Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Administrator

Urednik foruma

(121)

• »Administrator« je muško
  • »Administrator« je autor ove teme

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

1

Nedjelja, 13. Oktobar 2002

Sudjenje Milosevicu

Bivši predsednik Srbije i SR Jugoslavije Slobodan Milošević u četvrtak je pred Međunarodnim krivičnim tribunalom za ratne zločine počinjene nakon 1991. na području bivše Jugoslavije završio unakrsno ispitivanje svedoka Tužilaštva bivšeg ministra inostranih poslova Crne Gore Nikole Samardžića, invalida – bez obe noge – rečima: "Znate li gospodine Samardžiću srpsku narodnu poslovicu 'u laži su kratke noge'".
Tužilaštvo je ocenilo da se optuženi tim pitanjem spustio "u najveće dubine neukusa, pa i niže". Predsedavajući Sudskog veća Britanac Ričard Mej (Richard May) je rekao da Sudsko veće to Miloševićevo pitanje smatra 'vulgarnom zloupotrebom' postupka.

[SIZE=1]"U ovog lika, pomenutog gore, su se mnogi zaklinjali. Nazalost, postoje i dan danas, oni koji to cine." [/SIZE]
Sve je ovo samo igra! Nema tog foruma koji je vrijedan Vasih zivaca! / Dokoni umovi - Sejtanska igralista

DjordjeRd

Profesionalac

(10)

• »DjordjeRd« je muško

Datum registracije: 26.07.2002

• Poruku poslati

2

Četvrtak, 17. Oktobar 2002

Eksperimentalno je utvrđeno da pacov mnogo duže ostaje živ ako pliva u kadi koja nema okomite stranice. Čini mu se da ima šansi pa daje sve od sebe. Brže se predaje i udavi ako je situacija potpuno beznadežna.

Šta mislite, kakva je kada u kojoj pliva Milošević?
Ovaj član foruma želi da se, ovim putem, javno odrekne prava i obaveza čitanja i komentarisanja tema u forumima 'Politika' i 'Religija', i možete smatrati da nije kompetentan za takvu vrstu sadržaja u javnom mediju kakav je Internet. Svaka aluzija ili komentar na gornje rečenice će biti ignorisana od strane autora. Hvala na razumevanju.

P.S. 37!

juskos

Profesionalac

(10)

• »juskos« je muško

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

3

Četvrtak, 17. Oktobar 2002

POZDRAV

Pitanje je da li Milosevic pliva u kadi ili u okeanu od krvi???? 8o 8o 8o
Velicina jednog naroda se ne meri brojem ljudstva vec brojem alima

PAUK_

Profesionalac

(10)

• »PAUK_« je muško

Datum registracije: 27.08.2002

• Poruku poslati

4

Utorak, 22. Oktobar 2002

Pa mozda nije vido da nema noge...:)

alBazari

Profesionalac

(10)

• »alBazari« je muško

Datum registracije: 09.12.2002

• Poruku poslati

5

Utorak, 06. Januar 2004

ALO, RADOVANE, NE ČUJEM TE DOBRO

U PROCESU SLOBODANU MILOŠEVIĆU, KOJI JE PRED HAAŠKIM TRIBUNALOM PO 66 INKRIMINACIJA OPTUŽEN ZA GENOCID, ZLOČINE PROTIV ČOVJEČNOSTI, KRŠENJA ZAKONA I OBIČAJA RATA I ŽENEVSKIH KONVENCIJA, POČETKOM DECEMBRA JE PRILOŽEN VRLO ZANIMLJIV DOKAZNI MATERIJAL: PAKET OD OKO 250 PRESRETNUTIH, ODNOSNO TAJNO SNIMLJENIH, TELEFONSKIH RAZGOVORA OPTUŽENOG SA OSTALIM UČESNICIMA ZAJEDNIČKOG ZLOČINAČKOG PODUHVATA. UZ POMOĆ NAŠIH IZVORA U TUŽILAŠTVU, EKSKLUZIVNO SMO DOŠLI DO OVOG ZNAČAJNOG DOKAZNOG MATERIJALA

Nezadovoljstvo kooperativnošću Alije Izetbegovića krajem septembra 1991. godine Slobodan Milošević i Radovan Karadžić namjeravaju riješiti snagom i silom.

MILOŠEVIĆ

I ja mislim da sad mi malo više još zaoštrimo na našoj federalnoj varijanti.

KARADŽIĆ

Da, da.

MILOŠEVIĆ

I da ne popuste Izetbegoviću.

KARADŽIĆ

Nikako, molim...

MILOŠEVIĆ

Jer to je potpuna pogreška ako mi mislimo da ćemo ga privući.

KARADŽIĆ

Ma ništa, mašta vam kažem, ako date pet on traži deset, ako date deset on traži petn’est.

MILOŠEVIĆ

Prema tome, mi treba to da držimo apsolutno na našoj liniji i neka usvoje skupštine Srbije i skupština Crne Gore, a onda ćete i vi reći: ‘I mi pristupamo.’

KARADŽIĆ

Jeste

MILOŠEVIĆ

A u pičku materinu. On neće, nek ne pristupa, nek se nosi u pičku materinu, nek se izjasnne pštine...

KARADŽIĆ

Evo, sad ste...to volim da čujem, jer ono je vlada tamo napravila glupost, previše je popustio taj...

MILOŠEVIĆ

Ne, ne... ja sam sve to izbacio, ali i ovo je naše interno to da gledamo. Ja ću... šta misliš da pozovemo i njega ipak za petak?

KARADŽIĆ

Ma da. I članove Predsjedništva poimenice. Znate li vi imena članova Predsjedništva?

MILOŠEVIĆ

A misliš članove Predsjedništva sve da zovemo?

KARADŽIĆ

Ma, sve zovite.

MILOŠEVIĆ

Aha.

KARADŽIĆ

Ovde je predsjedništvo kolektivno.

MILOŠEVIĆ

Da, da. Pa, tačno.

KARADŽIĆ

I u Crnoj Gori je predsjednik...

MILOŠEVIĆ

I da se zajebavamo na toj varijanti da je predsedništvo kolektivno, pa mi pošto znamo da on nije ovlašten, zovemo sve troje...

KARADŽIĆ

Jasno. Prema tome, moramo to da načnemo...

MILOŠEVIĆ

Doći će Nikola i Biljana, i ako ubedimo Fikreta i on će da dođe.

KARADŽIĆ

Da. Ko god hoće. Nek dođe Boras, pa nek te neko odbije. I Kljuić. Nek dođu pa nek odbiju. Nije problem. Ali neki su bili i prihvatili, je li.

MILOŠEVIĆ

Jes’, jes’. Tako ćemo da radimo i to da napravimo. To ću ja danas da uradim. Ovo što treba da obavestim, ja sam rek’o da te obaveste. Ne znam jesu li te obavestili oko Martića?

KARADŽIĆ

Jeste. A to je Aca uradio uglavnom?

MILOŠEVIĆ

Aco Vasiljević? To je Veljko i Ažić.

KARADŽIĆ

Da. Ovdje je meni sada vrlo jasan Alija i vrlo sam se razočarao. Moraću to da mu kažem. On je tu zadržavao: ‘Inače se konsultujem s pravnicima, ja ovo ne radim.’ Šta s pravnicima? Kaže: ‘Postoji potjernica.’ To nije savezna potjernica, mi tu je vlast ne priznajemo. Neću da se miješamo u te stvari, nije to švercer drogom nego je to...

MILOŠEVIĆ

On je sad tu prdn’o u čabar, s oproštenjem, jer on je mislio da ovoga izdamo njima. Sad je ovaj spašen. Ovaj Alija ne zna šta će da radi.

KARDŽIĆ

Da. da. To je mislim... ovo stavlja nama do znanja u kavoj bi’ mi državi živjeli kad bi’ mi napustili Jugoslaviju.

MILOŠEVIĆ

Apsolutno.

KARADŽIĆ

I ja sam njima zahvlan što oni nas zajebavaju na sitno i na krupno, jer nam tačno se...

MILOŠEVIĆ

Molim te, mi sad idemo. Više nikome nikakav popust. Ako ‘oće da se biju, tu smo. Ako’oće, u pičku lepu materinu, ko god hoće da se bije tu smo i jači smo.

KARADŽIĆ

A ko hoće da živi mirno, ne mora... Tu smo. Nikome neće biti ni bolje ni gore nego nama. Mi nemamo šta drugo već dobiti.

MILOŠEVIĆ

Ko ‘oće za Alijom da se s nama bije, neka izvoli – izgubiće.

(Radio Slobodna Evropa)

"Ko se odvaži i radi brzo biće izbavljen,
dok i tragalac koji je spor može gajiti samo nadu." (Hz. Alija)

Administrator

Urednik foruma

(121)

• »Administrator« je muško
  • »Administrator« je autor ove teme

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

6

Srijeda, 07. Januar 2004

Exkluzivne snimke ovih razgovora mozete preslusati pomocu Real Playera u audio formatu:

RealAudio snimci
Sve je ovo samo igra! Nema tog foruma koji je vrijedan Vasih zivaca! / Dokoni umovi - Sejtanska igralista

ale

Učenik

(10)

• »ale« je muško

Datum registracije: 11.01.2004

• Poruku poslati

7

Četvrtak, 15. Januar 2004

sudjenje

sta se uopste trebaju ta cetnicka G... slusati(postovanje Administratoru) ali ja neznam sta nam to sluzi ili znaci njih slusati.
Evropa ima jedan komplexni sozialni Status Justice da oni neznaju niti imaju maste da zamisle sta se za vreme Rata dole sve desavalo pod Komandom Milosevica,Seselja,Kara....(hocu da povratim kad im imena pisem); zato kako god ih osude nece biti Pravde.
to se terbalo ko ranije postrelat ili Atentaom skinut(djindjica mogu a Sloba ne) inace nikad pravda nece biti ostvarena preko tih Sudija u Haagu.
zbog cega? zato sto u Universitetima po Evropi taka zlocinjska Djela uopste se ni ne predstavljaju(za njih je Hanibal Lector vec previse).
kako je CIA mogla sa Zemuncima skinuti Djindjica mogli su i onu Svinju odavno skinuti ali su Interessi drugci.
mozda se neki pitaju kako ALE to prica o CIA? zato sto je tako i zato sto se u Beogradu odkad nema pokojnog Djindjica otvara Centar CIA za Balkan i zato sto je Vlada sto u pozadinji vlada jos uvek Vlada Milosevica(jedino Pensionirani).i dok srpski Narod Milosevica i Seselja u Parlament bira nece Slobu biti lose u Interessu Amerike.ovo slobodno zapamtite koga interesuje pa ako se za 10god.setite sta sam reko mozda,ja sam ubedjen,ce te i vi reci :"jes bogami imade on Pravo".
sumnjam da ce mo se secati ali cemo se sigurno svi ljutiti.
LIFE IS TOO SHORT, ENJOY ;)

8

Utorak, 09. Mart 2004

Milošević napušta socijaliste i odlazi u radikale?

Neprikosnoveni predsednik Socijalističke partije Srbije, haški optuženik i pritvorenik Slobodan Milošević mogao bi već do kraja ove nedelje da pređe u Srpsku radikalnu stranku svog bivšeg političkog koalicionog partnera i haškog sapatnika Vojislava Šešelja, tvrdi za novosadski "Dnevnik" advokat Svetozar Vujačić, pozivajući se na svoj veoma pouzdan izvor, izuzetno blizak Miloševiću, o kom kaže da je jedan od retkih ljudi sa kojima Milošević hoće da komunicira. "Milošević je veoma razočaran svim dešavanjima u SPS-u jer je izigran, jer je pristao da bude nosilac liste, ali da na toj listi bude 6-7 ljudi koje je on predložio, što nije ispoštovano, a tražio je i da Milorad Vučelić bude šef poslaničke grupe. Sada je Sloba ogorčen, tako da će 12. marta reći šta ima da kaže, a na osnovu svojih veoma pouzdanih informacija, očekujem da će istupiti iz SPS-a i preći u SRS gde ga čeka neko počasno mesto. Očekujem da bi isti potez mogao da povuče i njegov prijatelj Milutin Mrkonjić", tvrdi advokat Svetozar Vujačić. (Dnevnik)
mogu ja da se potpisem i bolje...

9

Srijeda, 14. April 2004

Hag -- Pravni saradnici Slobodana Miloševića predaće u utorak Haškom tribunalu spisak svedoka koje bivši predsednik Jugoslavije namerava da pozove da svedoče u njegovu korist. Na spisku se, kako saznaje B92, trenutno nalazi 1.631 potencijalni svedok, ali njihova imena još uvek se ne saopštavaju. Nezvanično se saznaje da se na listi nalazi veći broj bivših državnih funkcionera, kako jugoslovenskih tako i stranih, čak i oni za koje se veruje da neće biti prijateljski raspoloženi prema optuženom. Obrazloženje za ovoliki broj potencijalnih svedoka, koje je takođe predato sudu, napisano je na više od 5.000 stranica.

Beograd -- Pravni savetnik Slobodana Miloševića Zdenko Tomanović izjavio je u utorak da je Milošević Haškom tribunalu dostavio spisak od 1.631 svedoka, među kojima su Bil Klinton, Toni Bler, Robin Kuk, Iber Vedrin, Medlin Olbrajt i "ostali NATO lideri". Tomanović je Radio-televiziji Srbije rekao da je Milošević bivše NATO lidere u spisku svedoka označio kao "neprijateljski svedoci". "Slobodan Milošević predao je najdetaljniji i najobimniji spisak svedoka u dokumentu gde ima skoro 5.000 stranica, gde zahteva da sud pozove 1.631 svedoka, što predstavlja reduciran broj od osnovnog spiska od 5.337 svedoka, za koje je prvobitno želeo da dođu u Hag", rekao je Tomanović.

Na sve ovo izdvajam samo jedan komentar sa b92:

Kad bi se odazvalo svih 1631 svedoka, da se radi po 1 svedok na dva dana (1 dan za odbranu, 1 dan za tužilaštvo) i kad bi se računali radni dani to mu dođe nekih 652 radnih nedelja bez pauza ili još min. 12,5 godina suđenja. :) Kakva ironija, kakav sadomazo tip, čudo jedno. Taman da se brani onoliko dugo koliko je vladao.
mogu ja da se potpisem i bolje...

Social bookmarks