Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

• »Salahoodin« je muško
  • »Salahoodin« je zabranjen

Datum registracije: 25.01.2008

• Poruku poslati

21

Nedjelja, 13. Maj 2012

Pokušat ću se osvrnuti samo na one dijelove tvojeg posta koji su zaista konstruktivni, tj. u skladu su sa turskom inicijativom pomirenja u Sandžaku. Ostali dijelovi zaista ne zavrjeđuju bilo kakav komentar.

Jel istina da sve ove godine nisu doveli nijednog investitora u Novi Pazar?
Tadić - Neću biti miran dok ne dovedem investitore u N.Pazar
Predsednički kandidat Demokratske stranke (DS) Boris Tadić obećao je danas u Novom Pazaru da će lično u taj grad dovesti bar jednog investitora.

Jeste, istina je da nisu doveli nijednog krupnijeg investitora, no, neki kažu da je za to potrebna, prije svega, politička stabilnost, a onda infrastruktura. Na političkoj stabilnosti se uveliko radi i to uz pomoć Turske. Da bi došlo do političke stabilnosti potrebno je da svi društveni faktori na tome rade. Niko sebi ne smije dozvoliti taj luksuz da narod bude taoc nečijeg hira, mržnje, ličnog nezadovoljstva i neispunjenosti. Nečije bezgranične potrebe za potvrđivanjem svojeg liderskog legitimiteta.
Infrastruktura se razvija, mada bi mogla brže. Vidjet ćemo šta će u ovom mandatu uraditi. Nadam se da će se na tome mnogo više uraditi.

Turska donira 10 miliona evra za aerodrom u Kraljevu
Vlada Turske će u aerodrom "Morava" u Lađevcima kod Kraljeva uložiti 10 miliona evra, a Sporazum o ovoj donaciji danas su potpisali ministar odbrane Srbije ...

Da, sami Turci su odgovorili na ovo pitanje, zašto su se odlučili za aerodrom u Kraljevu. Ako malo potražiš, naći ćeš odgovor.

Leskovac: Turci zapošljavaju 1.500 tekstilaca!
20 апр 2012 – LESKOVAC - Gradsko veće Leskovca dalo je saglasnost za zaključenje Memoranduma o razumevanju izmedju Vlade Srbije, Grada Leskovca i ...

I na ovo pitanje je odgovor dao upravo investitor. Vjerovatno si gledao taj snimak. Ako nisi, potraži na Youtube i pogledaj.

Zasto nedaju Turcima da ulazu pare u Sandzak nego samo po Srbiji?

Odakle ti to da neko ne da Turcima da ulaže u Sandžak?
Možda je glavni krivac politička nestabilnost i nerazvijena infrastruktura. Jesi li o tome razmišljao?

Ovaj post je već 1 puta uređen, zadnji put od »Salahoodin« (13. Maj 2012, 00:47)

• »humanrights« je autor ove teme

Datum registracije: 12.12.2010

• Poruku poslati

22

Nedjelja, 13. Maj 2012

Jel istina da su Turci prvo htjeli u Novi Pazar da otvore fabriku od 1500 radnih mjesta ali ovi trazili reket od 100 000?
A da su u Leskovac Turci dzabe dobili imanje? Tako da su u Leskovac napravili fabriku.

http://www.youtube.com/watch?v=Mf-e_8qu5f0
Allah dž. neće izmjeniti jedan narod, dok taj narod ne izmjeni sebe.

• »Salahoodin« je muško

• Poruku poslati

23

Nedjelja, 13. Maj 2012

Pošto se nisi potrudio da sam nađeš odgovor, evo ja ću ti pomoći:

wow

Učenik

(49)

• »wow« je muško

Datum registracije: 14.10.2009

• Poruku poslati

24

Nedjelja, 13. Maj 2012

Haj sto su omudreli ovi Suljovci otkako se usafise u Rasimov saf. Stara metoda Suljove sajber uljeme koja spremno docekava njegove greske i "neukim" masama objasnjava kako to ustvari i nisu greske i kako je to ispravno.

Prvi koji je demek na braniku grada tvrdi da je licemjerno citirati Kur'anski ajet ukoliko je polje o kome se raspravlja politika ili se tice politike. Odgovor je vrlo prost branioce, meni je islam na prvom mjestu i ja sam musliman gdje god da se nalazim i sve gledam kroz prizmu islama. Politika je sredstvo za postizanje odredjenih ciljeva i ona moze biti upotrebljena za zlo ili za dobro. Islam obuhvata cio zivot i ne postoji ni jedan delic dunjaluka koji je izvan islama.
Ako ti smatras drugacije onda preispitaj poznavanje svoje vjere.

Drugi, Salahudin, govori o pomirenju dvije suprostavljene strane, i mene tj. nas koji pozdrzavamo Islamsku zajednicu na celu sa muftijom naziva svadjalicama i slicno. Nepoznavalac djesavanja od devedesetih do danas a posebno omladina koja se u izbornu trku ukljucila ove godine mozda ima takav utisak. Ali ne, ovdje se ne radi o tome vec o istoj staroj metodi iskrivljivanja istine i naopakog predstavljanja stvari - sve u cilju opravdanja njihovog politickog, vjerskog (iako oni to kriju) i uopste svakojakog autoriteta Sulejmana Ugljanina. Kako jedan nekad davno rece "on ne radi po hiru svome", to se sada krije al se i dalje vjeruje.

Naravno istina je daleko od onoga sto ti Salahudine pricas. Mi nismo posvadjeni sa vama, na nas je izvrsena AGRESIJA od strane SDA i Sulejmana Ugljanina 1996 godine i ona se promenjenim intezitetom nastavlja do dana danasnjeg. Najveci napad je bio 2007 godine kada su osnovane paralelne institucije Islamske zajednice, tj. kada ste pokusali izvrsiti puc i na prepad preuzeti kontrolu na Islamskom zajednicom. Vi cinite zulum nama od kako vam se Ljider vratio iz Turske i koristite se svim sredstvima i prelazite sve granice u napadima na nas. Muftija, da ga Allah dz.s. nagradi, sa svojom ekipom radi konstantno na sirenju islama istovremeno se braneci od brutalne agresije politicara. Da ne zaboravimo da je Sulejman Ugljanin svo vrijeme imao podrsku vlasti iz Beograda a najvecu od Kostunice i Velimira Ilica (kojeg je usput receno podrzao za predsjednika Srbije).

Rasim Ljajic, koji godinama gubi izbore od SDA polako se stavlja na stranu muftije i onda iskoristivsi veliko nezadovoljstvo muslimana zbog puca 2007 godine staje otvoreno u odbranu IZ-e i zbog toga dobija izbore 2008. godine!
Boris Tadic i Rasim Ljajic su javno i otvoreno zatrazili podrsku u zamenu za gasenje Zilkiceve paravjerske tvorevine i dobili su je.
- Slagali su!
Kad je muftija poceo javno da proziva Tadica pitajuci ga sta bi sa obecanjima on naredjuje Rasimu da krene u napad koji je u startu bio prikriven i polako jaca da bi kulminirao otimanjem vakufske imovine i poznatim djesavanjima na Hadzetu kada su doveli zandarmeriju da puca u nenaoruzan narod.
Od tada do sad Suljo i Rasim, dva ljuta neprijatelja, sve vise se priblizavaju i pripremaju svoje birace za javni prikaz onoga sto su oni oduvijek bili - DVA SLUZBENIKA ISTOG GAZDE I ISTIH CILJEVA!

Mi se mozemo miriti ali tek onda kada pravda bude namirena, barem ono sto se moze namiriti. Za ono sto ne moze treba se trazit halala i dati garancije da se nece ponoviti.
Zamisli da ja tebi Salahudine dodjem u kucu, da ti otmem jednu sobu, da ti polomim jednu ruku i da onda dodje policije i stane izmedju nas. Zamisli da takva situacija traje danima i ja onda jednog dana dodjem tebi i trazim da se pomirimo bez napustanja tvoje kuce i ne trazeci halala od tebe. Naravno ti se protivis tome i onda se nadje neki Salahoodin i krene te napadat kako si ti jezidaca, svadjalica i kako ti mir ne odgovara. Sta li bi mu odgovorio da mi je znat?

Sto se tice pomirenja izmedju SDA i SDP ja sam gore iznio svoj stav a vi koji ste i dalje clanovi tih partija razmislite ko je kome lomio ruke, noge i slicno i ko sad mora da guta i trpi. Ko je kome u haku i ko kome treba halala trazit. Razmislite i o tome da vas je Tadic ujedinio sad kad ste zajedno protiv Islamske zajednice i zapitajte se zasto to nije uradio 2004-te, ili 2007-me? Posebno vi koji Allahu dz.s. na sedzdu padate razmislite jesul muslimani braca ili su stranacki clanovi braca. Kome je preca stranka od Islamske zajednice i islama neka dobro preispita svoje vjerovanje.

• »Salahoodin« je muško

• Poruku poslati

25

Nedjelja, 13. Maj 2012

Ta tema o Islamskoj zajednici i ko je krivac za dešavanja u njoj još uvijek nije završena. Da li je Islamska zajednica razbijena iznutra ili spolja vidjet će se. O tome je pisano mnogo toga od 90-te pa na ovamo i još će se pisati, sad idu uskoro i izbori u Rijasetu IZ-e BiH, ali ovo nije ta tema. U ovoj temi se govori o pomirenju SDA i SDP.

Lijepo sam postavio sliku na kojoj se jasno vidi rukovanje Sulejmana Ugljanina i Rasim Ljajića na kojem prisustvuju ministri vanjskih poslova Turske i Srbije. Jasno je kao dan, a i ti to dobro znaš, da je to rezultat turske inicijative. Ti to možeš sebi negirat kolko hoćeš, ali te realnost demantuje.
To pomirenje je dakle došlo iz Ankare, a ti možeš pisat i pričat šta hoćeš. Fakat je fakat. Po tebi je greška poslušati Muslihune iz Turske, jel?
To što tebi to pomirenje ne odgovara i što ti smeta to je tvoj problem i to treba da vidiš sa sobom. Po meni je to jedan veliki napredak u stabilizaciji političkih prilika u Sandžaku. Nadam se da će skorija budućnost to i dokazati, ako Bog da.

WOW_

Početnik

(15)

Datum registracije: 10.05.2012

• Poruku poslati

26

Nedjelja, 13. Maj 2012

jeste da smo mi sve ovo sto danas prichamo o rasimu znali i oduvek
ali tad nam to nije ni malo smetalo jer mi sve gledamo kroz prizmu nashe vere

i ne samo da smo znali nego smo ga u svemu i podrzhali
poshto mi sve gledamo kroz prizmu nashe vere

dosta nas klanjamo pa nam se mozhe

hahhaaha hohohohoohho ohohohoho

Ovaj post je već 3 puta uređen, zadnji put od »WOW_« (13. Maj 2012, 02:12)

• Poruku poslati

27

Nedjelja, 13. Maj 2012

Sale nisi valjda ocekivao da kazu: "Trazili su nam reket u Novom Pazaru zato smo otvorili fabriku u Leskovcu" :)

Ako je prednost Leskovca sto je blizu aerodrom sto ne ulozise tih 10 miliona za aerodrom u Sjenicu nego u Kraljevo?
Turci vole vise Srbe nego nas?

Necu da krivim Turke to je posao nasih politicara da dovedu investitore!
Suljo nam je prije nekoliko godina obecao 5000 radnih mjesta u Leskovu, gdje su?
Nije valjda to izmislio?

Sulejman Ugljanin, ministar bez portfelja: Bogati Turci gradiće Pazar!
Nedelja - 24.10.2010

Turska ulaze 40 mil. za industrijsku zonu na Pesteri
Аутор >SDA SANDZAKA< у субота, септембар 25, 2010 у 7:38пре подне ·.
http://www.youtube.com/watch?v=WeJw6Jy-YQ8

Srbija: Turska kompanija ulaže u Bujanovačku banju

Dva dana pred izbore kaze poceli smo da gradimo autoput :D
Jel se to samo pred izbore gradi?

wow

Učenik

(49)

• »wow« je muško

• Poruku poslati

28

Nedjelja, 13. Maj 2012

Salahoodin, djesavanja u Islamskoj zajednici nisu Kosovski boj pa da imamo oprecna misljenja historicara o tome. Te stvari su se djesavale u neposrednoj, nasoj, proslosti i agresori i branioci su jos zivi. Znaci mogu da govore o tome a mnogo toga je receno, zapisano, snimljeno. Sta ga mutis kad mutno nije? Devedesetih se to djesavalo a tek treba da se pise za generacije koje dolaze da uce o vasoj izdaji. Vi ste cak u stanju pozeljeti raspad Rijaseta IZ-e BiH za hatar svoje stranke - toliko daleko ide vasa zabluda.
Pomirenje - dal je iz Turske to cemo jos vidjet, ono sto se vidi i ono sto VIDJENO u Pazaru i ono o cemu otvoreno prica Tadic jeste da vas je Boris Tadic pomirio. Zar cu vjerovati svojim ocima ili tebi?
Naravno da meni pomirenje odgovara ali potpuno i ispravno kao sto sam napisao u proslom postu. Nemoj bit sitni zloca i potvarat me.

Sto se tice teme, djesavanja u Islamskoj zajednici su usko vezana za Sulja i Rasima, posebno ako ih posmatramo nekad i sad.

Salahoodinovoj ekipi: Metode kojima se vi sluzite sireci fitnu preko internet godinama su nam dobro poznate. Poznati su nam i akteri. Niste vise Giljipteri ko sto ste nekad bili, imajte malo obraza.

• »Salahoodin« je muško

• Poruku poslati

29

Nedjelja, 13. Maj 2012

Tadić može, zarad drugog kruga izbora da priča šta hoće, a i ne laže, jer je i on bio učesnik tog pomirenja. Čiji je Vuk Jeremić nego njegov?
Turska inicijativa je nezaustavljiva, ako Bog da, i nadam se da će se što prije ostvariti. A i te investicije i investitori će ubrzo doći, ako Bog da, samo dok se stvari srede, smire i pripreme. Svi ti projekti veliki koji se spominju su spremni, samo čekaju realizaciju. Polahko, sabura malo.
Samo još da Tadić pobjedi Nikolića i da se oformi vlada i idemo dalje. Opušteno.

A što se tiče Islamske zajednice, još jednom ti kažem da o tome ne bih u ovoj temi, jer bismo je previše opteretili. Vidjet ćemo šta će biti. Čekaju se izbori za Reisa u BiH, pa ćemo vidjeti šta će se desiti. Polahko. Sabur. Pravda ne žuri mnogo, ali kad stigne neumitna je.

I trebao bi napokon da se ukulturiš malo kada sa nekim vodiš diskusiju i da se ne spuštaš na niske grane i niske udarce i da se ne koristiš Ad-hominem argumentima, tj. napadima na ličnost diskutanta. Time samo svoje dostojanstvo uništavaš, a meni lično time ne možeš niti nauditi, a niti na dostojanstvo udariti.

@humanrights, tebi ni jasan dokaz nije dovoljan. Ja stvarno ne znam šta bih ti onda iznio. Misli ovog Turčina ne mogu da ti iznesem. Jasno je demantovao optužbe i iznio svoje zgražavanje na toliku koncentraciju udara na ljudsko dostojanstvo i niskost.

Ovaj post je već 1 puta uređen, zadnji put od »Salahoodin« (13. Maj 2012, 02:37)

na-braniku-grada

Zlatna sredina

(-24)

• »na-braniku-grada« je muško

Datum registracije: 25.08.2008

• Poruku poslati

30

Nedjelja, 13. Maj 2012

@wow, u nekom prijasnjem postu procita da se neko poziva na rijeci rahmetli Izetbegovica, pa mi pade na pamet ona njegova opstepoznata konstatacija u vezi upotrebe nedostojnog sredstva da bi sebi ili drugom pribavio nekakvu vrstu koristi. On veli da je formula "cilj opravdava" sredstvo je postala uzrok bezbrojnih zlocina, govori da se Uzviseni cilj ne moze postici sa nedozvoljenim sredstvima(u ovom slucaju slicna ovim za kojim ti i tebi slicni posezu), govori da ukoliko budemo moralno jaci nece nam biti potrebna nikakva sila, jer je ona kao takva oruzje slabih a ne jakih.
Budite ljudi, razlicitost i neistomisljenistvo nije jednako neprijateljstvu, cuvajte cast drugih muslimana. Ako ja u ovom slucaju mogu(iako se mozda ne slazem sa politikom koju ti zagovaras) mozes i ti samo sto neces. Bice da je taj problem dusevne prirode, jer stvarno kao sto kaze sejhul-islam ibn Kajjim el-Dzevzije: "Kad srce ogrezne u grijehu njegovo srce i ne osjeca da cini grijeh."
@prizrenac, dobro nam dosao, sta ima u podnozju Sar planine :)
Pazar je dio zivota mog on ce biti sampion!

wow

Učenik

(49)

• »wow« je muško

• Poruku poslati

31

Nedjelja, 13. Maj 2012

Salahoodin - dolazis sa portala emirovog da ovdje dersis o niskim udarcima i napadima na licnost diskutanta? Imas li ti obraza covjece? Ocisti svoje dvoriste prije nego tudje krenes da kritikujes.

na-braniku-grada - Onaj kome je ucinjen zulum ima pravo na odbranu i na svoj hak. To nema veze sa time sto ti pricas. A kad vec pominjes nacin borbe u kojem cilj opravdava sredstvo pitam te javno: Zasto ste opravdali kradju na izborima za Ustav Srbije? Zasto opravdavate uopsteno kradju na izborima? Znas dobro da su Suljovci najstrucniji po tom pitanju.
Drugo pitanje: Zasto ste napravili paralelne institucije Islamske zajednice da bi pokusali smeniti jednog covjeka ako je sva ulema jasna po tom pitanju da je to neispravan nacin. Cak se u predajama prijeti dzehenemom i sabljama onima koji razbijaju dzemat? To su najveci i najocigledniji primjeri gdje su zbog cilja opravdana sredstva koja su haram.
Kazes da ako smo moralno jaci onda nam nije potrebna nikakva sila. Slazem se. Samo se pitam u kojem filmu ti zivis jer zadnjih deceniju i po ja pamtim da je dunjalucka sila bila na strani agresora tj. na strani onih koji su napadali Islamsku zajednicu.
Ko posla policiju u dzamiju sjenicku da nas pohapsi onda? Btw usli su obuveni. Ko je dolazio da silom zauzme Altun-Alem dzamiju i tom prilikom ranio jednog policajca i jednog covjeka? Ko je nekoliko puta trazio asistenciju policije i slao inspekcije nasim ljudima?
Odgovor je lak: Vladajuca koalicija!
Ko dovede zandarmeriju na Hadzet? Il hoces da kazes da smo mi bili agresora onda a jadna cetnicka zandarmerija zrtva?
Odgovor je opet lak: Vlast.
Ko je od 2000-te godine na vlasti a ko je opozicija? Ko koristi drzavnu aparaturu za napade i obracune? Muftija? Islamska zajednica?
Covjece sram te bilo, okrenuo si situaciju za 180 stepeni i agresore pokusavas predstaviti zrtvama.
Jadni vi tolike godine u Opstinu na treci sprat a strasni muftija vam zulum cini. Jadni vi imate vojsku i policiju i komplet drzavu iza vas a strasna Islamska zajednica vas heljac ucine. E stvarno ste jadni vi...

• Poruku poslati

32

Nedjelja, 13. Maj 2012

Gdje su nestali srpski glasaci radikala i SPS'a, na zadnjim izborima 2008 su imali 6 odbornika u Pazar sad imaju 2.
Nije valjda da su glasali Rasima? Sulja i Muftiju nisu sigurno.

http://www.dijaspora.org/index.php?optio…ackim-opstinama

Jel istina da su SDP i SDA kupovali glasove na izborima? Prica narod da se cijena krecala od 20 do 100 evra!

To je razlika izmedju muftijinih i ovih drugih glasaca. Muftija glasace nemora da placa, evo ja nemam nikakve koristi ni od Muftije ni od Sulja nit Rasima
i mogu da biram slobodno koga hocu, i biram Muftiju sto je najhrabriji, najpametniji i najposteniji!

Koliko jos godina treba da vas slazu oko investitora pa da se opametite??
Lijepo je sto imaju sad ulice i stadion al sta ce nam to kad nemamo para da kupimo karte za u stadion i da kupimo auta?
Asfalt se ne jede sto kaze nas narod!

Kaze Suljo i Rasim treba nam politicka stabilnost da bi doveli investitore!
Jesul zato 4 godine ratovali, da bi odbili te investitore???

Sto se tice Sulja, sta mislite da li bi on bio opet meta napada kao i ranije da nije Muftije?

Vaša leđa čuva MUFTIJA [20.8.2011]

Skandiranje United Force navijača Rada na utakmici protiv Novog Pazara.
Ovim skandiranjem stavljaju svima do znanja koliko je Muamer ef. Zukorlić
moćan čovek i koliko se oni zapravo plaše od njega.

Ovaj post je već 1 puta uređen, zadnji put od »humanrights« (13. Maj 2012, 13:16)

• »Salahoodin« je muško

• Poruku poslati

33

Nedjelja, 13. Maj 2012

Salahoodin - dolazis sa portala emirovog da ovdje dersis o niskim udarcima i napadima na licnost diskutanta? Imas li ti obraza covjece? Ocisti svoje dvoriste prije nego tudje krenes da kritikujes.

Uopšte ne znam o kakvim ti to "dvorištima" i "ekipama" govoriš. Ako imaš meni lično nešto da kažeš, a ti kaži. Nemoj mi kačiti cijeli svijet na leđa i kako je to moja ekipa i kako je to moje dvorište. Ja sam tebi lično rekao da treba da se ukulturiš i da se ne koristiš niskim udarcima u razgovoru. Ja lično to ne koristim. Da vidiš šta sve viđam ovdje po ovom komšiluku u kojem stanujem, pa opet ništa ja tu ne mogu. Ako imaš meni nešto da kažeš, ti reci, a ako nemaš onda mojne tih "ekipa" i "dvorišta".

Po pravilu bi Administracija trebala na ovo da reaguje i da ti skrene pažnju da ne uništavaš diskusiju takvim ponašanjem. Također bi Administracija trebala da ove tvoje, a i druge, tekstove koji su vezani za dešavanja u Islamskoj zajednici, prebaci u neku temu koja je adekvatna. Onda bismo mogli naveliko i naširoko i detaljno o tome.

Ova se tema očigledno pretvara u temu o Muameru Zukorliću, Islamskoj zajednici, itd. Nisam skonto da se u ovoj temi o tome treba pisati. Ipak, to neka Administracija odluči. Ovo se zaista sada pretvara u neartikulisanu galamu. U izlive besa i boli onih koji su gubitnici na ovim izborima.

Kad budem vidio nešto normalno i kulturno napisano javiću se. Do tada, ćaos.

Ovaj post je već 1 puta uređen, zadnji put od »Salahoodin« (13. Maj 2012, 13:16)

golubardzija

Zlatna sredina

(65)

• »golubardzija« je muško

Datum registracije: 28.07.2009

• Poruku poslati

34

Nedjelja, 13. Maj 2012

Jos nesto u vezi mirenja Ljajica i Ugljanina i kako nazvase taj proces "Turska inicijativa".Zasto Turska inicijativa?Zato sto bi providno djelovalo da ih je Srbija pomirila i politicki negativno za obje strane, ovako su dovedeni Turci da u ocima javnosti dobije malo zelenog kontrasta.Ja bih ga pre nazvao Srbijanskom inicijativom, jer da nije bilo u interesu Srbije da se izmire Ugljanin i Ljajic ne bi Srbija dopustila da do mirenja uopste dodje.Recimo kad je Turska inicijativa u vezi IZ Srbija minira pregovore jer joj nije u interesu jedinstvo IZ.

Prvi ko je probao da pomiri Ljajica i Ugljanina je bio rahmetli Alija Izetbegovic koji je probao da organizuje sastanak u Sarajevu negdje oko '97 godine.Do mirenja nije doslo jer cim je Ugljanin usao u prostoriju dje je bio Ljajic poceli su da pucaju samari od strane Ugljaninove pratnje i to je bio prvi pokusaj mirenja.Rahmetli Alija Izetbegovic se tad naljutio na Ugljanina i sa njim je izbegavao kontakt do same smrti.
Uvijek govorite istinu jer samo istinu mozete ponoviti dvaput.

• »Salahoodin« je muško

• Poruku poslati

35

Nedjelja, 13. Maj 2012

Jeste brate, sve je to tako bilo. I sve si ti u pravu. Jedno je sigurno. Došlo je do pomirenja i šta ćeš sad. Ti zovi to kako hoćeš, ja ću kako ja hoću. Vidjet ćemo šta će biti.
Te onaj Turčin nije htio da kaže kako su mu tražili reket, nego je onu izjavu davao pod prisilom, te su Turci došli ovdje samo da prikriju "srpsku inicijativu" pomirenja Sulejmana i Rasima, a sve to protiv Muamera Zukorlića i Islamske zajednice, te Muamer Zukorlić je ubjedljivi pobjednik ovih izbora, itd.
Stvarno ne znam šta tu ima da se više kaže. Sve je rečeno. Ko voli da živi u nekakvoj svojoj mašti, nek živi, šta ću mu ja.
Idemo dalje...

• Poruku poslati

36

Nedjelja, 13. Maj 2012

Kaze mi prijatelj zvali ga u Tutin na dan izbora i nudili mu pare da glasa za Sulja.
Trazili da slika telefonom kako je glaso na listic prije nego sto dobije pare.

Jel to istina da su kupovali parama glasove?

Da kupis sve suljove glasove u Tutin je dovoljno 400 000 evra ako po glasu daju 50evra.
To moze jedan ko ima malo vise para sam platiti.
Suljo je prije izbora vec podijelio oko milion evra gotove sve njegovim pristalicama.

Sulejman Ugljanin članovima svoje stranke podelio 97 miliona
http://eizbori.com/sulejman-ugljanin-cla…lio-97-miliona/

Sad kapiram sta je mislio sa onim izbori su trgovina a politika biznis :D

23 апр 2012 – „Izbori su trgovina, a politika je biznis“, rekao je jednom Sulejman Ugljanin i te maksime se čvrsto drži već više od dve decenije.
www.alo.rs/politika/48529/Glava_za_sve_kape

na-braniku-grada

Zlatna sredina

(-24)

• Poruku poslati

37

Nedjelja, 13. Maj 2012

na-braniku-grada - Onaj kome je ucinjen zulum ima pravo na odbranu i na svoj hak. To nema veze sa time sto ti pricas. A kad vec pominjes nacin borbe u kojem cilj opravdava sredstvo pitam te javno: Zasto ste opravdali kradju na izborima za Ustav Srbije? Zasto opravdavate uopsteno kradju na izborima? Znas dobro da su Suljovci najstrucniji po tom pitanju.
Drugo pitanje: Zasto ste napravili paralelne institucije Islamske zajednice da bi pokusali smeniti jednog covjeka ako je sva ulema jasna po tom pitanju da je to neispravan nacin. Cak se u predajama prijeti dzehenemom i sabljama onima koji razbijaju dzemat? To su najveci i najocigledniji primjeri gdje su zbog cilja opravdana sredstva koja su haram.
Kazes da ako smo moralno jaci onda nam nije potrebna nikakva sila. Slazem se. Samo se pitam u kojem filmu ti zivis jer zadnjih deceniju i po ja pamtim da je dunjalucka sila bila na strani agresora tj. na strani onih koji su napadali Islamsku zajednicu.
Ko posla policiju u dzamiju sjenicku da nas pohapsi onda? Btw usli su obuveni. Ko je dolazio da silom zauzme Altun-Alem dzamiju i tom prilikom ranio jednog policajca i jednog covjeka? Ko je nekoliko puta trazio asistenciju policije i slao inspekcije nasim ljudima?
Odgovor je lak: Vladajuca koalicija!
Ko dovede zandarmeriju na Hadzet? Il hoces da kazes da smo mi bili agresora onda a jadna cetnicka zandarmerija zrtva?
Odgovor je opet lak: Vlast.
Ko je od 2000-te godine na vlasti a ko je opozicija? Ko koristi drzavnu aparaturu za napade i obracune? Muftija? Islamska zajednica?
Covjece sram te bilo, okrenuo si situaciju za 180 stepeni i agresore pokusavas predstaviti zrtvama.
Jadni vi tolike godine u Opstinu na treci sprat a strasni muftija vam zulum cini. Jadni vi imate vojsku i policiju i komplet drzavu iza vas a strasna Islamska zajednica vas heljac ucine. E stvarno ste jadni vi...
Krivicno (materijalno) pravo stoji na stanovistu da svaki uzrok ima i svoju posljedicu. Meni je jasno da je Ljajic uzrok, a Zukorlic posljedica. Zukorlic je kao muftija toliko godina napadao i rusio SDA, i nije bilo nikakve smetnje, da bi ti meni sada govorio da je to bilo nuzno. Tu pricu mozes ostaviti svojoj djeci. Koliko su samo partija osnovali njih dvojica Allah jedini zna. Sto se tice Ustava iz 2006 god., zelim jos da ti kazem da su ga pisali oni sa kojim je doticni Muamer Zukorli surovao u Beogradu. Proevropske partije su ga iznijele i on ma koliko imao losih odredbi a tice se nas, mnogo je bolji od prethodnog. Zar i dalje ne svatate da je to bila nasa narealnost, maksimum od strane "demokrata". Ko malo vise poznaje pravo i pravni sistem zemlje zna o cemu pricam. Raspravljati o tome je znaci veliko gubljenje vremena. Ima ona jedna stara narodna koja kaze da onaj ko se lati maca od njega i gine. Mijesanjem u politiku i politicki zivot gosp.Zukorlic je sam sebi skocio u stomak. Vratimo se malo u proslost. On pocinje svoje djelovanje odlazeci u "veliki grad", bez icije dozvole, bez ikakvog dogovora sa tada legitimnim bosnjackim predstavnicima. Kad rekoh dozvole mislim na javljanje svome reisu Mustafi ef. Cericu. Na jednom videu koji se skoro pojavio na netu bosanski reis Ceric govori o ovim stvarima na koje ja sada ovdje ukazujem. Mislim da se radi o 2001 ili 2002 godini. U tom svojem obracanju on kaze da mu se Muamer ne javlja i ide sam kod Kostunice, dok Idris ide ali se ipak javlja. Ima to da se nadje po jutjubu, mene sad mrzi da trazim, a ja sam ubjedjen da ste vi svi dosli do tog videa. A da ne govorim o spec.vezama sa dr.Zoranom (Zokijem) Djindjicem kojeg danas uspjesno bastine medju bosnjacima. Da,da, istog tog covjeka kojem je tesko bilo da prelomi svoj jezik i kaze da smo bosnjaci, koji bio mnogo veci cetnik od onih tkz.salonskih za koje ste vi optuzivali SDA da koketira, a mi smo od njih iscupali ono sto od drugih nismo 20 godina. I to sve zahvaljujuci mudroj politici gosp.Ugljanina. Sto su vece klevete i lazi ti si nama Sulejmane drazi :rolleyes:

wow

Učenik

(49)

• »wow« je muško

• Poruku poslati

38

Ponedjeljak, 14. Maj 2012

@na-braniku-grada

Sda je sprovela izbore za Ustav i tom prilikom pokrala glasove gradjane - to sam naveo kao negativni primjer tvojeg moralisanja. Ko o cemu... Pokrali ste glasovi - sredstvo, izglasan je Ustav - cilj.
Citiram te: Formula "cilj opravdava" sredstvo je postala uzrok bezbrojnih zlocina. Nisam ulazio u dalje analize Ustava. Citaj pazljivije i ne skreci paznju sa cinjenice da ste to sredstvo svi opravdali.

Djindjic bio veci cetnik od Kostunice i Velimira Ilica? Mozda zato jer nije imao prilike da ga "sejh" Suljo prosvijetli kao ovu drugu dvojicu.

Eto vidis kako nije tesko da nastupis javno kao klasicni murid sejh Sulje, bolje tako nego da se krijes iza nekih odvaznih nickova. Vi mi mnogo licite na šije, imate ono, kako se zove - skrivanje svojeg ubjedjenja od drugih il tako nesto. Muka ziva da vam stvarne namjere covjek skonta. Naravno to vazi za one koji vas ne poznaju ;) .

na-braniku-grada

Zlatna sredina

(-24)

• Poruku poslati

39

@na-braniku-grada

Sda je sprovela izbore za Ustav i tom prilikom pokrala glasove gradjane - to sam naveo kao negativni primjer tvojeg moralisanja. Ko o cemu... Pokrali ste glasovi - sredstvo, izglasan je Ustav - cilj.
Citiram te: Formula "cilj opravdava" sredstvo je postala uzrok bezbrojnih zlocina. Nisam ulazio u dalje analize Ustava. Citaj pazljivije i ne skreci paznju sa cinjenice da ste to sredstvo svi opravdali.

Djindjic bio veci cetnik od Kostunice i Velimira Ilica? Mozda zato jer nije imao prilike da ga "sejh" Suljo prosvijetli kao ovu drugu dvojicu.

Eto vidis kako nije tesko da nastupis javno kao klasicni murid sejh Sulje, bolje tako nego da se krijes iza nekih odvaznih nickova. Vi mi mnogo licite na šije, imate ono, kako se zove - skrivanje svojeg ubjedjenja od drugih il tako nesto. Muka ziva da vam stvarne namjere covjek skonta. Naravno to vazi za one koji vas ne poznaju ;) .
Sprovela ih je valjda drzava, ne lupaj molim te. Ja stvarno ne znam, nemam nikakvih dokaza. Tvoje pretpostavke nisu nikakav validan argument. Cinjenica je jedno, to je da je jednoglasno izglasan. Izglasao bi se i bez nas, samo sto smo mi na ustrp toga vise dobili, a manje izgubili, nejse, ti to ne svatas.
Zoran Djindjic je jedno najvece zlo koje je moglo da pogodi nas muslimane bosnjake. Da branim ovaj stav imao bi pisati jedno sahat vremena, ali to necu uciniti. Ako ti to do sada nisi vidio, tvoj problem, sto bi ja tebe sada nabedjivao u nesto ako ti ne zelis ni da me saslusas? Jes, on nam je i sejh, predvodi nas polticki dzemat :) Mislim da se taj termin naziva tukja, a daleko da se pretvaramo jer mi duboko vjerujemo u ono sto pricamo, ne radimo to iz koristoljublja kao velika vecina vas. Uslo u krF i hajt :D

wow

Učenik

(49)

• »wow« je muško

• Poruku poslati

40

Sprovela ih je valjda drzava, ne lupaj molim te. Ja stvarno ne znam, nemam nikakvih dokaza. Tvoje pretpostavke nisu nikakav validan argument. Cinjenica je jedno, to je da je jednoglasno izglasan. Izglasao bi se i bez nas, samo sto smo mi na ustrp toga vise dobili, a manje izgubili, nejse, ti to ne svatas.
Ja u klin ti u plocu. Govorim o kradji koju je sprovela SDA. Kradji glasova ne o beeeep Ustavu! Snimana su dva biracka mjesta neprekidno 48 sati. Materijal je pregledala SZS i uz tuzbu predala u BG. Na ta dva mjesta je prostim brojanjem koliko je ljudi uslo i izaslo ispalo ispod 10% biraca. Izborni stab se sastojao samo od Suljovaca. Na kraj dana po njima glasalo je ~60% i to za Ustav. Znaci ukradeno je oko 50% glasova bosnjackih. Hajde moralisto reci kako se zove onaj sto krade? LOPOV!
Jesil ti pio nesto ili svako vece tako blesav?

ps. Opet ti opravdavas sredstvo zbog cilja. Znaci nova definicija, po tebi, bi bila: Cilj ne opravdava sredstvo osim ako to ne odobri Sulejman Ugljanin!

Ovaj post je već 1 puta uređen, zadnji put od »wow« (14. Maj 2012, 02:11)

Slične teme

Korišteni tagovi

Rasim, Rasim Ljajic, Sulejman Ugljanin, Suljo

Social bookmarks