama, i ZC “Novi Pazar” svakodnevno se suočava sa brojnim teškoćama, od nedostatka novca, preko nedostatka potrošnog materijala, do dotrajale opreme. Dok sa godišnjim budžetom od 420 miliona dinara ne može da pruži svojim pacijentima ni osnovnu zdravstvenu zaštitu, Uprava ove bolnice se ne može pohvaliti da je dobila bilo kakvu materijalnu pomoć ni od opštinara o čijem zdravlju takođe brine.
“Skupština opštine Novi Pazar nije izdvojila nijedan dinar za zdravstvo iz opštinskog budžeta koji iznosi oko 900 miliona dinara”, kaže za NIN dr Kasim Mušić, direktor Zdravstvenog centra “Novi Pazar”. Ali je, kako tvrdi dr Mušić, Uprava ovog zdravstvenog centra, racionalnijim korišćenjem novca i boljom organizacijom, uspela da se donekle izbori sa teškoćama, a “rezultat toga su kupovina većeg broja aparata iz sopstvenih sredstava”.
Ipak, iz sopstvenih sredstava se nije mogao izdvojiti još i novac za kupovinu skenera, pa dr Mušić očekuje skoru donaciju Republike Kine, koja bi trajno mogla da reši problem ove bolnice. A na pitanje da li smatra da se pomoć sa republičkog nivoa ravnomerno deli po svim regionima, dr Mušić daje pozitivan odgovor, ali, ipak, ističe da novopazarski zdravstveni centar treba da bude favorizovan kako bi dostigao nivo razvijenosti koji imaju i drugi centri iste kategorije.

Lična karta
* 320 bolničkih postelja
* 10 119 hospitalizovanih pacijenata godišnje
* 1 050 zaposlenih
* prosečna plata doktora: 24 086 dinara
* prosečna plata medicinske sestre: 11 142 dinara

ZC “Novi Pazar” je, poslednje dve godine, dobio određene količine lekova, potrošnog materijala i nekoliko aparata. Najznačajniji donatori su:
* Japanska vlada: dve operacione sale
* Republika Kina: aparat za ultrazvuk
* UNICEF
* Evropska agencija za rekonstrukciju
* Nova frontijera

Gyerzelez

PS.

Hadzied (kao moderator ovog dijela foruma), jel' ovo istina sto pise NIN? Zapanjujuce je mada je i za ocekivat zbog puno razloga. Nek samo Bog pomogne tom cijelom narodu koji se razboli kod nas.

hadzied

Profesionalac

(10)

• »hadzied« je muško

Datum registracije: 10.08.2002

• Poruku poslati

2

Srijeda, 09. Juli 2003

Pozdrav za sve prijatelje foruma.
Pozdrav i za tebe Gyerzelez, mislim da je malo nezahvalno komentarisati ovakve teme, ali kada si me već pitao, red je i da ti ogovorim. Elem, izvini što to nisam ranije učinio, bilo je nakavih tehničkih poteškoća, sa mojim kompom, no nebitno...
Elem, istina je da optinska uprava, kako sam ja čuo, nije u budžetu za prošlu godinu izdvojila sredstva za ZC Novi Pazar, mislim da je razlog u nesaradnji sa direktorom ZCNP, koji su razlozi te nesaradnje stvarno me ne zanimaju, ali mislim da nije na mestu da ova činjenica stoji kao razlog za "nezainteresovanost" lokalne samouprave za ZCNP.
Skoro je bila javna rasprava u vezi budžeta za ovu godinu, kako je stanje sada zaista neznam.
Mislim da je veći deo tereta na strani direktora ZCNP, jer on nije bio spreman na saradnju sa opštinom.
Druga stvar je ta, što iako direktor ZCNP, kaže da je saradnja sa republičkim institucijama dobra, mislim da ima dosta nebrige od strane Ministarstva zdravlja, što se tiče ZCNP, jer ipak je ovo jedna regionalna ustanova u koju gravitira stanovništvo celog Sandžaka.
Mislim da su ovi podaci o donacijama prilično tačni, a najnovija je vest, da je ZCNP, dobio kredit za završetak novog internog bloka, što će sigurno poboljšati uslove za lečenje internističkih pacijenata, a ujedno poboljšati uslove rada na internom odeljenju.
Pozdrav

Gyerzelez

Zlatna sredina

(10)

• »Gyerzelez« je autor ove teme

Datum registracije: 25.06.2003

• Poruku poslati

3

Petak, 11. Juli 2003

Selam Hadzied - Havala na odgovoru.

Gyerzelez

Babbha

Profesionalac

(10)

• »Babbha« je muško
  • »Babbha« je zabranjen

Datum registracije: 23.07.2002

• Poruku poslati

4

Petak, 18. Juli 2003

Zdravstvo ? U Sandzaku ?

Samo prosta teorija.... gomila ucenih ljudi koji nemaju cime obavljati... ma pusti....

Cim ti bate u drzavnoj bolnici faca kaze "Otici cesh kod toga i toga a njegova je ordinacija tu odma pa ispod onog..." nema tu ni pomoci ni price o zdravlju...

Od 01:00 do 04:00 nema ni jedno TAXI vozilo u okviru Bolnice, ni blizu

Pasa lutalica ima u bolnickom krugu od 20 do 50 komada... :)

3#
Ljudi koji rade3 na HITNOJ POMOCI su za PULICEROVU NAGRADU

Koliko LEKARA nema SVOJ STAN ?

OVAJ PUT NE STAJEM SAMO S OVIM.... OVAJ PUT IDEM DO KRAJA SVE S FAKTIMA PA KOM....
Dnevno: http://babbha.blogspot.com
Can't Rain All The Time

juskos

Profesionalac

(10)

• »juskos« je muško

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

5

Utorak, 22. Juli 2003

Pozdrav

Babhha imam tuisak da si hteo reci kom kapa kom carapa.

Mada ste u pravu to sto lekari rade eticki stvarno nije dozvoljeno. Pacijentu reci otidji tamo i tamo i tu ces obavit poso nije fer.

A lekari su u pravu kolko njih kolko godina lupa glavom i kolko je tu neprospavanih noci i stresa pred ispite to nikom ne pada ni na kraj pameti i na kraju ocekuju da mu doktor sve obavi ko da je on najsrecnija osoba na svijetu i ima sve sto mu je potrebno.

Sve je to zalosno ali to nam je miras od proslog rezima.

A secam se kad je Ante Markovic bio......

Pa doktori opste prakse po tri hiljade maraka platu tada nikom nije padalo na pamet da otvara nesto privatno.....

Ali sta ceshhh... svijet se mijenja pa sto se ne bi promijenilo i zdravstvo u sandzaku sve je ionako privatno pa nek i zdravstvo bude takvo bar ce se dobijat bolje i kvalitetnije usluge.....
Velicina jednog naroda se ne meri brojem ljudstva vec brojem alima

Babbha

Profesionalac

(10)

• »Babbha« je muško
  • »Babbha« je zabranjen

Datum registracije: 23.07.2002

• Poruku poslati

6

Petak, 25. Juli 2003

ne ne ne ne....

:)

Kom kosarka a kom odbojka je modernije.... :)

Samo da ja uoblicim podatke pa cesh zinut...

Citamo se...
Dnevno: http://babbha.blogspot.com
Can't Rain All The Time

hadzied

Profesionalac

(10)

• »hadzied« je muško

Datum registracije: 10.08.2002

• Poruku poslati

7

Četvrtak, 18. Septembar 2003

"HAOTIČNO STANJE U ZC NOVI PAZAR"

Pozdrav za sve prijatelje foruma...

Već duže vremena nisam u NP, a isto toliko nisam u kontaktu sa kolegama iz ZC, ali sam danas doznao poražavajuće informacije, da se u novopazarskom zdravstvenom centru ne dešava nikakav napredak, već da je stanje, kako reče neko od kolega HAOTIČNO . 8o 8o 8o

Malo su sigurno neumesne konstatacije, ali verovatno istinite, da trenutna rukovodeĆa garnitura u ZC, na čelu sa dr Mušićem, nije u stanju da zdravstvenu zaštitu u Novom pazaru, podigne na veći nivo, nego kada je došla na čelo zdravstvenog centra. ;( ;( ;(

Baš bi me interesovalo,neko Vaše iskustvo, mišljenje ili možda neki predlog, kako unaprediti zdravstvenu zaštitu u našem gradu... ?( ?( ?(

Pozdrav

Social bookmarks